Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#301 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 19 January 2020 - 06:56 PM

ok, hvala, videćemo...nije ni ona loša.


  • 0

#302 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2020 - 10:40 PM

RunTheMap је најбољи од свих које сам пробао, али је WP ексклузива. Посебно се издваја интерфејс који визуелно прија, а јако је лак и интуитиван. Рад у позадини је до ОС-а. Мане су што некада тешко ухвати сигнал и што га некад изгуби и не поврати (други програми на телефону нормално раде). Рекао бих да не постоји више развој, јер синхронизација са Стравом већ дуго пријављује проблем иако ради (очигледно промењено нешто око веб сервиса). Рекао бих да одлично "пегла" руту. Више језика, синхронизација и са друштвеним мрежама, слање на мејл (гпх и кмл). Могуће је чување руте и каснији преглед. Када се рута паузира може да се настави и после гашења програма/телефона. Мислим да за обрачун калорија користи и податак о тежини. Гласовна обавештења и монитор срца захтевају донацију. Можда није за оне који би да прате податке током вожње, јер су сви релативно ситни (није замена за брзиномер), али мени баш одговара.

 

Обавезне функционалности и шта бих волео:

- Учитавање и праћење неке руте уз истовремено снимање тренутне, стварно вожене. RTM то има (приказује учитану руту другом бојом). Волео бих да руту за праћење могу да учитам и накнадно, кад је снимање већ у току.

- Често ми затреба могућност да само кликнем негде на мапи (барем на учитаној или пређеној рути) и да ми каже колико још км и времена има до тамо.

- Аутоматска пауза према типу активности. RTM има.

- Јако ми је битан интерфејс.

- Офлајн сателитске мапе би биле ок, али генерално могу да буду већа штета од користи, јер што су потребније (нека забит) то су мање ажурне.


  • 0

#303 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 31 January 2020 - 06:57 AM

Kod mene RunTheMap radi na Here off line mapi, a ažuriran je auto-put M.Veliki. Ali ok, to zavisi od Here-a.

Da, uvek prijavi grešku, ali odradi upload na Stravu.

Meni kada je oblačno hoće da ne nađe mapu, ali uvek uključim aplikaciju kada se oblačim i dok se obučem i samo izađem napolje, eto signala i klikam na start. Kada je vedro ne gubi GPS ni u zatvorenom (trž.centar, prodavnica...).

Meni je dobro što mogu da izaberem neku vožnju od pre tri meseca ako je nisam obrisao i pokazaće mi detaljno celu mapu i sve, kao da sam juče vozio.

Možeš probati ako imaš wp10 i Caledos Runner (interface sličan ST) a meni najbolja app Strava za WP je bila Cycler, koja je interfejsom klon STRAVE, ali sa nekim dodacima i činilo je to boljem. Ali Developer digao ruke od nje...šteta...

 

https://magicu.be/app/en-US/cyclers/

 

STRIVER isto je clon strave, nije sličan interface ali nije loš i u premiumu može upload na Stravu.

 

Zna li ko da li postoji nekako način da kalibrišemo nadmorsku visinu na fonu. Tipa znam da mi je ispred kuće 212m, to unesem i da posle po tom parametru on sa GPS-om računa dalje?


  • 0

#304 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 31 January 2020 - 01:09 PM

mali off: mnogo mi nedostaje win phone/mobile. Velika šteta što sticajem okolnosti nije zaživeo.

dugo sam i ja koristio Cyclers, baš je dobar bio, lagano je išao i upload na stravu.

 

nema načina da kalibrišeš računanje elevacije. Telefon ne beleži promene nadmorske visine, pa da mu je potreban početna vrednost plus neki offset koji bi da dodaš (kalibrišeš). Podatak se dobija triangulacijom, udaljenost od minimum tri satelita.

 

Da je računanje barometrom, tu bi imalo smisla to što pitaš.


  • 0

#305 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 31 January 2020 - 06:12 PM

ok, hvala mel na odgovoru. Na wp sam i ja koristio Cyclers i odjednom nije radio na 8.1, a posle ni na win 10 sistemu. Šteta, bolja je od Strave bila. Ali onaj Developer digao ruke...neće da je osposobi za Win 10...

Za utehu ima dosta app-a za Androide koje nisu loše...


  • 0

#306 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 March 2020 - 01:04 PM

https://michalozogan...-bright-future/

Deluje da ni Endomondo više nema budućnost.
Nažalost sve su veliki igraci kupili, počevši od Nike-a, Under Armour-a, Adidas-a...
Izgleda da su samo Strava i Sport Tracker ostali neprodati.
  • 0

"Лажима је све почело"


#307 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2020 - 07:25 PM

Šta je sa ljudima, odakle samo izniču ovi što voze automobile, motore i električne skutere a predstavljaju se kao bicilisti?!

 

https://www.strava.c...ties/3209347018

https://www.strava.c...ties/3209513689


  • 0

#308 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 March 2020 - 07:13 AM

Ovome bi trebalo uzeti dozvolu i gomilu para pošto vozi preko 100km/h u gradu.
  • 0

#309 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 March 2020 - 10:12 AM

Sada mnogi voze tako.. tek sada divljaju, prolaze kroz crvena svetla, parkiraju gde hoće. A pravi haos još nije ni počeo.


  • 1

#310 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 24 March 2020 - 05:48 PM

Šta je sa ljudima, odakle samo izniču ovi što voze automobile, motore i električne skutere a predstavljaju se kao bicilisti?!

 

https://www.strava.c...ties/3209347018

https://www.strava.c...ties/3209513689

 

Само ти криво што су бржи  n2:naughty


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#311 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 March 2020 - 07:37 PM

Само ти криво што су бржи n2:naughty



Probao sam snimanje vožnje dok vozim bus na 31 i rezultati su bili poražavajući. Prosečna brzina nije mogla da predje preko 20-21 km/h. I to na 1 ili 2 kruga. Za smenu od 8h još je gore, jedva 16-17 :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#312 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 March 2020 - 09:54 PM

To je poznat podatak, i u drugim razvijenijim državama da je prosečna brzina prevoza smešna, valjda oko 20, a kod nas je mnogo gore od toga. Zato je bicikl u BG zakon. Gužve kolone, i ovako se vuku busebi, plus stajanja ulaz izlaz putnika, mnogo se gubi na usporavanja kočenja stanice pa opet ubrzavanja. A semafori, šta to beše? :D

 

Само ти криво што су бржи  n2:naughty

Ma kakvi, ja ih momentalno prijavim. :D

Više me iritiraju na stravi ovi sa električnim skuterima što su umislili da su biciklisti, i njih odmah prijavim. :mrgreen:


  • 0

#313 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 March 2020 - 03:47 AM

To je poznat podatak, i u drugim razvijenijim državama da je prosečna brzina prevoza smešna, valjda oko 20, a kod nas je mnogo gore od toga. Zato je bicikl u BG zakon. Gužve kolone, i ovako se vuku busebi, plus stajanja ulaz izlaz putnika, mnogo se gubi na usporavanja kočenja stanice pa opet ubrzavanja. A semafori, šta to beše? :D

 

 

Provereno više puta iz prve ruke. Tipa: pravim društvo ljudima dok ne stigne gradski bus, onda krenem bajsom ka istoj destinaciji na koju njih prevozi bus. Dešavalo se često da stignem pre autobusa. Čak i ako nije gužva u saobraćaju. Ne zato što vozim bog zna koliko brzo, već zato što bus svako malo staje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#314 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 April 2020 - 05:21 PM

Juče mi je Sports Tracker prijavio da ne radi pa sam ga deinstalirao i instalirao ponovo.

Potpuno mu je promenjen izgled. Nisam ga još testirao pa ne znam da li su dodate neke nove funkcije.


  • 0

#315 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 April 2020 - 01:20 PM

Jel ima kakva fora da Sportstracker prepoznaje Sundig speed/cadence sensor?
Prosle godine sam koristio Strava i mogla je da cita kadencu, ona mi i treba u biti, al ove godine kad sam krenuo da vozim ne moze Strava vise da se spaja
  • 0

#316 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2020 - 01:39 PM

Ne može jer si apdejtovao aplikaciju a ukinuli su podršku za senozre u novijim verzijama..

Instaliraj stariju verziju Strave recimo 90.0 zabrani u palystore automatski apdejt i uživaj.


  • 0

#317 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 14 April 2020 - 01:47 PM

Ok, pokusacu tako. Imam neki Wahoo fitnes al nekad se spoji nekad ne a cini mi se da je Strava radila svaki put. Hvala za savjet
  • 0

#318 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 April 2020 - 05:24 PM

Ne može jer si apdejtovao aplikaciju a ukinuli su podršku za senozre u novijim verzijama..
Instaliraj stariju verziju Strave recimo 90.0 zabrani u palystore automatski apdejt i uživaj.

Znaci tako, juce sam pokusavao pola sata da uparim senzore i nikako mi nije uspelo. Mamicu im njihovu, ali verovatno radi ako platis pretplatu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#319 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 April 2020 - 05:38 PM

da, to je tako od prosle godine, imate vise o tome ovde:
https://www.dcrainma...-the-trash.html

 

Licno mislim da im je to neki novi biznis plan kako da se uzme jos para ili je pod pritiskom nekoga od velikih firmi sa kojima saradjuju...

A strava je svakako odavno prerasla ono sto je bila...

 

Na ovoj verziji rade senzori, samo obavezno iskljucite apdejtovanje aplikacije:
https://www.apkmirro...ease/#downloads


  • 0

#320 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 06:43 AM

Moze li neka sugestija, smernica, šta uraditi?
Nije problem u Wi-fi mreži.

Attached Thumbnails

  • 20200505_070150.jpg

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika