Jump to content


Fotografije

Video snimci u jednoj temi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
246 odgovora na ovu temu

#81 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 August 2019 - 11:43 AM

Da probam da te (vas) motivisem svojim novim videom  n2:party-048

Video od sat i po privatne vožnje neće motivisati nikoga. Može neko da ga pretrči na ubrzano ako je zainteresovan za istu destinaciju, čisto da vidi kvalitet asfalta... :)

 

Ako nemaš priču, ljude, događaje, niko to neće pogledati. Džabe procesori, gigabajti i softveri - tiče se samo tebe i tvoje lične arhive...


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#82 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2019 - 05:26 PM

Na mom Brytonu 310 postoji „1 sec mode“ i „smart record“ načini rada.
Mislim da danas kupovati računar bez ssd nije pametno, osim ako se ne radi o ultra budžet varijantama ispod 300 evra (za klince ili matorce). Za rad na bilo čemu ne vidim kako bez ssd. U najgorem slučaju ssd od 128 ili 250 GB za sistem i programe plus rotirajući hard za podatke.
Meni su korisni ovi full snimci, ponekad (retko) ih odgledam cele, ali često odgledam delove koje nisam vozio uz vrlo malo preskakanja.
  • 0

#83 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2019 - 05:55 PM

@Гађан Па ти си Талични Том, бржи од своје сенке. :) Као времеплов, вратиш се са вожње таман на време да видиш старог себе како креће(ш). :) Сад погледах, стандард званично подржава милисекунде. Погледај и ово: https://stackoverflo...ates-in-android

 

Проблем је и у прецизности саме локације. Каже један у коментару на линку да најбољи уређаји имају прецизност од око 5 метара. Дакле, џаба ти да очитаваш на сваких 10 милисекунди кад та локација не може да буде прецизна/смислена, па опет не би приказао да си одједном убзао 300 на сат. Да не помињем величину тог лог фајла. За мање од 5 метара уређај ће да закључи и да се ниси померио, а ако и стојиш у месту знаш да се твоја локација стално очитава мало другачије. Дакле, то што желиш је немогуће због ограничења цивилне употребе (можда нешто мало у технологије). Али, можда постоји програм који, уз телефон или уређај са одговарајућим сензорима, може да бележи нагиб и још нешто у реалном времену.

 

Но, ја бих се запитао и да ли би то имало икакву сврху, све и да постигнеш шта желиш. Јер, ако ти се промене брзине десе у милисекунди, тај податак би само ту исту милисекунду био приказан на екрану. Другим речима, нико то никад не би видео. :) У сваком случају, погледај оне озбиљније, профи бициклистичке гпс уређаје, можда те неки и изненади.


  • 2

#84 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2019 - 10:58 PM

Šta, ne veruješ da za dve sekunda može da se nasprinta toliko? :D znaš koliko su duge dve-tri sekunde?

Si pogledao onaj video, koliko kasni digitalni overlay brzinomer? To je jezivo, to ne sme. Ali to sam okačio kao karikiran, ekstreman primer. Posle je lik objasnio u drugom video da nije krivac kamera već sonijev softver. U gorenjem uglu je overlay iz DashWare-a što je daleko bolje mada voleo bih uporedno da vidim to vs live pravi analgoni brzinomer na kolima, ima li odstupanja i lagovanja i koliko..

 


  • 0

#85 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2019 - 07:38 AM

Србија је ово, не верујем никоме. ;) Тренутно сам у ЕУ где ми је нет 0,45 / 0,07 Мбс (оборили кад смо се жалили што су са 20/2 оборили на 4/0,5), па не могу да погледам ниједан снимак, поготово не ако треба да обратим пажњу на квалитет или лаговање. У сваком случају, мислим да такви проблеми настају код оних које мрзи да погледају да ли је нешто аутоматски синхронизовано како треба, а постоји пуно разлога да не буде. Повежеш ручно, провериш на 2-3 места, можда мало коригујеш и добићеш сигурно сасвим задовољавајући резултат, можда и одличан. Ако ти програм ради. ;) Како рекох, мени на једном клипу Вирб никако није хтео да прикаже исправно податке о нагибу, па ни брзини, иако су сви други програми приказивали како треба. А то ми је био нај...занимљивији клип са те вожње (бар што се таквих података тиче), па сам онда одустао од свега. Осим тога, већ имам разрађен... интерфејс за своје филмове који у Вирбу не могу да направим ни симулирам. Више ме занимало како ради и мало као фора, а онда да пробам експорт тих показивача са транспарентном позадином, па да убацим у други програм, али (како рекох) то није радило у Вирбу иако су обећавали годину дана пре тога. Пробаћу и ГоПро програм, мада ни у њему сигурно нећу моћи да направим цео филм како желим, али само да видим да ли и како све то уопште ради.

 

П.С. Наравно да су неки показивачи прилично бесмислени ако много касни, али мислим да је 1 секунд сасвим ок. Па неће успон од 25 % да ти траје пола секунде. :) Односно, ако је тако стварно није ни битно. Већ поменух да би ти се подаци смењивали на екрану толико брзо да ниједног тренутка не би могао ништа да прочиташ. И бројке и "брзиномери" би само летели на све стране. Бар се мени тако чини. Није то замишљено за оне који би намерно да преваре технологију (оно што си рекао, убрзаш на 40 и станеш на 0 за секунд).


  • 0

#86 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2019 - 04:18 PM

Video od sat i po privatne vožnje neće motivisati nikoga. Može neko da ga pretrči na ubrzano ako je zainteresovan za istu destinaciju, čisto da vidi kvalitet asfalta... :)
 
Ako nemaš priču, ljude, događaje, niko to neće pogledati. Džabe procesori, gigabajti i softveri - tiče se samo tebe i tvoje lične arhive...

Motivacija se odnosila na postavljanje novog klipa ne na vožnju. Ne znam da li si ga pogledao pa da vidiš da li ti odgovara uskladjenost prodataka i slike.
  • 1

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#87 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 August 2019 - 06:38 AM

Evo nove voznje, probijanje kroz guzvu za neke poznata ruta NBG - Obrenovac - NBG.

 


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#88 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2019 - 07:12 PM

Avala uspon, zamenjen asfalt idealno za voznju.

 


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#89 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2019 - 07:44 PM

Црни ти, колико ниси био на Авали? :) Замењен асфалт на успону одавно, али никако да га замене на спусту.


  • 0

#90 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2019 - 08:00 PM

Црни ти, колико ниси био на Авали? :) Замењен асфалт на успону одавно, али никако да га замене на спусту.

 

Bio par puta u skorije vreme al ovog puta i sa kamerom na kojoj je napunjena baterija :)


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#91 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 23 August 2019 - 08:22 PM

Црни ти, колико ниси био на Авали? :) Замењен асфалт на успону одавно, али никако да га замене на спусту.

Koliko ti nisi bio na Avali zamenjen na spustu prosle god

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
  • 3

#92 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2019 - 08:40 PM

I ja bi rekao da je zamenjen, ali nisam bio siguran posto sam leteo :)


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#93 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2019 - 11:04 PM

Ahahah n2:hahaha


  • 0

#94 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2019 - 05:44 AM

Хаха, треба чешће ићи на Авалу. :) Нећу ни да гледам када сам био, јер очигледно нисам од када су заменили и спуст. Или сам потпуно заборавио. Мада је могуће да сам ишао пешице, па онда стазом, а не путем. Ето мотива да испедалам опет. Да нису асфалтирали и Заклопачу? :)


  • 0

#95 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2019 - 10:22 AM

Хаха, треба чешће ићи на Авалу. :) Нећу ни да гледам када сам био, јер очигледно нисам од када су заменили и спуст. Или сам потпуно заборавио. Мада је могуће да сам ишао пешице, па онда стазом, а не путем. Ето мотива да испедалам опет. Да нису асфалтирали и Заклопачу? :)

 

Eto vec prilike za vikend da se ispedla Avala :)


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#96 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 24 August 2019 - 11:51 AM

Davno je i Zaklopača sređena, da si živ i zdrav. Sjajna je ruta sa avalskog do Grocke, preko Vrčina i Zaklopače, sve kao pista!
  • 0

#97 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 August 2019 - 12:22 PM

Хаха, треба чешће ићи на Авалу. :) Нећу ни да гледам када сам био, јер очигледно нисам од када су заменили и спуст. Или сам потпуно заборавио. Мада је могуће да сам ишао пешице, па онда стазом, а не путем. Ето мотива да испедалам опет. Да нису асфалтирали и Заклопачу? :)

Vidi se da redovno vozis

Sve je to asfaltirano...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#98 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2019 - 12:42 PM

Ма ове и прошле године сам посебно у гужви, а све сам то обишао безброј пута и више ме убија идеја истих рута, па онда и не возим. Поготово то до Гроцке, па онда вероватно на Смедеревски пут ког ми је било доста и први пут. Разумем да вас друмаше то фасцинира ;) али не могу више да поднесем саобраћај. Поготово онакав. Мораћу да почнем да се пребацујем колима до неких нових крајева, а и то је смор. Можда ипак сачекам возове. А до Авале и назад ми је ~35-40 км, таман лепа шетња. :) Мрзи ме за толико да спуштам бицикл са 4. спрата, а поготово после да га пентрам. И тако... О чему беше ова тема? ;)


  • 0

#99 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1396 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2019 - 01:39 PM

Do Valjeva je voz oko 500 dindži, a ide dva sata, klimatizovan, niskopodni sa automatskim duplim vratima i mestom za bicikl, za sada još neuništen... Za dodatnih stotinjak odeš do Požege ili Užica. Ovo drugo, kreneš kroz Kosjerić i preko Divčibara, oko ili ako baš moraš/voliš kroz Ub i do Beograda - jaka ali baš lepa jednodnevna vožnja.
Naravno, treba ti mnogo baterija da snimiš sve to u video formatu, ali onaj koji se snima direktno u mozak je ubedljivo najbolji i najjeftiniji ;)
  • 0

#100 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 24 August 2019 - 02:15 PM

Midžor, Stara Planina. Spust od pre tri dana. Na kameri staza deluje kao pista ali je sve samo ne to...predeo je prelep za vožnju.

https://youtu.be/qXr3RNQVVu0

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
  • 2

~be here now~





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika