Jump to content


Fotografije

Podmazivanje Patrone ili kako ublaziti uticaj skripanja na psihu bicikliste

patrona

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
256 odgovora na ovu temu

#101 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 19 August 2016 - 02:37 AM

Plasticna solja + plasticno telo patrone.


  • 0

#102 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 August 2016 - 03:04 AM

aha to je fora...


  • 0

#103 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2016 - 11:24 AM

Za tu malu razliku u ceni ja ne bih ni gledao neki kinex a pogotovo thun, uvek bih uzeo shimano. Moja najjeftinija shimanova un26 je 4 god. stara i kao nova je, ako ti nešto znači info. Nema lufta vrti se perfektno. Leva šolja je plastična ali to mislim da nije nikakav problem, bitniji su ležajevi. Da ponovo kupujem opet bih uzeo un26 ne bih davao više para za skuplje.


  • 0

#104 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 August 2016 - 11:35 AM

Isto iskustvo sa tom jeftinijom Shimano.

 

Ja bih dao više para, ako je dugotrajnija, ali čekam da čujem iskustva zadovoljnih korisnika - kad se ova potroši.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#105 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 August 2016 - 04:14 PM

ispostavilo se da nije bio luft u lezajevima vec se patrona olabavila, kako nemam pojma, ali kada sam je skidao skoro da sam mogao bez kljuca da je odsrafim.

Reč je o mom novom-polovnom biciklu kome jos uvek tražim gremline i proveravam svaki šraf.

E sad kada sam patronu zašrafio i pritegao, ležajevi su nekako postali slabo pokretni, tj. imaju neki otpor, jel moguće da sam preterao u dotezanju, znam da se na ht patronama šteluje luft preko šrafa leve kurble, ali da li i kod ovih monoblokova postoji neka mogućnost da ih pretegneš, da napomenem da je patrona sa industrijskim ležajevima marke FSA RPM, bar ova leva strana koju sam video, i sa aluminijumskim šoljicama.


  • 0

#106 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 19 August 2016 - 04:55 PM

Popusti za cetvrt kruga levu stranu


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#107 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 August 2016 - 06:14 PM

Pomoglo je malo ali i dalje grebucka definitivno su lezajevi stradali, malo grebucka pod rukom, ali nema lufta, u voznji se ne oseti, tako da za sada teram ovako, a kad pocne da smeta menjam patronu.
Ha jos nesto, kupih danas u planetu lanac za 8faz kmc z51 za neverovatnih 5,5e sa sve brzom spojnicom.
Sve vise pocinjem da kapiram da je osmofaz zakon.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#108 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14631 posts

Postavljeno 19 August 2016 - 06:19 PM

A tek kad "otkrijete" sedmofaz.


  • 0

#109 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 19 August 2016 - 06:31 PM

Vidak ta patrona je odsfirala, a i sama cinjenica da se lezajevi dotezu sa dotezanjem solje, govore, da je to najniza klasa patrone.

Na dobroj patroni, je isprojektovano da stezanje solja, ne opterecuje lezajeve....


  • 0

#110 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2016 - 06:32 PM

Joj pa za 200din više ima sram830 provereno je dosta bolji čak i od z72 koji je skuplji. Sa tim z51 z72 baš ima loših iskustava po forumu. A i lično sam vozio, ne samo da mi se potrošio brže nego se i lateralno rasklimao mnogo više nego sram. Pa onda kad sam prao i mućkao u flašici poispadaju one dve krajnje rolnice pa ih onda lovim magnetom... joj kad se setim. Sa sramom i shimanom se to nikad nije događalo i duže traju.

 

Nego, ako imaš alatku za merenje lanca ajde leba ti ubaci sad dok je lanac nov, baš me zanima.

Na tom lancu bi i kad je nov trebalo da upadne ono na 0.5%


  • 0

#111 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 August 2016 - 06:35 PM

Taj sram 830 sam trazio ali ga nigde nema, hteo da uzmem z-72 a onda uzeo ovaj, za ovu lovu neka traje 1500km i odlicno, taj bajs nece prelaziti nesto puno km. Evo premerio sam imam 0,75 i 1% na meracu, ne upada merac nema sanse.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#112 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 19 August 2016 - 06:37 PM

Ja imam lance stare 30 godina koji su na fabrickoj meri, recimo Sedis ili Regina. Ali to su bili lanci za 6ice, to se ne razvlaci skoro nikako...

 

A i sa novim lancima se ne trosi nista specijalno, pa tako i onaj pravi kineski za 400kinti, radi posao...

Mozda je fora u vecim kadencama, na drumskim biciklama.


  • 0

#113 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2016 - 06:39 PM



. Moja najjeftinija shimanova un26 je 4 god. stara i kao nova je, .


Na koju foru,ja moju HT raz* ebem za dve godine,i to ako slabo vozim zimi! A pedalam po ravnici,znaci nema gazenja po usponima... Koji su lezajevi kod te un26,industrija?
  • 0

#114 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 August 2016 - 06:42 PM

Na koju foru,ja moju HT raz* ebem za dve godine,i to ako slabo vozim zimi! A pedalam po ravnici,znaci nema gazenja po usponima... Koji su lezajevi kod te un26,industrija?

 

HT kraće traju.

 

Četvrtka ima ležajeve dosta velike (jer je uska osovina), a spakovani su unutar rama, nisu spolja, izloženi prašini. Najdugotrajniji ležajevi pogona - bilo koja ta Shimano četvrtka.

 

Unapređeni Ocatlink je isto dosta dobar, ali meni je četvrtka zakon. Zimi - so, vodurina, leti pljuskovi, uvek pesak - i traje, ne krcka... čak i taj jeftiniji.

 

HT je napravljen da se dobije kruća i lakša konstrukcija. Ja nisam toliko jak da savijam ni ovu četvrtku, a kamo li Octalink osovinu da bih savio, cenim da je to više marketing, ali je definitivno lakša konstrukcija. Mana je što je skuplja, a kraće traje - što je super za Shimano. :)


  • -1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#115 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 August 2016 - 06:44 PM

Vidak ta patrona je odsfirala, a i sama cinjenica da se lezajevi dotezu sa dotezanjem solje, govore, da je to najniza klasa patrone.
Na dobroj patroni, je isprojektovano da stezanje solja, ne opterecuje lezajeve....

Pa i meni bilo cudno sto se zatezu lezajevi kd stezem patronu, otisla je definiivno, pa cu da je menjm uskoro, e sad ova je 116mm, a najblize sto sam nasao kod nas je 117mm mislim da nece biti problema osim blagog stelovanja prednjeg menjaca.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#116 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2016 - 06:44 PM

Vala bas... Cetvrtka,sedmofaz i milina za potrosnu robu...Ovi fensi delovi sve nesto svileno :D
  • 0

#117 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2016 - 06:46 PM

Za HT2 ne znam, vozim tek 5000km videću kolko će trajati. UN26 je robusna ali i teška ko tuč.

A srama ima na oglasima, čak je i malo jeftinije nego u capriolu

http://www.2bike.rs/...30#.V7dSsBJEr1t

Njih sam godinama vozio, trajali su mi 4000km u proseku, tri komada na jednu kasetu.


  • 0

#118 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 August 2016 - 06:56 PM

Vala bas... Cetvrtka,sedmofaz i milina za potrosnu robu...Ovi fensi delovi sve nesto svileno :D

 

Odnos uloženo - dobijeno, mislim da nema bolje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#119 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 August 2016 - 07:00 PM

Za HT2 ne znam, vozim tek 5000km videću kolko će trajati. UN26 je robusna ali i teška ko tuč.
A srama ima na oglasima, čak je i malo jeftinije nego u capriolu
http://www.2bike.rs/...30#.V7dSsBJEr1t
Njih sam godinama vozio, trajali su mi 4000km u proseku, tri komada na jednu kasetu.

Jeste ima u oglasima ali nema na stanju😎

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#120 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2016 - 07:09 PM

A i sa novim lancima se ne trosi nista specijalno, pa tako i onaj pravi kineski za 400kinti, radi posao...

Mozda je fora u vecim kadencama, na drumskim biciklama.

 

Mislim da teren stil vožnje i održavanje utiču dosta. Meni su uvek lanci trajali nešto više od proseka što sam čitao po netu, ali su uvek čisti redovno prani i podmazivani i vozim većinom ravnicu i na kadencu (oko 90rpm).


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: patrona

1 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Facebook (1)