Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#321 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2020 - 07:22 AM

Edit. Tek sada se setih da si napisao da nije problem u wifi mrezi, sto valjda znaci da signal postoji. Ne znam onda sta je, pardon.

 

Ne znam da li si koristio oruxmaps ranije, izvini ako sve ovo znas:

 

Da li si presao na offline mape? U Oruxmaps si po defaultu na online mapama, a kada hoces da radis u offline mode-u moras to manuelno da uradis: Prva ikona sa desne strane gore, odmah do ikone za meni - slika mape. Onda switch map, pa "OFFLINE" i onda izaberi od onoga sto imas tamo.

 

Ako to nije u pitanju, onda ti je možda neki od trenutnih settings takav da zahteva da budes online. Možda tip layer-a? Probaj default settings pa vidi da li pravi problem. Ako ne pravi, onda je nešto što si podesio moguće samo u online mode-u.

 

Nisam nikada video taj problem, mada i ja koristim manje-više samo default postavke.


  • 0

#322 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 07:38 AM

Koristim duže vreme i sve je bilo u redu.
Nisam menjao parametre, doduse ne sa namerom, i sada vec neko vreme nema sanse.
Moram da skinem unapred mapu, bicu na voznji gde najverovatnije necu imati mrezu.
A pojma nemam sta se zbilo.
  • 0

#323 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 05 May 2020 - 01:18 PM

Pa pise sve...

tj nije ukljucena ni jedna internet veza ni mobilna ni wifi


  • 0

#324 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 05 May 2020 - 01:31 PM

Mislis na ovo ili?

Attached Thumbnails

  • 20200505_152628.jpg

  • 0

#325 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2020 - 05:00 AM

Šta je problem, imaš wifi, a aplikacija neće da ga koristi ili hoćeš da pređeš na mobile mrežu? Za ovo prvo, da nisi u podešavanju telefona zabranio aplikaciji da koristi wifi mrežu?
  • 0

#326 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 06:11 AM

Hteo sam unapred da skinem mapu preko mreze.

Nije bilo u pitanju ogranicenje wifi mreze, nesto drugo je pravilo problem i nisam utvrdio sta.

Na kraju sam deinstalirao, skinuo novu, uradio krekovanje, sada koliko vidim radi normalno.


  • 0

#327 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2020 - 06:19 AM

Kakvo krekovanje? Čega?

Super što je problem rešen :)
  • 0

#328 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 posts

Postavljeno 06 May 2020 - 07:14 AM

Nije skinuta aplikacija sa Play prodavnice.

Nego neka free verzija...


  • 0

#329 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2020 - 07:36 AM

Aha, misliš što moraš sam da pokreneš instalaciju. Ta verzija sa njihovog sajta je ona prava, davno su se nešto naljutili na Google pa ne idu kroz njihove kanale. Ali ne mora ništa da se krekuje.
  • 0

#330 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 May 2020 - 07:38 AM

Mora neki fajl da se pokrene da bi radilo, sećam se da sam i ja imao problem pa mi je ortak instalirao neki fajl kao krek, koji je rešio stvari.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#331 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2020 - 10:38 AM

Samo taj instalacioni, koji skines sa sajta. Onda telefon krene da kmeci jer nema autorizaciju da instalira fajlove koji ne dolaze sa Google Play, ti mu das autorizaciju i to je to. Nista drugo, postoji samo taj ekstra korak da se pokrene fajl sa telefona, jer se ne ide kroz Google Play.

 

Kazem cisto da ljudi ne pomisle da instalacija aplikacije kao sto je oruxmaps podrazumeva nekakvu nelegalnu operaciju. Google ne stoji iza toga i to je sve.


  • 0

#332 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 May 2020 - 10:41 AM

Samo taj instalacioni, koji skines sa sajta. Onda telefon krene da kmeci jer nema autorizaciju da instalira fajlove koji ne dolaze sa Google Play, ti mu das autorizaciju i to je to. Nista drugo, postoji samo taj ekstra korak da se pokrene fajl sa telefona, jer se ne ide kroz Google Play.

Kazem cisto da ljudi ne pomisle da instalacija aplikacije kao sto je oruxmaps podrazumeva nekakvu nelegalnu operaciju. Google ne stoji iza toga i to je sve.

Ne nije bilo samo to, mozda je sada tako, naime ukinuli su neke stvari na aplikaciji i mislim da je moralo nesto da se plati da bi radila aplikacija, ali ortak je imao neki fajl koji bi to otkljucao, tako mi se cini mada je bilo davno pte tri godine pa se vise ne secam.
Dad cu da instaliram orux u novi fon pa da vidim kako funkcionise.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#333 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2020 - 10:59 AM

Funkcionise on odlicno, ali mu je interface i dalje uzasan - krajnje neintuitivan, najblaze receno. Ali je jedini koji ima takvu kombinaciju mogucnosti, sto je jako, jako cudno (totalni offline, snimanje lokalno na telefon, nastavljanje voznje), tako da se trpi pa se covek na kraju valjda i navikne... Za mene, kombinacija oruxmaps sa MAPS.ME je fantazija


  • 0

#334 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4570 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 May 2020 - 11:08 AM

Funkcionise on odlicno, ali mu je interface i dalje uzasan - krajnje neintuitivan, najblaze receno. Ali je jedini koji ima takvu kombinaciju mogucnosti, sto je jako, jako cudno (totalni offline, snimanje lokalno na telefon, nastavljanje voznje), tako da se trpi pa se covek na kraju valjda i navikne... Za mene, kombinacija oruxmaps sa MAPS.ME je fantazija

Da odlicna app sa puno funkcija, radi kao zmaj, jedino sto treba covek da se navikne na cudan raspored i "skrivene" komande

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#335 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 May 2020 - 10:17 AM

Da li neko koristi Komoot aplikaciju za bike? Ako da, koje je vase generalno misljenje, utisak, iskustvo?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#336 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 19 May 2020 - 08:19 PM

Ja je imam, ali još nisam stigao ozbiljno da je isprobam.
Koristila bi mi za praćenje uvežene rute (na brevetu), ali odmah vidim manu da mapa ne može onako sa dva prsta da se okreće, pa ako želiš da ti put koji slediš dođe sa gornje strane na telefonu (na "severu")... ako sam jasan... :D

Kažu da je dobra za planiranje ruta, baš prekjuče je bilo o tome na GSN Italia.
Plaćeno reklamiranje, pošto Komoot sarađuje sa GSN (kao i sa TCR trkom).

Kao podesiš koji bicikl koristiš, koji je tvoj nivo forme, odrediš polaznu i krajnju tačku i dobiješ rutu koju ti aplikacija predlaže. Ima usput nekih crvenih tačkica koji predstavljaju neke interesantne stvari koje su obeležili drugi biciklisti koji su tamo prolazili.
Takođe, označen je kvalitet puta i vrsta puta (kad si na većem drumu, kad na seoskom itd.).
  • 0

#337 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 May 2020 - 08:47 PM

Ja sam je danas instalirao. Deluje mi skroz OK s obzirom da ima turn by turn navigaciju koja kazu da je mnogo bolje od google mapsa koji radi posao ali se cesto i zaglupavi.

Mene samo zanima da li u aplikaciji ima da se izabere opcija da kad pozelis da se kreces zadatom rutom tako sto te vodi navigacija, da ti ekran na telefonu (koji je u tom slucaju montiran, jel, na upravljacu) bude ugasen a da se samo pali kad nekud treba da skrenes ili naravno kad pozelis da ga sam palis.

To pitam zbog ustede baterije. Druga opcija bi bila naravno da se telefon stavi u dzep, zakljuca a da se koriste slusalice za navigaciju. No mene interesuje da li je izvodljiva ta prva opcija tako kako sam ja to zamislio...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#338 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 19 May 2020 - 09:24 PM

I mene bi to zanimalo... :)
  • 0

#339 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 12:28 AM

Mali off. Ima li nekih boljih/pouzdanijih sajtova od ova dva, za pracenje vetra i kise u real time-u ?

 

www.windy.com

 

www.rainviewer.com


  • 0

#340 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 23 May 2020 - 08:43 AM

za vetar kažu da profesionalci koriste ovaj: https://www.windfind.../49.5042/9.5421
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika