Jump to content


Fotografije

delboy (dellboy) iz Smedereva - negativna ocena


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
224 odgovora na ovu temu

#41 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 05 December 2014 - 11:20 AM

Sta je netacno u ovoj recenici? Prvi deo nije tacan tacnije ja sam uprostio da ne bi ulazio u obrazlozenje izvrsne isprave. Dozvoli da se ispravim ako je ugovor overen u sudu 99,9% ce se dobiti izvrsna isprava u sudskom postupku koji ce biti gotov u max 3 rocista.
  • 1

#42 MojoJojo

MojoJojo
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 06 December 2014 - 02:36 AM

Sta je netacno u ovoj recenici? Prvi deo nije tacan tacnije ja sam uprostio da ne bi ulazio u obrazlozenje izvrsne isprave. Dozvoli da se ispravim ako je ugovor overen u sudu 99,9% ce se dobiti izvrsna isprava u sudskom postupku koji ce biti gotov u max 3 rocista.

 

jel' ispravljaš rečeinicu koja je tačna?

 

BTW. ajde malo da se pogleda zakon, manje da se gleda ministar na tv i više da se vozi bicikl..


  • 0

#43 AleksandarG

AleksandarG
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 06 December 2014 - 11:15 AM

meni je neverovatno da ste ovoliko napljuvali coveka koji trazi od prodavca ono sto mu je obecano!?

Ovolike price o tome da je prakicno sve sto se na ovom sajtu prodaje nelegalno, te "ćuti i vozi dobru makinu za male pare a za poreklo bolje da ne pitaš" žvake - kriminalizuju i ovaj sajt i većinu bicikala ovde kupljenih. Mislite o tome!

Moje iskustvo je drugacije - pre nekoliko meseci kupio sam, na osnovu oglasa objavljenog na ovom sajtu, polovni bicikl u Vrscu. Ljudi su mi dali racun, sa serijskim brojem bajsa i cenom, kao deo normalne trgovine.Značilo mi je što sam dobio to parče papira. Toliko.


  • 8

#44 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 06 December 2014 - 01:41 PM

Ako je prodavnica oni su duzni da ti izdaju fiskalni račun. Ukoliko se prodaje kao provatno lice, odakle račun. To je kao i kod automobila, fiskalni ćeš dobiti samo ako kupiš nov auto, svi preprodavci mogu samo da ti daju servisnu knjižicu. 


  • 0

#45 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 06 December 2014 - 02:22 PM

Fiskalni racun kod automobila je saobracajna dozvola.


  • 1

#46 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 06 December 2014 - 02:23 PM

Fiskalni racun kod automobila je saobracajna dozvola.

Koja se isto kopira kao i sve ostalo. 


  • 0

#47 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 December 2014 - 07:35 PM

meni je neverovatno da ste ovoliko napljuvali coveka koji trazi od prodavca ono sto mu je obecano!?

 

Ja ne videh da je neko pljuvao člana mastabasta. Iznosimo svoja mišljenja ali njega niko nije uvredio. Ako smatra da treba da dobije račun niko mu to neće osporiti. Negovo pravo je da bira za svoj novac.

Meni lično nije toliko bitan taj papir.

Što se tiče prodavca Delboya.. i on je korektan kad su u pitanju bicikli. Ne uvaljuje ljudima nešto što nije u opisu na oglasu i to je najbitnije. Čim prodaje onoliko bicikala znači da su i legalni. Ostaje samo da reši sitan nesporazum sa kupcem i to je njihova stvar kako će to izvesti Mi tu ne možemo uticati ni na jednu ni na drugu stranu.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#48 afirmator

afirmator
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 02 January 2015 - 04:05 PM

meni je neverovatno da ste ovoliko napljuvali coveka koji trazi od prodavca ono sto mu je obecano!?

Ovolike price o tome da je prakicno sve sto se na ovom sajtu prodaje nelegalno, te "ćuti i vozi dobru makinu za male pare a za poreklo bolje da ne pitaš" žvake - kriminalizuju i ovaj sajt i većinu bicikala ovde kupljenih. Mislite o tome!

Moje iskustvo je drugacije - pre nekoliko meseci kupio sam, na osnovu oglasa objavljenog na ovom sajtu, polovni bicikl u Vrscu. Ljudi su mi dali racun, sa serijskim brojem bajsa i cenom, kao deo normalne trgovine.Značilo mi je što sam dobio to parče papira. Toliko.

 

 

Najbolji komentar do sada!

Procitao sam ceo topic. Sumarno, komentari su tipa:

 

"Sta se pravis da si francuska sobarica kao nisi znao da nema racun..."

"Roba je dobra, sta te briga za poreklo..."

 

Govoricu iz svoje perspektive, meni je papir o poreklu robe bitan, pre svega iz moralnih razloga. Ono sto ne zelim sebi, ne zelim ni drugima...

Sa druge strane, pravno gledano. Ukoliko neko potrosi na bicikl 300-400 eura, sto nije mala cifra da bi se ovde frljali i posle negog vremena se utvrdi da je bicikl "problematican" kako povratiti svoj ulozen novac? Sad da se vratim na ono kljucno, dakle, kupac kupuje bicikl, zbog karakteristika i cene. Po oba kriterija mu bicikl odgovara. Zeli da ga kupi ukoliko mu prodavac izda racun za njega. Prodavac kaze da ce mu izdati racun, kupac kupuje, ali posle strpljivog cekanja, ne dobija isti.

Dakle, bicikl je prodat samo zato sto je prodavac rekao da ce kupac dobiti racun jer je to za kupca bila najvaznija stavka. Ovu stavku prodavac nije ispostvao tako da je ovde stvar jasna. Mozete i za mene reci da sam naivan, ali ni jedan bicikl iz oglasa ne bih kupio bez dokazanog porekla. I ako budemo svi pricali: "Sta te briga, sedi, vozi i cuti...", da se nelegalnost tako javno podrzava jer eto to je "normalno jer Srbija..." Ovim se diskredituju svi clanovi ovog foruma u moralnom smislu.


  • 4

#49 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 03 January 2015 - 04:55 AM

Sve je to lepo, ne kažem da nije tačno.

 

Jedino što malo upada u oči je što imate samo 2 posta i od celog foruma, ste baš ovu temu našli da dignete posle mesec dana.

Malo mi sve ovo liči na neki lični gest nezadovoljnog kupca i u ovoj novoj terminologiji se to valjda zove "Bot"... Trebalo mi je vremena 

da ukapiram šta ta kategorija radi, ali evo vidim sad i ovde na primeru...

 

Ako već želite, predstavite svoj bicikl, napišite nešto u nekoj temi koja je i pozitivnog karaktera.

Ali ne verujem da će se to desiti...

 

Inače da ponovim da ne kažem da niste u pravu za post, ali... kao i uvek ima ali...

 

Inače moral, a posebno moralne lekcije su nam generalno jača strana...


  • 1

#50 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 03 January 2015 - 09:07 AM

I kako se zavrsila ta storia?


  • -1

#51 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 03 January 2015 - 09:30 AM

I mene to zanima. Možda bi osoba koja je pokrenula temu mogla da se javi i kaže nam da li je dobila račun ili ne. 


  • 2

#52 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 January 2015 - 10:13 AM



Sad da se vratim na ono kljucno, dakle, kupac kupuje bicikl, zbog karakteristika i cene. Po oba kriterija mu bicikl odgovara. Zeli da ga kupi ukoliko mu prodavac izda racun za njega. Prodavac kaze da ce mu izdati racun, kupac kupuje, ali posle strpljivog cekanja, ne dobija isti.
Dakle, bicikl je prodat samo zato sto je prodavac rekao da ce kupac dobiti racun jer je to za kupca bila najvaznija stavka.

Kupac prvo treba da rascisti sam sa sobom koji stavke imaju veci prioritet.
Znaci kod njega je trebalo biti:
-racun
-karakteristike
-cena

Vec kod prve stavke je trebao da odustane ako ne dobija odmah racun.


Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
  • -1

#53 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2015 - 03:02 PM

Jedino što malo upada u oči je što imate samo 2 posta i od celog foruma, ste baš ovu temu našli da dignete posle mesec dana.
Malo mi sve ovo liči na neki lični gest nezadovoljnog kupca i u ovoj novoj terminologiji se to valjda zove "Bot"... Trebalo mi je vremena 
da ukapiram šta ta kategorija radi, ali evo vidim sad i ovde na primeru...

Ako već želite, predstavite svoj bicikl, napišite nešto u nekoj temi koja je i pozitivnog karaktera.
Ali ne verujem da će se to desiti...


Pišem samo kad mislim da imam nešto vredno da kažem. Daleko od toga da sam imao samo 2 posta ranije. Sve teme osim ove u kojima sam učestvovao su pozitivnog karaktera. Pogledaj moj profil pa ćeš se uveriti: http://www.2bike.rs/...ivity&mid=46962
 

Ja jesam nezadovoljan kupac, koji je iskazao svoje nezadovoljstvo, ali me to ne čini botom. Botovi su nešto drugo: http://serbianforum....e-dicim.530597/ Nije ok da se frljamo imenima i optužbama tek tako olako...

 

Procenio sam da moje iskustvo vredi podeliti sa drugima. Barem ljudi da znaju šta da očekuju i drago mi je zbog toga. Barem vidim da nisam neki čudak koji jedini koji traži račun.


  • 1

#54 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2015 - 03:17 PM

I kako se zavrsila ta storia?

 

Okrenuo sam dellboy-a još jednom nakon što je u ovoj temi napisao kako je sve ok i da ću dobiti račun. Kad je shvatio ko ga zove postao je vrlo ljutit, pričao o tome kako sam ga pljuvao, kako ga je pola srbije zvalo zbog ove teme na forumu, kako on meni ništa nije obećao, kako je to njegov brat obećao da će mi dati račun i da mi je brat prodao bicikl a ne on. Rekao je da će doći za nedelju dana iz Smedereva u BG sa bratom da mi donese lično račun i uvozni list i da ćemo tada uživo raspraviti kome je šta obećao, pa će on prebiti brata tu predamnom ako se ispostavi da mi je stvarno rekao da ću dobiti račun.

 

Od tada je prošlo skoro mesec dana. Račun mi naravno nije doneo niti mi se javio - isto kao što ga nije doneo ni jednom a rekao je da će doći više puta. Ja nisam u fazonu da ga više zovem jer mi iz njegovog tona preko telefona više delovalo da ću dobiti batine a ne račun.


  • 3

#55 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 03 January 2015 - 04:06 PM

Znači, račun nisi dobio, iako se delboy ovde javio i napisao da će stvar biti sređena. Hvala na korisnom (makar za mene) obaveštenju; ovog prodavca ću se kloniti u najširem mogućem luku, za druge ne znam. 


  • 5

#56 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 03 January 2015 - 04:21 PM

Ma nije delboy kriv bata je zajebo stvar.


  • 0

#57 mastabasta

mastabasta
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2015 - 04:28 PM

Ma nije delboy kriv bata je zajebo stvar.

 

Rodni :)


  • 2

#58 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 03 January 2015 - 04:38 PM

A be bate koje napravi...


  • 0

#59 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 03 January 2015 - 07:53 PM

Kupac prvo treba da rascisti sam sa sobom koji stavke imaju veci prioritet.
Znaci kod njega je trebalo biti:
-racun
-karakteristike
-cena

Vec kod prve stavke je trebao da odustane ako ne dobija odmah racun.


Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk

Pa zar kupcu nije obecan racun za par dana? Karakteristike bajsa su mu odgovarale,cena takodje. Onda nema ni jedan razlog da ne kupi bajs,racunajuci da ce dobiti ono sto je prvo trazio(racun).

Ni prodavca ni kupca ne poznajem ali ovde je stvar vise nego jasna. Prodavac nije ispostovao dogovor u potpunosti ovaj put i to je to. Takodje,potencijalni kupci koji citaju ovo,treba da uzmu u obzir i iskustva drugih clanova (koja su cini mi se pozitivna),pa da stvore sto realniju sliku o prodavcu. U svakom slucaju,treba biti obazriv.


  • 2

#60 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 03 January 2015 - 07:59 PM

@mastabasta

 

Izvini nisam na tebe mislio mojim postom nego na onoga ko je pisao pod imenom "afirmator"... Koji se lepo uključio u diskusiju sa prvim postom I odma u ovoj

temi.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika