Jump to content


Fotografije

CUBE ltd cc, sklapan iz delova. Problemi?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
215 odgovora na ovu temu

#81 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 09 January 2016 - 07:29 PM

Evo sad sam slikao, pa se tacno vidi o cemu se radi. Mislim da ce ovaj spejser od 10mm resiti problem. Vrat na trenutnoj vili je 205mm, a na novoj je 190mm. Vidi se na slici sta je i kako je. 

Attached Thumbnails

  • IMG_2505.JPG

  • 0

#82 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 09 January 2016 - 08:18 PM

Koliko je vrat vile ispod poklopca, tj da li gornji sraf lule hvata meso vrata vile?


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#83 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 January 2016 - 08:22 PM

Po ovoj slici tebi jedino spejser od 5mm igra ulogu.


  • 0

#84 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 09 January 2016 - 08:45 PM

Na ovoj vili na slici da. Vrat je mozda 1mm ispod poklopca. Dok ce sa novom vilom biti na nekih 3-4mm. 
Sama cev rama je 140-141mm, spejser ce biti 10 ili 7mm (napravicu oba), lula je 40mm. Gornji sraf lule je na 7mm ispod ivice. Tako da sa vratom vile od 190mm ce biti taman 3-4mm ispod gornje ivice lule, kako i treba. (nadam se :D)


  • 0

#85 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 03:44 PM

Samo da pitam, da li ce ovo igrati ulogu ovog mog spejsera, a da onda preko ovoga redjam standardne spesjere? 
http://www.bike24.de...age=3;orderby=2


  • 0

#86 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 03:48 PM

Zavisi da li odgovara na te soljice. A za te pare mozes kupiti dobre soljice (nove) tipa aest.
  • 0

#87 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 03:50 PM

Pa koliko mogu da vidim ove moje solje su integrisane u ram, tako da preko njih samo ide onaj konsuni spejser (dust cap) i onda lula. Kako sam slucajno nasao na netu, to uopste nije spejser nego dust cap. I kad u pretrazi ukucam dust cap izadje mi svih mogucih dimenzija, a ja svo vreme trazio konusne spejsere. :)


  • 0

#88 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 04:14 PM

Koji ram je u pitanju?
  • 0

#89 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 04:32 PM

Pa koliko mogu da vidim ove moje solje su integrisane u ram, tako da preko njih samo ide onaj konsuni spejser (dust cap) i onda lula. Kako sam slucajno nasao na netu, to uopste nije spejser nego dust cap. I kad u pretrazi ukucam dust cap izadje mi svih mogucih dimenzija, a ja svo vreme trazio konusne spejsere. :)

 

Potejto, potato :wink:


  • 0

#90 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 04:33 PM

Evo sad sam slikao...se na slici sta je i kako je. 

 

Pa koliko mogu da vidim ove moje solje su integrisane u ram, tako da preko njih samo ide onaj konsuni spejser (dust cap) i onda lula. Kako sam slucajno nasao na netu, to uopste nije spejser nego dust cap. I kad u pretrazi ukucam dust cap izadje mi svih mogucih dimenzija, a ja svo vreme trazio konusne spejsere. :)

pogledavsi sliku koju si postavio mogu da zakljucim

da tvoje soljice nisu integrisane u ram

nego su ukucane u ram, tkzv polu-integrisane ili interne

taj tip soljica jos zovu zero stack (jer, kobojagi, vire nula iznad rama) cak mislim da se taj tvoj model tako i zove ZS3

i verovatno im je spoljna mera 44m.

 

Tvoje solje "u sebi" imaju jedan mali konusni presten koji upravljacku cev viljuske centrira unutar lezaja. Na taj konusni prsten treba izvrsiti pritisak od gore u tolikoj meri da se lezaj  slobodno okrece bez grebanja i zapinjanja ali istovremeno da vila nema zazora unutar lezaja. To se postize tim "dust cap"-om uz istovremeno pokrivanje spoljnih ivica gumenom zaptivkom. Zato je i dust cup i konus i spejser...3 u 1 :)


  • 1

#91 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 04:45 PM

Da, da. Polu-integrisane!! Rekao je neko u prethodnim postovima, pogresio sam.

 

A ti sto si to rekao, ja se stvarno ne secam da je bilo icega unutra sem lagera. Ima ta dva lezaja koji su vec bili nabijeni u ram, samo su stavljeni lageri i kao one jako tanke sajbne i to je to, preko ide ovaj spejser. Ne secam se da je bilo nekih gumica i prestena unutar. o.O 

Trenutno kod mene ne radi servis. Kad su sastavljali bajs, pretegli su jedan sraf lule i ne mogu da ga odvijem, skinem lulu i vidim sta je i kako je. Uvio sam imbus nacisto, a sraf ostao. Sad moram da kupim wd sprej da bi odvio to. Ma samo iz problema u problem, ali ce se valjda isplatiti. :D


  • 0

#92 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 05:15 PM

A ti sto si to rekao, ja se stvarno ne secam da je bilo icega unutra sem lagera. Ima ta dva lezaja koji su vec bili nabijeni u ram, samo su stavljeni lageri i kao one jako tanke sajbne i to je to, preko ide ovaj spejser. Ne secam se da je bilo nekih gumica i prestena unutar.

znaci u rupu u ramu su nabijene soljice, najcesce alu ili celik, gde se u alu soljice posle ubaciji industrijski/masinski zatvoreni lezaji dok u celicne soljice idu ili industrijski lezaji ili one kuglice sa ili bez vencica, u zavisnosti od konstrukcije. Tanke sajbne sluze za fino podesavanje zazora i trebalo bi da (po potrebi) idu iznad pomenutog konusnog prstena a ispod "dust cap/cover" - a

 

prateci ovaj link:

http://www.aheadset....et-instructions

i klikom na donju sliku za ZERO STACK model (u dve slike) ces videti kako ide instalacija i koji su sastani delovi

od kojih sada posebno izdvajam jer sam ih pominjao u predhodnom postu:

AHDBALLS022 sto je sam lezaj

AHDRING016 zaptivni prsten

AHDCONE288 konusni prsten koji centrira vilu unutar lezaja

AHDCOVER286 poklopac koji pritiska konus i zaptivni prsten.

 

Na ovim slikama je prikazan model sa "losse ball" lezajima sa kuglicama sa ili bez kaveza

ali delove iste namene nesto drugacijeg izgleda/dizajna ima vecina lezaja upravljaca

 

Ovaj konusni prsten je cesto rasecen radi lakse montaze i jarko eloksiran da bi upadao u oci prilikom rada (zlatno zuto) kao na ovim slikama

https://www.google.r...d-xDTEQ_AUIBigB


  • 0

#93 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 05:21 PM

Razlika je velika, Igor je po standardu sve detaljno objasnio (svaka cast). Da se ne zezas sa konusim i sl. prodaj te soljice i naruci iz kine aest-ove (meni su odlicne, nek se Igor opet oglasi sto se tice kvaliteta jer se sigurno vise razume). Oko 13$ su inace.
  • 0

#94 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 January 2016 - 05:36 PM

Takozvani "compression ring" i moze da bude i plastican a cisto sumnjam da ga nemas jer bi ti se onda javljao luft :)
http://www.tredz.co....-Ring_45210.htm

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#95 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 05:56 PM

Sad bio da kupim WD sprej, imbuse i toraxe. Probacu da skinem to, pa cemo videti sta je i kako je unutra. :) Hvala ljudi jos jednom!


  • 0

#96 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 January 2016 - 06:01 PM

Sta planiras da prskas wd-om?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#97 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 06:09 PM

Donji sraf lule , zapekao je i ne mogu da ga odvrnem. 


  • 0

#98 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 January 2016 - 06:34 PM

Aha ok. Nemoj lezajeve :) ili bilo sta sto treba da se podmazuje da podmazujes wd-om.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#99 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 11 January 2016 - 06:41 PM

Aha ok. Nemoj lezajeve :) ili bilo sta sto treba da se podmazuje da podmazujes wd-om.

zasto?


  • 0

#100 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 January 2016 - 06:53 PM

Zato sto wd nije za podmazivanje vec za ciscenje :/ Podmazujes lubrikantima (mast, ulje, sredstva u spreju namenjena za to). Wd nije postojan.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika