Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#261 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2019 - 08:32 PM

Решење за шта тачно? Ниси рекао да ли је теби Гармин подешен на ауто паузу. Делује као да Страва не детектује добро време за паузу, али то се лако провери - отвориш гпх фајл у неком едитору и видиш да ли ти је у кафићу/ресторану забележена гомила тачака (није укључена пауза) или само неколико (паузирано). Тек када утврдиш где је тачно проблем можеш да се бавиш решавањем. А ја сам баш и помињао то заборављање да наставим снимање руте. Онда можеш или да преузмеш тај део из Гармина или да (до)црташ ручно. У оба случаја ти је потребан засебан програм.

 

Треба имати у виду и то да Страва обрађује податке добијене из руте на неки свој начин (као и сви), али и да увек постоји контрола грешака. Можда она код тебе не ради како треба? Да ли вам се поклапа укупни пређени пут и укупно време? Онда ћеш лако да видиш колики вам је стварно био просек и који уређај је тачнији. Можда на тој рути постоји и неко ометање сигнала или договорено враћање погрешних података.


  • 0

#262 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 December 2019 - 09:07 PM

Решење за шта тачно? Ниси рекао да ли је теби Гармин подешен на ауто паузу. Делује као да Страва не детектује добро време за паузу, али то се лако провери - отвориш гпх фајл у неком едитору и видиш да ли ти је у кафићу/ресторану забележена гомила тачака (није укључена пауза) или само неколико (паузирано). Тек када утврдиш где је тачно проблем можеш да се бавиш решавањем. А ја сам баш и помињао то заборављање да наставим снимање руте. Онда можеш или да преузмеш тај део из Гармина или да (до)црташ ручно. У оба случаја ти је потребан засебан програм.

 

Треба имати у виду и то да Страва обрађује податке добијене из руте на неки свој начин (као и сви), али и да увек постоји контрола грешака. Можда она код тебе не ради како треба? Да ли вам се поклапа укупни пређени пут и укупно време? Онда ћеш лако да видиш колики вам је стварно био просек и који уређај је тачнији. Можда на тој рути постоји и неко ометање сигнала или договорено враћање погрешних података.

Hvala na odgovoru. Resenje za to sto Strava kuca i dok sedimo. Garmin jeste podesen na auto pauzu, i to odlicno radi. Ukupni predjeni put se poklapa, ali ne i vreme voznje. Meni bude recimo 2 sata, a njoj 2 ipo sata. Znaci uracunato i to vreme dok smo sedeli u kaficu. Zato joj je i prosek manji, pa se zena nervira :)


  • 0

#263 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2019 - 09:56 PM

To je ili do telefona ili do podešavanja. Autopauza na stravi funkcioniše perfektno gde god sam imao priliku da vidim. Mene je zezalo ali na nekom matorom telefonu.


  • 0

#264 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 December 2019 - 10:07 PM

Moguce je da je do telefona. Sto se tice podesavanja auto pauze, ima samo da se ukljuci ili iskljuci.


  • 0

#265 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 22 December 2019 - 10:12 PM

Poklonis zeni svoj Garmin...


  • 0

#266 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 December 2019 - 10:27 PM

Poklonis zeni svoj Garmin...

Hocu, kad kupim sebi bolji ;)


  • 0

#267 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2019 - 10:30 PM

Pa nema tu nekog mozganja, lako se i brzo ustanovi gde je problem. Mislim da bi na svakom iole krštenom telefonu to moralo da radi.

Ako je uključena autopauza u opcijama kad se zaustaviš samo otvoriš i pogledaš, ako i posle 10ak sekundi ne pauzira nego nastavi da kuca vreme to je to, našao si problem. Onda guglaš da li je neko imao isti i da li je moguće nešto uraditi, u najgorem slučaju zamena telefona. Koji je telefon u pitanju?


  • 0

#268 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 December 2019 - 10:47 PM

Не знам како је у Страви, али у неким програмима аутопауза може да се подешава засебно за сваки тип активности, па провери да није и до тога. Али, може да буде до телефона, да даје... скоковита очитавања позиције и да Страва закључује да ипак ниси статичан.


  • 0

#269 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 23 December 2019 - 08:19 AM

Pa nema tu nekog mozganja, lako se i brzo ustanovi gde je problem. Mislim da bi na svakom iole krštenom telefonu to moralo da radi.

Ako je uključena autopauza u opcijama kad se zaustaviš samo otvoriš i pogledaš, ako i posle 10ak sekundi ne pauzira nego nastavi da kuca vreme to je to, našao si problem. Onda guglaš da li je neko imao isti i da li je moguće nešto uraditi, u najgorem slučaju zamena telefona. Koji je telefon u pitanju?

O tome se zapravo i radi. Auto pauza je ukljucena, sedimo pijemo kafu, a ono kuca. Telefon je Xiaomi Redmi 3...


  • 0

#270 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 December 2019 - 09:27 AM

Да ли за то време телефон има гпс сигнал? Сад потражих, било је сличних проблема са Стравом. Да ти није истовремено покренут још неки програм који користи гпс? Знаш да Андроид практично не затвара ниједан програм, па затвори све ручно у Таск менаџеру. Друго, изгледа да је било проблема и када је активирана опција за штедњу батерије. Тешко је рећи напамет шта може да буде проблем баш код тебе/жене. Мени би било лакше да тестирам током шетње, а не вожње. Шеташ и гледаш екран. Станеш на семафору и пратиш да ли паузира. После провериш и у затвореном простору, само уђеш у продавницу.

 

Ако наставља, ја бих прво погледао гпх фајл и које су координате очитаване, односно да ли су баш близу, да може да се каже да је Страва требало да схвати да сте на истом месту. Или су скоковите, па делује као да се и даље крећете. Јеси ли проверио за тип активности? Осим што је код неких програма могуће поставити аутопаузу према типу, требало би и да игноришу кретање већом/мањом брзином од неке очекиване. Нпр, ако сам на шетњи, па ме неко повезе колима, програм ће да паузира шетњу и ако аутопауза није укључена, јер је јасно да не шетам.

 

Прво пробај да избациш из меморије све програме и да одрадиш проверу на шетњи. Реинсталирај Страву. Провери гпх фајл. Ако све делује ок, а и даље не ради, обрати се директно њима.


  • 0

#271 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 23 December 2019 - 10:49 AM

Hvala Cane na odgovoru. Probacu nesto od ovoga sledeci put na voznji. Sad zahladnelo, pa se nece voziti neko vreme. Pozdrav.


  • 0

#272 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 December 2019 - 01:07 PM

А заклео бих се да сам написао да треба пробати на шетњи, много је лакше...

Бар за проверу да ли је укључена нека штедња батерије није потребно лепо време. Но, надам се да ћете решити проблем.

Наравно, препорука је и да се проба неки други програм, без промене подешавања у телефону.


  • 0

#273 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 23 December 2019 - 02:05 PM

Može svašta da bude. Ali najverovatnije da je slučaj koji je usput pomenuo Cane, a to da je vožnja biciklom snimana u pogrešnom režimu trčanja, odnosno hodanja, a ne bicikliranja. Meni se to jednom slučajno desilo da sam vožnju započeo sa pogrešnim izborom aktivnosti. Tada Strava ne pauzira kako treba, već beleži i najmanje kretanje.
  • 0

#274 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 December 2019 - 07:12 PM

Oni su zapravo uložili dosta truda i razvili posebne algoritme da bi se to svelo na najmanju moguću meru tako da strava neće dozvoliti manipulaciju sa vremenom i predjenim kilometrima, a ume da prepozna i vožnju motornim vozilom i sl. Pa se takve vožnje uklanjaju.

 

Ma to ne radi u praksi, uklanjaju malo sutra. Eno po Zvezdari neki kvazi biciklista, garant naelektrisan skida komove gde god prođe.


  • 0

#275 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 December 2019 - 07:04 AM

Strava ima jos dosta toga da ispegla u softveru.

Recimo covek koji drzi KOM na Zezeljevom mostu u Novom Sadu je vozio prosecnom brzinom od 70.9 km/h ( sto bi odmah trebalo da bude sumnjivo ) ali je posebna zanimljivost da mu je maximalna brzina bila 42.1 km/h!?


  • 0

#276 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 30 December 2019 - 07:04 AM

Ma to ne radi u praksi, uklanjaju malo sutra. Eno po Zvezdari neki kvazi biciklista, garant naelektrisan skida komove gde god prođe.

U potpunosti se slazem,

https://www.strava.c...segments/leader

 

1. Novembra sam ga sreo i pricali smo, tek je kupio elektricno i testirao ga. Pogledajte samo koliko komova prije a koliko poslije 1. Novembra


  • 0

#277 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 30 December 2019 - 10:31 AM

ukoliko se vožnja/segment označe od strane korisnika, onda bi rezultat mogao/trebalo da se obriše.; to opet, zavisi od ekipe koja sedi u stravi i njihove procene da li je nešto lažnjak; 


  • 0

#278 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 December 2019 - 02:50 PM

Bas tako, prijavite te sumnjive i bice ispitane i uklonjene.

Evo bas gledam zezeljev most i ne vidim tu voznju od 70km/h, bice da je uklonjeno.


  • 0

#279 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 December 2019 - 03:47 PM

Pa o tome se i radi što ne rade oni ništa po tom pitanju, ja očekivao to se reši za jedan dan kad ono.. Još pre par meseci sam mu prijavio dve vožnje da je očigledno elektro jer znam dobro te segmente i kolika snaga je potrebna a vidi se na profilu da nije biciklista, nema vožnje, slike, pratioce.. prijavio sam i profil i ništa nisu uradili.

Ja očekivao oni te fino obaveste pa moraš da prepraviš i staviš pošteno koji je tip vožnje (ima na stravi i ebike da se izabere) ili ti obrišu.

Ali dobro ovo su nebitni bezvezni segmenti po gradu, da je neki poznat i popularan prijavilo bi sigurno više ljudi.

 

https://www.strava.c...003#69537316570


  • 0

#280 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 December 2019 - 04:36 PM

ja koliko vidim uklonjen je, tvoje vreme je prvo.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika