Jump to content


Fotografije

CUBE ltd cc, sklapan iz delova. Problemi?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
215 odgovora na ovu temu

#1 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 08:18 PM

Pozdrav ljudi.

Nedavno sam sklopio bajs iz delova koje sam nabavljao ovde preko CikloBerze. Imam nekoliko pitanja, pa molim za pomoc jer sam pocetnik. Svi delovii koje sam kupovao su polovni. Znam da nije sve u najboljem stanju, ali mislim da je potrebno samo malo profesionalnog podesavanja i da sve pocne da radi kako treba. Napisacu komplet delova koje imam na biciklu i probleme koji me muce. :)

Cube LTD cc ram, Mavic felne sa Shimano m425 nablama CL, Shimano Deore LX pogon, LX siftere, Deore zadnji menjac (inverzni, greskom kupljen), Deore kaseta, prednji menjac je LX, kocnice Avid Elixir 4 sa Shimano rotorima, RST vilu.

 

Evo ovako, prvi problem su kocnice. Slabo koce, cini mi se da je Vbrake bolje kocio. Ne pustaju nigde ulje, a i kako su mi rekli u servisu nema vazduha u njima. U pocetku su nenormalno skripale dok nisam obrisao rotore alkoholom i sada ne skripe toliko. Danas sam isao na jedan malo duzi asfaltni spust i cini mi se da je zadnja kocnica "pocela" da radi kako treba, ali prednja nije. Na prednjoj je shimanov adapter za 160mm rotore i cini mi se da je preblizu rotora, mozda manje od 1mm, i imam osecaj da negde zakaca rotor. A nemam nacina da ga odvojim, jednostavno je takav. Nisu stavljani nikakvi spejseri, a kad pogledam u pakne rotor nije u sredini, vec struze jednu paknu. Kad zavrtim tocak vidi se da negde nesto nije kako treba. Kako to ispraviti, da li je mozda problem u adapteru? Mozda bi trebalo da ih posaljem na kompletan servis...

Drugi "problem" je zadnja nabla. Pre ovog bicikla sam imao dva Scott Voltage-a i oba rama su pukla na zadnjoj vili gde se nalazi kuka menjaca. Na njima su bile Quando nable a ja imam oko 100kg, pa sam mislio da je u pitanju losa nabla + moja tezina = naprslina. Isto sam i primetio da se igla osovine nekako iskrivi, da nije potpuno prava. Kad je srafim osecam malo krivudanje, kao da nije u osi. A to sam danas primetio i na novom bajs. Plasim da ovaj novi bajk ne zavrsi kao stari. Ne mogu da verujem da moja tezina predstavlja problem. Videcu kako ce se situacija dalje odvijati, mislio sam da stavim XT nablu sa KCMC titanijumskim iglama, ali je to preskupa investicija i sumnjam da bi bilo nesto bolje.

Sta mislite o ovome? Stvarno ne znam sta da radim...

Hvala unpred.

Evo i slike bicikle.11350584_364691907062873_553404763410206


  • 1

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 08:37 PM

Rotor od 160mm napred je malo za 100kg nizbrdo.

Tezina ne predstavlja problem osim ako ne skaces sa tim biciklom, igla se iskrivi jer suvise stezes mozda je zato i pukao prethodni ram.


  • 0

#3 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 08:44 PM

Rotore svakako imam u planu da promenim, ali sam mislio da je nesto do sistema. Cuo sam da su te Elixir 4 jedne od losijih.
Koliko su pouzdani adapteri za rotore sa 6 rupa na CL kacenje? Posto bih stavio Avid rotore, a njih ne proizvode za CL.

Ne skacem, mozda samo ono penjanje i spustanje sa trotoara na ulicu.
Sto se tice Voltage-a, prvo mu je pukla kuka, i prodavac gde sam kupio nije imao novu, vec mi je sa tako slomljenom kukom stegao tocak  i rekao da tako vozim. Pretpostavljam da je zbog toga pukao ram. Posto je bio u garanciji poslali su mi novi. Njega sam vozio 4-5 godina i njemu se javila naprslina na istom mestu. Pa sam sad kupio ovaj Cube, molim boga da se ne desi isto. Mada sada su na njemu i kvalitetnije felne a i nable. Bitno da tezina nije problem :) Malo mi je lakse sada...
 


  • 0

#4 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 June 2015 - 09:15 PM

Rotor 180mm. Ram nije pukao zbog kuke pukao je zato sto je bio nacet, ili je neka serijska greska cim ti je i drugi naprsao na istom mestu. Tezina kao tezina nije problem, ali moze da napravi problem ako ne podizes straznjicu kad silazis ili se penjes na ivicnjak.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#5 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 09:33 PM

Mislio sam da pozadi stavim 185mm a napred 203mm, s tim sto cu morati da ih nakacim pomocu adaptera sa 6 srafa na CL. :D Mislim da cu promeniti celu hidrauliku i staviti Elixir 5.

Podizem straznjicu naravno, pri skidanju sa trotoara koristim i prednju kocnicu tako da se lagano spustim. Provericu kako su stegnute igle, pa cu videti. Ali sada mi je puno lakse sto se toga tice. :D Hvala.

 

 


  • 0

#6 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 June 2015 - 09:38 PM

Ne znam koja ti je viljuska ali 203mm ce da je razvali, stavi i napred 185 i bice sasvim dovoljno... Zatvarace ne pretezi, umereno sa osecajem ce biti sasvim dovoljno, od pretezanja stradaju dropovi, konusi...
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#7 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 09:46 PM

Viljuska je RST (piece of shit). U kom smislu razvali?


  • 0

#8 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 09:49 PM

Sa 203mm rotorom ce mnogo brze da dobije luft ako se ne varam.


  • 0

#9 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:10 PM

Vrlo moguce da je mozda maksimalna velicina rotora koje se preporucuje 160mm za prednju viljusku.

Problem moze biti kod slabog kocenja nove plocice.Ako je to slucaj sto bi zargonski rekli treba da se opale dok ne nalegu kako treba.Koliko vidim zadnja ti polako pocinje da koci bolje sto mozes ocekivati polako i sa prednjom.


  • 0

#10 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:10 PM

Vec ima lufta u njoj....Jako je losa :) A danas sam slucajno primetio da mi se javio luft u soljama volana. Moram sutra da vidim o cemu se radi.


  • 0

#11 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:12 PM

Vrlo moguce da je mozda maksimalna velicina rotora koje se preporucuje 160mm za prednju viljusku.

Problem moze biti kod slabog kocenja nove plocice.Ako je to slucaj sto bi zargonski rekli treba da se opale dok ne nalegu kako treba.Koliko vidim zadnja ti polako pocinje da koci bolje sto mozes ocekivati polako i sa prednjom.

Ja se iskreno nadam, ali mislim da pozicija celjusti i rotora nije dobra.


  • 0

#12 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:23 PM

Sto se tice prednjeg diska i kocnica moze se desiti da jedan klip ne radi kako treba pa stoji uvek plocica do diska.Ako je to slucaj treba razraditi klipove da bi radili.Drugar je imao slican problem kao i ti pa sam mu razradio jedan klip i sada radi kako treba.


  • 0

#13 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:27 PM

Znaci bolje je da ipak pokusam da ove razradim, nego da kupujem nove? :)


  • 0

#14 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:31 PM

Pa ako imas viska novca onda kupis druge ali ja bih prvo uradio ono sto sam ti rekao.A ako budes menjao kocnice neka moja preporuka za tebe srazmerno kilazi a po meni sa najboljim odnosom cena -kvalitet sa onim sto pruzaju je Elixir CR.


  • 0

#15 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:35 PM

Ma gde imam novca, nemam nista... sve sam dao :) Nego sam mislio ove da prodam, a da uzmem te Elixir 5. Cuo sam nesto kao da su ove Elixir 4 neki prototip sa Juicy klestima i Elixir rucicama i da nisu nesto dobre. Ali jbg, to sam saznao kad sam ih vec uzeo. Probacu da ih razradim kao sto ti kazes, pa ako ne ide cekacu jos malo da nakupim para pa cu poruciti Shimano Deore preko Ebay-a. Ima za po 100$ komplet.


  • 0

#16 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:37 PM

Te Deore mozes odmah otpisati jer su slabe za tebe.Imao sam M-615 i to nije nista posebno a laksi sam od tebe nesto preko 20kg.


  • 0

#17 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:44 PM

E svasta...a ja sam mislio da su full :/ Znaci Elixir cr? A neki SLX mozda?


  • 0

#18 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:50 PM

Probaj ti prvo da sredis te pa posle polako.

Za te SLX imam ih trenutno i slicno je to kao Deore.Mada mozda ja nisam ni realan iz razloga sto sam vozio nesto mnogo jace pa mi svaka kocnica deluje slaba...


  • 0

#19 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 13 June 2015 - 10:52 PM

Epa moguce. Probacu prvo da sredim ove, pa ako ne ide onda da menjamo. Bar smo jedan problem resili (Nabla) :)

 

Hvala vam ljudi na ovako brzim odgovorima!


  • 0

#20 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 June 2015 - 08:04 AM

pa ako ne ide cekacu jos malo da nakupim para pa cu poruciti Shimano Deore preko Ebay-a. Ima za po 100$ komplet.

Imas i u PB da kupis deore 

 

http://planetbike.rs...JA-white/19100/

http://planetbike.rs...NJA-bela/19099/


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika