Jump to content


Fotografije

Koje sediste?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
197 odgovora na ovu temu

#21 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 16 October 2008 - 09:11 PM

@svetaz: haha kralju, gde ovo izbunari :D
  • 0

#22 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 October 2008 - 10:02 PM

Ma kak'i da ti kažem,pa da kupiš od proizvođača jeftinije! [-X
Ovako ću masno da se ugradim ako neko želi da pazari
dotični artikal n:yahoo
  • 0

#23 biciklista

biciklista
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBeograd/Zvezdara

Postavljeno 15 November 2008 - 11:01 AM

Koje sediste mi preporucujete, a da ima da se kupi u zemlji? Najvaznije mi da sediste bude udobno
pri duzim rekreativnim turama. Ne nosim biciklisticki sorc, a sama tezina sedista mi nije bitna. Vozim MTB.
  • 0

#24 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 November 2008 - 12:14 PM

@ Svetaz
Superman goat ear grab :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#25 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 November 2008 - 12:38 PM

Vidi u Planetu ima li nešto da ti odgovara od Selle Royal-a.
  • 0

#26 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 04:57 PM

Sediste koje trenutno imam mi ne odgovara i planiram da kupim neko bolje. U pitanju je drumski bicikl a vozim do 50-60km u turi. Svratio sam do Planeta u NIsu i zaista imaju veliki izbor, ali se bojim da ne kupim neko koje mi nece odgovarati jer nisam iz Nisa pa bih voleo iz prve da uzmem dobro :D

Ja bih dao do 2000din i nadam se da ce imati nesto za te novce. Ja sam se pozalio prodavcima da se bojim da ne uzmem lose sediste i oni su samo slegli ramenima. Ne znam uopste kakve su inace procedure kod kupovine sedla, da li se nekako moze probati sediste ili ga kusam tek kad ga kuci namontiram. Nemam pojma da li se ono moze vratiti u slucaju da ne prija mojoj pozadini... :?

samo mi otprilike opisite kako ta kupovina treba da izgleda.

hvala :D
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#27 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 March 2009 - 05:08 PM

Odgovori na tvoja pitanja su ne, ne, ne - i ne :-/ Ako već vrebaš sele rojal, vidi imaju li etos gel model, nije loš, ja ga vozio.
  • 0

#28 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 March 2009 - 05:17 PM

negde sam pisao kako okvirno meris potrebnu sirinu sedista. sednes u pesak, razmeris rastojanje 'sedalnih' kostiju i gledas da ti sediste bude tu negde.
  • 0

#29 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 05:51 PM

Ali koliko je sva ta priča oko kupovie sedišta u domenu naučne fantastike.. i da izmeriš širinu svojih sedalnih kostiju samo si malo odmakao od nule.... svako sedište je drugačije dizajnirano... sa drugačijim oblikom površine i drugačijim materijalima... uz to još svačije dupe je drugačije dizajnirano pa ti sad provali šta t i je raditi :lol: . U suštini se svede na to da moraš da kupiš pa da probaš... uzgred... ima radnji koje ti izađu u sustret pa ga namontiraju na stock bajk da bi mogao da sedneš i probaš kod njih... i to puno znači. Ja uzeo nedavno ovo viewtopic.php?f=35&t=1333 .. jes da je bilo papreno skupo ali ja sam papreno prezadovoljan :D .. jednostavno na usponima je tako dizajnirano da mi ne vrši pritisak na krvotok...što sam imao problem sa prošlim sedištem...nego se bukvalno oslanja na zadnju ložu mojih mišića.. i na njemu tačno sedim na sedalnim kostima i nemam problema sa nagnječenjem mekih tkiva... to su prvi utisci... e sad za malo duže ture nisam još probao.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#30 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 27 March 2009 - 06:01 PM

pa da, svi ti proracuni daju okvirne rezultate i ne garantuju 100% da ce sediste odgovarati. Jedino nam ostaje da menjamo sedista dok ne naleti na ono pravo. Specialized je tu dobar je rade merenja u prodavnici, a mozes i da iznajmis neko sediste, da probas, pa ako ti odgovara uzmes to ili kupis novo, jer tesko je na osnovu kratkog testa u radnji oceniti da li sediste odgovara 100%.
(specialized nema predstavnistvo u rs)
  • 0

#31 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2009 - 06:23 PM

Moraš paziti i na mekoću. Ako je previše mekano na dodir ne mora da znači da će biti i mekano kada sedneš sa svojih 60-70-80kg, nego da ćeš sesti kroz svu tu penu direktno na osnovu sedišta. To će ti poklopiti prostatu i imaćeš bolove posle prvih pola sata. Treba da nađeš sedište koje će ti biti udobno i meko na tvoju težinu.
  • 0

#32 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 27 March 2009 - 06:25 PM

ma uzmi lepo da bomb sediste i da te bog vidi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#33 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 28 March 2009 - 12:50 AM

Hvala Vam na opsirnim odgovorima. Videcu da odradim u pesku tu foru sa merenjem medjuguznog rastojanja.

Ipak, jedino osim toga sto sam uspeo da uhvatim je da slobodno mogu da uzmem meko sediste jer imam svega 67kg :D i ostalo je prepusteno sreci koju cu imati ili ne [-o<
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#34 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2009 - 03:13 AM

Mora li novo sediste,ako ne...Odes kod "brata" na pijacu(ili jos bolje ako znas nekog ko prodaje bicikle)poneses svoje sediste,isprobas koje ti najvise odgovara i njega menjas za svoje uz doplatu.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#35 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 March 2009 - 07:43 AM

U svakom slučaju, ne bi napravio grešku kupovinom Fi:zi'k sedišta tipa Gobi, Aliante, Arione, Nissene...
Takođe, video sam da je Selle Italia Filante dosta jeftin, pa bi ti taj bio pun pogodak, i ako sam dobro video košta oko 3500 dinkića...
  • 0

#36 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2009 - 09:26 AM

Ja koristim Filante i odgovara mi,ako je zaista ta cena onda ulazi u "bb", ogromna preporuka za isti.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#37 ivanfromblace

ivanfromblace
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 28 March 2009 - 02:12 PM

Pa nema uopste nikakve izricite potrebe da bude novo, nego sam kao neupucen radije za soluciju novog, gde me upuceni ne mogu bas mnogo izraditi :D

A posto biva da me pojedini plemeniti upuceni upute, dogodi se da katkad u kupovinama i ja lepo prodjem, hvala drugari \:D/

Procackacu malo oglase i obici cu neka mesta i trudicu se da sto vise sedista probam pa ce valjda ispasti vec nesto :lol:
  • 0
Fortes fortuna iuvat

#38 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 March 2009 - 03:39 PM

Slobodno napiši ako nešto ne budeš siguran
  • 0

#39 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 May 2010 - 03:35 PM

U svakom slučaju, ne bi napravio grešku kupovinom Fi:zi'k sedišta tipa Gobi, Aliante, Arione, Nissene...


Koja je razlika izmedju Gobi i Gobi XM modela? :-k
  • 0

#40 nikola_bb

nikola_bb
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts

Postavljeno 27 May 2010 - 05:14 PM

Malo sam neuputen u ove price oko sedista pa treba mi mala pomos od vas poiskusnij. Sa sediste koe sam dobio sa bajk imao sam problem pritiskalo me je i gubio sam krvotok na ono mesto :). Onda resio da uzmem nesto drugo i najbolji sta sam nasao je bilo ovo velo 1043. Malo po malo navikao sam se kako da sedim i gore dole je sad ok. Mada imam drugi problem kad idem na duza tura recimo 80km na vracanje me boli koza kod te 2 kosti na koi se sedi, a vozim sa biciklisticki sorc. E sad nude mi ovo velo 2044 ono je pomeko. Ali neznam dal da ga uzmem ili sta jos da probam sa ovo moje. Evo slike od moje i od to koje mi nude i jos nesto relativno sam lak imam samo 64kg. A ovo 1043 nije bash meko ali nije ni tvrdo :)
1043.jpg
2044.jpg
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika