Jump to content


Fotografije

Koje sediste?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
197 odgovora na ovu temu

#41 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 May 2010 - 05:23 PM

Da li imas dosta predjenih kilometara, koliko cesto si isao na duze ture do sada? Kada ne vozis puno pa odes na duzu turu zna sve da zulja i boli ali telo se privikne nakon par voznji.
  • 0

#42 nikola_bb

nikola_bb
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 27 May 2010 - 05:26 PM

sa ovo sediste ma uposte sa bajk nemam mnogo predjeno. ova sam sezona prosao koliko zaedno u cela prosla. Znaci dosad sam samo jednom bio na tura od 80km inace sam redovno vozio neki 20-30km, pola uspon a onda nadole :). I ja se to mislim dal mi treba vreme telo da se navikne? Mada iznad biciklisticki sam nosio obican sorc mozda i to mi je napravio problem
  • 0

#43 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 May 2010 - 05:36 PM

Mada iznad biciklisticki sam nosio obican sorc mozda i to mi je napravio problem


Nema to veze i ja vozim tako. Trebas ti jos duzih tura da bi se navikao. I mislim da ne bi trebao da uzimas mekse sediste od tog koje imas. Meko ne znaci i udobno. [-X
  • 0

#44 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2010 - 08:25 PM

ako me još samo jednom ovako rasturi :D očekujete me u nekoj temi o sedlima i preporukama


Selle SMP trk QED EOD.


Da se prebacim u ovu temu...
QED EOD nisam skontao šta znači :).
SMP trk nisam našao na planetovom sajtu ali sam našao sliku tog sedla u drugoj temi. Uglavnom mi se ne sviđaju takva široka masivna nabudžena sedla, ali kako vidim nema nekog izbora, sve je tako nešto slično, a ona uska i lepa su suviše skupa. Za 2500 ima neko ergogel, samo su mu dodali bljeskalicu, koja glupost :mrgreen:, i ima još par sličnih za nešto manju cenu. Sa jeftinijim pretpostavljam da ne bih ništa naročito ni dobio a i sva su mi bezveze osim ovog za 1200, samo nešto sumnjam da nije mnogo udobnije od ovog mog krša, mada možda i grešim.
Postavljena slika
Da li ima veze sistem montaže (šticna ili cev sa onom šelnom)? Nikad nisam video šticnu ali pretpostavljam da pasuje sve i da je samo sistem za stezanje sastavni deo šticne a ovde je odvojeno.
  • 0

#45 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 31 May 2010 - 08:46 PM

preporuka za ovo sedište.Ja ih imam dva kom.Dovoljno "čvrsto" i udobno,a jeftino.Takođe,relativno lagano
med_qe215j_img_6837.jpg
  • 0

#46 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 May 2010 - 08:48 PM

Da li ima veze sistem montaže (šticna ili cev sa onom šelnom)? Nikad nisam video šticnu ali pretpostavljam da pasuje sve i da je samo sistem za stezanje sastavni deo šticne a ovde je odvojeno.


Dobro pretpostavljas. :wink:
  • 0

#47 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2010 - 09:10 PM

Dobro je onda za montažu, bar jedna briga manje. Najzad da nešto i pasuje i da se može lako posle prebaciti, u zadnje vreme kako se sve više edukujem, deo po deo ustanovim da je na čeličani neki prastari sistem i da nema mesta za recimo suspenziju, mada mi ona ni ne treba, pa ahead, pa nema kuku te ću morati da improvizujem :mrgreen: ...
Ova sedišta sad malo sagledavam cene i iskustva, ali dok sa slika ne pređem na opipavanje u radnji nema ništa od odluke. Kad opipam, iako nemam iskustva, koliko toliko ću moći da uporedim s mojim. Tako nešto bih hteo, uzanije čvrsto a da je ipak koliko toliko udobno da nije baš kamen. One široke fotelje me podsećaju na ono s federima na matorim biciklima pa mi je izgledom, ali i cenom neprivlačno, mada ako se ispostavi da je mnogo bolje, prežaliću izgled :), a preko tri hiljade već ne bih davao. Da nema možda i nekoj radnji mogućnost da se sedne i isproba na nekom nosaču ili neki bajs ako dolazi sa gel sedištem to bi bilo super? I bez vožnje samo da kratko sedneš mnogo više znači nego specifikacije sa sajta ili opipavanje.
  • 0

#48 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 31 May 2010 - 09:14 PM

QED - što je trebalo i dokazati (na latinskom)
EOD - kraj rasprave (na engleskom)

Slobodno uzmi neki drugi selle smp model osim TRK; evolution, recimo. Ono je cirka 160 funti...
A u Planetu ih nećeš naći :mrgreen:
  • 0

#49 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 June 2010 - 12:53 AM

Hvala lepo onda :mrgreen:. Ja sam video ono iz šestog posta ove teme što je Marko035 okačio, on je pominjao nekih 33 eura (istina od preko) pa sam u prvi mah uzeo u razmatranje, iako mi ni to nije jeftino ali reko aj ako je baš dobro :D.
  • 0

#50 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 01 June 2010 - 06:30 AM

Ja sam za drugara kupio Selle SMP TRK u radnji u Bremenu za 35 eura, tako da je u inostranstvu to ta cena. Jos da nadjes nekoga da ti donese. Ovaj moj drug je njime odusevljen, marko035 je zadovoljan, pa ako ti tezina nije mnogo bitna ne mozes da pogresis sa ovim sedistem.
  • 0

#51 nikola_bb

nikola_bb
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 15 June 2010 - 10:51 PM

zanima me kako da znam dali je sediste tacna shirina za mene. dal je preusko ili presiroko?
  • 0

#52 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 June 2010 - 12:40 AM

Ako ti smeta u vožnji, onda je preširoko.
Ako neplanirano izgubiš nevinost, onda je preusko.
  • 0

#53 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 16 June 2010 - 06:23 AM

Ako ti smeta u vožnji, onda je preširoko.
Ako neplanirano izgubiš nevinost, onda je preusko.




n2:bikegirly n2:party-048 n2:smiley-score010
  • 0
Potpis

#54 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 June 2010 - 06:57 AM

Ako neplanirano izgubiš nevinost, onda je preusko.


Hmm ovako bi uvaljao silna sedla napaljenoj mladezi n:happy0192
  • 0
Postavljena slika

#55 nikola_bb

nikola_bb
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 16 June 2010 - 10:59 AM

u voznji mi ne smeta, a kad sednem lepo oni 2 kosti na koi se sedi su mi malo prema nadvor(u odnos na sredina sedla), ali nisu skroz nadvor od sedlo
  • 0

#56 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 June 2010 - 11:05 AM

Pa onda je OK; ako sediš na kostima i ne smeta ti da pedaliraš, to je to. Ostalo su sad finese koje zavise samo od tebe.
  • 0

#57 nikola_bb

nikola_bb
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 16 June 2010 - 11:28 AM

ok fala :). pitao sam jer drugovi koi voze duze vreme kazu mi da mi treba malo shire sedlo
  • 0

#58 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 July 2010 - 03:35 PM

Bio danas u Zrenjaninu a ovih dana ću i do NS, te moram da se počastim sedištem jer će mi kad prođu vrućine bajs trebati za duže destinacije po 100 i više km. Skoro da nisam ni vozio ove sezone, jer cele godine ubija kiša a sad već sunce pa nema šanse. No jesen je za to najlepša. Sadašnje kameno sedlo na Cobri je staro 5 godina i otišao mu je sunđer, rastura me i na kratkim vožnjicama.
Videh u ZR neka što sa gelom za 2-2.5K što bez, koja su hiljadu-dve i bogami već i ona na dodir deluju kao melem u odnosu na šta sam ja navikao. Sad ne bih da se zeznem, ne znam šta mi je bolje, kako su se ti gleovi pokazali? Njih mogu dosta da utisnem prstom a znam da mekano ne znači i udobno, mada kad se rasporedi težina... a i ta su skuplja ne bi ih tako pravili valjda da ne valja. Ona bez gela mi isto deluju udobno, čvršća su ali ne pretvrda. Najviše mi se sviđa neko mekše za 2000 mislim da je gel, ne znam, nigde nisam jasno video neku ozneku/model... sve tako zaklonjeni ti kartoni međusobno pa ne znam šta je šta da malo procunjam po netu. Videću još u NS ako ima ono Mach sa slike par postova ranije da opipam, ali nekako sam najbliži nekom od ovih mekših, baš nekoliko različitih mi se dopalo ne znam šta da uzmem, a ne znam ni modele. Sva imaju malo udubljenje po sredini, ne kompletan prorez.
  • 0

#59 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 July 2010 - 11:25 AM

Ima l' neko ergogel da bar kratko prokomentariše? Je l' ok, nije premekano? Pošto ću sutra do ZR i moram nešto uzeti, a tih par gel sedišta što sam video mi od ukupnog izbora najbolje deluju, ovako laički.
  • 0

#60 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 18 July 2010 - 01:08 PM

@Gadjan

ja imam Selle Royal respiro i odgovara mi vise nago ergo gel. ako nisi provao respiro, probaj i odluci.
maxitron je rekao vec u nekoj temi za gripove lepo, 100 parametara odredjuje udobnost i kvalitet siceva, gripova i onih komponenata koji mogu da zuljaju ako nisu kako treba.
na mom sicu je pisalo prostata protect i, navodno, dizajniran je tako da stiti muski reproduktivni sistem. naime, postoji i model za devojke koji, kako proizvodjaci isticu, ne bi odgovarao muskarcu jer nervi i krvni sudovi koji prolaze po preponskom delu nije ista.s tim u vezi, dizajnirani su tako da stite nerve, krvne sudove, a kod muskaraca, skrotume i testise, kao i koren penisa onim udubljenjem. respiro je da pospesi cirkulaciju vazduha da ne bi doslo do znojenja.
  • 0
Posted Image




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika