Jump to content


Fotografije

delboy (dellboy) iz Smedereva - negativna ocena


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
224 odgovora na ovu temu

#101 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 March 2015 - 11:51 PM

Nije problem covjeku koji kupuje bicikl i razumije se,ali mnogo je nas koji ne znamo da procijenimo koliko je sta potroseno.Ja kada budem prodavao bicikl on ce imati papire i sljedeci kupac ce znati da je siguran da nije kraden.Naravno ja cu ga voziti dok ga ne potrosim maksimalno.Onda cu ga prodati u takvom stanju po razumnoj cijeni.Onaj ko ga kupi morat ce da ulaze u njega.
  • 0

#102 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 12:13 AM

Imam jednog drugara (Zare zna o kom se radi) koji je pravi streptomicin za likove kao što je ovaj prodavac, da je malo bliže, visio bi mu svaki dan nad glavom.


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#103 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 March 2015 - 12:56 AM

Del boj je opet nestasan... c c c...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#104 Noves

Noves
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 308 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 01:14 AM

I dokle ce ovakvi prevaranti da se slobodno oglasavaju i varaju ljude, je li sve dok je u funkciji takmicarskog i fensi-trendi bici-biznisa ?


  • 0

#105 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 March 2015 - 04:19 AM

I dokle ce ovakvi prevaranti da se slobodno oglasavaju i varaju ljude, je li sve dok je u funkciji takmicarskog i fensi-trendi bici-biznisa ?

1424190098_7331.jpg


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#106 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 07:04 AM

eee, ovo me je bas sad zainteresovalo :)

...Na moj poziv, dotični bi rekao da on ne piše oglase i d aje to greška,..

kako DelBoy, ako po sopstvenom priznanju, ne pise oglase zna da li dobro opisano stanje robe koju prodaje? U sirem prevodu, kako zna da su baterije na biciklu VladimiraVuka bile u stanju u kom su bile opisane na oglasu?

 

Po mom skromnom misljenju, ako su oglasi prodavcevi onda je njegova i odgovornost. To sto mu oglase postavlja neko drugi, brat, zena, kum, prijatelj i/ili zaposleni, to je njegova stvar i na prvi pogled nema nikakve veze sa kupcem. Ali na drugi ima. Za pregled bicikla i kvalitetno postavljen oglas u kojem se sve vidi i sve je detaljno opisano treba vise stvari a prve kojih mogu da se setim su znanje i vreme a u danasnjem svetu biznisa se to prevodi u jedno: novac. Mozda pogresno zakljucujem da bi prodavcevi "proizvodi" bili skuplji da su "kvalitetnije" oglaseni. Iz toga mi sledi da ne treba da kupujem nerazumno/nerealno jeftine proizvode jer verovatno nisu dobro oglaseni sto navodi na veliku mogucost razocarenja. Velik rizik. Ako se to nekom prodavcu desi jednom...onda je to razumljiva slucajna greska, ako se to nekom prodavcu desava cesce...onda je nesto drugo u pitanju. Sta? Namerna greska tj. namera. Iz kojih pobuda? Meni se cini da je prodavac izracunao da mu se ne isplati da postavlja kvalitetnije oglase jer nece moci da proda skuplji proizvod zbog poznatih nam uslova trzista: cenkanje kupaca, nezanemarljiva konkurencija i sl. Ovakva svesna odluka iako je ekonomski (IMHO samo kratkorocno) opravdana po meni se zaista zove prevara. Mozda neko moze da pomogne da se nadje bolji izraz?

 

Jos jedna misao: ako prodavac oglasi svoj "proizvod", kupac ga kupi i nakon nekog zaista razumno kratkog vremena, npr jednog dana odluci/shvati da mu kupljeni proizvod ne odgovara msm da  je super mega fair-play prodavac koji kaze, ma OK, vrati proizvod i vracam novac. I tu mi je u redu da trosak postarine snosi kupac, jer je njegova inicijativa za...raskidom dogovora/ugovora.

Sa druge strane ako kupac zeli da odustane jer je nakon prijema, pregleda i/ili probe uvideo da proizvod ne odgovara oglasu (nebitno iz kojeg razloga, greska ili namera prodavca) i prodavac kaze nesto tipa: nema frke, OK je, vrati ga nazad i vraticu ti novac. E ovde dolazim do dileme da li prodavac OK ili NOT-OK koja zavisi od odgovora ne sledeca pitanja: Koji novac, koliko novca? Novac za cenu proizvoda? Novac za proizvod + transport? Sav novac koji je kupac potrosio prilikom kupovine: za proizvod, transport, poziv/sms, gorivo za preuzimanje ili slicno? Msm da nije korektno da kupac snosi trosak povrata jer nije njegova krivica izazvala odustajanje od kupovine vec je "krivica" kupca (ogradjujem se za stetu nacinjenu u transportu krivicom vozara/kurirske sluzbe). Cak mislim da bi trebalo da mu se sem novca za vrednost prozvoda refundira i prvobitni trosak transporta samo je pitanje koliko je to realno?! To i pretrpljena nematijalna steta se resava privatnom tuzbom.

 

Bas me zanima kakvo je DelBoyev (nadam se da i dalje prati svoju temu) stav o ovom mom razmisljanju :)


  • 3

#107 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 12:20 PM

Dellboy.Mislim da si se ogrijesio o kupca(Omerta).Trebao bi da mu vratis dio novca,jer oglas i bicikl nisu uskladjeni.Ispravi svoju gresku.
  • 0

#108 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 21 March 2015 - 04:26 PM

Samo da podelim svoje iskustvo sa Dellboy-em:

 

Oglas za cannondale caad8 izbacen, pustio mu sms koja je cena, brz odgovor i meni je vise nego korektna bila i odlazim da vidim bajs.

 

Posto sam u medjuvremenu cekao neke likove da kupe moj bajs kasnio sam oko sat vremena ali me je covek cekao i nije bio nadrndan jer kasnim.

 

Takodje sam video brdo bicikli ali me je samo ova zanimala, cena je bila fixna ali sam dobio gratis look pedale i to se cimao u supi bez svetla da mi nadje bele boje ne bi li se slagale sa bajsom.

 

Kupujes po sistemu to sto vidis to ti je... meni se jako svidelo sto je dok smo ubacivali bajs u auto bio jako pedantan i pazio je kao da je njegov bajs i dalje.

 

Za ostale price ne znam ali ovo je moje iskustvo i eto ja se vozam sa bajsom, utegnut je i nemam nikakvih problema. Da nema dve ogrebotine od transporta bajs bi bio u savrsenom stanju ali kao sto i sam kaze dovozi ih iz ... a dalek je put pa se ogrebe.


  • 1
Potpis

#109 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 March 2015 - 07:37 PM

eee, ovo me je bas sad zainteresovalo :)

kako DelBoy, ako po sopstvenom priznanju, ne pise oglase zna da li dobro opisano stanje robe koju prodaje? U sirem prevodu, kako zna da su baterije na biciklu VladimiraVuka bile u stanju u kom su bile opisane na oglasu?

 

Po mom skromnom misljenju, ako su oglasi prodavcevi onda je njegova i odgovornost. To sto mu oglase postavlja neko drugi, brat, zena, kum, prijatelj i/ili zaposleni, to je njegova stvar i na prvi pogled nema nikakve veze sa kupcem. Ali na drugi ima. Za pregled bicikla i kvalitetno postavljen oglas u kojem se sve vidi i sve je detaljno opisano treba vise stvari a prve kojih mogu da se setim su znanje i vreme a u danasnjem svetu biznisa se to prevodi u jedno: novac. Mozda pogresno zakljucujem da bi prodavcevi "proizvodi" bili skuplji da su "kvalitetnije" oglaseni. Iz toga mi sledi da ne treba da kupujem nerazumno/nerealno jeftine proizvode jer verovatno nisu dobro oglaseni sto navodi na veliku mogucost razocarenja. Velik rizik. Ako se to nekom prodavcu desi jednom...onda je to razumljiva slucajna greska, ako se to nekom prodavcu desava cesce...onda je nesto drugo u pitanju. Sta? Namerna greska tj. namera. Iz kojih pobuda? Meni se cini da je prodavac izracunao da mu se ne isplati da postavlja kvalitetnije oglase jer nece moci da proda skuplji proizvod zbog poznatih nam uslova trzista: cenkanje kupaca, nezanemarljiva konkurencija i sl. Ovakva svesna odluka iako je ekonomski (IMHO samo kratkorocno) opravdana po meni se zaista zove prevara. Mozda neko moze da pomogne da se nadje bolji izraz?

Mislim da je osnovni problem sto ljudi ne shvataju sta je trgovina polovnom robom, sve je to macka u dzaku, pa se zale na ogrebotine i na potrosene delove a kupili su robu od trgovca koji time trguje bukvalno na kilo i svakako da nije vozio svaki od tih bajseva pa da zna dal neki od njih ima luft ili zardjali lanac.

 

Svakako treba pozdraviti i kodeks casti i uzajamnog postenja koji definitivno postoji u nekom obliku na sajtu cikloberze u koji su se mnogi od nas imali vise puta prilike uveriti, ali ocekivati da svaki preprodavac to postuje jednostavno nije realno ostvarivo jer svaka polovna roba ima neku drugu pricu i neko univerzalno pravilo nije moguce izvesti.

Meni je za ocekivati da neko moze za nesto da vam tvrdi i garantuje jedino ako je to licno njegov bicikl.

 

Mozda sam ja optimista ali znam da preko na polovnu robu nemate nikakvo pravo reklamacije (otvorite recimo evropski ebay i pogledajte polovne stvari) pa kad vidim da ovde mozes da vratis robu i dobijes pare nazad to meni deluje sasvim korektno. 


  • 3

#110 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 09:03 PM

Mozda sam ja optimista ali znam da preko na polovnu robu nemate nikakvo pravo reklamacije (otvorite recimo evropski ebay i pogledajte polovne stvari) pa kad vidim da ovde mozes da vratis robu i dobijes pare nazad to meni deluje sasvim korektno. 

ne znam sta podrazumevas pod pojmom "reklamacija" u ovom slucaju pa te molim da objasnis, mozda das primer?!?


  • 0

#111 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 March 2015 - 09:20 PM

U prethodnim komentarima su ljudi pisali da su prodavcu reklamirali istrosenost delova, ogrebotine pa cak i vracali polovnu robu.


  • 0

#112 Bobanultegra

Bobanultegra
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 435 posts
  • Locationleposavic

Postavljeno 21 March 2015 - 09:27 PM

U prethodnim komentarima su ljudi pisali da su prodavcu reklamirali istrosenost delova, ogrebotine pa cak i vracali polovnu robu.

koja reklamacija ako pise na oglasu 3x10 pa dobijes 3x9 to nije nimalo bez znacajno npr 105ica i ultegra nije isto


  • 1

#113 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 09:46 PM

Svuda postoji pravo reklamacije ako roba ne odgovara opisu, bez obzira da li je nova ili polovna.
  • 0

#114 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 posts

Postavljeno 21 March 2015 - 10:04 PM

U prethodnim komentarima su ljudi pisali da su prodavcu reklamirali istrosenost delova, ogrebotine pa cak i vracali polovnu robu.

u slucaju da roba ne odgovaara oglasu (a na to su se ljudi zalili) msm da u inostranstvu imas jako dobru zastitu. Konkretno za eBay znam jer kupujem i u de, i uk i us i nekoliko puta sam imao refund novca, delimican i potpun ako sam se pozalio da roba ne odgovara opisu u oglasu.


  • 0

#115 ZeljkoPjevac

ZeljkoPjevac
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2015 - 07:25 PM

Izvinjavam se ako spamujem ili ako pisem ovaj post tamo gde mu nije mesto ali samo zelim da vas pitam da li je neko kupovao bicikle od "delboy" prodavca i kakva iskustva ima sa doticnim? Hvala unapred :)


  • 0

#116 ZeljkoPjevac

ZeljkoPjevac
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 September 2015 - 07:52 PM

Izvinjavam se ako spamujem ili ako pisem ovaj post tamo gde mu nije mesto ali samo zelim da vas pitam da li je neko kupovao bicikle od "delboy" prodavca i kakva iskustva ima sa doticnim? Hvala unapred :)

Posto je moj post prebacen iz drugog podforuma ja zelim da dam svoje iskustvo...

Zvao sam ga u sredu i pitao za informacije o Giant Defy 3x10 i dobio sam sve informacije koje sam zeleo. Pitao sam ga da li mogu da dodjem u cetvrtak i u koje doba dana, rekao je kad god hoces i dogovor je bio da ja dodjem u SD u 09h i ako je sve kao i na oglasu uzimam bajs. Rekao je uredu i odmah potom skinuo bajs sa oglasa kako niko drugi ne bi mogao da ga uzme. Ja stizem u pola 9 u SD delboy nedostupan. Reko ok, poranio sam ajde popicu kafu u centru i sacekati malo. Oko 15 do 9 mi stize poruka da je dostupan. Pozovem ga, ne javlja se. Pozovem ponovo u 9h kad smo se i dogovorili da se nadjemo, javio se i kaze tu sam ja u okolnom selu, sada krecem tu sam za 10-15min. Ja kazem vazi, nema nikakvih problema. Nakon toga, zvao sam ga 20 puta izmedju pola 10 i 10. Ni jednom mi se nije javio. Oko 10:15 se javlja na poziv i kaze da ima mixer na gradilistu i da nikako ne moze da stigne. Ja opet smiren, lepo raspolozen kazem nema problema, daj mi adresu dolazim ja licno tu, ne moras nigde da se cimas. Kaze ne ne, ne mogu nikako danas dovozim ti sutra-prekosutra bajs na kucnu adresu. Danas je treci dan od toga, zovem ga i ni jednom se nije javio. Nisam osoba koja voli da se svadja, da mi je rekao odmah u 9, znas takva situacija nikako ne mogu da stignem, rekao bih nema problema, razumem, iscimao sam se ali bar mi lepo iskreno reci a ne da cekam sat i po kao budala. To je moje iskustvo, stvarno mi je zao sto bas pri prvoj kupovini imam ovakvo iskustvo. Nadam se da ce nekome znaciti. Pozdrav


  • 6

#117 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 September 2015 - 08:09 PM

Lepo što si podelio iskustvo - po svemu što sam pročitao do sad nisi jedini. Činjenica da nisi znao za ovu temu pre pisanje je verovatno objašnjenje kako Dellboy i dalje prodaje.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#118 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 20 September 2015 - 07:09 PM

Istu situaciju imao drugar,video kod njega neki bajs,i zove me da vidi ako mogu da ga vozim po bajs,naravno sve ok i spremili se da krenemo i zove ga da mu kaze da smo kod njega za 1h i govori kako nije blizu bajsa trenutno a pre toga 15min obljasnjavao sta je i kako na bajsu tj kako stoji pored njega i prica,i nakon 15min nije ni blizu bajsa....

Krajnje bezobrazan covek...


  • 2

#119 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 20 September 2015 - 07:34 PM

Ovaj covjek je odlican trgovac.Pored ovako losih ocjena  i negativnih komentara on odlicno radi.Svaka cast.


  • 3

#120 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 20 September 2015 - 07:42 PM

Evo da pitam, da li je tog čoveka neko video?

Mislim, tolika doza bezobrazluka je prosto neverovatna...

 

Čovek ovde ima 6 strana, pa to je vise nego što imaju ozbiljne teme I neke dobre price...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika