Jump to content


Fotografije

delboy (dellboy) iz Smedereva - negativna ocena


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
224 odgovora na ovu temu

#141 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 21 September 2015 - 05:46 PM

Evo da pitam, da li je tog čoveka neko video?

Mislim, tolika doza bezobrazluka je prosto neverovatna...

 

Čovek ovde ima 6 strana, pa to je vise nego što imaju ozbiljne teme I neke dobre price...

da ne bude da branim coveka, jeste mutan, mutnu facu ima a ja nisam bio pijan :D ali smo 3x bili kod njega kuci.. nikad nas nije zavlacio.. dolazimo tad i tad i tu je.. 
bicikle su te i te pa biraj.. ima ih gomilu.. mislim da nisu sve na oglasima.. cene udara posteno.. nesto je hteo da spusti ali ne puno..

mislim da je najsigurnije tako kod njega u dvoriste i to je.. e sad vidim da je zavlacio ljude i oko toga.. jbg..
 


  • 0

#142 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2015 - 06:15 PM

Sa doticnim nisam poslovao,ali koliko vidim situacija je da kako se kome zalomi...neki su uspesno poslovali sa njim neki su nadrljali.. Sto ce reci lika zabole uvo,ako mu se potrefis usluzice te,ako ne ko te šiša..nepostovanje dogovora i tudjeg vremena trebalo bi dovoljno govori kakav je neko covek..
E sad,sta Admin kaze na recimo opciju "Crne" i "Bele" liste,kakvu je Jone napravio na Ciklonautu? Kod oglasa negde na istaknutom mestu da upada u oci..Lepo imenom i prezimenom,koga,kada i kako je zajebao,i taj vise nece kaciti ovde oglase.. Bela lista : Posteni prodavci,nahvaljeni iz usta mnogih,sa komentarima kupaca o usluzi.. I odma se razvrsta zito od kukolja..taj moze da napravi sto naloga,jedan od nas da se cuje sa njim i proba da posluje i znace se da je on. Na ciklonautu to sljaka,ali mislim da oni imaju drugi sistem kacenja oglasa,saljes mejl,pa to mora biti odobreno,nisam ni ja siguran bas..
  • 0

#143 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 September 2015 - 06:38 PM

Šteta što je ovako ispalo za Željka pa još prvo iskustvo u potrazi za biciklom...

Ja sam bio ono početkom septembra u BG ali nikako nisam uspeo da stignem da odem i pogledam to. A rado bih se provozao i zbog vožnje a i zanimalo je i mene da vidim taj čuveni defy :). Bio sam se i čuo s prodavcem i meni je rekao da može kad god, i pre i posle podne. Ali prvi dan smo do mraka istovarali i skladištili ceo šleper peleta 23 tone samo nas petorica :) dva puta kroz ruke. Raspadoh se. I sutradan nisam stigao a ne bih ni bio u stanju jer sam se nešto bio povredio.

 

Inače bio sam kod Delboy-a jednom u martu, gledao sam neki bicikl i sa te strane bilo je sve ok, dogovorili se za vreme, objasnio mi gde da dođem, čuli se nekoliko puta telefonom dok ga nisam našao, sačekao me još sam i kasnio dosta jer sam loše procenio brda i računao 50km kao da je ravni Banat... :)

 

Nego pošto je i Folcika napisao slično iskustvo tačnije ispalu kao i Željko stičem utisak da za određene bicikle ovaj prodavac izbegava lični kontakt i da čini sve što može ne bi li navukao kupca ili sačekao drugog koji će pristati na slanje kuririma na neviđeno. To se podrazumeva da treba maksimalno izbegavati ne samo u slučaju ovog prodavca nego za većinu, koga god ne znaš. Sve dok ne dobijemo konačno ocene i komentare pa kad neko ima stotine pozitivnih onda znaš s kim trguješ.

Pa ja sam letos bio spreman da zapucam preko 200km u Niš i da se potom vraćam dva dana kampujući usput. Odustao sam ali da je za dlaku bio bolji dil, bolji bicikl ili malo jeftiniji otpedalao bih tamo. Samo jeftiniju robu (delove) kupujem na neviđeno, znači ono što sam spreman da prežalim ako ne valja.

 


  • 1

#144 Topke

Topke
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 21 September 2015 - 07:06 PM

Samo sam hteo da dodam posto nisam iz cele ove price ali moram primetiti neke stvari:

1. Dok sam gledao bicikle i account Delboy-a nisam nigde mogao da vidim ocene njegove(ne kazem da ne postoje ali ako postoje uopste nisu uocive) valjda su ovaj sajt pravili ljudi koji imaju iskustva sa online prodajom i UX-dizajnom. Znaci ako oces da vidis kako treba nesto da se uradi pogledaj malo kako su to radili ljudi koji su to napravili pre tebe uzmi neke delove i nastavi sa svojim radom. Npr prva stvar koju vidis kada gledas neke proizvode na kupindu(ne reklamiram) je ocena prodavca(isao sam malopre da proverim samo  dal' mi je informacija ispravna). Verujem da se vecina ljudi slaze sa ovim. Znaci prva stvar koja treba da se vidi pored njegove slike, telefona, imena ili bilo cega sto stoji u njegovom profilu su ocene!

2. Nisam bas siguran da nemoze da se implementira banovanje accouta koji se ponovo kreiraju od istog prodavca. Ne kazem da je 100% moguce da se ta stvar uradi ali je moguce do nekog stepena. Posto pretpostavljam da takva stvar nikad nece biti implemetirana ocu da bacim nekih par idea kako bi dokazo da je moguce uraditi bar nesto po tom pitanju. Za pocetak uvek postoji neki jedinstven podatak koji ce prodavac koristiti na svakom nalogu(npr broj telefona posto ne bi zeleo da menja iz dosta razloga) to se moze uzeti kao informacija koja bi npr ako je acccount bannovan pomoglo u ponovnom pri propoznavanju u procesu registorovanja. Kao sto reko ne postoji 100% zastita ali postoje neke prevencije koje su donekle dovoljne posto ljudi koji koriste sajtove uglavnom nemaju iskustva sa programiranjem i nacinom na koji neke stvari mogu da budu implemetirane.

 

Naravno voleo bi da cujem od admina ili ljudi koji odrzavaju sajt sta oni misle o celoj stvari, i da li tu vide neke propuste,

Hvala :D


  • 1

#145 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 September 2015 - 07:08 PM

Sajt nije pravljen kao sajt za prodaju, već za razmenu iskustava, biciklizam, a berza je dodatna opcija. Sajt za prodaju radi uglavnom samo to i uzima provizije od prodaja. Ovde se direktno spojiš sa prodavcem, bez ikakvih problema. Dogovorite se kako hoćete.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#146 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 September 2015 - 09:21 PM

 Kupci ne treba da veruju već kod takvih koji su bar na ovom forumu obeleženi treba lično da idu i vide robu.

Todos je rekao suštinu, znači - prodavac nije pouzdan, ima sa njim i pozitivnih i negativnih iskustava, ako vam je stalo - proverite lično.

I stvarno bi ovo mogao da bude kraj diskusijama o ovom prodavcu, sa u 3 teme beskrajno ponavljanim identičnim informacijama (dok ne zabrlja nešto novo). Ne može mu se zabraniti da prodaje, ko misli da za to ima argumenata - nek podnese prijavu policiji.

 

Todos, svaka čast za pošten oglas. Da sam ga video, prvi bih licitirao  :smile:


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#147 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 21 September 2015 - 09:56 PM

Valjalo bi barem ubaciti neki link do ove teme u njegov profil, čisto da budu upućeni i članovi koji ne posećuju forum. Ako napravi novi profil (što će se lako primetiti), ubaci se i u njega link, pa ko hoće nek kupuje.


  • 2

#148 vladimirvuk

vladimirvuk
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 05:20 AM

Todos je rekao suštinu, znači - prodavac nije pouzdan, ima sa njim i pozitivnih i negativnih iskustava, ako vam je stalo - proverite lično.

I stvarno bi ovo mogao da bude kraj diskusijama o ovom prodavcu, sa u 3 teme beskrajno ponavljanim identičnim informacijama (dok ne zabrlja nešto novo). Ne može mu se zabraniti da prodaje, ko misli da za to ima argumenata - nek podnese prijavu policiji.

 

Todos, svaka čast za pošten oglas. Da sam ga video, prvi bih licitirao  :smile:

Izvinjavam se prodavac ne samo da nije pouzdan nego je i prevarant. Prevarant je postao kada je od 100 kupaca prevario prvoga.

Koliko će trajati ova diskusija o njemu ne zavisi od nas nego od njega.

Dogod on vara i laže ljude ili dok mu administracija ne banuje nalog logično je da diskusija traje.

Kada je mene prevario stavio sam oglas da kažem da je prevarnt, administracija je odmah stigla da oglas obriše.

A na moj predlog da se uvede ocenjivanje administracija već godinu dana nema vremena.

Na kraju zapitaj se zašto su mu drugi banovali nalog, zapitaj se koliko je još drugih prevario koji neznaju za ovaj forum.

Ovakve treba obeležiti kada ih već administracija štiti pa makar ćutanjem i nečinjenjem.

Ili možda on postane korektan trgovac i izvine se svima koje je slagao, prevario i nadoknadi im materijalnu štetu.


  • 0

#149 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 06:56 AM

Delim isto misljenje kao i Nikola. Povezati oglas i temu sa foruma o prodavcu ( ako postoji) bilo ona dobra ili losa. Tako ce se bar malo olaksati neupucenima.

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
  • 0

#150 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 09:48 AM

Inače, ta tvrdnja prodavca za mixer je istinita.. mixer i jeste bio na gradilištu i majstori su radili na betoniranju dvorišta i zidanju ograde. E sad, zašto Zeljko nije zatekao Delboya na ugovorenom mesto to ne znam.. 

 

 

Medjutim, ima ovde na forumu još crvića kojima odredjeni prodavci smetaju.. dakle, ima tu raznog šarenila medju ovim postovima pa ne treba uzimati sve zdravo za gotovo.

Ja sam očekivao da se na prethodne postove javi neko iz SD (dok smo pričali o potencijalnoj kupovini tog Gianta) i da kaže: "Evo, ja ću da odem i pogledam taj bajk, pa vam javljam". Ja sam to radio više puta u mom gradu po molbi ljudi sa strane, a i meni su takve usluge činili kojekude. To je pravi oblik saradnje biciklističke zajednice, a ne foteljaško teoretisanje ili, nedajbože, "farmersko" prepucavanje.

To što sada kažeš da je mixer stvarno bio, potpuno je suvišno, a tek je suvišno sumnjati da postoje "crvići" kojima određeni prodavci smetaju. Kada se nisi javio ranije, nisi morao ni sada. Dečko je pukao put bezveze i ništa nije uradio. To svakako nije u redu i nema opravdanja, kao da prodavac nije znao šta ima da radi za taj dan. A da, recimo, meni smeta Delboy (ili već kako se sve zove) taman posla, naprotiv, ja sam sa takvim likovima zapravo najuspešnije poslovao. Samo im treba znati ući u psihologiju. Uopšte ne mislim da ga treba eliminisati, samo pažljivo postupati.


  • 1
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#151 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 09:59 AM

Ocemo mi kao biciklisticka zajednica da odemo tamo da ga prebijemo i izotimamo mu bicikle kad ste vec toliko kivni na njega?


  • -1

#152 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 10:06 AM

Ocemo mi kao biciklisticka zajednica da odemo tamo da ga prebijemo i izotimamo mu bicikle kad ste vec toliko kivni na njega?

Opet greška! Ti kao nisi kivan kad te neko ispali? Neka on posluje kako posluje, a mi da sarađujemo između sebe.

Ako je nekome dotični lik poznat i preči po bilo kom osnovu od ovih prevarenih ljudi koji se javljaju, bar ne mora da se javlja i da ga brani i opravdava.


  • 3
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#153 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2015 - 10:19 AM

Taj rad :)

Ja bih i pored svega uvek kupio bicikl od njega ukoliko mi cena odgovara, naravno pregledam bicikl i kupujem u viđenom stanju, a ako nešto previdim to je dalje moj problem. Nekim bojkotovanjem zbog ranijih prevara ili ispala samo bih ja kao kupac bio na gubitku u slučaju potencijalno dobrog bicikla.

Znači ja ne isključujem trgovinu sa bilo kim, ali sa svima oprezno


  • 0

#154 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 01:48 PM

Vidi sto me otresose sa minusima, ne zna momcadija za salu i ironiju.

 

Kad me vec pitas takvo pitanje: bio bih kivan na sebe jer sam ispao majmun, a za njega bi zajednicu obavestio, ali ne bih pisao ovde romane kao pre neku nedelju onaj sto je kukao na Bikeland (ne znam kako se zove). Ima covek 20 strana na forumu, jedni oce ocenjivanje, drugi oce da ga banuju, sta je onda problem sa mojim predlogom, on nekako sledi nakon ova dva zar ne? Naravno salim se opet, da obavestim pojedince, ali mi nije jasno da se toliko busate oko lika koji vara ljude.

 

Sa druge strane, kad se sad tako pitas da li sam kivan ili nisam kivan, i drzis sad stranu prevarenih, sto neki dan preporucujes coveku da ode da pogleda bajs ako je opste poznato da je lik bandit klasican i da zajebava narod? Nema kod drugih prodavaca dobrih bajseva jel pa mora kod ovog da se ide. Svi naivni ko da imaju 12 godina.


  • 3

#155 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 02:09 PM

@niipheus

Nisam ja nikakav advokat ovde, a ni neki čistunac-moralista, jer bih u tom slučaju preporučio samo prodavnicu. Jasno je nama svima odakle su ti bicikli, ne moramo da se pravimo blesavi, ali to nije moj problem što se ti bicikli tu i tako prodaju, pravno beše "niko nije kriv, dok se to ne dokaže". Pa ja sam imao posla sa bar pet delbojeva u mom okruženju, bili su i oni ovde na tapetu, ja sam u tim slučajevima bio neutralan, tj nisam se ni javljao ni za ni protiv, znam ih, a znam i da uvaljuju, nisam ih javno oglašavao, ali sam privatno svakom ko me je za njih pitao, rekao da ne kupuje. U celoj stvari, poenta je da se ljudima na forumu pomogne da kupe šta im odgovara. Ja sam momku od početka skrenuo pažnju da pazi na pomenutog trgovca, ali nisam očekivao da će da ga ispali u smislu da se i ne pojavi po dogovoru. A ima toga, nama se događalo da odemo kod jednog prodavca koji i nije u našem gradu, izađe njegov sin i kaže: "Tata spava, ne mogu da ga budim, dođite sutra". I šta da se radi, idući put ga omažemo i dobijemo ekstra popust. Kad malo bolje razmislim, nisu ni tako loši ti delbojevi, jer zamisli da su svi pošteni, kako bi se tek onda nasankao. Ovako, prevare te tu i tamo za neku siću, ti malo otpatiš, ali naučiš nauk, pa drugi put naplatiš.

A kako nisam ni romanopisac, ova polemika slobodno može da prestane.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#156 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 03:03 PM

Ja kupujem bicikl, deo za bicikl, kupujem predmet. Mene prodavac ne interesuje, nacu da ga zenim. Da li i koliko ce da me prevari to samo zavisi koliko cu da mu dopustim.


  • 0

#157 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 03:10 PM

Ja kupujem bicikl, deo za bicikl, kupujem predmet. Mene prodavac ne interesuje, nacu da ga zenim. Da li i koliko ce da me prevari to samo zavisi koliko cu da mu dopustim.

 

E, dok ti provališ da te je prevario, prodje voz... Svi mi mislimo da nas niko, nikada, neće prevariti, da smo oprezni, mudri i sl... ali... realnost često 

bude drugačija.


  • 1

#158 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 22 September 2015 - 03:14 PM

@niipheus

Nisam ja nikakav advokat ovde, a ni neki čistunac-moralista, jer bih u tom slučaju preporučio samo prodavnicu. Jasno je nama svima odakle su ti bicikli, ne moramo da se pravimo blesavi, ali to nije moj problem što se ti bicikli tu i tako prodaju, pravno beše "niko nije kriv, dok se to ne dokaže". Pa ja sam imao posla sa bar pet delbojeva u mom okruženju, bili su i oni ovde na tapetu, ja sam u tim slučajevima bio neutralan, tj nisam se ni javljao ni za ni protiv, znam ih, a znam i da uvaljuju, nisam ih javno oglašavao, ali sam privatno svakom ko me je za njih pitao, rekao da ne kupuje. U celoj stvari, poenta je da se ljudima na forumu pomogne da kupe šta im odgovara. Ja sam momku od početka skrenuo pažnju da pazi na pomenutog trgovca, ali nisam očekivao da će da ga ispali u smislu da se i ne pojavi po dogovoru. A ima toga, nama se događalo da odemo kod jednog prodavca koji i nije u našem gradu, izađe njegov sin i kaže: "Tata spava, ne mogu da ga budim, dođite sutra". I šta da se radi, idući put ga omažemo i dobijemo ekstra popust. Kad malo bolje razmislim, nisu ni tako loši ti delbojevi, jer zamisli da su svi pošteni, kako bi se tek onda nasankao. Ovako, prevare te tu i tamo za neku siću, ti malo otpatiš, ali naučiš nauk, pa drugi put naplatiš.

A kako nisam ni romanopisac, ova polemika slobodno može da prestane.

 

Ne razumem zasto je ceo ovaj tekst posvecen meni posto nema dodirnih tacaka sa onim sto sam rekao.

 

 

Ja kupujem bicikl, deo za bicikl, kupujem predmet. Mene prodavac ne interesuje, nacu da ga zenim. Da li i koliko ce da me prevari to samo zavisi koliko cu da mu dopustim.

 

Normalno, zasto bih ja pisao o nekome 3 strane da je bandit, kad sam sam kriv sto me zajebao.


  • 0

#159 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2015 - 04:19 PM

Ja sam očekivao da se na prethodne postove javi neko iz SD (dok smo pričali o potencijalnoj kupovini tog Gianta) i da kaže: "Evo, ja ću da odem i pogledam taj bajk, pa vam javljam". Ja sam to radio više puta u mom gradu po molbi ljudi sa strane, a i meni su takve usluge činili kojekude. To je pravi oblik saradnje biciklističke zajednice, a ne foteljaško teoretisanje ili, nedajbože, "farmersko" prepucavanje.

To što sada kažeš da je mixer stvarno bio, potpuno je suvišno, a tek je suvišno sumnjati da postoje "crvići" kojima određeni prodavci smetaju. Kada se nisi javio ranije, nisi morao ni sada. 

1. Ja nemam obavezu da pregledam postove i teme na ovom forumu i da po potrebi idem kod Delboya da pogledam ovaj ili onaj bicikl.

2. Ispod mog avatara piše "Smederevo" i svako može da mi pošalje PP sa molbom da skoknem do Delboya.

3. Otići ću za bilo kog člana ako uradi ovo pod 2.. da mi pošalje PP.

4. Član karpkg kao i mnogi drugi nemaju upisanu lokaciju ispod avatara.. nebitno za ovu temu ali eto, upada u oči. Primera radi.. na renault forum Srbija ne možeš biti član ako nemaš upisanu lokaciju i još nekoliko sitnica.

5. Nisam se ranije javio jer sam bio nedelju dana na putu sa biciklom.. dok to radim ne ulazim na internet već uživam u bicikliranju. 

6. Ne pratim sve teme.. imam odredjene koje ispratim na ovom forumu.

 

 

I da još jednom napomenem pošto sam prozvan.. "kome god zatreba pomoć u vezi bicikla ima PP, nek iskucka šta ga muči i pomoći ću mu koliko je u mojoj mogućnosti".. da ne bude da samo teoretišemo iz fotelje.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#160 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 September 2015 - 05:16 PM

@niipheus

Nisam ja nikakav advokat ovde, a ni neki čistunac-moralista, jer bih u tom slučaju preporučio samo prodavnicu. Jasno je nama svima odakle su ti bicikli, ne moramo da se pravimo blesavi, ali to nije moj problem što se ti bicikli tu i tako prodaju, pravno beše "niko nije kriv, dok se to ne dokaže". Pa ja sam imao posla sa bar pet delbojeva u mom okruženju, bili su i oni ovde na tapetu, ja sam u tim slučajevima bio neutralan, tj nisam se ni javljao ni za ni protiv, znam ih, a znam i da uvaljuju, nisam ih javno oglašavao, ali sam privatno svakom ko me je za njih pitao, rekao da ne kupuje. U celoj stvari, poenta je da se ljudima na forumu pomogne da kupe šta im odgovara. Ja sam momku od početka skrenuo pažnju da pazi na pomenutog trgovca, ali nisam očekivao da će da ga ispali u smislu da se i ne pojavi po dogovoru. A ima toga, nama se događalo da odemo kod jednog prodavca koji i nije u našem gradu, izađe njegov sin i kaže: "Tata spava, ne mogu da ga budim, dođite sutra". I šta da se radi, idući put ga omažemo i dobijemo ekstra popust. Kad malo bolje razmislim, nisu ni tako loši ti delbojevi, jer zamisli da su svi pošteni, kako bi se tek onda nasankao. Ovako, prevare te tu i tamo za neku siću, ti malo otpatiš, ali naučiš nauk, pa drugi put naplatiš.

A kako nisam ni romanopisac, ova polemika slobodno može da prestane.

Da, kod nas ljudi više vole da nekog zajebu za 50 evra, nego da pošteno zarade 100.

 

Zato smo na kraju svi bez para i svi zajebani.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika