Jump to content


Fotografije

Video snimci u jednoj temi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#121 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2019 - 04:54 AM

Video od 70min sa 1080/60 je izasao na 14gb sto je sjajno u odnosu na dosadasnjih 60ak, bitrate je 28000 a audio bitrate 420kbs.

Kvalitet slike je odlican mozda je za nijansu losiji ali sam siguran da cu i pored toga export ubuduce raditi sa high umesto max podesavanjima n2:redbull.


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#122 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2019 - 07:35 AM

Зар ниси пустио енкодинг видеа од 81 минут? ;)

Одлично, али немој ту да стајеш. Колико беше рече да ти је битрејт на оригинал снимку са камере? Чак и ако је тих ~28000 за 1080 мислим да није неопходно да их задржиш (све зависи). Свакако пробај и са још нижим подешавањем (медиум?), па упореди. Мислим да би слика и са 10 Мбит морала да буде одлична иако ће то зависити и од квалитета оригиналног снимка (колико има шума; не дрвећа него оно... снега :)).

 

Иначе, ја се поиграо неким конвертером за х265. За 1080 и битрејт од 2000 рекао је да ће трајати 6 сати (скајлејк и5), па сам ставио на 720 и 1000. Требало је да траје 2,5 сата, али мислим да је било барем дупло (дакле, 1080 би радио цео дан, вероватно). Но, слика је, за те параметре, стварно одлична. Мада, није био бициклистички снимак, то ћу тек да испробавам. И не знам како би ЈТ реаговао на такав фајл.


  • 0

#123 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2019 - 04:27 PM

Originalan video snimljen sa Gopro 6 bitrate 47000 kbs a audio 190kbs.


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#124 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 September 2019 - 10:16 PM

Толико? Опа... Свеједно, пробај како ће да изгледа на мање. А онда сва три поставиш на Јутјуб (можеш и само кратке исечке у различитом квалитету, да не губиш време на слање), да видиш како ће то да изгледа кад неко гледа на ЈТ. Па се одлучиш. Потребно је мало времена, а знаћеш тачно шта добијаш.


  • 0

#125 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 September 2019 - 08:03 AM

Evo videa sa high podesavanjima ne primecujem neku razliku u odnosu na max, YT kodeci su ga lepo sredili :)

 


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#126 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 September 2019 - 08:22 AM

Приметни су проблеми, стандардно у облацима/небу и асфалту. Тешко је рећи да ли је и твој фајл лош (а и оригинал из камере) или је само рекомпресија у питању. Но, кад пустиш преузимање фајла са ЈТ каже да је само 3 ГБ (чак и мање) што значи да је битрејт осакаћен. Хтедох да скинем и погледам битрејт, али требало би му скоро сат времена, па прекинух. Скини ти, па погледај. Онда ћеш знати и да ти је бесмислено да правиш фајлове са огромним битрејтом за ЈТ.

 

Бтв, примећујем да су Ледине постале премијум локација у Београду и да ово баш и није "circle" вожња. ;)


  • 0

#127 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2019 - 06:02 AM

Приметни су проблеми, стандардно у облацима/небу и асфалту. Тешко је рећи да ли је и твој фајл лош (а и оригинал из камере) или је само рекомпресија у питању. Но, кад пустиш преузимање фајла са ЈТ каже да је само 3 ГБ (чак и мање) што значи да је битрејт осакаћен. Хтедох да скинем и погледам битрејт, али требало би му скоро сат времена, па прекинух. Скини ти, па погледај. Онда ћеш знати и да ти је бесмислено да правиш фајлове са огромним битрејтом за ЈТ.

 

Бтв, примећујем да су Ледине постале премијум локација у Београду и да ово баш и није "circle" вожња. ;)

Skinuo mi ga je u 720p formatu sa 2166 bitrare-a i 128 za audio, a velicina fajla je 1.1gb.

Izgleda da cu morati video da renderujem 2 puta, jedan za svoju kolekciju a drugi za YT.

Kako nije circle vratio sam se sa mesta sa koga sam krenuo ai bio je jedan pravi krug tokom voznje :).


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#128 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2019 - 07:32 AM

А што у 720? Увек га скини у резолуцији у којој си филм слао на ЈТ. И не би ништа добио прављењем две верзије. Ако ти је за твоју колекцију потребан бољи квалитет направи само њега и њега шаљи. Са слабијом верзијом би уштедео мало времена на слању (мањи фајл), али зашто да се бакћеш са два фајла од којих би онај лошији увек брисао одмах по слању? Поента је само да ли ти је за твоју колекцију потребан квалитет који сада правиш, са великим битрејтом. Како рекох, мени су монтаже у ~6 Мбит и мислим да је сасвим довољно. Оригинал је 15. Али, ја чувам оригинал фајлове из камере и чувам снимљени пројекат од монтаже (плус експортовани фајл). Ако ми икада затреба, могу лако да учитам пројекат и експортујем филм и у већем или мањем битрејту. А некад пустим оригинал, јер је за филмове у реалном времену обично поента у снимку, а не монтажи. Ти користиш оне "бројчанике", али док возиш све равно и не претерано дугачко (мање од 100-150 км) подаци о брзини, нагибу и којечему нису ни занимљиви, још мање битни (осим у прва 2-3 филма). У сваком случају, направи филм и у још нижем квалитету, па види да ли ти одговара за личну колекцију (немој да гледаш какав је на ЈТ). И то у односу на величину фајла. Имај у виду и да ће већина пријатеља (које уопште занима) вероватно да гледа на ЈТ, а не код тебе, па та лична колекција вероватно стварно не мора да буде онолико квалитетна колико би ти желео. И већина филмова ће само да стоји и скупља прашину, ретко ће бити прилике да ти дође неко и баш хоће да гледа. Поготово док возиш по крајевима који сви познају, а нигде пуцњаве и експлозија. ;)

 

 

"Kako nije circle vratio sam se sa mesta sa koga sam krenuo ai bio je jedan pravi krug tokom voznje "

У односу на целу вожњу, тај "круг" би се пре могао окарактерисати као кружни ток. :) Наравно, што више будеш возио то ће бити теже смислити кружну руту. И приметићеш још један проблем. Кад идеш на вожњу наравно да досади ићи стално неким истим путем. Али, када вожњу снимиш досадиће ти стопут брже. Ем си возио, ем снимио, ем гледао током монтаже, ем густирао, ем још и после тога вероватно мало погледао завршни филм... Као да си возио већ сто пута. Још у тим "тепсија" деловима... Има брзо да ти досади и почећеш да очајаваш гледајући мапе. :)


  • 0

#129 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2019 - 08:08 AM

Cane, demotivational speaker :D


  • 0

#130 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2019 - 09:36 AM

Куку мени, је л' тако испаде? :) Ма то је само кукњава што више стварно немам где да возим, а да не трошим паре и време на вожњу колима (и још тражење паркинга). А сличну ситуацију имам и са шетњама. Мораћу да почнем да се селим сваких годину дана, да ми буде занимљиво. :) Али свакако је најбоље у природи, бајком или ногама. Чак је дотле дошло да разматрам куповину гардеробе за шетње и по киши. Еј, ја на кишу, замисли то. Све је боље од седења у канцеларији.


  • 0

#131 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 11 September 2019 - 10:18 AM

Pustite vi caneta on je biciklista u penziji, snimio sta je imao da snimi i ostavio bicikl u supu
I na forumu proverava da li ljudi i dalje voze n2:redbull


  • 0

#132 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2019 - 04:53 PM

Kad krenem sa Bakarom (mašinom :) ) motiva uvek ima kojim god putem da smo krenuli!
  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#133 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2019 - 05:19 PM

Pustite vi caneta on je biciklista u penziji, snimio sta je imao da snimi i ostavio bicikl u supu
I na forumu proverava da li ljudi i dalje voze n2:redbull

 

;)

Па ти бре већи пензионер од мене.

Купио си МТБ, па кад си схватио да живиш у равници ти прешао на друмаша уместо да тражиш планине. ;)

Али да се оматорило, јесте. Аватар је од пре једно... ау, 16 година! Још мало па пунолетан.


  • 0

#134 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2019 - 06:50 PM

Куку мени, је л' тако испаде? :) Ма то је само кукњава што више стварно немам где да возим, а да не трошим паре и време на вожњу колима (и још тражење паркинга). А сличну ситуацију имам и са шетњама. Мораћу да почнем да се селим сваких годину дана, да ми буде занимљиво. :)
...

Kako je moguće da su ti sve rute u Beogradu i okolini dosadile? Pa ima ih na desetine, raznih tipova, dužina i težina, i nemoguće da si ih sve izvozio toliko puta i u koliko-toliko skorije vreme… U stvari, moguće je, ali opet… Svaka vožnja je nova, čak i ako je ustaljenim putem, a mora da ima onih koje, po tebi, prolaze lepim krajevima.

Ili tebi nije zanmljivo ako ne snimaš a snimio si sve što ti je zanimljivo?
  • 0

#135 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2019 - 09:14 PM

Да почнем од краја... Добро си приметио. Може се рећи да је мање занимљиво ако не снимам, јер је проучавање и истраживање неке нове руте привлачно барем колико и сама вожња. Чак и обична припрема, проучавање мапе, преглед слика на нету, размишљање како и куда, све то даје додатну драж. Барем мени. Ако само извезем бицикл и вртим се по добро познатом крају некако није то то.

 

Што се могућности тиче, нажалост могуће је. Истина, кроз неке крајеве сам прошао само једном и просто немам жељу да идем опет, као што је случај са Сурчином и околином. Али, обод је Фрушка, Нови Сад, Зрењанин, Ковачица, Качарево, Ковин, Смедерево (па и мало даље), Аранђеловац, Лазаревац, Уб, Обреновац, Обедска (Купиново и Обреж). И онда унутар тога безброј вожњи свуда. Можда звучи чудно, али возио сам ја бицикл и пре него што сам почео са филмовима. :) А и током снимања сам имао пуно вожњи које нисам снимао. На Авалу малтене већ имам алергију. Осим тога, ја град обилазим пешице (нпр, са Белих вода до великог ДИС-а код Змаја и назад), а знаш да сам недавно имао пешачку туру од 46 км. Дакле, неке "бициклистичке" туре по Београду ја сам прешао и пешице. Мени је бајк тура од 30 км само за отварање сезоне, а иначе изем ти вожњу која није цео дан и која је краћа од 150 км. А ове године такву нисам имао ниједну. :( Остали су ми Ваљево и Младеновац са језерима и то је буквално последње што је колико-толико у домету. Мада, за Ваљево је кнап, вероватно би ипак требало ићи на воз у повратку. А сад ми је већ и крај сезоне близу, јер је ујутру сувише хладно. (целодневне вожње обично почнем око 7) Дакле, ако мислим да возим и следеће сезоне, мораћу да комбинујем воз и кола и то за баш сваку вожњу. А то битно компликује ствари, посебно имајући у виду да стварно желим да узмем нову камеру и пређем на већу резолуцију што доноси бројне додатне проблеме. И тако. Можемо и у некој другој теми. ;)


  • 0

#136 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 September 2019 - 09:44 PM

Да почнем од краја...

Na trećoj-četvrtoj turi na koju sam išao s kamericom (ovakvom-onakvom :) ) shvatio sam da se osećam kao na poslu, pa sam prestao kamericu da nosim, i da se na bilo koji način obavezujem da sam osoba koja treba događaj da ovekoveči - i prema drugima, i prema sebi.

 

Ne znam tačno šta ti je bila namera kad si počinjao, ne znam ni šta ti je u budućnosti. Ali, od tih silnih gigabajta koje pohranjuješ, šta ti je satisfakcija?


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#137 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 September 2019 - 04:01 AM

Na trećoj-četvrtoj turi na koju sam išao s kamericom (ovakvom-onakvom :) ) shvatio sam da se osećam kao na poslu, pa sam prestao kamericu da nosim, i da se na bilo koji način obavezujem da sam osoba koja treba događaj da ovekoveči - i prema drugima, i prema sebi.

 

Ne znam tačno šta ti je bila namera kad si počinjao, ne znam ni šta ti je u budućnosti. Ali, od tih silnih gigabajta koje pohranjuješ, šta ti je satisfakcija?

 

Meni je dovoljno par fotki, da posle lakše "vratim film u glavi", za uspomenu - ali retko kad uzmem praviti neki video.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#138 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2019 - 06:40 AM

Cane, ima onaj film Dim sa Harvi Kajtelom, u kome on drži radnjicu duvana na nekom uglu u Bruklinu i tu raskrsnicu slika svako jutro godinama. Interesantno je šta sve može da se primeti kada slikaš istu stvar više, ili mnogo, puta... Ili snimiš istu vožnju, ili voziš ili hodaš istom rutom, nebitno. Ima nečeg u ponavljanju, pored dosade ;)

Ali razumem, naravno.
  • 1

#139 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 September 2019 - 07:31 AM

Cane, ima onaj film Dim sa Harvi Kajtelom, u kome on drži radnjicu duvana na nekom uglu u Bruklinu i tu raskrsnicu slika svako jutro godinama. Interesantno je šta sve može da se primeti kada slikaš istu stvar više, ili mnogo, puta... Ili snimiš istu vožnju, ili voziš ili hodaš istom rutom, nebitno. Ima nečeg u ponavljanju, pored dosade ;)

Ali razumem, naravno.

 

Jestre off topic, ali odličan film.  :)  "Smoke"


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#140 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 September 2019 - 07:33 AM

Дефинитивно се деси да осетим и одређени притисак. Да истражујем нове крајеве, да обиђем тамо све занимљиво, да нешто не пропустим, итд. Некад готово да осетим одговорност према онима који ће да гледају, а јесте оптерећење и водити рачуна да су све батерије напуњене и да нешто не заборавим. Међутим, ја и даље уживам у вожњи бицикла и у откривању и истраживању нових предела. Само се временом мењам ја, мења се моја вожња, па се мења и сатисфакција.

 

Нпр, некада је клипова било јако мало и тешко се до њих долазило. Хтео сам просто да гледам своје вожње са пријатељима. Чисто да има материјала. Монтаже и дељење по нету никада нису били у плану. Међутим, како волим и да путујем, размишљао сам својевремено о одласку на Крим и вожњи бицикла и тамо. Тражећи што више снимака (Стрит вју је био реткост) налетех на лика који је баш снимао вожње бајком. Тачније, снимао је свој град са бицикла. И видевши како је некоме из неког Београда било супер да гледа снимке неког тамо градића на Криму (и прати/налази то на мапи), схватио сам да би можда другима значило да виде моје снимке по Београду и околини. Тако је све почело (а то и пише негде на каналу ;)). И од почетка су филмови били у категорији путовања, а не спорта. И данас мислим да је главна сатисфакција сазнање да је некоме било занимљиво (и корисно) да погледа неке крајеве и да му је помогло у било ком смислу. Неко планира да путује у тај крај, некога занима колико је нешто стрмо (не само за вожњу него и шетњу), неко би да види само како уопште излгеда, неко да се подсети крајева у којима је давно био, а има и овога што каже Борис и што ми је неко поменуо пре пар година - историјски аспекат. Може да се види како је нешто изгледало, па после година и година да се пореди и присећа. А има и делова које Гугл није обишао. То је највећа сатисфакција. ;) У сваком случају, дефинитивно много значи када идеш у непознат крај и можеш тачно да видиш како то изгледа (знам по себи), а премда у филмовима не можеш да управљаш рутом често је много занимљивије и боље него гледање статичних Стрит вју слика које немају динамику ни звук, па не дочаравају место.

 

И само да се вратим на почетак - некада јесте оптерећење, али камерица и то снимање су мене, у ствари, подстакли на све дуже и занимљивије вожње. Пре тога практично нисам напуштао Београд нити помишљао на целодневне вожње (ок, нисам баш имао ни времена :)). Тако да сам ја захваљујући камерици открио каква вожња ми највише прија и извукао највише задовољства. И видео пуно места из сасвим нове перспективе, а мислим да и даље налазим нове мотиве, како се ја мењам (старим ;)). Иначе сам одувек говорио да бих највише волео да будем туристички водич, па се овако заиста све одлично уклапа. Не могу да замислим да изађем на вожњу од 2 сата, само да се "издувам". Можда и зато што ми издувавање није потрбно у животу.

 

Чак мислим да нисам добро рекао да ме мрзи да возим где сам већ возио пуно пута. Јесте то тачно, али пре свега на свакој вожњи желим да осетим то узбуђење и ту сатисфакцију откривања новог (и још на цео дан :)). Без тога ми драстично слаби мотив (и то ми је губљење времена које могу да утрошим на праву вожњу), јер мени бицикл никада није био справа за вежбање; од малена сам желео да идем... добро, не баш where no man has gone before, :) али тако некако. Сећам се да сам увек јако желео (и маштао) да посетим велики замак и завлачим се по лавиринту просторија, откривам тајне пролазе и истражујем. Нажалост, остала неостварена жеља, али мислим да обиласке разних места на бициклу баш тако доживљавам, као обилазак замка на отвореном. А онда снимци појачавају ефекат, могу да изигравам водича, а свакако касније да се подсећам детаља. Заборавља се.

 

Бтв, ја сам и у Паризу свуда стално пешачио, метро и воз мало пробао као фору. А да сам имао бицикл... Ни Дубаи ми није био исти без бицикла, а вала сам и њега препешачио с тим да је тамо између неких делова града буквално немогуће ићи пешице, јер нема прелаза преко главних саобраћајница са по 16 трака.

 

Једино што ми заиста смета у вези ових филмова јесте то што немам довољно времена да се бавим писањем (књига и краћих прича, а имам пуно идеја) и прављењем игрица. Иначе су ме одувек занимали и архитектура и дизајн и све те креативне ствари, где ти неку своју идеју преточиш у дело, доносе ми огромно задовољство. Оно, то је моје, ја сам то и смислио и направио. Неко нема тај трип, па живи срећан. :)


  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika