Jump to content


Fotografije

delboy (dellboy) iz Smedereva - negativna ocena


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
224 odgovora na ovu temu

#21 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 28 November 2014 - 01:03 PM

 

 

Ne pricaj nesto sto ne znas i ne zbunjuj forumase. Prvo priznanica, ugovor ne mora biti overena u sudu. ako je ugovor overen u sudu to je izvrsna isprava i ne mora se ulaziti u postupak ako nije onda je to verodostojna i ulazi se u postupak i ta isprava tacnije ugovor se tumaci na odredjen nacin. Drugo isprave se ne overava vise u sudu vec kod notara tako da ni za to nisi u pravu.

Pre svega, nisam ovde da bih bilo koga zbunjivao, a potom znam o čemu govorim. Svaki kupoprodajni ugovor kojim sam prethodnih godina sklapao sa ljudima sa kojima sam poslovao, bio je overen i plaćene su odgovarajuće takse. Upravo, zato da bih izbegao bilo kakvu mogućnost nesporazuma i naknadnih tumačenja. Ovo je moja praksa, a na osnovu iskustva iz mojih okruženja, više nego korisna, uzevši u obzir prilike u našem hm, društvu.

Uostalom, bilo bi korisno da čujemo i drugu stranu, pošto se radi o čoveku koji je prodao gomilu bickli i nikakvih primedbi na njegovo poslovanje nije bilo. 


  • 0

#22 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1502 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 28 November 2014 - 01:32 PM

Rekao si citiram "Svaku ugovor o kupoprodaji, ukoliko se treba smatrati važećim, mora biti overen u sudu, te zatim moraju biti plaćene izvesne takse i porezi. "
Ova recenica nije tacna.
  • 0

#23 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 28 November 2014 - 02:36 PM

Ok, mea culpa. Moja praksa je da svaki kupoprodajni ugovor overavam. Upravo da bih izbegao te finese verodostojno, ali podleže naknadnom tumnačenju. To je način na koji ja radim. Drugima na volju, i po savesti.

Meni je u celoj ovoj priči u najmanju ruku neumesno da neko dođe na berzu, traži savete u vezi sa biciklom, kupi bicikl, zadovoljan je, a onda se posle mesec i kusur javi sa pričom kako je prodavac lažov i tome sl. Zbog čega tada nije pitao:da li su kod nas polovni bicikli legalni, da li se uz njih dobijaju papiri i garancije, već ga je interesovalo da li bajs vredi te novce? On gore pominje da je to prvo što je pitao prodavca( "Prva stvar koju sam ga pitao je da li moze da mi izda racun za biciklu i da li ima papire za nju"), kada je već otišao kod njega i ovaj mu rekao da ne može da mu da račun, jer mu brat niju tu i tako dalje, trebalo je da odustane od kupovine, pošto bi svakome bilo jasno da tog računa nikada neće ni biti.
  • 2

#24 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 28 November 2014 - 03:05 PM

Upravo tako...

I samim tim mislim da je ovo pisanje neumesno i da u koliko nema problema sa samim proizvodom nije ni potrebno.

 

Izbor je postojao, niste prevareni u pogledu kvaliteta proizvoda. Znate gde ste ga kupili, od koga, pretpostavljam da ste otišli

kod čoveka kući radi preuzimanja bicikle.

Istu ste probali, konstatovali da odgovara, što mi se čini da niste ovde ni demantovali.

Kada ste videli da nećete dobiri račun, imali ste izbor da ne kupite u koliko vam je legalnost proizvoda na prvom mestu.


  • 2

#25 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2014 - 03:07 PM

 

Na kraju, u prvim postovima nakon kupovine bio si sav happy, a sad najednom te je bajs prefarban, te mehanika nije u zavidnom stanju. Malo kontradiktorno, ne misliš li tako?

 

Znao sam u odmah u kakvom stanju kupujem bajs. Video sam sve pre kupovine. Zato ne stoji da sam "platio bicikl ispod svake reale cene i ocekujem da bude leganan". Prestao sam da budem happy onog trenutka kada sam izgubio svu nadu da cu dobiti taj racun koji sam trazio, i tad sam se pozalio ovde na forumu. 


  • 1

#26 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2014 - 03:18 PM

Kada ste videli da nećete dobiri račun, imali ste izbor da ne kupite u koliko vam je legalnost proizvoda na prvom mestu.

 

Po tome izgleda da nije problem što je prodavac obećavao više puta da će mi račun dati ili poslati nego je problem što sam ja naivan pa sam mu poverovao? Ako hoćete mene da kritikujete da sam naivan. Priznajem jesam. Ako me neko kaze i napiše više puta da ce mi dati račun, ja mu poverujem.

 

Tema je ovde da je prodavac lagao. Kome god da je uredu da tako posluje sa ljudima, može bez problema da kupi sutra bajs od Delboy-a. Ako ima neka naivčina kao ja koja još uvek veruje u poštenje, nadam se da će mu ova tema pomoći da se drži podalje od njega.


  • 4

#27 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 28 November 2014 - 04:17 PM

Nismo ovde da bismo se kritikovali i međusobno optuživali, barem ja nisam. Ovog delboya i ne poznajem, znam samo da je neko vreme bio na kupujem prodajem i da je iz meni nepoznatih razloga banovan na tom sajtu. Znam to jer sam pratio neke njegove oglase, pošto sam i sam iz okoline Smedereva, pa rekoh ako se nađe nešto zanimljivo, mogao bih da pazarim. O njemu toliko znam.

Naravno da je do njega to što ti je nešto obećao, a nije ispunio, iako mi nije jasno zbog čega je uopšte obećavao nešto za šta je unapred znao da neće ispuniti. Ti si odgovoran, jer si svoj mukotrpno zarađeni novac dao za, kako će se ispostaviti, neodgovarajući bicikl. Da si na samom početku postavio pitanje o legalnosti polovnih bicikli, ovde bi dobio vrlo precizne informacije. Na kraju, kada si otišao kod njega da probaš bicikl, mogao si da odustaneš, jer je odgovor ponovo bio istovetan.


  • 0

#28 tropoli

tropoli
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 28 November 2014 - 05:15 PM

 Zato ne stoji da sam "platio bicikl ispod svake reale cene i ocekujem da bude leganan". 

 

Sledece godine (tacnije za 34 dana) Scott CR1 karbon iz Planet Bika ce biti star 5 godina - nabavna cena istog je bila slicna tvom biciklu. Kolika je realna cena Scott-a i za koliko se slicni bicikli sa uerdnim papirima mogu kupiti na 2b oglasima?
 
Slika broj 2, bicikl za berze star 15 godina prodavac trazi za isti 300 eura.
 
Lepo napisa lb
 

 Da si želeo legalnu robu, otišao bi do Planet bika ili Capriola. Ne, nego si hteo super bajk za trista evra, znajući da za iste pare u pomenutim radnjama možeš da pazariš tek neko kljuse koje će ti krepati već na putu do kuće. 

 
 
 
 
rmJpv8u.jpg
 
9bxkM9c.jpg

  • -1

#29 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 November 2014 - 08:23 PM

Znao sam u odmah u kakvom stanju kupujem bajs. Video sam sve pre kupovine. Zato ne stoji da sam "platio bicikl ispod svake reale cene i ocekujem da bude leganan". 

 

Delboy na berzi ima gomilu bicikala. Da je neki od njih NElegalan on više ne bi prodavao te bicikle jer bi verovatno bili zaplenjeni. Kao i na mnogim drugim oglasnim sajtovima i ovde se roba često proverava i nemaš potrebe da se stresiraš.. jaši to čudo što si kupio i uživaj u njemu.

 

Ionako bi za te pare u radnjama mogao da kupiš neko kljuse (kao što reče naš kolega LB) koje te ne bi služilo dugo u jednom komadu.


  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#30 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 28 November 2014 - 08:44 PM

Ne razumem zasto se ovoliko pise bzvz,ni oko cega... Koliko sam ja razumeo,POTENCIJANI kupac je osim odgovarajuceg stanja bajsa trazio i racun. Mogao je i da trazi i svemirski brod,na prodavcu je da kaze da je u stanju da obezbedi racun,svemirski brod ili ne. Kada je potencijalni kupac video da ce mu uslovi biti ispunjeni,normalno je da ce iskesirati pare. Onda dolazimo do dela u kome pradavac ne moze da ispostuje dogovor. Sta tu nije jasno? Nikakvo tumacenje zakona ne dolazi u obzir. To je prodavac trebao pre slanja odgovora da uradi. Ili,jos je gore sto je neko napisao gore "Ako je stanja bajsa zadovoljavajuce i cena,sto se zalis?". Covek se zali sto dogovor nije ispostovan. Svejedno je da li ga je kupio za 30e ili 300e. I to je to. Po mom misljenju je kupac apsolutno i potpuno u pravu u ovom slucaju.


  • 11

#31 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 29 November 2014 - 01:45 PM

Načitah se gluposti u ovoj temi.Kupac je iz određenih razloga hteo da prilikom kupovine polovnog bicikla dobije neki dokument (račun). Prodavac mu je to obećao jer ima firmu za prodaju.To obećanje je prevagnulo da kupac pazari bicikl.Ne ulazim u to koliko je obećanje realno jer ne poznajem tu materiju sa uvozom i prodajom polovne robe.Sama roba (bicikl) uglavnom,manje više,odgovara stanju kakvom ga je prodavac predstavio i tu se kupac ne žali previše.Kupac se žali na okolnost da je prodavac obećao da će izdati određeni račun a do sada nije to ispunio.


  • 10

#32 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2014 - 01:59 PM

hvala bogu da je neko razumeo. Taman sam krenuo da gubim nadu...


  • 2

#33 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 29 November 2014 - 02:00 PM

P.S.   Post sam napisao posle čitanja samo prve stranice.Sada sam video da ima i druga! Svejedno,ostajem pri napisanom.Vidim da je i Nikola napisao slično?


  • 1

#34 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2014 - 03:15 PM

hvala bogu da je neko razumeo. Taman sam krenuo da gubim nadu...

Ja to gledam ovako.. bitno je da si (nadam se da jesi) zadovoljan bajsom.

 

A sad, taj papirić.. jbg, manje-više je nebitan (nekom manje, nekom više, nekom nije ni bitno). Da je samo to problem.. u celoj zemlji je problem na sve strane. Neko će reći.. u pravu si. Drugi će reći.. ma drugi će svašta reći.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#35 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 29 November 2014 - 03:56 PM

Укратко, овде се ради о принципу и притужба се односи на то. Као што су владетауб и николасрбија написали поновићу и ја. Усмено је нешто обећано, купац се одлучио за куповину јер му је обећано испуњење захтева. До тога није дошло, довољан разлог за притужбу!
  • 4

#36 delboy

delboy
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 29 November 2014 - 05:17 PM

Evo da se oglasim .Svako ko dodje moze dobiti racun ,zaista imam firmu za prodaju polovnih bicikala imao sam problema sa raznim inspekcijama neki su culi neki ne .Uglavnom mozete da platite preko racuna itd... E sad sto se ovoga slucaja tice delimicno je tacno sve osim da me zvao nekoliko puta .Nema sta da se nervira gospodin Supermen uglavnom.Bicikl je ok cena bio je zadovoljan itd.... Zaista je proslo mesec dana al sam mislio da se covek sali zaista da mu treba= Racun od preko (nemca licno) Uvozna Deklaracija i Fiskalni .Rodni mi je javio izvinjavamo se gospodinu Supermenu ispravicemo gresku ,Sve najbolje.Jos jednom nezelim da nikog uvredim i izvinite na sali uglavnom pozitivno sve  n2:drinks Ziveli i srecno se vozili


  • 0

#37 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2014 - 07:15 PM

E sad sto se ovoga slucaja tice delimicno je tacno sve osim da me zvao nekoliko puta 

 

zvao jesam sigurno dva-tri puta. Jedino ako se Rodni javio na telefon, a ne ti ;)

Uvek je bio isti odgovor: "Izvinjavam se, nesto sam u guzvi, donecu ti licno racun kad budem bio u Beogradu". Cak sam i predlagao da posaljete racun postom sto je mnogo jednostavnije nego da se nalazimo u BG-u, ali vama to nije odgovaralo. Posle mesec dana cekanja sam odustao.


  • 1

#38 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 November 2014 - 06:39 PM

@mastabasta

Nije uobicajeno da neko za polovnu robu trazi racun, ali isto tako nije nemoguce da se dobije makar u formi kupoprodajnog ugovora.

 

Ako ti je taj racun toliko vazan jednostavno nisi trebao kupiti bajs od njega ako ne moze odmah da ti izda racun.

 

strpljen - spasen.

 

Ja sam od delboya kupio 2 komada, dodjes mi popust za sledeci ;)


  • 1

#39 delboy

delboy
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 01 December 2014 - 11:58 PM

@mastabasta

Nije uobicajeno da neko za polovnu robu trazi racun, ali isto tako nije nemoguce da se dobije makar u formi kupoprodajnog ugovora.

 

Ako ti je taj racun toliko vazan jednostavno nisi trebao kupiti bajs od njega ako ne moze odmah da ti izda racun.

 

strpljen - spasen.

 

Ja sam od delboya kupio 2 komada, dodjes mi popust za sledeci ;)

Uvek n2:bikegirly


  • 0

#40 MojoJojo

MojoJojo
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 04 December 2014 - 10:27 PM

ako je ugovor overen u sudu to je izvrsna isprava i ne mora se ulaziti u postupak ako nije onda je to verodostojna i ulazi se u postupak i ta isprava tacnije ugovor se tumaci na odredjen nacin. Drugo isprave se ne overava vise u sudu vec kod notara tako da ni za to nisi u pravu.

 

Netačno. Ali i nebitno za diskusiju.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika