Jump to content


Fotografije

delboy (dellboy) iz Smedereva - negativna ocena


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
224 odgovora na ovu temu

#1 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2014 - 12:00 PM

Od delboy-a iz Smedereva sam pre nesto vise od mesec dana kupio Giant TCX CycloCross (vise od tom poduhvatu ovde). Inace covek bas ima dosta bicikli na oglasima. Prva stvar koju sam ga pitao je da li moze da mi izda racun za biciklu i da li ima papire za nju. Vise puta je rekao da je sve legalno i da ce mi izdati racun na kome ce pisati serijski broj bicikle jer ima firmu i da ce mi dati carinsku deklaraciju sa uvozom bicikle. 

 

Kada sam otisao da ga kupim kaze problem mu je da sada izda racun jer mu brat nije tu, pa ce mi doneti licno racun za par dana u Beograd. Evo vec preko mesec dana je proslo, zvao sam ga vise puta da ga podsetim i uvek ista prica - nisam stigao, kao donecu ti licno za par dana nemoj da se brines. Vise ne mogu da se nerviram kad ocigledno od racuna nema nista. Covek me nije nije ni jedom okrenuo da me pita za adresu ili kad mogu da se nadjem sa njim ili barem da se izvini da nije stigao.

 

Nikad vise ne kupujem od deloboy-a. Covek je ocigledno lazov a i vama bi savetovao da se drzite podalje od njega.


  • 1

#2 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 November 2014 - 12:10 PM

img01.jpg


  • 4
Pozdrav

#3 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2014 - 12:25 PM

 

hahaha

moje je da trazim, a njegovo je da kaze da nema racun. A ne da me laze ;)


  • 2

#4 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 27 November 2014 - 01:47 PM

Hm, zanimljivo. Tražiti od preprodavca račun za kupljeni bicikl, i s druge strane, dobiti čvrsto uverenje od istog tog preprodavca da će račun izdati?! Pomalo nalikuje na teatar apsurda.


  • 5

#5 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 27 November 2014 - 02:09 PM

Hahaha, verovatno će Rodney doneti račun iz Peckham-a kad krene u City.... Izvini, nisam mogao da se uzdržim...


  • 8

#6 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 27 November 2014 - 02:24 PM

Mene interesuje ocena bicikle?

 

Da li stanje odgovora opisanom u tekstu oglasa?


  • 0

#7 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2014 - 02:58 PM

bicikl je u stanju kao sto je oglasen


  • 0

#8 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 27 November 2014 - 03:45 PM

da nije ovo kao u onom vicu:

Mujo: ma jel ti mene zaHebavas?

Haso: pa ti si prvi poceo.

nije konstruktivno ali je bar iskreno :)


  • 1

#9 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2014 - 07:25 PM

Prva stvar koju sam ga pitao je da li moze da mi izda racun za biciklu i da li ima papire za nju. 

Ako želiš račun pazari u Capriolu. Čim je stavio bicikl javno na oglas znači da ga legalno prodaje. Ista situacija ti je i na Bubanj Potoku subotom.. sve se prodaje bez računa. Zbog toga cene i jesu 2-3 puta manje nego u radnjama.

 

 

 

 

bicikl je u stanju kao sto je oglasen

Ako je bicikl onakav kako je predstavljen u oglasima onda nema razloga za pljuvanje po prodavcima.


  • 8
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#10 032

032
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 27 November 2014 - 08:40 PM

U pravu je chamade,ko zeli racun zna se gde se kupuje bicikl..iskljucivo u radnji..nego ljudi bi hteli bicikl od 1000e da kupe za 300 i jos da dobiju i racun i garanciju..


  • 6

#11 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 27 November 2014 - 09:09 PM

Mislim da je nerealno od prodavca traziti racun. Da je ukraden bicikl u Srbiji ne bi bio u oglasima sigurno, a da li je ukraden u inostranstvu to samo mozemo da nagadjamo?

I da dobijes racun od fizickog lica, pravno ti nista ne znaci, meni je vazno da roba koju kupujem bude korektno opisana i da nema prikrivene mane.
  • 0

#12 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2014 - 09:22 PM

Ako želiš račun pazari u Capriolu. Čim je stavio bicikl javno na oglas znači da ga legalno prodaje. Ista situacija ti je i na Bubanj Potoku subotom.. sve se prodaje bez računa. Zbog toga cene i jesu 2-3 puta manje nego u radnjama.

 
Sve ovo što si napisao je samo *uglavnom* tačno, ali ne uvek:
1) više ljudi koje sam iscimao za biciklu je imalo račune ili iz Capriola ili iz Planet Bike-a. Još jedan prodavac mi je nudio račun preko firme sa serijskim brojem rama na njemu. I fizičko lice može da izda račun tj. priznanicu koja povezuje kupca sa prodavcem u slučaju nekog problema. Cene nisu bile ništa lošije od drugih u oglasima. Ljudi su jednostavno mogli da garantuju za ono što prodaju. Ja sam to i tražio
2) ako neko postavi oglas ne znači da je bicikl legalan. Bilo je oglasa baš na ciklo berzi gde su se prodavali bicikli kradeni u srbiji. Dalje, dobar deo bicikala koji se prodaje ovde je kradeno u inostranstvu. Možda je nekom moralno ok da kupi ovakav bicikl, ali on sigurno nije *legalan*

 

Ako je bicikl onakav kako je predstavljen u oglasima onda nema razloga za pljuvanje po prodavcima.


Izvini, ali ovo je potpuno netačno. Po ovome što ti kažeš je potpuno ok da kupac pita prodavca da li je npr bicikl polomljen pa varen, prodavac mu kaže da nije, kupac kasnije skapira da je ipak varen, i na kraju možemo da kažemo da je prodavac korektan jer o varu ništa nije naveo u oglasu?
 
Odnos kupac <> prodavac čini sva komunikacija i odnos prilikom kupovine. Delboy je lagao da će mi dati račun i nije ga dao. Niko ga nije terao da mi kaže da ima račun. Da je neko slično iskustvo sa njim ovde to podelio ja bicikl nikad ne bi kupio od njega. Da je rekao da mi ne može dati račun opet ne bi kupio od njega nego od dečka sa računom iz planet bikea čiji bicikl mi je bio drugi izbor.
  • 1

#13 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2014 - 09:27 PM

U pravu je chamade,ko zeli racun zna se gde se kupuje bicikl..iskljucivo u radnji..nego ljudi bi hteli bicikl od 1000e da kupe za 300 i jos da dobiju i racun i garanciju..


Dobro sam ispitao realnu cenu bicikla pre nego što sam ga kupio i ponuda sigurno nije bila "previše dobra da bi bila istinita". Bicikl je star 5 godina, izgreban je na više mesta iprefarbavan. Mehanika nikako nije u zavidnom stanju. Koštao je nov 1400eur pre 5 godina, sada je plaćen 300.


  • 0

#14 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2014 - 09:30 PM

I da dobijes racun od fizickog lica, pravno ti nista ne znaci

 

Naravno da znači - ako je račun sa potpisom i brojem lične karte ili pečatom, imam dokument koji me povezuje sa kupovinom. Ovako ako sutradan bude neki problem mogu samo da kažem da sam kupio od delboy-a bicikl, a on može da kaže da me prvi put u životu vidi.


  • 1

#15 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 November 2014 - 09:37 PM

Čisto da ne bude zabune evo screenshot-a delboy-ove poruke:

 

 

Attached Thumbnails

  • Screen Shot 2014-11-27 at 10.34.49 PM.png

  • 0

#16 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14518 posts

Postavljeno 27 November 2014 - 10:42 PM

Lepo ti covek dva puta napisao nemogu, mada i mene pocela da zeza tastatura pa sam podmazao black cherry mx mehaniku sa teflonskim za lanac, bio mi najblizi a i mrzi me da se misaono zamaram oko tih stvari. Sada cemo bar da vidimo koliko je tastatura kvalitetna osim toga zna se cime pravi majstor popravlja stvari http://blacksparrowa...ThorHammer2.jpg


  • 0

#17 tropoli

tropoli
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 27 November 2014 - 11:07 PM

Koštao je nov 1400eur pre 5 godina, sada je plaćen 300.

 

Zar ovo nije vise nego korektna cena? Secam se oglasa i bicikl je izgledao vise nego pristojno spram ostalih koji se trenutno prodaju na berzi...

 

Zar ti zaista mislis da ce ti neko prodati bicikl kupljen legalno u Srbiji starosti 5 godina za skoro 5 puta manju cenu nego sto je isti placen? Dobro a jeftino - kupujte drugari 7 faze u Planet Biku za 500 eura, tamo ce vam sigurno izdati fiskalni racun...


  • 0

#18 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 28 November 2014 - 08:45 AM

Svaku ugovor o kupoprodaji, ukoliko se treba smatrati važećim, mora biti overen u sudu, te zatim moraju biti plaćene izvesne takse i porezi. Što znači, pod uslovom da ti je delboy dao taj famozni račun, a bez overe u sudu, u slučaju neprilika, on bio odgovoran pred zakonom zbog trgovine robom nepoznatog porekla, a ti isto tako odgovoran zbog kupovine robe čije je poreklo neutvrđeno. Obe stvari podležu krivičnom gonjenju.

Ovo je sa pravne strane. Što se tiče one zdravorazumske, naivno je ako ne i smešno, kupovati bicik ispod svake realne cene, i tražiti da isti bude legalan. Da si želeo legalnu robu, otišao bi do Planet bika ili Capriola. Ne, nego si hteo super bajk za trista evra, znajući da za iste pare u pomenutim radnjama možeš da pazariš tek neko kljuse koje će ti krepati već na putu do kuće. 

Na kraju, u prvim postovima nakon kupovine bio si sav happy, a sad najednom te je bajs prefarban, te mehanika nije u zavidnom stanju. Malo kontradiktorno, ne misliš li tako?


  • 3

#19 damir78

damir78
  • Members
  • PipPipPip
  • 156 posts

Postavljeno 28 November 2014 - 10:41 AM

Zašto mislite da je većina bicikli sa cikloberze nelegalna, čak iako je cena ispod cene u radnji?

Meni je logičnije da su to stvari kupljene u Kini tj. AA kopije (kako stoji na Aliexpresu), ili na nekim poslednjim sniženjima u EU, možda i proizvodi sa nekim sitnijim nedostacima, nego da su kradene. Nije mi logično da ima toliko kradenih drumaša, koje niko živi ni u Srbiji a ni u inostranstvu ne ostavlja na ulici bez nadzora. Te priče o Pinnarelu koji je ukraden od profi ekipe meni ne piju vodu.


  • 1

#20 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1500 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 November 2014 - 11:02 AM

Svaku ugovor o kupoprodaji, ukoliko se treba smatrati važećim, mora biti overen u sudu, te zatim moraju biti plaćene izvesne takse i porezi. Što znači, pod uslovom da ti je delboy dao taj famozni račun, a bez overe u sudu, u slučaju neprilika, on bio odgovoran pred zakonom zbog trgovine robom nepoznatog porekla, a ti isto tako odgovoran zbog kupovine robe čije je poreklo neutvrđeno. Obe stvari podležu krivičnom gonjenju.
Ovo je sa pravne strane. Što se tiče one zdravorazumske, naivno je ako ne i smešno, kupovati bicik ispod svake realne cene, i tražiti da isti bude legalan. Da si želeo legalnu robu, otišao bi do Planet bika ili Capriola. Ne, nego si hteo super bajk za trista evra, znajući da za iste pare u pomenutim radnjama možeš da pazariš tek neko kljuse koje će ti krepati već na putu do kuće.
Na kraju, u prvim postovima nakon kupovine bio si sav happy, a sad najednom te je bajs prefarban, te mehanika nije u zavidnom stanju. Malo kontradiktorno, ne misliš li tako?

Ne pricaj nesto sto ne znas i ne zbunjuj forumase. Prvo priznanica, ugovor ne mora biti overena u sudu. ako je ugovor overen u sudu to je izvrsna isprava i ne mora se ulaziti u postupak ako nije onda je to verodostojna i ulazi se u postupak i ta isprava tacnije ugovor se tumaci na odredjen nacin. Drugo isprave se ne overava vise u sudu vec kod notara tako da ni za to nisi u pravu.
Decko ovde ne trazi da je bicikl legalan vec ako mu sutra cika policajci zazvone na vrata da ima pismeni dokaz da je bicikl kupio od djure a ne da ga je sam ukrao i da kasnije u parnicnom postupku naplatimstetu koju mu je taj djura naneo prodajom ukradene stvari.
Sto se tice da su neke aa kopije ne bih rekao. Uglwvnom ljudi te bicikle iznamljuju na tudje licne karte i donose u srbiju. Ne primer u svajcarskoj u vengenu i cermatu se mogu videti i to ne retko skije od par 1000franaka kakao preko noci stoje ispred ulaznih vrata. To niko ne dira.
  • 6




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika