Jump to content


Fotografije

Pomoc oko drumasa za manje pare


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
150 odgovora na ovu temu

#1 Suhoj

Suhoj
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 01:54 PM

https://www.kupujemp...?filter_id=1685


Pozdrav svima, upravo napravih nalog. Hteo bih da kupim drumski bicikli (27 000 ja imam i ni dinar vise).

Zapelo mi ovo na vrhu. Znam da se oprema deli na Shimano Tourney/Sora/Deore/Tijaga itd...

E sad probao sam i kupio nevidjene krntije tipa Capriolo Eclipse i 2 nova Scout Discovery. Sva smeca sam vrstio. Onaj jadni Scout ima neko Crypton ili kakvo smece od pogona. Majstor mi dao rucno radjen bajk sa Tijagrom da probam razliku. Bajs je vredeo minimum 800 evra.

E sad ja nemam para toliko. Na Kupujem Prodajem nalazim mnogo biciklova koje mogu da priustim.

Vecinom su to bajsovi starije generacije.

Evo npr juce sam naleteo na neki Specialized sve Tijagra/105. Za samo 260e. E sad ja sam iz malog mesta pa ne mogu da probam licno.

Pa koliko se isplati ici na rizik ?

Recimo novi Scout i Capriolo su rezaliiiiiii nije ih mogao niko namestiti. Ceo srednji/pogon kao da je plastika.

pa me zanima da li je moguce naici uopste na koliko toliko dobar drumas koji nece cuti cela ulica kako rezi lanac ? Ovi Kapriolo/Scout krsevi ne dolaze u obzir.

Nisam preterano zahtevan. Samo biciklovi skuplji od automobila danas. A prodaju se nevidjeno lepi kinezi sa nekom opremom nikad cuo. A i ovako nisam neki genije.

Pa bio bih zahvalan gde mogu naci drumas i da li uopste mogu naci nesto starije za te pare ?
  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 April 2016 - 02:00 PM

Što više novaca, to je veća šansa da se za kraće vreme nađe dobar polovan bicikl.

 

Nov kvalitetan za te novce nema, mada ti jeftiniji mogu da se našteluju da rade kako treba - uz minimalne investicije & pristojnog majstora.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Suhoj

Suhoj
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 02:11 PM

Imate li neku ideju ? Na onom sajtu kupujemprodajem svega ima.

Cak i neki ruzni zuti specializes sa 100% shimano 105 opremom. Ali 99% oglasa se svodi na Beograd.

Ne mogu da idem licno. Ja sam 50 km od NS :/
  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 April 2016 - 02:18 PM

Ovako, generalno, što manje zupčanika pozadi, to bolje radi i sa lošijom opremom. Ako je bicikl dobro sklopljen, makar bila i najjeftinija Shimano oprema na njemu, mora da radi kao sat. S tim što je moje iskustvo sa drumskim desetofazom dosta loše i to bih preskočio (7,8, 9, ili 11 brzina, ali 11 teško s tim budžetom).

 

Ovaj tekst bi mogao biti od koristi:

http://www.bikegreml...lovnog-bicikla/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 April 2016 - 02:19 PM

https://www.kupujemp...?filter_id=1685


Pozdrav svima, upravo napravih nalog. Hteo bih da kupim drumski bicikli (27 000 ja imam i ni dinar vise).

Zapelo mi ovo na vrhu. Znam da se oprema deli na Shimano Tourney/Sora/Deore/Tijaga itd...

E sad probao sam i kupio nevidjene krntije tipa Capriolo Eclipse i 2 nova Scout Discovery. Sva smeca sam vrstio. Onaj jadni Scout ima neko Crypton ili kakvo smece od pogona. Majstor mi dao rucno radjen bajk sa Tijagrom da probam razliku. Bajs je vredeo minimum 800 evra.

E sad ja nemam para toliko. Na Kupujem Prodajem nalazim mnogo biciklova koje mogu da priustim.

Vecinom su to bajsovi starije generacije.

Evo npr juce sam naleteo na neki Specialized sve Tijagra/105. Za samo 260e. E sad ja sam iz malog mesta pa ne mogu da probam licno.

Pa koliko se isplati ici na rizik ?

Recimo novi Scout i Capriolo su rezaliiiiiii nije ih mogao niko namestiti. Ceo srednji/pogon kao da je plastika.

pa me zanima da li je moguce naici uopste na koliko toliko dobar drumas koji nece cuti cela ulica kako rezi lanac ? Ovi Kapriolo/Scout krsevi ne dolaze u obzir.

Nisam preterano zahtevan. Samo biciklovi skuplji od automobila danas. A prodaju se nevidjeno lepi kinezi sa nekom opremom nikad cuo. A i ovako nisam neki genije.

Pa bio bih zahvalan gde mogu naci drumas i da li uopste mogu naci nesto starije za te pare ?

Ne mora da bude starije moze i novije samo da bude recimo minimum claris ili sora oprema sa tim da ces tesko sa takvim budzetom da nađes iole nesto normalno.
Za oko 300-350e vec moze da se probere, ako nemas trenutno strpi se dok ne skupis jos 70-100ak evrica pa u kupovinu, jer malo para pravi razliku između bicikla starog 20 godina i bicikla starog 4-5 godina u pitanju je 70-100e a velika razlika u potrosenosti delova.
Samo da napomenem koliko su bicikli kod nas podcenjeni nove claris samaraljke su u planetbike oko 14000-15000din. a ceo bicikl par godina star oko 300-350e.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 2

#6 Suhoj

Suhoj
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 02:29 PM

https://www.kupujemp...?filter_id=1685


Koliko je ovo realno ?

Najgore sto ne mogu licno da ih uzmem.

E to za tourney mi svi govore da treba ok da rade. Scout Discovery je rezio u fazonu ( rrr rrrr rrrr rrr) isto kao i onaj capriolo.

Jedan vas iskusni forumas koji ima zver od bajsa me uputio ovde. Recimo Scout i Capriolo imaju neki Tourney napred e sad lanac rezi na svakoj brzini pri opterecenju. Meni je vas forumas (on je serviser za Scout) rekao da lanac i menjac se krive pri opterecenju.

Jos nijedan bajs sa Tourney nije valjao. Pa uzeo bih i nesto starije. Samo da je TIH. Ovi nasi Scout i Capriolo prodaju smece. Vratio sam im 3 bicikla. Ne zna se koji je gori bio. Spadanje lanca, rezanje. Pa nameste menjac, pola brzina ne radi, ma strasno.

Znam da su drumasi skup sport. Ali ako neko ima bajs za preporuku bio bih zahvalan.

3 puta sam se opekao ! Nov ni u ludilu. Zao mi je sto nemam 500-600e. Mogu da dodam jos 100e - 26 maja. Ali daleko mi to......

Da je ovo Svedska lako bi bilo.

Najvise bih voleo neki jednokolorni drumas koji zaista ide. Poludeo sam sa domacim krsevima.

A sto se tice MTB sve se svodi isto. Ili opet stranci. Ali ovo malo sto sam vozio drumase usli u krv.
  • 0

#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 April 2016 - 02:36 PM

Za te pare ok bajs samo ovo je za visoke ljude velik je ram, ne znam za klein kakvi su bajsevi ali ram izgleda super u ovoj kameleon boji i sviđa mi se sto ima sprovedenu sajlu kroz ram sto govori o kvalitetu i trudu da se izradi znaci nije neki bas krs od rama, jedino sto je mator bajs ali izgleda prilicno ocuvano.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#8 Suhoj

Suhoj
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 02:53 PM

Zahvaljujem na odgovorima. Odjednom se pojavila gomila bajsova sa Tiagrom/105 opremom. Koliko sam ja cuo to su odlicne komponente. Jel vredi da rizikujem ? Svi oni izgledaju OK. Nego su daleko.

Najvise se bojim ako narucim na daljinu pa budem morao nesto ozb da menjam. Onda sam nadrljao.

Najvise me muce ovi drumasi sto imaju Shimano opremu (nije tourney/sora/deore/tiagra/105), nego nesto deveto, verovatno starije

Toliko ima Shimano klasa da mi problem i da izguglam.

Jel generalno vredi uzimati ove starije iz 80ih ? Onaj novi Scout je bio brutalno brz (ja sam ipak mtb vozac), ali nema sile koja moze da namesti pogon i menjac napred. To krcka, grebe, rezi....

Ovi celicni krsevi bar ne reze. Jel se to aluminijum made in China toliko krivi ?
  • 0

#9 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 April 2016 - 03:02 PM

Jos jednom bajs se ne kupuje na daljinu osim ako nisi siguran u prodavca... a cuo si, sto se cene tice koliko para toliko muzike, sto manje para vise muke, pa bolje gledaj malo mlađe bicikle.
Mada kako vidim neces ti imati zivce da cekas da skupis lovu zulja te da sto pre sednes na bilo sta sa krivim volanom.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#10 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 03:09 PM

Onaj Klein ako ima dobru mehaniku je odlicna kupovina. To je vrhunski ram, mada to skoro niko ne zna. Strahovit prenos snage na podlogu ali se to placa nesto neudobnijom voznjom po losim putevima. 

Uostalom, za skoro iste pare Klein i onaj prepotpski drumas nikako nisu za poredjenje.

Bicikl se ne kupuje preko noci. Ako ne mozes da sacekas 20 dana i kupis za vise novca dosta bolji bicikl od onog starog 50 godina onda su ti velike sanse da kupis krs pa da se posle kajes. 


  • 2
.

#11 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 03:10 PM

Koliko si ti visok? Ako mozes da se istegnes za jos 100 e ovako nesto ti je odlicna osnova za dalju nadogradnju.http://www.2bike.rs/...16#.VyN3-YR97cs

 

Ovaj model je u Planetu 88 000 dinara. Odlican ram i komponente. Solidni tockovi. Mehanika ce raditi posao sigurno, a kasnije je mozes i poboljsati nekom 105-icom, a ovaj tourney prodati. Sto je najvaznije bajs je nov. Ali ovo je za oko 175-180cm visoke bicikliste. Nisam nigde procitao koliko si ti visok... 

 

Sto rece Vidak tesko je naci drumasa da valja za 200-250 e.


  • 1

#12 Suhoj

Suhoj
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 03:11 PM

Nije to nego dolazi leto. Hteo malo da se suncam. Mogu ja skupiti do jeseni 700e al ode leto. Ja svakim danom ucim. Kupovina bajsa teza od kupovina kola.

Meni nije jasno nesto. Na cikloberzi bajsovi preskupi (mislim u inostranstvu bi to bila sica). Na kupujemprodajem se neki identicni prodaju upola cene (iste slike) ?!. Tamo su bajsovi da biras. Ispada da imam Tiagru/105 za 30 000 din. Imaju dosta pozitivnih. Koliko je to realno ?

.Ja ne vidim neku razliku izmedju istrosenih i novih komponenti. Meni to sve isto :/

Znaci u principu za 30 000 nema nista da valja manje vise ?
  • 0

#13 Suhoj

Suhoj
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 03:14 PM

P.S visok 177. Mislim da je ram 54 broj za mene.

Ima na KP mnogo onih kao Klain bajsova sa Tiagrom/105 za 230-260e. Svi imaju pozitivne ocene. Samo ne verujem svojim ocima da im nista ne fali. Mnogo se polovnjaka naglo pojavilo.
  • 0

#14 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 03:17 PM

Pa ako si 177 oni bicikli koje si ranije postavljao su ti ogromni. Po meni preko 54 nemoj ni da gledas. Sve te 105- ice jesu dobre, ali su uglavnom jako matore i poprilicno izvozene. Izbor je na tebi...


  • 1

#15 Suhoj

Suhoj
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 03:24 PM

Pa da pretpostavljao sam.

Majko moja jest mi zao sto nemam sad da kupim onog Scotta. Prelep je. Izgleda wow.

Dao sam svima plusice. Trazicu i dalje.

U BG je ponuda ogromna. U ostatku Srbije siromasna. Pozelim da zivim u BG. Tamo mogu da sednem uzivo.

Na KP ima neverovatnih ponuda sa 105 opremom i karbon vilom Specialized za 27 000 (doduse toliko su ruzne boje da bi isao na farbanje)... al' oprema....
  • 0

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 April 2016 - 03:27 PM


Toliko ima Shimano klasa da mi problem i da izguglam.
 

 

Klase opreme:

 

http://www.bikegreml...1/klase-opreme/

 

 

To za režanje je verujem više do podešavanja, ako je bila Shimano oprema na biciklu. Krivi se sve kad se opterati, manje-više, ali ne bi smelo da smeta i da se čuje.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 Suhoj

Suhoj
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 03:43 PM

Klase opreme:
 
http://www.bikegreml...1/klase-opreme/
 
 
To za režanje je verujem više do podešavanja, ako je bila Shimano oprema na biciklu. Krivi se sve kad se opterati, manje-više, ali ne bi smelo da smeta i da se čuje.



Hvala za link. Shimano Tourney menjaci ali ispod pedale do zupcanika pise Crypton. Srednji pogon Crypton i shimano Tourney su krljali.

Njihovi Scout serviseri nisu mogli da rese problem. Jedan su "umalo" namestili. Ali spadao lanac na visim brzinama.

Niko ziv ne moze da podesi te Capriolo/Scout krseve. I ovaj poslednji sam dovukao kod nekog servisera u Backom Petrovom Selu. On je kako kaze ovde skoro 10 godina. Imao cudan nick (Madjar) pa nisam zapamtio. On mi pokazao kako se krivi ceo Crypton pogon i lanac i menjac na vecem opterecrnju. Njegova Tiagra u principu leti kao luda (zadnji menjac 10 brzina 105) i ne cuje se.

Ovaj Scout i Capriolo se raspadaju. Srecan sam sto sam izvukao pare. Ako bas ne moze nista VOZIVO da se uzme dizem ruke.
  • 0

#18 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 29 April 2016 - 03:44 PM

Postavi oglase sta ti se svidja pa ce neko da proceni valja li ili ne. Ram 52, max 54 cm. Na vece od toga nemoj ni da pomisljas.


  • 0
.

#19 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 April 2016 - 05:29 PM

To sto ti opisujes kao rrrrrr i da lanac grebe, ne mora biti do opreme. Mozda jednostavno previse ukosis lanac. Evo link da ti bude jasnije.https://www.youtube....WxMIyKZBhdk8Nkg
  • 0

#20 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 April 2016 - 05:43 PM

 S tim što je moje iskustvo sa drumskim desetofazom dosta loše i to bih preskočio 

Još kad bi nam pojasnio zbog čega je loš 10-faz, pa da i mi znamo.. 

 

 

 

On mi pokazao kako se krivi ceo Crypton pogon i lanac i menjac na vecem opterecrnju. Njegova Tiagra u principu leti kao luda (zadnji menjac 10 brzina 105) i ne cuje se.
 

Naravno da ne možeš porediti Crypton i tiagru ili 105-icu.

 

 

 

To sto ti opisujes kao rrrrrr i da lanac grebe, ne mora biti do opreme. Mozda jednostavno previse ukosis lanac.

Možda je to, možda je i kuka menjača kriva pa lanac ima pogrešan ugao naleganja i tad grebe skoro na svim zupčanicima.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika