Jump to content


Fotografije

Prepirke


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
591 odgovora na ovu temu

#561 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 07:30 PM

У Србији се користи израз Србијанци баш као што си рекао, за становнике уже Србије да означи регионалну припадност. За припадност народу користи се ,,српски градови", ,српски протести", итд...Коришћење ,,србијански" у овом тексту нема везе са граматичком исправношћу већ са нечим другим, тачније намером да се изричито не употребљава ,,српски" . Нисам се ништа истриповао, чланак није никакво посебно откровење, напротив, ништа не нуди што не може да се прочита код наших озбиљнијих аналитичара. Ако ти читаш ало, информер, курир, блиц и гледаш пинк, зашто мислиш да то чине и остали? Јел' то оно, ако не читам ИндекстачкаХр. Лупигу или Весну Рудан, мора да читам информер? Класична логичка грешка. Мислим да уопште не разумеш шта сам прокоментарисао. Да разумеш не би исписао толико збрканих реченица на тако малом простору. Избори, лето, пролеће, Валенсија, истутњи... шта наприча човече? Какве зграде? Мислиш да сви живе у телевизоркама?
И ти се толико узнемирио што сам неки текст са неког хрватског сајта каквих код нас има много бољих и озбиљнијих и уз то, што је много значајније, искреноо написаних, оценио као ништа посебно. Што је јоп занимљивије , слажем се са твојом оценом последица избора и већим делом рсзмишљања о корони и ситуацији.
Какав си лик :)

Slazem se potpuno.
A ukoliko je zapadnim komsijama gramaticki ispravno reci srbijanski umesto srpski, onda je verovatno takodje ispravno reci rusijanski umesto ruski...hm
Nazalost, izraz srbijanski komsije istorijski, ciljano i svesno koriste da bi podelili/smanjili srpski nacionalni prostor( Srba i srpskog ima i zapadno od Drine) a istovremeno smatraju da ovaj izraz ima znacenje necega zaostalog, manje vrednog od njihovog zapadnjacko civilizacijskog nivoa.
Takodje ne razumem sve one sunarodnike kojima tudje g.... manje smrdi??? Pomodarstvo, sta li...Licno, svestan sam svih nasih mana, gresaka, istorijskih zabluda....ali ne dam da nas uce i drze pridike ako ne gori, a ono najmanje nista bolji od nas.

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka
  • 4

#562 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 07:56 PM

čoveče, pa vas dvojica treba prvo da upoznate svoj intelektualni prostor pa tek onda nacionalni, njihov pravopis njihova stvar.... ne pravopis i gramatika srpskog, već hrvatskog jezika, mislim šta se koga tiče a pičite po spamovanju "sunarodničkom" samo tako... ni jedna reč o koroni ali zato kompleksi vrcaju na sve strane, mislim čemu?
  • 3

#563 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 08:16 PM

Slazem se potpuno.
A ukoliko je zapadnim komsijama gramaticki ispravno reci srbijanski umesto srpski, onda je verovatno takodje ispravno reci rusijanski umesto ruski...hm
Nazalost, izraz srbijanski komsije istorijski, ciljano i svesno koriste da bi podelili/smanjili srpski nacionalni prostor( Srba i srpskog ima i zapadno od Drine) a istovremeno smatraju da ovaj izraz ima znacenje necega zaostalog, manje vrednog od njihovog zapadnjacko civilizacijskog nivoa.
Takodje ne razumem sve one sunarodnike kojima tudje g.... manje smrdi??? Pomodarstvo, sta li...Licno, svestan sam svih nasih mana, gresaka, istorijskih zabluda....ali ne dam da nas uce i drze pridike ako ne gori, a ono najmanje nista bolji od nas.
Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

Тако је. Има на овом форуму доста чланова који не само да не разумеју много тога, него се и отворено самонегирају. То о употреби израза србијански уместо српски ради умањења простора српском националном бићу, али и давања баш тог ,,сељачког” контекста, чиме се још и Крлежа служио, уопште није тајна ни нешто ново. И сад треба то некоме објашњавати? Тема је о корони, чињеница је да код нас има аналитичара који о одговору наше државе на појаву вируса пишу и говоре на начин који не одговара нашим затвореним медијима. Њихово писање не одговара ни званичним контролисаним медијима, ни такозваним ,,слободним” Нова и Н1, па су зато помало испод радара. Али их има. Не постоји разлог због чега би предност у информисању давали некаквим Лупигама или Веснама Руданкама који једва дочекају да покажу како код нас ништа не ваља, а све да би скренули пажњу са свог ђубрета. И успут цртали неке графите са већ познатим жељама према нама.
Није ми проблем супротставити ставове о корони, томе и служи тема. Чланак са ЛупигатачкаХр, није неђутим само о корони, већ некако изокола жели да нас постави на неко ,,србијанско” место.
  • 3

#564 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 08:25 PM

čoveče, pa vas dvojica treba prvo da upoznate svoj intelektualni prostor pa tek onda nacionalni, njihov pravopis njihova stvar.... ne pravopis i gramatika srpskog, već hrvatskog jezika, mislim šta se koga tiče a pičite po spamovanju "sunarodničkom" samo tako... ni jedna reč o koroni ali zato kompleksi vrcaju na sve strane, mislim čemu?

Ова неуспела духовитост има за циљ шта? :) Па ни у том тексту са Лупига, вероватном твом најомиљенијем извору информација после Курира, нема бог зна шта о корони. Али има о протестима, Милошевићу, нашој држави, власти, Митровићу, метеорској киши и Спилберговој жељи за новим наставком Итија. Опуштено момак, нас двојица бар имамо интелектуални простор који нам желиш да упознамо. Ти? Није баш сигурно. ;) желим ти свако добро
  • 0

#565 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 08:36 PM

čoveče, pa vas dvojica treba prvo da upoznate svoj intelektualni prostor pa tek onda nacionalni, njihov pravopis njihova stvar.... ne pravopis i gramatika srpskog, već hrvatskog jezika, mislim šta se koga tiče a pičite po spamovanju "sunarodničkom" samo tako... ni jedna reč o koroni ali zato kompleksi vrcaju na sve strane, mislim čemu?

Sta Vi, dobri covece, znate o meni pa da se ovako obratite? I sta sam ja napisao licno Vama, pa da se osetite prozvanim i motivisanim da mi tako vrcavo odgovorite?
Zelim Vam svako dobro!

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka
  • 3

#566 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 08:46 PM

ajd svako dobro i vama dvojici spamera oko te Vesne koja se nigde ni ne pominje... 😄
  • 1

#567 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 08:55 PM

hvala uvek je zadovoljstvo razmeniti misljenje sa kulturnim, tolerantnim i nadasve lepo vaspitanim ljudima.

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#568 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 08:57 PM

ajd svako dobro i vama dvojici spamera oko te Vesne koja se nigde ni ne pominje...


:D
  • 0

#569 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 09:07 PM

Sta Vi, dobri covece, znate o meni pa da se ovako obratite? I sta sam ja napisao licno Vama, pa da se osetite prozvanim i motivisanim da mi tako vrcavo odgovorite?
Zelim Vam svako dobro!
Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

Ниси му ништа рекао, нити си се њему обратио, нисам ни ја када сам прокоментарисао део не превише вредног и ни по чему оригиналног текста из Лупиге у коме о корони има веома мало, али ето, неко веома брзо пређе на лични терен. :)
Идемо даље, ово и није био неки изазов :D
  • 1

#570 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 09:16 PM

Ja kao neko ko je rodjen i zivi kao "Srbijanac" mogu da kazem da taj izraz nisam cuo da neko koristi u krugu od bar 150 km. A Srbijancem su me zvali samo u bivsim bratskim republikama i to samo onda kada su hteli da me uvrede. U jednoj sam na zalost, izgubio godinu dana zivota. 

Procitajte kako i zasto je izraz nastao kao jedan od razloga zasto su Srbi alergicni kada ih zovu Srbijanci. Ali ne bi mi bili Srbi da pamtimo ono sto treba. 


  • 4
.

#571 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 19 July 2020 - 09:18 PM

Ja kao neko ko je rodjen i zivi kao "Srbijanac" mogu da kazem da taj izraz nisam cuo da neko koristi u krugu od bar 150 km. A Srbijancem su me zvali samo u bivsim bratskim republikama i to samo onda kada su hteli da me uvrede. U jednoj sam na zalost, izgubio godinu dana zivota. 
Procitajte kako i zasto je izraz nastao kao jedan od razloga zasto su Srbi alergicni kada ih zovu Srbijanci. Ali ne bi mi bili Srbi da pamtimo ono sto treba.

Кратко и јасно
  • 0

#572 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 July 2020 - 09:23 PM

Nego, ko je Vesna Rudan?
  • 1
Homesick for a place you've never been...

#573 RiderBC

RiderBC
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 02:19 PM

Ja sam na fb zato što pratim neke ljude, neke stranice, biciklističke grupe.
A na svom ličnom profilu vrlo retko nešto objavim, a to je obično nešto protiv Crkve za Božić ili Uskrs... Tipa "Badnji dan i veče Badnje, Crkvene su izmišljotine, pa su zato sranje". :D

Da, i ranije je bila aktivna moja muzičarska fb stranica, a sada je biciklistička.

Pa zar i vi tamnoputi ne vjerujete u nekog boga,Shivu ili....Ili ti samo vjerujes u ogledalca,torbice i perlice pa ih redjas po biciklu?


  • 0

#574 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 10:04 PM

Mica komunista :)
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Moj pokojni otac je imao običaj da kaže da su komunjare i popovi slična bagra i da ni jednima ni drugima ne veruje, jer i jedni i drugi, svako na svoj način, zamajavaju narod... :D

To je to.
  • 0

#575 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 26 July 2020 - 10:14 PM

Vidi, još nisam čuo od nekog Srbina kako kaže da su Božić i Badnji dan sranje. Mislim da je velika sramota da neko naše vere lupi ovako nešto jer su Božić i Uskrs najveći Srpski praznici.
Ponekad je bolje ćutati ili ne napisati ništa.


Ja nisam "naše" vere... nisam nikakve, ako pričamo o religiji. Jednostavno mislim da su sve to izmišljotine (i iskreno smatram i da je sramota da se u 21. veku još uvek ozbiljno zamajavamo tim stvarima).

A ta konkretna objava bila je upućena (malo bockanje) onima (a ima ih i među mojim fb prijateljima) koji ne veruju u Boga, uopšte ne vole Crkvu i popove, a opet ne odbacuju te praznike koje je Crkva nametnula narodu.
  • 4

#576 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 27 July 2020 - 08:29 AM

Verovatno ni popovi ne veruju u Boga u bibliskom opisu, ali nekako je trebalo ukalupiti ljude, a kako bolje od sedog starca koji sedi na oblaku i gleda šta radimo pa nam posle sudi.
Samo me zanima podsmevaš li se i muslimanima i jevrejima, ili si usmeren samo na hrišćane? Ili i tu klasifikuješ pravoslavce i katolike, protestante, evangeliste...?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
  • 1

#577 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 27 July 2020 - 08:38 AM

Nemam kontakta sa njima, niti znam kad su im praznici, pa mi toliko ne idu na živce. :D

Najgore su velike grupe, državne religije, one su agresivne, a one manje ne smetaju toliko, rade svoje i koga briga šta i kako rade.

*

Kao i u vezi sa ratnim haosom 90-ih, kivan sam na ove sa tzv. naše strane, a oni sa druge strane neka budu na njihove. A i ne moraju, svakom na savest čistoća sopstvenog dvorišta...

***

Ali nemojmo više o tome...
  • 1

#578 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 27 July 2020 - 09:20 AM

Nisam imao predstavu evo sve do sada, da su religija i okretanje pedala baš TAKO blisko povezani...

 

Nego šta kažu popovi, ima li neka nebeska aplikacija da meri kadencu ili na kraju neko podvuče total sv. Petar? Ono kao Strava za hrišane, mora otisak tri prsta da se otključa, neki osvešteni vazduh za gume sa mirisom tamjana protiv trnja.. ajde malo o tim aplikacijama, živo me interesuje, sve mi je to novo. Neki svevaseljenski app development centar?


  • 1

#579 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 27 July 2020 - 11:01 AM

E super sto je ovaj ateista pokrenuo ovu pricu. Kako bi ti nama vernicima objasnio da je nasa vera u stvari praznoverje, da Bog ne postoji ? Neki argument za tvoje tvrdnje. Ajd' molim te, bas me zanima.


  • 0

#580 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 July 2020 - 11:24 AM

 Kako bi ti nama vernicima objasnio da je nasa vera u stvari praznoverje, da Bog ne postoji ? Neki argument za tvoje tvrdnje.

A kojim ćeš ti argumentom njemu dokazati da postoji? :)


Bog je ideja u koju se bezrezervno veruje ili ne veruje, raspravljaju umne glave o tome vekovima. Treba li to i ovde da radimo? :)

 

Vera je, ipak, sasvim privatna stvar.


  • 2
Homesick for a place you've never been...




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika