Jump to content


Fotografije

CUBE ltd cc, sklapan iz delova. Problemi?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
215 odgovora na ovu temu

#41 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2016 - 03:29 PM

Ako se jednog dana i odličiš da je "prebacis" na daljinski lockout moraćeš kupti ceo damper sa ručicom, oko 30€ je da znaš odmah, mada ne vidim potrebu za tim. Ja sam tip koji vadi lockout iz vila i stavlja čep samo, kud ga ne koristim a i zbog težine malo.

Rece covek da vozi i asfalt,trebace mu lockout,a i daljinac na kormanu... Kad tad ce ga izludeti saginjanje ka vili da zakljuca i otkljuca u toku voznje...mada da se moze bez tog "daljinca" moze se...
  • 0

#42 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 06 January 2016 - 03:32 PM

Trenutno imam RST vilu koja nema lock pa mi ne smeta prilikom voznje, ovaj lock je plus :) A cisto sumnjam da ce mi trebati u toku voznje. 
Obicno vozim po gradu. Ono svakodnevnica, ponekad odem na malo duzu relaciju i to je to. Samo volim da imam koliko toliko kvalitetan bajs, kao sto je slucaj i sa gitarama koje imam. :)


  • 0

#43 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 06 January 2016 - 03:47 PM

M-615 nemaju neku silu kocenja imao sam ih i nista posebno.
Trenutno vozim SLX M-675 po meni takodje kocnica koja nema neku silu.
XT M-785 slicno kao SLX.
Po meni licno mnogo lepse i bolje radi prethodna serija kocnica M-596,M-665,M-775.
  • 0

#44 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 06 January 2016 - 03:52 PM

Ljudi, mene sad moj drug zbunio. Kazem mu koju sam viljusku odabrao i da joj je promenjeno ulje, on mi kaze koja je to Reba cim ulje ima? :D Ja mislim da sve one imaju ulje ili je ovo nesto? :D


  • 0

#45 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 January 2016 - 03:53 PM

Trebace ti lock na usponima,veruj mi,cuva dosta energije...a po ravnom nije preko potreban... Drugo,kod kvalitetnijih vila dobro dodje lock,koje imaju "pravi" hod,kod vila poput rst-a nije ti bio uopste potreban...
  • 0

#46 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 06 January 2016 - 03:56 PM

To si u pravu. Kod RST nije ni potreban toliko. haha :)


  • 0

#47 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 51 posts

Postavljeno 06 January 2016 - 04:03 PM

Uglavnom sve imaju ulje, haha. :D


  • 0

#48 bataSale

bataSale
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Postavljeno 06 January 2016 - 04:16 PM

M-615 nemaju neku silu kocenja imao sam ih i nista posebno.
Trenutno vozim SLX M-675 po meni takodje kocnica koja nema neku silu.
XT M-785 slicno kao SLX.
Po meni licno mnogo lepse i bolje radi prethodna serija kocnica M-596,M-665,M-775.

Ma nesto vam nije u redu sa tim shimano kocnicama koje ne koce dobro... Brdo tih kocnica mi je proslo kroz ruke i jedina mana koju sam nalazio kod slabijih modela je bila tezina (sto je uglavnom potpuno nebitno) i nedostatak modulacije. Dakle ako nisu mnogo pojedene plocice i rotori i ako nisu uprljani od ulja i ako su kocnice dobro bleedovane, kopaju, da ne kazem ostavljaju mooda na sedistu.

@PapaHet
Pazi ovako, ja bez bajsa ne bih mogao da zivim, a bajs bez lockouta ne bih vozio n2:party-021


  • 3

#49 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 06 January 2016 - 04:39 PM

@Sale

Stvar je u licnim abmicijama i ocekivanjima.
Sam odrzavam svoje kocnice i takodje i bleedovanje i takve kocnice sa dobrim rotorima i Koll stop paknama na zalost ne daju ocekivani efekat.
Po meni Elixir Cr je mnogo bolja kocnica po sili kocenja nego imenovane.
Opet da kazem stvar je licnog ukusa, odabira kao i naravno stila voznje...[/quote]
  • 0

#50 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 06 January 2016 - 04:43 PM

Drustvo, a jel znate o cemu se radi kada zadnji menjac "puca". Npr kada ides na nekoj nizbrdici, tipa lokalni off road put, i prilikom voznje zadnji menjac nekako udara i jako se cuje? Sta to moze da bude? 


  • 0

#51 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 06 January 2016 - 06:37 PM

PM (post mountain) kačenje diska. Direktno se kači čeljusti na vilu, već ima navoje u sebi. Vila koja ima PM kačenje diska, čeljust kad stavis ona odmah odgovara za rotor od 160mm bez bilo kakvog adaptera, ako hoćeš veći rotor, stavis odgovarajući adapter (PM to PM)

PostMount ili PM je standard gde se vijci kojima kocnicu (sa ili bez adaptera) kacis na ram nalaze paralelno sa "osom" bicikla

(ono tipa pravac kretanja, volan-sedlo, napred-nazad).

 

Inace, postoje 2 velicine PM standarda tako da postoje DH vile sa PM kacenjem na kojima nije moguce voziti sa rotorom manjim od 180mm jer je...previse mali :)

 

IS (international standard), koji god rotor hoćeš da staviš moraš da stavis adapter, osim ako ti i čeljust nije IS (ali takve čeljusti se više ni ne pare i retke su). Kupuješ adapter IS to PM za odgovarajuću veličinu. Ti ako hoćeš rotor od 180mm trebalo bi ti adapter kao sa linka ispod.

http://planetbike.rs...i/Kočnice/5166/

IS2000 ili skraceno IS je standard gde se vijci kojima kocnicu (sa ili bez adaptera) kacis na ram nalaze pod pravim uglom u odnosu na "osu" bicikla. Magura i Shimano su doskora nudili svoje celjusti u obe varijante ali prelaskom vecine proizvodjaca i ramova i vila na PM to je izgubilo smisao.

 

Zbog tehnickih resenja msm da jedino nije bila moguca kombinacija da na vilu sa PM kacenjem stavis IS celjust i koristis rotor 160mm

vec je tu morao da ide rotor od 180mm uz adapter koji su cesto zvali PM2IS+20. Ista stvar je bila sa zadnjom kocnicom i rotorom od 140mm.

Msm da su sve ostale varijante mogle da se iskombinuju.


  • 1

#52 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 07 January 2016 - 11:05 AM

Hvala na odgovoru! :D


  • 0

#53 nesh_pa

nesh_pa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 08 January 2016 - 02:28 AM

Ta vila je bila kod mene duze vreme, tipa 2 godine, ne secam se tacno. Dao sam je u zameni za neki stari bajs. Potvrdjujem sve sto je Dr Bike napisao. Dao sam je njemu na servis pa na prodaju :)

PS vozio sam je nekoliko meseci sa 203mm rotorom, nikad nije pravila problem, nije se uvijala i slicno. Obrati paznju na duzinu vrata, mislim da je 190mm pa vidi da li to odgovara to jer si visok pa verujem da ti je headtube na ramu malo duzi :)


  • 1

#54 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 08 January 2016 - 03:21 AM

Ta vila je bila kod mene duze vreme, tipa 2 godine, ne secam se tacno. Dao sam je u zameni za neki stari bajs. Potvrdjujem sve sto je Dr Bike napisao. Dao sam je njemu na servis pa na prodaju :)

PS vozio sam je nekoliko meseci sa 203mm rotorom, nikad nije pravila problem, nije se uvijala i slicno. Obrati paznju na duzinu vrata, mislim da je 190mm pa vidi da li to odgovara to jer si visok pa verujem da ti je headtube na ramu malo duzi :)

Vec sam je porucio od coveka. Znam da je vrat 19cm, a na ovoj trenutnoj mi je oko 21cm. Imam na bajsu onaj FSA spejser, tako da kad njega skinem i ubacim jedan od 5mm bice taman. Narucio sam i Ritchey lulu, a trenutno je Zoom, mislim da je Ritchey malo manja od ove. Nisam visok mnogo, 176-7cm. :) Valjda nece biti problem da lulu spustim tih 1.5-2cm. 


  • 0

#55 bajker00

bajker00
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 08 January 2016 - 01:38 PM

Imam ja na prodaju jaku hidrauliku m486 ima je u oglase za tvoju tezinu je ekstra a imam i rotore na prodaju 180mm i 160mm uz hidrauliku 5000 kompletno a posebno hidraulika bez rotora 4500... Ako si zainteresovan javi se.


  • -6

#56 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 08 January 2016 - 01:41 PM

Imam ja na prodaju jaku hidrauliku m486 ima je u oglase za tvoju tezinu je ekstra a imam i rotore na prodaju 180mm i 160mm uz hidrauliku 5000 kompletno a posebno hidraulika bez rotora 4500... Ako si zainteresovan javi se.

Interno oglasavanje je u ovoj TEMI a sluzi da ne bi krsili pravila foruma.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#57 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 08 January 2016 - 02:28 PM

Jel problem ako se lula montira direktno iznad rama, bez upotrebe spejsera? 


  • 0

#58 dr_bike_servis

dr_bike_servis
  • Members No Voting
  • PipPip
  • 51 posts

Postavljeno 08 January 2016 - 02:38 PM

Ne vidim zasto bi bio problem, ali sacekaj za svaki slucaj jos koji odgovor od kolega biciklista.
  • 0

#59 PapaHet

PapaHet
  • Members
  • PipPipPip
  • 167 posts

Postavljeno 08 January 2016 - 02:42 PM

Ja trenutno imam ovakav spejser http://media.chainre...wid=500&hei=505

Posto je on oko 3cm, velika je verovatnoca da vrat vile nece biti dovoljno dugacak da lula lepo nalegne na njega. E sad ja bi uklonio ovaj i stavio jedan od 5 ili 10mm. Nisam strucnjak, ali nekako mi je to nesigurno...mozda samo umisljam :D


  • 0

#60 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 January 2016 - 03:16 PM

Pre dotezanja treba da štrči (bilo vrat lule, ili spejser iznad njega) za par milimetara iznad šipke viljuške - kako bi moglo dobro da se pritisne, pre dotezanja šrafova viljuške.

 

Sad, taj prvi "spejser" je širi pri dnu. Mislim da njega ne bi trebalo dirati, jer drži ležajeve.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika