Jump to content


Fotografije

Video snimci u jednoj temi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#101 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2019 - 02:30 PM

Do Valjeva je voz oko 500 dindži, a ide dva sata, klimatizovan, niskopodni sa automatskim duplim vratima i mestom za bicikl, za sada još neuništen... Za dodatnih stotinjak odeš do Požege ili Užica.

 

Управо ми је Ваљево одавно прва идеја, с тим да бих вероватно до тамо бајком, а назад возом. Не брини, снимио сам већ Бг - Уб, па није потребно пуно батерија. :)  Али, кад год се ја распитујем за ту причу возом на југ (од Раковице/Кијева) из неког разлога не може. Ако је коначно све то прорадило, за следећу сезону може свашта да се планира. И снима. Укључујући и Ужице и околину, а можда коначно стигнем и до Таре, Златибора...


  • 0

#102 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2019 - 05:30 PM

Ništa lepše od vožnje kroz prirodu. Koji program koristis za editovanje videa?
  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#103 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2019 - 05:39 PM

Муа? :) Премијер, силом прилика, мада сам га лепо псовао ових дана, заједно са Прозорима. А и не само ових дана. Раније користио неке друге, али проблем је што они мање познати вечито нестају или немају подршку, па ништа од нових формата, рецимо.


  • 0

#104 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2019 - 07:49 AM

Mene ubi ovaj Virb napravi mi od 30gb materijala video od 60gb jedino sto sam dodao je mp3 od 150mb i gpx.

 


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#105 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2019 - 11:18 AM

Ајд' да питам - имаш мп3 од 150 МБ?!

Мислим да сам већ поменуо да је све до кодека, а колико се сећам Вирб те пита који кодек да користи. Који ти изабереш? Такође, обрати пажњу на битрејт. Ја користим само 6 Мбит, пробај и са више и са мање, али не лудуј. Уосталом, напиши који кодек и битрејт изабереш и шта ти каже Медиа Инфо за фајл.


  • 0

#106 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 September 2019 - 05:38 PM

Ајд' да питам - имаш мп3 од 150 МБ?!

Мислим да сам већ поменуо да је све до кодека, а колико се сећам Вирб те пита који кодек да користи. Који ти изабереш? Такође, обрати пажњу на битрејт. Ја користим само 6 Мбит, пробај и са више и са мање, али не лудуј. Уосталом, напиши који кодек и битрејт изабереш и шта ти каже Медиа Инфо за фајл.

Za video encoder i decoder mi je podesen Ffmpeg. Osim dekodera imam sledeca podesavanja i ona su setovana na:

  • Rezolucija 1080
  • Framerate 60
  • Target quality je max.

Sa tim podesavanjima mi pise da ce video biti 14.1gb, a na kraju izadje na 61.3gb.

 

Data rate je 111322kbs a Total biterate 111760kbs. Podesavanja za bitrate nisam pronasao.

Audio bitrate je 438kbs.


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#107 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 September 2019 - 07:47 PM

112000?! Па није ни чудо.

Ја сад покренуо програм опет. Заборавио да га и даље имам, али и да нема баш подешавања. Ја сам у тестирању користио 720п (такав је снимак) и хај, не макс. Исто ффмпег, 60 фпс, за видео од 1:15 сати процењено је нешто испод 5 ГБ. Ако изаберем 1080п у макс, иде на 13,5 ГБ, али не видим како може да изађе на 60. И аудио на 438 је ван памети, па толико ти није потребно ни за концерт у Миланској скали. Пробај са медијум и хај подешавањима за квалитет. А пробај и ону опцију у Медиа подешавањима да детектује подешавања за оптималне перформансе, можда помогне.

 

Мрзи ме да сад поново експортујем филм да видим колики ће заиста да буде фајл, али сам нашао ТестСпеед фолдер у ком је он ваљда сам вртео најбољи и најгори квалитет. Онај најбољи му је био на 11 Мбит, па је тих твојих 112 потпуно надреално. Колико је уопште трајање тог твог филма?

 

П.С. И не рече да ли стварно имаш мп3 од 150 МБ. :)


  • 0

#108 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2019 - 10:08 PM

Imam mp3 od 150mb neki remiks od 1.5h.Video je 80min.probaj neki manji fajl da eksportuješ na max dtaljima pa uporedi sa onim što je pisalo. Po ovome sto se kod mene desava ispašće ti 4x veći.
  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#109 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2019 - 08:05 AM

Дакле, трајање нам је слично, као и процењене величине фајла. Ипак, поента је била да нема никакве потребе да користиш макс квалитет, јер је јасно да користи битрејт који је заиста небулозан и вероватно далеко већи од битрејта оригиналног снимка из камере. Бтв, колики ти је тај битрејт?

 

Ево, сад пустих да сажваће клип од тачно 6 минута (ништа монтирано, само убачен тај један клип). За макс је процена била 485 МБ. Ах, колико му је требало... Завршни фајл има, у ствари, 1,3 ГБ. Битрејт је 30 Мбит. Улазни фајл (ГоПро) је 15 Мбит, па је то дуплирање небулоза. Слично и за аудио. Оригинал је 128 Кбит, а излаз из Вирба 231-576. Ван памети. Негде би требало да постоји и конфигурисање за ффмпег (ван Вирба), али мене мрзи да тражим, јер немам никакву потребу за тим. А можда му Вирб директно шаље свој неки профил (који у програму нема едит), па би ионако било џабе.

 

У сваком случају, поента је да нема никакве потребе да ти битрејт буде већи од улазног фајла. Зато и треба да испробаш друге профиле за квалитет, па да видиш који је најприближнији оригиналу. А онда пробаш и оне лошије, јер вероватно нећеш ни приметити разлику у квалитету, а фајл би могао да буде осетно мањи. Додатно, ако ти је важно како изгледа на ЈТ, треба да преледаш сва упутства и савете о томе који кодек и битрејт да користиш да би ЈТ рекомпресија била што мања.


  • 0

#110 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 September 2019 - 07:52 PM

Ništa onda sledeći video pravim sa manjim kvalitetom pa ću da vidim kolika će veličina biti i kvalitet slike. Video snimam u rezoluciji 1080p60.
  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#111 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 September 2019 - 08:00 PM

Мало сам збуњен и готово се плашим да питам зашто би чекао следећи видео? Зашто не пробаш све модове са неким који већ имаш? Претпостављам да си сачувао "пројекат" у Вирбу; само га учиташ и експортујеш исту ствар у сва четири квалитета, па видиш и величине и битрејт и да ли примећујеш разлику и да ли ти је разлика битна. Односно, који мод има најбољи однос квалитета и величине фајла.


  • 0

#112 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 September 2019 - 08:52 PM

Ništa onda sledeći video pravim sa manjim kvalitetom pa ću da vidim kolika će veličina biti i kvalitet slike.

I promeni program u kojem radiš. Ne znam kako sad stoji stvar sa Vegasom, ali zbog lake upotrebe svojevremeno je bio najomiljeniji među ljudima kojima montaža nije profesija, a imao je u presetima sve moguće formate, bitrejt po izboru, itd...


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#113 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 September 2019 - 01:08 AM

Pa koji su najpopularniji programi za ovu namenu (akcioni kraći snimci)? Ja taj Premier i Vegas u životu nikad nisam skinuo i instalirao, to bi mi sigurno bilo suviše komplikovano. A i ne znam da li ima razne gps overlay za nalepiti na video, to mi je najbitnije inače ne bih ništa ni editovao, eventualno dodao muzičku podlogu. Znači treba da radi što brže i pouzdano. Dashware ima neke ružne krš gps overlay-e a i puca mi. Radio je ok za kraće snimke, poslednju vožnju sam snimao celu (preko sat vremena) i puko je dva puta u toku obrade, tako da sam odustao od svega do daljnjeg.

 

 

Додатно, ако ти је важно како изгледа на ЈТ, треба да преледаш сва упутства и савете о томе који кодек и битрејт да користиш да би ЈТ рекомпресија била што мања.

 

Zar mi možemo išta da uradimo? Oni će svakako srozati i unakaziti, logično. Zato između ostalog i ne kačim ništa na yt. Samo čuvam na cloudu u full kvalitetu.

Daj neki link za cake.


  • 0

#114 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 September 2019 - 03:44 AM

Probao sam besplatni Kdenlive - nisam se puno igrao s njim, ali deluje OK. Barem za amatersku upotrebu. I radi i na Linuksu. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#115 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 September 2019 - 07:13 AM

@Гађан Мораћеш мало више да се потрудиш. :) Свакоме одговара нешто друго. То што срђони каже за Вегас и Премијер пише скоро на сваком сајту. А опет, ја прво пробао Вегас и никако ми није био компатибилан са мозгом, а Премијер после легао из прве. Теби није ни важно, јер мислим да ни Вегас не подржава гпх (Премијер сигурно). А проблем малих програма је што су обично пуни багова, немају неке функције и брзо престану да постоје. Таман кад се навикнеш. Јеси ли пробао овај од ГоПро?

 

За ЈТ се прича да постоје повлашћени корисници/канали (по питању квалитета), али постоје препоруке како да се ублажи рекомпресија. Ја никако да се натерам да изучим, па немам спремне линкове, али мислим да је препорука Њиндоњс ;) Медиа 9, а недавно видех и неку причу о томе колики треба да буде битрејт. Потражи. С друге стране, ако теби сам снимак није ултра квалитета (4к) питање је да ли има смисла толико се тиме бавити. И бити у току, кад ЈТ нешто промени.


  • 0

#116 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 September 2019 - 07:47 AM

Управо се натерах да пробам ГоПро Квик. Захтева креирање и коришћење ГоПро налога, без тога неће да ради. Мислим да ми је ово први пут да одинсталирам програм који, практично, нисам ни пробао. Притом сам му блкокирао био нет скроз (нема разлога да га тражи), није га брига.


  • 0

#117 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 September 2019 - 05:07 PM

То што срђони каже за Вегас и Премијер пише скоро на сваком сајту.

 

Ma nisam ja za Premiere ništa rekao :) Al dobro si osetio da sam sugerisao da je prezahtevan i za mašinu i za korisnika amatera :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#118 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 September 2019 - 05:20 PM

:) Ма ја редовно свуда читам то да Вегас више одговара онима који нису радили (линеарну) монтажу, а Премијер онима који јесу. Али ето, мени било обрнуто. А захтевна су оба. И за коришћење и хардверски. Мада, ја и не користим не знам шта специјално у интерфејсу, а временом откривам и да неке ствари могу да се раде много лакше него што сам их ја радио (иако ми тај "лакши" начин не одговара увек). Некад радије одрадиш на мишиће, јер знаш да ће ти ретко бити потребно, него да потрошиш сате и дане да урадиш како су они замислили. Ја бих свакако волео мање захтеван програм и раније сам их користио, али као што рекох те престане да подржава формате, те престане да подржава нове верзије ОС, те га купи нека фирма и упропасти. На крају је лакше изаћи на крај са грдосијом од програма (за који барем имаш и милион упутстава и савета на нету), него да сваких пар месеци морам да мењам због неке глупости и увек поново да истражујем и испробавам. Или ова глупост да ми програм за монтажу захтева налог? Превише су фирме навикле да људи све раде са телефона и да не хају за приватност. А цена тог програма је укључена у цену производа.


  • 0

#119 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 07 September 2019 - 04:29 PM

Sve si u pravu vezano za programe Vegas i Premijer. Možda su suviše složeni za jednostavne potrebe montaže snimaka. U principu, svi programi rade na sličnom konceptu. Ja bih mogao da preporučim još jedan program koji sam počeo da koristim - Corel Video Studio. Odgovara mi jer je za moje potrebe ima meru jednostavnosti korišćenja i dovoljno razvijenih mogućnosti u montaži video snimaka. Program sam savladao intuitivno, sve ima na preglednom glavnom meniju i desnom kliku. Međutim, nisam siguran dal u njemu može da se ubacuje gps putanja. Nisam se time bavio.
  • 0

#120 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 September 2019 - 06:53 PM

Pustio export video od 81min na high details, pa cemo da vidimo kakav ce kvalitet da ispadne i koja ce biti velicina.


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika