Jump to content


Fotografije
* * * - - 7 glasovi

Rasprava o kacigama - koliko pomažu, trebaju li biti obavezne


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
604 odgovora na ovu temu

#601 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 December 2018 - 08:40 PM

@шамад :) Има много возача аутобуса. Многи су веома коректни и према бициклистима и према пешацима, али не сви. На Бановом брду морао да пређем на коловоз због огромног комбија паркираног по сред тротоара, испред тржног центра. Притом, у том тренутку није ни било возила којима бих сметао. Кад ми је остало било још можда 2 метра наиђе аутобус и почне да ми свира, а онда стане, отвори врата и пита он мене да ли сам нормалан, да је коловоз за возила. "Не видиш овај комби који сам морао да обиђем?" Ћути. А кад сам га питао за пушење у возилу (наравно да пуши) само је затворио врата и продужио, и даље убеђен да ја нисам нормалан. Иначе, у Пожешкој улици су при реконструкцији постављене бетонске коцке на тротоарима, али су већ све изломљене и расклимане вожњом и паркирањем, па представљају опасност по пешаке.
 


Cane@ nisi ni svestan koliko ima nervoznih vozača autobusa. Mnogi su došli ko zna odakle pa misle da su Bog i batina. U Beograd se doselila gomila iz svih krajeva Srbije i okoline i sad je to postao cirkus. Kad voziš po ulicama Beograda (ako voziš) otvori četvoro ušiju i očiju. Neki su bezobrazni i bahati, neki nepažljivi, neki rasejani (mislim uopšteno na sve koji su za volanom).. ne zna se koji su gori.


 

Ako sam rekao pola sata onda pola sata,inace nisam nikada vozio ficu, to sam dao primer,vozio sam stojadina,inace necu da otkrivam mesto , ali je udaljeno tridesetak km i nesto od Bgd,mogu da kazem cak da sada zivim u predgradju Bgd,zasto sumnjas sto ti govorim, hteo sam da kazem da su guzve cesto nenormalne a put je u sustini isti kao pre 40 god,samo je onda bio nov. (a metro i dalje samo na papiru)

Tvoja stvar svakako, ali.. neko nepisano (a možda i pisano) pravilo foruma je da se popuni lokacija.

Znam forume na kojim azbog ovoga član bude trajno isključen ako u odredjenom roku ne popuni tražene podatke.
 

Otkud ti znas da li ja znam ili ne znam, znas li ti da polovina vozaca iz mog mesta sto zenskih sto muskih se boji voziti po BGD. Verujem da znate mnogo bolje kakva je situacija, a sada nesto zanimljivo da ti kazem.

Zamisli nekada sam mogao ficom za pola sata da stignem do Bgd (bukvalno), e sada i da imam ferari treba mi1- 1.5h, a nekada i vise, koja je to ironicnost 21veka. Nemas automobila ispod 90 ks uglavnom sve preko 100ks a milis kao puz,doduse put je ostao isti kao pre 40 god (ali izrovareniji). ali automobili i situacija se"malo promenila".

Ako se boje vožnje po Beogradu imaju javni prevoz.

Što se tiče gužve i saobraćajnog kolapsa.. misliš da je u velikim gradovima Evrope bolje? Nije.. a često je još gore nego ovde. Beograd je veliki grad + četvrtina Srbije je svakodnevno prisutna u njemu iz raznih razloga.
Ako možeš navikni se, ako ne.. ne znam šta da ti kažem.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#602 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 December 2018 - 09:20 PM

Ako se boje vožnje po Beogradu imaju javni prevoz.

 

Једно је када је страх неоправдан, па и проблем и решење припадају појединцу, а сасвим друго када је оправдан. Рецимо, изазван лошом (па и опасном и противзаконитом) праксом као што је некоришћење мигаваца. У том случају није у питању проблем појединца већ друштва и добро је да људи на то указују, а друштво треба да еволуира и решава проблем. Када је у питању таква пракса, често управо су они који долазе извана у најбољој прилици да нам укажу на проблем, јер им упада у очи, а ми смо огуглали.

 

Пре неког времена пријатељица из Канаде ми послала неке слике и ја прокоментаришем како су им тротоари у скандалозно лошем стању. Све испуцало и рабијено, пробија трава (!), негде мало као закрпљено катраном (или шта је тачно оно црно чиме се крпе и путеви). Она после прича како сам јој очи отворио, да никад није то приметила и да су сви са којима је причала били просто шокирани. Никад обратили пажњу, никад приметили.

 

Ако је у Београду нешто "стандардна пракса" то не значи да је добро и да не треба да се мења нити да они којима се не свиђа треба да оду. Тако се ништа променити неће нити ће нам бити боље. Често мислимо да нешто не може боље само зато што се нисмо ни замислили.


  • 0

#603 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 24 December 2018 - 09:25 PM

Kakve ti visoke standarde imas kad kanadjanima otvaras oci oko lose infrastrukture

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
  • 1

#604 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 December 2018 - 09:32 PM

Једно је када је страх неоправдан, па и проблем и решење припадају појединцу, а сасвим друго када је оправдан. Рецимо, изазван лошом (па и опасном и противзаконитом) праксом као што је некоришћење мигаваца. 

Da su samo migavci pa i nekako bi prošlo. Tu je i prestrojavanje, uletanje, isecanje, naglo kočenje, psovanje, pljuvanje. 

Eno, kružni tok Slavija prilično dobro je odradjen. Nacrtana zamišljena ostrva i kružne putanje ali mnogi i pored toga idu pravolinijski. 

Neverovatno je koliko vozača kod privatnog gradskog prevoznika voze pravolinijski preko Slavije. 

Mi na 31-cu se 98% držimo spoljašnjih žutih krugova jer je bilo slučajeva da nekima unutrašnja kontrola piše prijave.. a i mnogo lakše se prolazi žutim trakama na Slaviji. Ali eto, kod privatnika to ne pije vodu a još nas i esto iseku kod Karadjordjevog parka i guraju se na silu kako bi što pre ušli u stanicu. 

A isti posao radimo. 

 

Nego, odlazimo lagano u OFF :P


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#605 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 December 2018 - 06:02 AM

Kakve ti visoke standarde imas kad kanadjanima otvaras oci oko lose infrastrukture

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

 

Računam da je dobro težiti što boljem. Kao i da nigde nije sve idealno - čak ni u Kanadi. Na primer, infrastruktura koja je postojala u Novom Sadu - pre jogurt revolucije i opšte divljine, bila je 10 puta bolja od većine manjih/srednjih/većih gradova u kojima sam bio po Evropi. Gradski prevoz je duže odolevao, tek sa poslednjim "uštedama" su ga ugrobarili, pre 3-4 godine.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika