Jump to content


Fotografije

Restauracija i sva problematika


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
83 odgovora na ovu temu

#41 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 February 2015 - 07:21 PM

Ovako nesto?

 

20140427_153749.jpg


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#42 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2015 - 08:02 PM

Ne vidim izbliza da li su nalepnice u ravni sa lakom ali od prilike.Sad sam kontaktirao Engleza na EBay-u posto postoji par vrsta tog papira a na jednom od njih ne moze se stampati bela bolja pa ako ima taj na kome moze,narucicu ga.Inace,Grbic ne znam da li mozda imas informaciju cime su radjene nalepnice na tom gore bajku jer ja googlah poslednjih sat vremena i izgleda niko kod nas nema taj specijalni papir na kome se pomenute nalepnice stampaju tako da ostaje da vidimo sta ce Englez odgovoriti,,,


  • 0

#43 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 February 2015 - 08:07 PM

Neces verovati imam informacije hehehe... Ja sam radio bajs za zenu, a nalepnice mi je radio jedan lik sa novog beograda. Inace nisu u ravni sa lakom, ali moze da se lakira preko njih, ja nisam lakirao.
Decko koji je radio nalepnice mi je rekao da moze po zelji sta hoces na materijalu koji hoces, inace se isto lepe kao i one sa klipa. Njegov kontakt u ovom momentu nemam, ali imam zapisano negde pa cu potraziti ako budes zainteresovan.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#44 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2015 - 08:20 PM

Odliiicnooo...:D Kada nadjes kontakt pusti mi  PP...:D Inace,ni tampon stampom nije u apsolutnoj ravni sa farbom ali ipak u odnosu na klasicnu nalepnicu sigurno manje primentno.Svakako kada se nakon fabranja nanesu a zatim prelakiraju sa tri sloja laka sigurno ce biti mnooooogooo manje primetan prelaz nego sa obicnim nalepnicama.Uz to kapiram da su trajnije jer kod nas stampaju na Oracal 641 foliji koja nije nesto.Zapravo trajnost joj je 3 godine bez zastite,uz zastitu(lak) mozda koju godinu vise,tako da je ovo zasigurno bolja varijanta..:)

 

Ugred,stigao je Compe V prednji menjac samo ne u BG,trenutno je kuci kod mojih,tako da ako iscimam brata da ga ponese za BG napravicu mali photo session...:D


  • 0

#45 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 February 2015 - 08:30 PM

I on je nesto pricao da su dugotrajne, bicikl sa slike je opran nekoliko puta i nalepnice su na mestu i dalje, nisu izbledele od sunca... Javicu ti kontakt, sutra cu potraziti

Ajde, ajde nismo videli nijednu sliku odavno i nisam odavno napisao da procitas ponovo post #9 hehehehe
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#46 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2015 - 08:54 PM

Vazi,hvala ti unapred...:) Inace sad gledam na you tube-u,ljudi ih koriste za sve i svasta,konkretno masovno ih koriste za dekoraciju rezervoara na motorciklima.Lik je lakirao preko,brusio a zatim polirao.Nema teorije da se primeti da je nalepnica,izgleda kao da je odstampano na rezervoaru...:D 

 

Hahaha...imaces prilike,bez brige..:D Nego nema se mnogo slobodnog vremena a i malo finansije zezaju...:) Sad cekam ove alatike sto ujak treba da izreze i da se u medjuvremenu skrpim pa da posaljem delove na hromiranje.Uzgred,nasao sam i bandase,duplozidini,700 c i izgledaju bas retro,cist aluminijum bez ikakvih finisha preko.Trebao bih u toku sledece nedelje da ih pokupim..:)


  • 0

#47 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2015 - 03:44 PM

Sada kada sam se smirio u istanju sam da podelim slike i neplanirani snimak koji su upravo pristigli iz rodnog grada.Naime menjac,Suntour VX je stigao kao na prilozenim slikama i tako nakon 38 godina trebao je ostati zapecacen do same montaze da se neko od mojih ukucana nije setio da otvori zapecacenu kesicu i snimi ga.Tako da smo uz slike dobili i snimak koji moram malo kompresovati da bih ga izbacio...:)

Attached Thumbnails

  • compev1.jpg
  • compev2.jpg
  • compev3.jpg
  • compev4.jpg

  • 0

#48 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 01 March 2015 - 05:11 PM

Dal` da se vracamo na post #9 :D
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#49 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2015 - 06:13 PM

Hehe...ma stalno cemo se izgleda vracati,protiv sebe samog ne mogu... :D Ali zaista mi je bilo krivo sto su otvarali pakovanje,nije moralo ali sta je tu je i onako ce menjac svakako zavrsiti na bajku...


  • 0

#50 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2015 - 11:09 AM

Dugo me nije bilo,pa evo nekih novosti.Upravo i konacno su stigle MKS Sylvan pedale... :D Evo par slicica,losije su ali kakvo je vreme napolju,bolje i ne mogu biti.. :) Svakako u suma sumarum restauracije bice kompet detaljnijih slika..:) 

Attached Thumbnails

  • DSC_0261.jpg
  • DSC_0262.jpg
  • DSC_0263.jpg

  • 0

#51 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 March 2015 - 11:18 AM

Prica se da su pedale iz Japana ozracene heheheheeh


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#52 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2015 - 11:27 AM

Jok more,masne ko da su ih uz pecenje pakovali..:P Uzgred,slikacu ovih dana i bandase cim se malo prolepsa,ovo moje sokocalo bez dnevne svetlosti protestuje pa su slike kao ove prethodne..:)


  • 0

#53 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 March 2015 - 02:12 PM

Dobro da nisu mirisale na pecenje  n2:Heristical

 

Usput receno, svidjaju mi se...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#54 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2015 - 02:49 PM

Haha...to bi vec bilo previse..:D Uzivo jos lepse izgledaju,iskreno nisam ni ja znao sta da ocekujem,ali ako pedala moze biti lepa,onda se to bez sumnje odnosi na ove.A s'obzirom da su verna kopija Campagnolo pedala iz 70-ih,posluzice odlicno za Mondiju...:)


  • 0

#55 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 15 May 2015 - 10:26 PM

Jel gotov taj bajs? 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#56 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2015 - 12:52 PM

Da je srece da jeste.Nego iz problema u problem.Ispostavilo se da je ram kriv,tacnije gornja sipka,ne previse ali je kriv.Pa se od njega odustalo i sada se trazi zamenski.Inace svi delovi su spremljeni za ugradnju sem nabli za koje cemo morati da pravimo konuse,tacnije osovine sa originalnim konusima su kod strugara i prema poslednjim informacijama izradjeni su i cekaju odlazak na kaljenje a zatim brusenje pre montaze....Evo par slicica onog sto je poslednje uradjeno...Weinman 500 celjusti nakon poliranja i hromiranja sitnih delova(obruga i nosaca sajli).

Attached Thumbnails

  • DSC_0306.jpg
  • DSC_0307.jpg
  • DSC_0308.jpg

  • 0

#57 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2015 - 12:54 PM

A izgledale su npr ovako :)

Attached Thumbnails

  • DSC_0204.jpg
  • DSC_0206.jpg
  • DSC_0201.jpg

  • 0

#58 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2015 - 12:58 PM

Lula je obrusena i ispolirana(nisam slikao ispoliranu,to cu nakon sto stignu srafovi sa hromiranja).A nakon natezanja i ubedjivanja sa racnom i zadnja nabla je oslobodnja,ociscena,obrusena i ispolirana(slike ispolirane sa novim konusima stizu nakon montaze)

Attached Thumbnails

  • DSC_0270.jpg
  • DSC_0271.jpg
  • DSC_0273.jpg
  • DSC_0274.jpg
  • DSC_0276.jpg
  • DSC_0277.jpg

  • 0

#59 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2015 - 01:03 PM

Racnu nisam stigao da slikam,u delovima je jer je bila poprilicno,kako bih to reko,umascena i na pojedinim mestima zardjala,pa nakon kupanja u vrelom jabukovom sircenu sve je zivnulo a zatim isprano i nauljeno do montaze.Inace zupcanici su netaknuti samo cu morati lezajeve da menjam jer su stari u apsolutnom nedostatku masti zavrsili u vecnim lovistima.Svakako,vise nema igranja sa polirkom,samo sastavljanje i montaza,bogu hvala..:D


  • 0

#60 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 27 May 2015 - 03:50 PM

Pa kad ga sklopis u zdravlju da ga vozis zasluzio si :) one celjusti kocnica kao da su iz prodavnice stigle ;)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika