Jump to content


Fotografije

Restauracija i sva problematika


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
83 odgovora na ovu temu

#61 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 May 2015 - 04:24 PM

Kako bre nisi ranije provalio za ram. Srecom pa imas i dalje motivaciju ;) Inace delovi kao novi, svaka cast
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#62 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2015 - 06:13 PM

Hvala Vanja.Ma ne odustajem ja tek tako,kada je vec zapoceto,mora se privesti kraju..:) A sta znam Grbicu,kada si laik i kada ne znas sta treba gledati to se desi,mada bih to vise pripisao uzbudjenju i eto,to je sto je.Zao mi je jako jer je prelep i bas mi je odgovaraolo ali nadam se da ce naici neki podjednako lep,po mogucstvu Mondijn da bih zadrzao originalnost sto mi je i bio glavni cilj tokom ovog,nazovi putovanja...:)


  • 0

#63 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 May 2015 - 06:15 PM

Imas na oglasima, mislim da je iz Sida da se bavi retro specijalkama. Mozda ima nesto za tebe
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#64 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2015 - 06:21 PM

Znam,svako jutro ulazim na berzu u nadi da ce naici nesto,ali to su noviji ramovi,85+,meni treba neki s kraja 70-ih da bi bio dosledan sa opremom.Valjda ce se pojaviti u menjuvremenu nesto...:)


  • 0

#65 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 May 2015 - 06:23 PM

Onda strpljenje :)
Prati i na limundu, skoro je prodat neki retro za smesne pare, ne zapamtih koji bese.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#66 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 May 2015 - 06:25 PM

Hehe...strpljenje je ono sto u najvecoj meri prati ceo projekat pored rada i finansija.Ali osecaj potpuno restauriranog bicikla iz nekih dobrih starih vremena je sigurno neprocenljiv,tako da idemo dalje,doci ce sve na svoje...:)


  • 0

#67 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 10:36 AM

Nakon par meseci odsustva evo mene opet sa nizom novih desavanja,obrta,intriga...Bice ovaj moj projekat na kraju tipicna sapunica.Svakako.Pronasao sam ram.Ne Mondiju,vec nesto mnogoooo bolje a da u trenutku kada sam ga izvukao iz jednog oronulog bike servisa nisam ni znao sta imam.Rec je o svajcarskom Mairag-u sa 3 zvezdice iz 1977-e godine izradjenog od Reynolds 531 cevi,konkretno napravio ga je Toni Maier,jedan od dvojice osnivaca manufakture Mairag u Ebnat-Kappel-u.Kako ja to znam..?Zahvaljujuci gospodinu Jan Schauff,vlasniku Schauff bicikala koji je kupio Mairag manufakturu krajem 80-ih i cija fabrika jos uvek cuva  Mairag-ovu bazu podataka.To je sve sto se zna o ramu.Sad oprema.Ram je po narudzbini stigao u Herzog centar gde je po njihovoj bazi podataka sastavljen sa sledecom opremom.Suntour Vx grupom,Sakae Sylstar pogonom,Sakae upravljacem(lula i drop bar),Sakae quill pedalama,Weinmann Carrera grupom kocnica,Weinmann Weltmaister tabularima.Ja sem Suntour VX menjaca i Carerra kocnica(za koje sam se u medjuvremenu snasao) nemam nista od navedenog.Tako da potraga se nastavlja.Suntour VX nable necu ni pokusavati da trazim,totalno reparirane Sunshine ce zavrsiti posao(i onako je to jedno te isto samo Brendirano Suntour VX).


  • 0

#68 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 10:42 AM

Raspisah se.Svakako.Pomenute Sunshine nable su zavrsene,novi konusi izradjeni,okraljeni,klizna povrsina cementirana sa 25 mikrona a zatim obrusena do ogledala.Evo par slika:

 

 

Attached Thumbnails

  • WP_20150725_16_28_12_Pro.jpg
  • WP_20150725_17_14_28_Pro.jpg
  • WP_20150727_13_03_31_Pro.jpg

  • 0

#69 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 10:47 AM

Na kraju evo i rama premazanog masnom farbom,razume se bice originalno ofarban u crveno-belu kombinaciju sa odgovarajucim nalepnicama.Izvinjavam se na losim slikama,slikano je u zurbi u par detalja.Kako novi-stari projekat bude odmicao,bice kvalitetnijih slika.

Attached Thumbnails

  • WP_20150825_11_15_34_Pro.jpg
  • WP_20150828_14_56_07_Pro.jpg
  • WP_20150828_14_58_15_Pro.jpg
  • WP_20150828_14_57_03_Pro.jpg
  • WP_20150828_14_57_26_Pro.jpg
  • Capture2.PNG

  • 0

#70 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 September 2015 - 10:49 AM

Ne znam dal` da pominjem post #9 ;)
Divim ti se na strpljenju. Za delove mozes da upitas i OVDE mada verujem da mozda vec pratis. Ako imas kakvo pitanje uputi ga Tihomiru koji se zanima restauracijom starih specijalki.
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#71 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 11:00 AM

Ma Grbicu mojoj bolesti nema kraja...:D Volim brate mili da bude original pa to ti je.Msm da sam se za pedale snasao.MKS ali ne one fency vec period corect MKS 2K.Nasao sam ih nove na CB.Sakae pogon polovan da se nadje tesko,nov jos teze ali ne i nemoguce.Znam koga cu zvati,pa kada se pojavi... ;) Carreri sam nabavio gume za rucice kocnica,one su polirane i samo cekaju da se udome novim gumama.Celjusti su dobro ocuvane,niklovane,necu ih cackati,eventualno mozda hromiram hardwer kada vec gomilica ide na hromiranje,samo ih jos nisam rastavio.Nemam alat ovde,pa prvom prilikom kada idem kuci bice spremne za reparaciju.Evo slicica:

Attached Thumbnails

  • WP_20150907_17_50_47_Pro.jpg

  • 0

#72 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 September 2015 - 11:24 AM

Celjusti su dobro ocuvane,niklovane,necu ih cackati

Ovo moras cvrsto da obecas  n2:Heristical

 

Da, zamalo da zaboravim, 2velo na Vozdovcu trebao bi da ima njihov oglas na berzi.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#73 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14698 posts

Postavljeno 17 September 2015 - 11:38 AM

Jel moze neka slika izbliza tih pravljenih konusa i ko ih je radio, neki kontakt?


  • 0

#74 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 11:40 AM

Hahaha...obecavam...:D Msm mogu ja da skinem s njih nikl,poliram pa ponovo niklujem,ali problem je natpis.Kako to da repliciram...? :P Dobro,mozda mogu,to se radi termo nalepnicama,ali onda gube na originalnosti ali msm da se nacu upustati u to zbog par ogebotina...;) Dovoljno je da hromiram sve ostalo..:D Uzgred,cuo sam se sa Vladom,u toku je...:)


  • 0

#75 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 11:46 AM

Jel moze neka slika izbliza tih pravljenih konusa i ko ih je radio, neki kontakt?

Jedino te slike imam,nisam imao strpljenja kada sam ih dobio da slikam detaljno.Inace radio ih majstor Sima,bivsi alatnicar u 14-om Okrobru.U penziji je pa radi kod kuce ali je jakooo tezak,ja sam isao preko prijatelja tako da smo ga jedva izmolili da se "bakce" s tim.Uzgred,nije jeftin,cetiri konusa su izasla 3000 din bez kaljenja,kaljenje i cementacija plus brusenje je placeno dodatnih 2500 din.Ali svakako,mogu ti poslati kontakt na PP pa ga nazovi...:)


  • 0

#76 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 11:59 AM

A da.Moras klizni celik po sifri koju ti da da mu nabavis iz Smedereva jer kaljenje i cementacija upravo zavisi od vrste celika.ovi moji su kaljeni kontretno na 54 Rokvela.Ja sam je imao negde,verovatno mogu da je nadjem.Tako da tu imas dodatne troskove od nekih 10-ak evra.


  • 0

#77 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 17 September 2015 - 02:30 PM

Jedino te slike imam,nisam imao strpljenja kada sam ih dobio da slikam detaljno.Inace radio ih majstor Sima,bivsi alatnicar u 14-om Okrobru.U penziji je pa radi kod kuce ali je jakooo tezak,ja sam isao preko prijatelja tako da smo ga jedva izmolili da se "bakce" s tim.Uzgred,nije jeftin,cetiri konusa su izasla 3000 din bez kaljenja,kaljenje i cementacija plus brusenje je placeno dodatnih 2500 din.Ali svakako,mogu ti poslati kontakt na PP pa ga nazovi... :)

Kako bi se to prosto reklo "Merak nema cenu" ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#78 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 September 2015 - 03:01 PM

Tako nekako.S tim sto sam drzan u zabludi od stranje majstora koji se posle pravio lud(citaj nesavesnog).Prvo je bilo receno da ce materijal plus izrada(pod izradom smatrao sam kompletnu izradu,znaci i kaljenje) konusa izaci negde oko 4000 din.Ozbiljno sam se razmisljao ali rekoh sta sad,kada nakon visemesecne potrage ne mogu da nadjem odgovarajuce konuse,neka bude.Ali je kasnije ispalo da samo izrada kosta 3000 din plus oko 1500 din materijal sa postarinom iz Smedereva,a kaljenje zasebno.Da sam imao pisani ugovor o delu mogao bih da trazim raskid plus naknadu stete,ali avaj,fantazija je jedno,realnost drugo.Vazno ja dobih konuse koje sam podesio u roku od 2 min i koji okrecu utegnutnu nablu bez i trunke otpora ...:D


  • 0

#79 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 September 2015 - 02:30 PM

Stigle su MKS 2K.Pedale su nove,prema kodu na osovini proizvedene su aprila 76-e.Uz to evo par slicica iz poslednjih nabavki.VX rucice menjaca nove i prednji VX menjac za kog mislim da je montiran i demontiran sa bicikla.Puta video nije jer sem tragova na par srafova od montaze/demontaze nema niceg vise,kavez tackicu nema.Tako da ga smatram novim.A srafove mozda sredim tako sto ih doniram sa novog Suntour 7 menjaca,mada ne znam ni sam sto bih to radio,ali ajde,da bude 100% nov.

 

Attached Thumbnails

  • WP_20150918_16_10_53_Pro.jpg
  • WP_20150918_16_12_39_Pro.jpg
  • WP_20150918_16_15_43_Pro.jpg
  • WP_20150918_16_16_52_Pro.jpg

  • 0

#80 Primoinvictus

Primoinvictus
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 December 2015 - 08:46 AM

Chrome underground.. :) Zadovoljan sam kako je ispalo,ne raspamecen,ali svakako zadovoljan buduci da je radio neko sasvim treci,tj jedan majstor skidao hrom,ja za vikend proveo od 9 do 17 h za polirokm bez leba,vode,cigare(citaj drugi majstor) da bi na kraju treci majstor hromirao.Brat bratu nabacao je sve djuture bakar/nikl/hrom jedno 25 mikrona,sva sreca,svi navoji su OK.Detaljnije slike kada se polako budu slagale kockice.. :)

 

 

Attached Thumbnails

  • DSCI4142.JPG

  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika