Jump to content


Fotografije

Sredjivanje stare specijalke


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#81 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 09:15 AM

Probao sam foru sa stegom, sa youtube, ali sam uspeo da prelomim stegu, ovo je nemoguce skinuti, bez da se razbuse rupe u kajli, mislim da odustajem....


  • 0

#82 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 November 2015 - 09:40 AM

Mislis da ti je preskocio navoj na stegi, to nije neubicajno kad se stega preoptereti, meni se to desilo x puta. Uvek strada matica pa mora da se pravi kod strugara.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#83 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 09:44 AM

Nije stradala matica nego je pukao sraf, na koji se nastavlja poluga za okretanje, sad imam kratku stegu...

Nevidjeno su zilave te kajle, ili da busim kroz njih (opet me je strah da ne ostetim osovinu, pa onda nista nisam uradio....), ili da se pomirim da je to tako, uspricam mast unutra i iskuliram taj pogon....


  • 0

#84 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 November 2015 - 10:39 AM

Ako je tako onda ti je slaba stega. Moze i to da se napravi od jaceg materijala.

Elem, probaj na onaj nacin sa rost of i iskucavanjem, ja sam na taj nacin oslobadjao patrone koje su zaribale, citaj zavarile za ram, i jos poneke sitnice.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#85 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 10:40 AM

 Mozda je slaba, ali koristio sam polugu od 1,5 metar, nego su kajle nenormalno spekle :)


  • 0

#86 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 November 2015 - 10:44 AM

Ti si neki jak decko a... Moram da te zovem kad budem istovarao cement heheheehe

Davno me naucio jedan bravar da stega ima proporcionalno svojoj snazi duzinu vretena i poluge za zatezanje pa je svako koriscenje vece poluge od one koja je na stegi samo napinjanje, mada neki put preteram pa trci kod strugara da pravim novu maticu :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#87 milmarc

milmarc
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 11:42 AM

probaj moju metodu 

treba ti 2 minuta

1 min da nadjes dva cekica i kljuc i 10 sekundi za izbijanje

 

a i po radapcigeru se cesto udara cekicem koji je kudikamo jaci od nekih stega


  • 0

#88 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2015 - 12:10 PM

E bre pa to je izgleda zapeklo samo tako.Rekoh ti ja da ga naprskas VD-om i ostavis da odstoji preko noci.Ali ne znam da li bi i to sad imalo svrhe ako je cak stega podbacila.Svakako probaj da ga razbusis,te kajle su izradjene od relativno mekog metala,nije to mnogo tvrdo ali unutra nakon 30 i kusur godina zapekne od rdje i cega ne vec.Probaj natopi ga i ostavi preko noci pa ga razbusi i ovog puta koristi cekic.Gedoru ispod i udri pa da vidi od kog se drveta pravi parket...;)


  • 1

#89 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 12:20 PM

Ma moram malo da iskuliram, vec sam napravio neplanirani trosak, u vidu izlomljene nemacke stege.

Fracuska kajlica, prelomila nemacku stegu....

 

Treba danas da uzmam neke tockove, za pletenje, pa malo da skrenem misli :)


  • 0

#90 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 12:30 PM

Ma moram malo da iskuliram,...

Treba danas da uzmam neke tockove, za pletenje, pa malo da skrenem misli :)

joj, nemoj, idi provozaj se. Nemoj jos da slomis stalak za centriranje :)


  • 1

#91 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 01:36 PM

Sutra se vozim ceo, dan da se malo opustim...


  • 0

#92 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 03:04 PM

img20151110155749.jpg

Sleper ne moze da izbije malu Peugeot kajlu :)


  • 0

#93 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 16 November 2015 - 08:34 AM

Posto sam resio da se resim tabulara, koji su mi se ispostavili kao bacene pare, krenuo sam da radim malo tockove.

 

Ovo lepo vreme sam iskoristio da ispoliram Campi nablu koju sam pripremio za prednji tocak, otpadose mi ruke, na zalost rezultat nije idealan, amaterska farba koja je bila preko nje, je dosta duboko izazvala koroziju aluminijuma, nisam smeo da ljustim do kraja, jer bih ostao bez gravure, evo je fotkica, tri sata poliranja...

img20151114155043.jpg

Obezbedio sam prvoklasne zbice, koje sam skinuo sa starog Puhovog tocka, uradio pletenje i centriranje prednjeg tocka,  juce bila test voznja, zadovoljan sam...
 


  • 0

#94 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 November 2015 - 02:49 PM

Super je ispala..;) Ja odradih Suntour-ovu prednju nablu,pripremu za poliranje,a stiglo je i gvojze sa skidanje hroma ali nikako da odem kuci i da to lepo ispoliram.Valjda cu ici u toku ove nedelje pa cu izbaciti slicice...:)


  • 0

#95 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 16 November 2015 - 02:59 PM

  Thx :), Prednji tocak sam pleo iz tri pokusaja, dok nisam provalio finese, oko uplitanja...

Zadnji koji sam kupio, mi je uvaljen kriv obruc, i to poprilicno kriv, ali nategnut, pa se nije provalilo...

Isptravio sam zadnji koliko je moglo na natezanje zica, ali mi se ne svidja takav tocak, trazim drugi obruc...

Mozda da probam da ga raspletem skroz pa ispravim na misice, ali posto je inace sugav obruc, bolje da ne gubim mnogo vreme oko njega...


  • 0

#96 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 November 2015 - 04:18 PM

Bolje ne gubi vreme.Ne znam da li je iko imao iskustava u vezi toga,ako jeste,neka se javi.Ali licno,ja se time ne bih baktao.Kupi novu felnicu,upleti i miran si..;) Ja se u uplitanje nisam jos upustao,za to treba iskustvo i rutina.Gledao sam klipove u kojima to rade profesionalci i po zvuku znaju da li je zica pretegnuta ili labava,fascinantno,ali svaka cast ako si uspeo sam...:)


  • 0

#97 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 16 November 2015 - 04:48 PM

Vec nekoliko tockova sam radio, opalis prstom zadnji tocak, sa vozacke desne strane, se cuje ping, sa suvozacke pong.

Prednji tocak nesto izmedju...

 

Imam mali problem, zbice na prednjem tocku vire 1mm iz niple, da li da ga stezem jos, malo, ili da ne forsiram, krace su od fabrickih za koji mm...


  • 0

#98 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 19 November 2015 - 02:41 PM

img20151119112906.jpg

Danas lep dan, brzi krug oko Ade, malo i da se uziva, ne samo da se radi...
Ladno mi neki biciklista na mostu,  u toku voznje doviknuo, da su mi extra visoke Campi nable :)


  • 0

#99 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 22 November 2015 - 10:45 PM

Sic spreman za presvlacenje u kozu:

dscf8671.jpg

Rezultat:

dscf8678.jpg

dscf8677.jpg


  • 1

#100 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 November 2015 - 02:29 PM

Ti si se covece uvezbao nema dalje.Svaka cast..! :D Ja moje Super Corsa tek treba da presvlacim,kada dodje na red,znam kome cu se obratiti... ;) Trenutno se bakcem sa gvozdjem.Vraceno sa skidanja hrom,za vikend,tacnije u subotu sam proveo za polirkom gotovo ceo dan.Od 9 do 17h.Razbio sam se ko zvecka,noge bole,ramena otkidaju.Ali sve se sija i spremno je za nanosenje novog hroma.Zovem majstora kad ono,zauzet,tek sledece nedelje.I sad ce morati da radi mast ili ulje da ne bi zardjalo sve djuture do tad...:(


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika