Jump to content

Fotografije

Prepirke

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
549 odgovora na ovu temu

#541 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 04 June 2020 - 09:09 AM

@rhythmking

Ti ne moraš nikome da meriš predmete ako nećeš, to je tvoja dobra volja i uslužnost ako se time baviš. To što si prihvatio da nekome premeriš ne znači da će on automatski kupiti od tebe, on traži tu informaciju zato što mu je verovatno bitna.

S druge strane, ako kaže da će sigurno kupiti a ne kupi onda je to nepošteno s njegove strane. Postoji i opravdani razlog za odustajenje neke od strana, ali to po meni treba da bude baš ozbiljno nešto inače je čovek po meni nepošten (bilo kupac ili prodavac).

Tvoj stav o pametnim kupcima, kako iz zoveš, neću da komentarišem.

Postoji i tema o kupcima koji su korektni i koji su za pohvalu, ali slažem se da ih ima manje (možda zato što je njih manje, možda zato što je normalno da kupiš stvar kakva je i navedena pa nema potrebe za temom).

@Fallout

Ne bavim se ni ja trgovinom, prodao sam možda 20-ak stvari preko berze ali stavim što je moguće realniji i detaljniji opis.

Ako je u oglasu sve pohvalno ja imam pravo da očekujem i smatram da je predmet takav. Ako neko prodaje nešto za 20e što u radnji košta 200e i kaže da je tehnički ispravno, ja očekujem da je tehnički ispravno nevezano za to što je to 10% cene. Ja dok ne upoznam čoveka smatram da je pošten.

Po ovakvim temama uvek dođe neko sa stavom da ne može za neku cenu da se očekuje nova stvar, i tu se slažem, ali opis treba da bude realan i prodavac treba da stoji svojim poštenjem iza toga.

• 0

#542 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 502 posts

Postavljeno 04 June 2020 - 09:34 AM

Ne moze prosto sve da se navede jer ne bi bilo kraja,svaki ima neku ogrebotinu,oguljen pogon i zadnji menjac,neki % potrosenosti guma,lanca,kasete,paknova,rotora,to se podrazumeva ali opet ima i bas da je kao novo,ali je cena opet prepolovljena i oni bi da bude niza kao nesto potroseno,pa onda uporedjuju i vode se najnizim cenama kao da je isto ocuvano,pa kad nije kao novo eto rogatog preprodavca
  • 0

#543 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 04 June 2020 - 09:41 AM

ovo me podseti kad sam yuga prodavao, došao lik i pita kako koči, ja mu kažem - vidiš ovu Alfu pored? kaže - vidim. - E pa u odnosu na nju uopšte ne koči.

Pita kakav je odozdo, rekoh - ne znam al nema potrebe da gledaš, sigurno je truo.

A te priče Ciganin hvali svoga konja su takve - ciganske
  • 1

#544 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 04 June 2020 - 09:51 AM

Može mnogo toga da se navede ali ne navodi se zato što onda prodavci ne bi uspeli to da prodaju po toj ceni ili uopšte.

Ima i raznih kupaca, i meni su svašta tražili ali onda ih odbijem ako vidim da će mi skratiti život. Nije vredno.

• 0

#545 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 593 posts

Postavljeno 04 June 2020 - 09:53 AM

Sverceri koji zive od toga da tako prodaju kao ti juga mogu komotno odmah da legnu i cekaju smrt od gladi. Svrha prodaje, pogotovo polovnih stvari je da nabavis sto jeftinije i prodas sto skuplje, da sto vise zaradis ali sposoban trgovac treba da ubjedi kupca da je to za sta je dao pare extra i da vrijedi toliko i da u slucaju da dodje nesto da se buni ispada glup sto je uopste kupovao. E sad, neko dodje da se buni, radije ispadne glup nego iz voza sto bi se reklo, vratis mu pare njegove postene, prodas drugom i zivot ide dalje, ne kmecis po forumima ni ti ni on, obraz cist, mirno spavas

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#546 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 502 posts

Postavljeno 04 June 2020 - 10:09 AM

Najbolji opis robe je pogledajte i moje druge oglase :D
  • 0

#547 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 04 June 2020 - 10:21 AM

@veljo1981

Po ovome kako ti pišeš sposoban trgovac=uvaljivač, bar sam ja tako razumeo. Ako je tako ne znam kako se tu uklapa čist obraz.

• 0

#548 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 15 June 2020 - 07:56 PM

Indijanac, pitaj skvo da te pusti u sobu malo... Možda se smiriš, pa prozboriš koju pametnu

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
  • 0

#549 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 947 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 08:02 PM

A ti pitaj mamu da ti da veceras sisu da bi mogao mirno da spavas,ljubi ga majka. lako mamica preteruije,nisi ti konjina,ti si mali kuboj.

Da te pitam nesto, svi kazu da tamo u Surcinu ste kao kauboji,sto sam se ja i uverio kada prolazim kroz taj divlji zapad,pa ima nesto u tome sto kazes, Indijanci i kauboji. O:)

• 0

#550 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 16 June 2020 - 06:05 AM

A iz kog si ti mesta, ove naše lepe zemlje, da vidimo koji stereotpi važi za tebe? A da, to kriješ kao zmija noge...

A što se tiče poređenja, kauboji i indijanci, mislim da ti taj scenario baš i ne odgovara  ;)

• 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika