Jump to content


Fotografije

Prepirke


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
591 odgovora na ovu temu

#541 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 04 June 2020 - 09:09 AM

@rhythmking

Ti ne moraš nikome da meriš predmete ako nećeš, to je tvoja dobra volja i uslužnost ako se time baviš. To što si prihvatio da nekome premeriš ne znači da će on automatski kupiti od tebe, on traži tu informaciju zato što mu je verovatno bitna.

S druge strane, ako kaže da će sigurno kupiti a ne kupi onda je to nepošteno s njegove strane. Postoji i opravdani razlog za odustajenje neke od strana, ali to po meni treba da bude baš ozbiljno nešto inače je čovek po meni nepošten (bilo kupac ili prodavac).

Tvoj stav o pametnim kupcima, kako iz zoveš, neću da komentarišem.

Postoji i tema o kupcima koji su korektni i koji su za pohvalu, ali slažem se da ih ima manje (možda zato što je njih manje, možda zato što je normalno da kupiš stvar kakva je i navedena pa nema potrebe za temom).

 

@Fallout

Ne bavim se ni ja trgovinom, prodao sam možda 20-ak stvari preko berze ali stavim što je moguće realniji i detaljniji opis.

Ako je u oglasu sve pohvalno ja imam pravo da očekujem i smatram da je predmet takav. Ako neko prodaje nešto za 20e što u radnji košta 200e i kaže da je tehnički ispravno, ja očekujem da je tehnički ispravno nevezano za to što je to 10% cene. Ja dok ne upoznam čoveka smatram da je pošten.

Po ovakvim temama uvek dođe neko sa stavom da ne može za neku cenu da se očekuje nova stvar, i tu se slažem, ali opis treba da bude realan i prodavac treba da stoji svojim poštenjem iza toga.


  • 0

#542 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 04 June 2020 - 09:34 AM

Ne moze prosto sve da se navede jer ne bi bilo kraja,svaki ima neku ogrebotinu,oguljen pogon i zadnji menjac,neki % potrosenosti guma,lanca,kasete,paknova,rotora,to se podrazumeva ali opet ima i bas da je kao novo,ali je cena opet prepolovljena i oni bi da bude niza kao nesto potroseno,pa onda uporedjuju i vode se najnizim cenama kao da je isto ocuvano,pa kad nije kao novo eto rogatog preprodavca
  • 0

#543 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 04 June 2020 - 09:41 AM

ovo me podseti kad sam yuga prodavao, došao lik i pita kako koči, ja mu kažem - vidiš ovu Alfu pored? kaže - vidim. - E pa u odnosu na nju uopšte ne koči.

Pita kakav je odozdo, rekoh - ne znam al nema potrebe da gledaš, sigurno je truo.

A te priče Ciganin hvali svoga konja su takve - ciganske
  • 1

#544 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 04 June 2020 - 09:51 AM

Može mnogo toga da se navede ali ne navodi se zato što onda prodavci ne bi uspeli to da prodaju po toj ceni ili uopšte.

Ima i raznih kupaca, i meni su svašta tražili ali onda ih odbijem ako vidim da će mi skratiti život. Nije vredno.


  • 0

#545 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 04 June 2020 - 09:53 AM

Sverceri koji zive od toga da tako prodaju kao ti juga mogu komotno odmah da legnu i cekaju smrt od gladi. Svrha prodaje, pogotovo polovnih stvari je da nabavis sto jeftinije i prodas sto skuplje, da sto vise zaradis ali sposoban trgovac treba da ubjedi kupca da je to za sta je dao pare extra i da vrijedi toliko i da u slucaju da dodje nesto da se buni ispada glup sto je uopste kupovao. E sad, neko dodje da se buni, radije ispadne glup nego iz voza sto bi se reklo, vratis mu pare njegove postene, prodas drugom i zivot ide dalje, ne kmecis po forumima ni ti ni on, obraz cist, mirno spavas

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#546 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 04 June 2020 - 10:09 AM

Najbolji opis robe je pogledajte i moje druge oglase :D
  • 0

#547 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 04 June 2020 - 10:21 AM

@veljo1981

Po ovome kako ti pišeš sposoban trgovac=uvaljivač, bar sam ja tako razumeo. Ako je tako ne znam kako se tu uklapa čist obraz.


  • 0

#548 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 15 June 2020 - 07:56 PM

Indijanac, pitaj skvo da te pusti u sobu malo... Možda se smiriš, pa prozboriš koju pametnu

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
  • 0

#549 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 08:02 PM

A ti pitaj mamu da ti da veceras sisu da bi mogao mirno da spavas,ljubi ga majka. lako mamica preteruije,nisi ti konjina,ti si mali kuboj.

 

Da te pitam nesto, svi kazu da tamo u Surcinu ste kao kauboji,sto sam se ja i uverio kada prolazim kroz taj divlji zapad,pa ima nesto u tome sto kazes, Indijanci i kauboji. O:)


  • 0

#550 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 16 June 2020 - 06:05 AM

A iz kog si ti mesta, ove naše lepe zemlje, da vidimo koji stereotpi važi za tebe? A da, to kriješ kao zmija noge...

A što se tiče poređenja, kauboji i indijanci, mislim da ti taj scenario baš i ne odgovara  ;)


  • 0

#551 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 925 posts

Postavljeno 14 July 2020 - 02:22 PM

Bistrite svetsku politiku, trošite energiju na pogrešne stvari a javno izgovarate mišljenja o temi o kojoj niko od nas nema ama baš nikakvu predstavu. Corona, 5G itd. Mi kao prosta, mala jedinka jednog nakaradnog sistema kome je samo u interesu „sopstvena korist“, treba da čuvamo sebe i porodicu što bolje (u skladu normalnih preporuka) kao i ostali u svetu a svi zajedno da pokušamo i u ovim uslovima da živimo  neki svoj život i postižemo zacrtane ciljeve.

Sva mišljenja koja su ovde javno iznešena za ili protiv virusa, jednom rečju su jako pretenciozna. Ta pitanja će biti rešena od strane svetskih činilaca i faktora koji su daleko od našeg uticaja, mišljenja itd (i uticaja onih koji vode našu državu) . Na način na koji ćemo sigurno morati da pristanemo, hteli mi ili ne...

Neka pitanja koja bi trebalo da su jako važna za nas i još više mogu da utiču na sve nas i o čemu bi svi trebali da imamo svoj sud i svoj uticaj na njih  – ta pitanja se ne postavljaju.

Npr. u Beogradu se na svakoj raskrsnici, užurbano postavljaju nadzorne kamere. Zašto, ko će to da kontroliše, ko je to odobrio, mogućnost zloupotrebe je ogromna, neposredan uticaj na svakog od nas veliki itd. Ne znam kako je u ostalim gradovima i okolnim državama

Ili na primer, zašto ne postoji opozicija u Srbiji (ne mislim ovu AV „plaćenu“ opozicju – Čanak, Čeda, Đilas, Obradović, Šešelj itd koji se javljaju kada zatreba picoustom itd)....Mislim da je ista stvar i u susednim zemljama. Uvek isto .ranje, samo drugo pakovanje

Pitanje ekologije, zagađenja, zatrovane hrane koje jedemo itd.

To su neke od teme na koje možemo da utičemo, da iznosimo svoj sud, komentare, raspravljamo se, borimo itd. Pustimo druge stvari o kojima nemamo pojma i na koji nemamo uticaj...



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 3

#552 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 08:10 AM

https://lupiga.com/v...atoru-i-suzavcu


Суседи не могу да прикрију своје комплексе ни кад пишу о оваквим темама. Инсистирање на изговору ,,Србијански градови и србијански протести” уместо српски градови и српски протести указује много више на количину онога шта треба да почисте у свом дворишту, метафорички говорећи. Докле год је тако лепо упаковане нетрпељивости, нема шансе да о нама мислим лоше.
  • 0

#553 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 08:26 AM

Суседи не могу да прикрију своје комплексе ни кад пишу о оваквим темама. Инсистирање на изговору ,,Србијански градови и србијански протести” уместо српски градови и српски протести указује много више на количину онога шта треба да почисте у свом дворишту, метафорички говорећи. Докле год је тако лепо упаковане нетрпељивости, нема шансе да о нама мислим лоше.

mislim da si omašio poentu, portali tipa monotor, index pa i ovaj lupiga su izuzetno regionalno korektni i yu-nostalgični, gramatiku imaju kakvu imaju, mislim insistiraš ti na "kompleksima", tekst je prilično realan i zato ga i delim jer je ovde "medijski mrak" pa je lepo i kod komšija otići po čašicu razuma.


a kad smo već kod pravopisa i gramatike, znaš ono pravilo da formular popunjavaš istim pismom kojim je pisan? za online forum isto važi...
  • 2

#554 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 11:38 AM

mislim da si omašio poentu, portali tipa monotor, index pa i ovaj lupiga su izuzetno regionalno korektni i yu-nostalgični, gramatiku imaju kakvu imaju, mislim insistiraš ti na "kompleksima", tekst je prilično realan i zato ga i delim jer je ovde "medijski mrak" pa je lepo i kod komšija otići po čašicu razuma.
a kad smo već kod pravopisa i gramatike, znaš ono pravilo da formular popunjavaš istim pismom kojim je pisan? za online forum isto važi...

Не знам за то правило и волео бих да знам откад датира и ко га је прописао. Инсистирање на изразу ,,србијански” уместо ,,српски” нема толико везе са граматиком, колико са непрестаним покушајима да се нашем народ сузе природни простори, кко историјски, тако и географски. Чист комплекс. Друго, има толико домаћих аутора који актуелну проблематику у нашој земљи обрађују на далеко бољи и суштинскији начин. Због чега бих читао некога ко не жели ни да изговори реч ,,српски”, јер му запиње у грлу? Има наших бритких пера, аналитичара и критичара који одлично сагледавају и коментаришу ово тешко време, а и немају комплексе. Само недостају још Руданке и слични скрибомани да нам они објасне шта је са нама. Југоносталгију иначе, не могу да спојим ни са чим позитивним, ако је то уопште битно :). Боље да се позабаве графитима по својим градовима који мало-мало па освану и не носе баш добре поруке по нас.
У комшилуку је такође присутан медијски мрак, али воле да оплету по нама и за то користе сваку могућу ситуацију. Тренутно овдашње лудило им је легло као будали шамар да скрену фокус са својих проблема. Увек смо у негативном контексту и тако ће вазда бити. Запитај се зашто у званичном језику користе ,,србијански” уместо ,,српски”. Озбиљно, запитај се па ћеш видети да се теби и мени мишљења и не разликују толико.
Код нас јесте много сужен простор за слободно изражавање и мисао, стање је критично, али има шта да се чује и прочита и то од озбиљних људи. Има заиста. :)
  • 1

#555 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 July 2020 - 12:12 PM

https://vukajlija.com/kompleksi


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#556 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 12:16 PM

С обзиром да је мој коментар офтопик (мада је и сам чланак на наведеном сајту у великој мери офтопик) нећу се љутити ако буде пребачен у другу тему. С овим престајем да не би све отишло у тему ,,препирке”, јер ово што је Алекса поставио о корони, има смисла да остане. :)
  • 0

#557 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 12:28 PM

https://vukajlija.com/kompleksi

;) :) :) Какав си цар
Кад ме нечија прича или нечије мишљење не занима, не присиљавам себе да пратим и надгледам шта тај ради или говори да бих нешто убацио или добацио. Не знам шта те мотивише или тера на то, али добро, ако баш мораш, у реду.
  • 0

#558 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 08:50 PM

@omega nemam pojma što si se istripivao toliko, i u Vojvodini se koristi izraz "Srbijanci" za Srbe iz uže Srbije a uostalom i jedno i drugo je ispravno...

ajd da si komenarisao članak pa da mogu da razumem, aaa ček ček u stvari i jesi komentarisao članak ali ono "u ravni sa pozicijom establišmenta"... ništa onda isprati i ono da je Srbija tokom leta ono što je Italija bila tokom proleća, samo što se ovde tačno zna koji idiot je odgovoran za izbore, a i tamo se zna za utakmicu Atalanta-Valensija... posle na ćirilici i sa pravopisom bez kompleksa objasni porodicama preminulih šta ti je smetalo u tekstu, ali molim te javi se informeru, kuriru, alo, blicu, nemoj ovde... ili idi malo istutnji se na bajku u krug oko zgrade :) kakav lik...
  • 4

#559 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1817 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 09:15 PM

Dobro, Srbijanski i Srpski su različiti pojmovi.
Srbijanski se više odnosi na državu Srbiju i sve njene građane (tipa Srbijanski Predsednik), dok se Srpski odnosi na nacionalnost.
Po meni, baš je zgodno što postoje te dve različite reči.
  • 1

#560 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 09:20 PM

@omega nemam pojma što si se istripivao toliko, i u Vojvodini se koristi izraz "Srbijanci" za Srbe iz uže Srbije a uostalom i jedno i drugo je ispravno...
ajd da si komenarisao članak pa da mogu da razumem, aaa ček ček u stvari i jesi komentarisao članak ali ono "u ravni sa pozicijom establišmenta"... ništa onda isprati i ono da je Srbija tokom leta ono što je Italija bila tokom proleća, samo što se ovde tačno zna koji idiot je odgovoran za izbore, a i tamo se zna za utakmicu Atalanta-Valensija... posle na ćirilici i sa pravopisom bez kompleksa objasni porodicama preminulih šta ti je smetalo u tekstu, ali molim te javi se informeru, kuriru, alo, blicu, nemoj ovde... ili idi malo istutnji se na bajku u krug oko zgrade :) kakav lik...

У Србији се користи израз Србијанци баш као што си рекао, за становнике уже Србије да означи регионалну припадност. За припадност народу користи се ,,српски градови", ,српски протести", итд...Коришћење ,,србијански" у овом тексту нема везе са граматичком исправношћу већ са нечим другим, тачније намером да се изричито не употребљава ,,српски" . Нисам се ништа истриповао, чланак није никакво посебно откровење, напротив, ништа не нуди што не може да се прочита код наших озбиљнијих аналитичара. Ако ти читаш ало, информер, курир, блиц и гледаш пинк, зашто мислиш да то чине и остали? Јел' то оно, ако не читам ИндекстачкаХр. Лупигу или Весну Рудан, мора да читам информер? Класична логичка грешка. Мислим да уопште не разумеш шта сам прокоментарисао. Да разумеш не би исписао толико збрканих реченица на тако малом простору. Избори, лето, пролеће, Валенсија, истутњи...😂 шта наприча човече? Какве зграде? Мислиш да сви живе у телевизоркама?
И ти се толико узнемирио што сам неки текст са неког хрватског сајта каквих код нас има много бољих и озбиљнијих и уз то, што је много значајније, искреноо написаних, оценио као ништа посебно. Што је јоп занимљивије , слажем се са твојом оценом последица избора и већим делом рсзмишљања о корони и ситуацији.
Какав си лик :)
  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika