Jump to content


Fotografije

Pomoc oko drumasa za manje pare


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
150 odgovora na ovu temu

#141 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 May 2016 - 05:00 PM

Ne vidim kakve to ima veze sa temom. Ljudi koji su došli po onom blatu da voze su sigurno zaljubljenici i siguran sam da ih je dosta bilo sa skupljom opremom i biciklima. 

 

Nego, meni nije jasno do kraja kakva je tačno oprema na tvom biciklu. Shvatio sam da imaš desetofaz?

 

Napisao si iznad da ne bi preporučio ferrari za njivu.. i drumski se ne vozi po njivi. 

 

Moj bicikl, fabrički drumski 10-faz sa rapid fire 4600 šifterima   http://www.chainreac...3/rp-prod111962   s tim što je kod mene došao sa truvativ pogonom umesto originalne ultegre.. zbog toga je i cena bila 100e niža pa se nisam bunio.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#142 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 May 2016 - 05:02 PM

Napisao si iznad da ne bi preporučio ferrari za njivu.. i drumski se ne vozi po njivi. 

 

Moj bicikl, fabrički drumski 10-faz sa rapid fire 4600 šifterima   http://www.chainreac...3/rp-prod111962   s tim što je kod mene došao sa truvativ pogonom umesto originalne ultegre.. zbog toga je i cena bila 100e niža pa se nisam bunio.

 

Shvatam.

 

Ferari je primer skupe mašine koja nije idealna za namenu. Metafora. Nije sve novije i skuplje bolje za svakog. Zavisi od kriterijuma, potreba, ukusa.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#143 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 May 2016 - 05:05 PM

Na ovu diskusiju se neću nadovezati, ima posebna tema za to. Mnogi se ne bi složili sa tobom, najviše iz zemalja gde se najviše vozi bajs: Holandija, Danska... Meni je to neki uzor, barem što se biciklizma tiče.

 

??? 

 

 

 

Nema za ovo leka :)

Nema.  Sad ispadosmo budale što nosimo kacige.. još ćemo biti krivi ako se smanji broj biciklista zbog uvodjenja obaveze korišćenja kacige. 


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#144 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 03 May 2016 - 05:25 PM

https://www.kupujemp...?filter_id=1685


Pozdrav svima, upravo napravih nalog. Hteo bih da kupim drumski bicikli (27 000 ja imam i ni dinar vise).

Zapelo mi ovo na vrhu. Znam da se oprema deli na Shimano Tourney/Sora/Deore/Tijaga itd...

E sad probao sam i kupio nevidjene krntije tipa Capriolo Eclipse i 2 nova Scout Discovery. Sva smeca sam vrstio. Onaj jadni Scout ima neko Crypton ili kakvo smece od pogona. Majstor mi dao rucno radjen bajk sa Tijagrom da probam razliku. Bajs je vredeo minimum 800 evra.

E sad ja nemam para toliko. Na Kupujem Prodajem nalazim mnogo biciklova koje mogu da priustim.

Vecinom su to bajsovi starije generacije.

Evo npr juce sam naleteo na neki Specialized sve Tijagra/105. Za samo 260e. E sad ja sam iz malog mesta pa ne mogu da probam licno.

Pa koliko se isplati ici na rizik ?

Recimo novi Scout i Capriolo su rezaliiiiiii nije ih mogao niko namestiti. Ceo srednji/pogon kao da je plastika.

pa me zanima da li je moguce naici uopste na koliko toliko dobar drumas koji nece cuti cela ulica kako rezi lanac ? Ovi Kapriolo/Scout krsevi ne dolaze u obzir.

Nisam preterano zahtevan. Samo biciklovi skuplji od automobila danas. A prodaju se nevidjeno lepi kinezi sa nekom opremom nikad cuo. A i ovako nisam neki genije.

Pa bio bih zahvalan gde mogu naci drumas i da li uopste mogu naci nesto starije za te pare ?

 

 

Da se podsetimo pocetka teme...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#145 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 03 May 2016 - 05:44 PM

Da se podsetimo pocetka teme...

ma Hebeš sad to, koji je na kraju rezultat? :)


  • 2

#146 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 03 May 2016 - 05:49 PM

Mislim da chamade treba da skine taj truvativ pogon i stavi originalni ultegra:)
  • 0

#147 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 03 May 2016 - 05:59 PM

ma Hebeš sad to, koji je na kraju rezultat? :)

 

Rezultat... ovde ima rezultata? :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#148 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 May 2016 - 08:29 PM

Mislim da chamade treba da skine taj truvativ pogon i stavi originalni ultegra:)

Hoću ako ti budeš vozio bez kacige   n2:Heristical


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#149 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 May 2016 - 08:55 PM

Evo ja preporučujem 7/8-faz, ali sa brzinama u nabli. To bi trebalo da je dosta jeftino po predjenoj kilometraži, kakve kuke, kakvi menjači :). Doduše moraće napred jedan lančanik, ako ne voziš u ravnici biće to ultimativna mašina za mučenje, ali to je i svrha drumaša, ne? 

 

Ako pare nisu problem onda onaj NuVinci beskonačnofaz sa frikcionim menjačima, da vidimo šta ko tu ima da zameri :).


  • 0
Pozdrav

#150 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 03 May 2016 - 09:27 PM

...NuVinci beskonačnofaz sa frikcionim menjačima, da vidimo šta ko tu ima da zameri :).

nema stezanje na QR iglu vec samo na maticu :(


  • 0

#151 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 May 2016 - 09:40 PM

Jeste stvarno, zaboravio sam koliko sam psovao kada sam skidao Nexus točak. Mada ako misliš zbog zamene unutrašnje, video sam da postoje neke ko crevo, pa ne mora da se skida točak.

 

edit

Gaadi inner tube, ali nema dimenzija za drumaške gume.


  • 0
Pozdrav




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika