Jump to content


Fotografije
- - - - -

Bike Aplikacije za telefon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
761 odgovora na ovu temu

#221 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 19 August 2019 - 06:04 AM

Juce sam snimio voznju Sports Tracker-om. Juce sam se ulogovao na sajt preko racunara, exportovao gpx. Sad sam se ulogovao na sajt i sve radi bez problema.


  • 0

#222 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 19 August 2019 - 04:49 PM

Hvala na odgovorima. Mogu da se ulogujem na sajt, ali ne mogu na fonu,a kad to ne mogu onda ne mogu ni da exportujem gpx na sajt.
  • 0

#223 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 December 2019 - 09:50 AM

Ima li nešto za praćenje servisnih intervencija na biciklu? Tipa, podmazao lanac nekog datuma (nakon X kilometara), zamenio nešto i slično? Za kola ima dosta toga, a za bicikl? Aplikacija iz posta 32 nije dostupna.
  • 0

#224 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 December 2019 - 10:40 AM

I to ima u stravi

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#225 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 08 December 2019 - 11:02 AM

Mislis na ovo https://maintrack.app/ ili direktno u Stravi?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
  • 0
JoJ

#226 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 December 2019 - 12:06 PM

Može da se koristi bilo šta. Ja npr. koristim Evernote. Napraviš kategoriju samo za bajk i sve detaljno vodiš.
  • 0

"Лажима је све почело"


#227 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 December 2019 - 02:48 PM

Mislis na ovo https://maintrack.app/ ili direktno u Stravi?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Direktno u stravi, ne može preko mobilne aplikacije
https://www.strava.com/settings/gear

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#228 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 December 2019 - 08:51 PM

Imas za takve stvari najobicniji notes ili kalendar u koji mozes da upises podsetnik. Sluzi tome i parce papira i olovka.

Imam utisak da u neko dogledno vreme dolazi i aplikacija koja ce nam istog momenta kad sednemo na wc solju govoriti gde se nalazi papir da obrisemo doope.

Ovo je era pametnih telefona a ljudi postaju sve gluplji, bas zbog toga.

Izvinjavam se unapred zbog ovog komentara ali bas nisam pobornik zivota preko aplikacija...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#229 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 08 December 2019 - 09:47 PM

Zavisi, nekog app i bilo šta u vezi digitalizacije zaglupi (hm, valjda od "zaglupiti" :) ) a nekog oplemeni. Dobro je nešto razumeti u praksi, ali onda to što razumeš u praksi, posle radiš preko nekog programa, da ne bi proračunavao toliko - neki u suštini fizički posao.

 

Tako se na primer uči u nekoj školi gde se ozbiljno radi. Tipa proračunavaš reduktor iz Mašinskih elemenata "pešaka". Proračun dug "kilometar". Kroz proračun shvatiš suštinu. Onda to baciš u fioku i nikad više ne radiš tako. Uzmeš aplikaciju (čitaj program) ubaciš određene parametre i uz nekoliko klikova dobijaš sve.

 

Dakle tako treba shvatiti i ove aplikacije. Primer, ja sve što nosi digitalizacija obožavam, jer znam da su uglavnom to rešenja koja mnogo olakšavaju posao i život. Nisam otišao da platim račun na šalter, pitaj boga od kada. Sve uradi elektronsko bankarstvo. Da uplatim kredit za telefon. Čak sam se olenjio da kupim i garderobu, pa često naručim preko neta. Patike već 4-5 puta kupujem preko neta i čeakm ih brzom poštom...Da nosim keš sa sobom, ako mi nađeš dvadeset dinara to je prosto neverovatno, papirni novac ne nosim sa sobom godinama, sve radim preko debitne kartice. Iznerviram se uvek kada neke trgovine iste nemaju (velike im provizije kažu, iako im dina kartica to omogućava sa minimalnim provizijama...ali druga tema...).

 

Tako mislim i za aplikacije. Ako razumeš dobro to što koristiš, neće ti biti problem ni kada ta aplikacije ne bude radila da to staviš na papir. 

 

Evo zanimljivog detalja kako može da zaglupi običan kilometar sat. Možda ću biti i malo kontradiktoran za ono što sam pisao iznad. Od "rođenja" sam ga imao na guvernali. Bez njega bio kao ćorav. Ako ga nema, to je bila "prazna vožnja". Buljiš u njega i gledaš da ne padne brzina ispod 26.6 km/h, jer ako padne onda je to vožnja za babe (što nije tačno), i ne samo to, nego gledaš prosek, pa koliko kilometara si prošao i td...voziš kako brzinomer želi.

E onda sam promenio. Rekoh daj da ga skinem (ostala samo instalacija a i nju ću da skinem) a vožnju snimim preko aplikacije. Aplikacija u džepu, guvernala prazna.

Od tog momenta su mi se vožnje mnogo poboljšale u svemu. Sada vozim na osećaj. Možda Vam bude smešno, ali sada vozim na osećaj i tačno sam istančao čula i znam koliko mom organizmu treba, nisam rob onog ekrana sa guvernale...i čak često imam bolje parametre nego kada sam non-stop buljio u kilometar sat. Posebno u brdima, sada lepo voziš koliko možeš, a ne da siluješ ako ekran kaže da se ide sporo. I posle takve vožnje se čovek bolje oseća a i bolje ulazi u formu. Nekako je jači i zdraviji. To treba skinuti jednostavno. Zanimljivo je i to da kad ga neamaš zanimaš se uz put pa sabiraš koliko si kilometara prešao, jer na putu uglavnom ima obeleženih kilometara i td. Na ekran fona baciš s vremena na vreme pogled zbog običnog sata, a aplikacija radi u pozadini i pogleda se tek kada se stigne tamo negde na odredište ili kući.

 

Eto, to je moje neko zapažanje. OK, možda ja u stvari nisam umeo da koristim taj brzinomer pa sam jednostavno isti odbacio. Svako treba da podredi sebi šta mu najviše odgovara. Možda bih i ja sutra probao neki Garmin, ali nekako mi Sport Tracker pokazuje baš sve ono što mi je potrebno.


  • 3

#230 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 December 2019 - 05:23 AM

Lično za prevozna sredstva koristim excel tabelu (tj. LibreOffice Calc - jer mi Microsoft nije na listi omiljenih proizvođača softvera). Radi posao.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#231 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 December 2019 - 08:38 AM

Notes I excel?

nećete da slavite rodjendan delovima pa da vam je bitan datum?

valjda vam je bitno koliko su prešli ti delovi?

Kako to zapisujete u notes?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#232 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2019 - 05:18 PM

Baš zato i pitam. I ja upisujem u Google keep, ali to nije to.
I dalje ne znam kako u stravu da upišem podmazivanje lanca. Vidim da mogu da dodam delove, što je super, ali ne i servise postojećih delova (podmazivanje lanca, ležajeva raznih vrsta, servis viljuške...)
  • 0

#233 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 December 2019 - 05:59 PM

Prosto dodaj bilo koji deo a u opisu napiši podmazivanje lanca

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#234 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 20 December 2019 - 07:36 PM

Meni jedna od najkorisnijih aplikacija za vodjenje evidencije o odrzavanju, kao i trajanosti komponenti.
Radi tako sto sinhronizuje sa STRAVA akauntom tako da imate i vrijeme i kilometrazu predjenu sa odredjenim djelovima na biciklu.
Servisne intervale mozete podesiti po zelji
Mnogo korisna.
https://www.probikegarage.com

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#235 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 December 2019 - 08:42 PM

Znaci bez Strave nista, steta. Izgleda da ce me naterati da kreiram nalog i radim sync sa ridewithgps-a, posto nikad nisam bio ljubitelj strave, ali mozda se nesto promenilo u medjuvremenu.
Jel ima Strava u free desktop verziji mogucnost spajanja vise ruta u jednu? I generalno editovanje ruta. Mislim na snimljene voznje, ne na planiranje potencijalne rute, za to mi je ridewithgps ok.
Za sada u tu svrhu koristim neki online alat koji spaja vise fajlova ali nije bas sjajan.
  • 0

#236 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2019 - 09:20 PM

Јави ако нађеш неки нормалан едитор рута, и мени често затреба. Мада, веб интерфејс је довољно мучан и за планирање руте, едитор би ме вероватно излудео. Зато сада користим десктоп програм GPS Track Editor. Има багова и нема неке нарочите опције, али ипак се сналазим и брзо завршим. Цео фолдер је 9 МБ.

 

Највише ме нервира што уместо у Страву морам да шаљем руту на мејл. Јесте тривијално, исто као слање на Страву, али после се треба натерати да снимим руту на диск и да се бавим свим тим. Па онда досадно слање ручно на Страву. Обично ме толико мрзи да остављам руте у мејлу данима. :) Бар да десктоп програм омогућава директно слање на Страву...


  • 0

#237 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 20 December 2019 - 09:37 PM

Znaci bez Strave nista, steta. Izgleda da ce me naterati da kreiram nalog i radim sync sa ridewithgps-a, posto nikad nisam bio ljubitelj strave, ali mozda se nesto promenilo u medjuvremenu.
Jel ima Strava u free desktop verziji mogucnost spajanja vise ruta u jednu? I generalno editovanje ruta. Mislim na snimljene voznje, ne na planiranje potencijalne rute, za to mi je ridewithgps ok.
Za sada u tu svrhu koristim neki online alat koji spaja vise fajlova ali nije bas sjajan.

Plasim se da te nisam bas najbolje razumeo
U free verziji (ne znam kako je u placenoj) svaka voznja je zasebna ruta. Planiranje rute nikad ne radim. Jednostavno startam stravu na satu i zaustavim kad zavrsim voznju.
Poslije provjerim odredjene interesantne segmente kako sam vozio, uporedim se sa drugim vozacima itd.
Spajanje vise voznji u jednu rutu mislim da ne moze.


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#238 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 December 2019 - 09:39 PM

Ridewithgps ima tu opciju uz placanje (premium nalog), mozda i probam nekad.

 

Problem mi je sto se ne setim bas uvek da upalim snimanje. Onda rucno dodam to parce sto sam zaboravio, pa imam bezveze za jednu voznju 2 ili 3 segmenta, iako je realno bio jedan. Pride za dnevne voznje do posla i nazad svaki dan imam 2 voznje, i to moze realno da bude jedna jer mi nije neki segment preterano interesantan, vise ga snimam radi ukupne kilometraze, pa nemam potrebe da imam 2 voznje za "prostu" aktivnost kao sto je odlazak na posao.


  • 0

#239 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 20 December 2019 - 09:53 PM

Da razumijem, ista stvar je i kod mene posao mi je 1,7 km daleko i spasava mi kao dvije voznje.
Softwere koji sam ostavio obavezno probaj. Meni je extra sto se odrzavanja bajka tice, narocito kad je suspenzija u pitanju a servisira se po broju predjenih sati.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#240 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 December 2019 - 10:17 PM

Znaci bez Strave nista, steta. Izgleda da ce me naterati da kreiram nalog i radim sync sa ridewithgps-a, posto nikad nisam bio ljubitelj strave, ali mozda se nesto promenilo u medjuvremenu.
Jel ima Strava u free desktop verziji mogucnost spajanja vise ruta u jednu? I generalno editovanje ruta. Mislim na snimljene voznje, ne na planiranje potencijalne rute, za to mi je ridewithgps ok.
Za sada u tu svrhu koristim neki online alat koji spaja vise fajlova ali nije bas sjajan.

 
Sta znaci "spajanje vise ruta u jednu"?
U stravi postoji editovanje rute, ali nikako nije moguce da spojis dve razlicite rute iz prostog razloga zato sto ruta mora da ima pocetak i kraj tako da putanja mora da bude spojena.
 
Ako si ipak mislio da seces "voznju" a ne rutu to moze, mozes i da spojis dve voznje, da skratis i sl, ali ne mozes da dodajes kilometre, vreme i slicne stvari koje sluze za varanje.
 
 
 

Јави ако нађеш неки нормалан едитор рута, и мени често затреба. Мада, веб интерфејс је довољно мучан и за планирање руте, едитор би ме вероватно излудео. Зато сада користим десктоп програм GPS Track Editor. Има багова и нема неке нарочите опције, али ипак се сналазим и брзо завршим. Цео фолдер је 9 МБ.
 
Највише ме нервира што уместо у Страву морам да шаљем руту на мејл. Јесте тривијално, исто као слање на Страву, али после се треба натерати да снимим руту на диск и да се бавим свим тим. Па онда досадно слање ручно на Страву. Обично ме толико мрзи да остављам руте у мејлу данима. :) Бар да десктоп програм омогућава директно слање на Страву...

Najbolji program za pravljenje ruta je na prvom mestu strava route builder, pa plotaroute, i na trecem mestu garminov connect sve ostalo nije ni prici.
 
Sve pricam o desktop verzijama, nikakve mobilne aplikacije tu nemaju takve opcije kod pravljenja ruta.
I nema sta da saljes na mail, ruta koju napravis na stravi je odmah i u aplikaciji sinhronizovana.
 
 
 

Da razumijem, ista stvar je i kod mene posao mi je 1,7 km daleko i spasava mi kao dvije voznje.
Softwere koji sam ostavio obavezno probaj. Meni je extra sto se odrzavanja bajka tice, narocito kad je suspenzija u pitanju a servisira se po broju predjenih sati.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Moze strava to da ti snimi i kao jednu voznju, ali onda treba da razumes da je ta "voznja" trajala i dok si ti bio na poslu znaci tipa 10 sati za ta 3.4km :)
 
ne kapiram gde je to problem kada su to realno dve razlicite voznje?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika