Jump to content


Fotografije

trgovci polovnjacima sa izborom za 2XMTB (17 i 21 inc)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
71 odgovora na ovu temu

#1 ivandecofun

ivandecofun
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 12 August 2014 - 09:16 PM

Trazim pomoc za kupovinu 2 MTB za suprugu i mene. Danima gledam oglase, nadjem jedan drugog nema je moja prica, dok se drugi pojavi prvi se proda i sl. Postoje li prodavnice polovnjaka u Srbiji? Gde mogu na jednom mestu da probam i kupim bicikle? Iz Uzica smo pa i udaljenost ima znacaj. Budzet mi je do 600 za oba, muski 300-400, zenski resto. Nije da hocu na zeni da stekam vec cu mnogo vise terati tocak od nje. Gde da se uputim, predlozi dobrodosli?

 

 


  • 0

#2 folcika

folcika
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 13 August 2014 - 07:18 AM

Kao sto vec najverovatnije i znas,ciklo berza-mali oglasi-...... :) I lagano,nadji oba kod jednog prodavca i dobices dodatni popust :D 


  • 0

#3 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 13 August 2014 - 09:40 AM

Dva nova bicikla. Sebi uzmes za te kupis dva nova bajka i uzivas. Ne cimas se da ides da ih probas ne trosis stavku gorivo. Plus capriolo ima sada akciju staro za novo pa ako imas stari bajk sto da ne. Pod pretpostavkom da si nov u biciklizmu moram ti reci da uz kupovinu bicikla racunaj na dve kacige dvoje pari bici gaca, dva dresa. U tom slucaju tebe to izadje najjeftinije: 2x komplet kineski na cb 90tak evra+2xkaciga najjeftinije oko 60e sto je dodatni trosak od 150e. Brzinomeri torbice pumpe i ostali dodaci kao sto su bidon, drzac za bidon ako zelis da ih kupis su oko 80tak evra za oba bajka.
  • 0

#4 ivandecofun

ivandecofun
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 13 August 2014 - 02:41 PM

Gledam oglase non stop, u jednoj pamet legnem u drugoj se probudim:D, radije bih polovnjake, znam da se uvoze polovni pa zbog toga i pitam ko je u toj prici najpoznatiji.


  • 0

#5 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 13 August 2014 - 03:44 PM

Nema najpoznatijeg. I svi ti mali oglasi su lov u mutnom. Moras znati tacno sta zelis, kako se krecu cene i na karju najvaznije zanti da li e taj bicikl presao svet tri puta ili je stvarno nov kao sto 99% prodavaca na oglasima tvrdi. Budes li omanuo u bilo kom od ova tri koraka zajebaces se posteno. Prvi korak kupi ces nesto sto ti ne treba, veliko ti je malo, za cenu i stanje bicikla mislim da ne treba da ti objasnjavam.
  • 0

#6 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 13 August 2014 - 03:54 PM

Колико планираш да возиш те бицикле?


  • 0

#7 ivandecofun

ivandecofun
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 13 August 2014 - 08:22 PM

Planiram rekreativno da vozim vikendom sa suprugom, dnevno u setnji sa kerom. Vikendima po Zlatiboru, Tari i okolini, mahom zemljanim putevima, ne neki teski off road, ostatak makadam i asfalt po gradu i blizoj okolini. Sto se tice necega sto sam gledao, to je mahom LX oprema, V-break zadovoljava, lakse bolje, ne neka budzevina, najnormalniji polovni bicikl za rekreativca. Za zenu naravno nesto losije kako bismo stali u budzet (500-600). Opremu cemo pride kupovati, kacige prvo a odmah potom i korpa za kera da ga vozim kad lipse (patuljak snaucer od 8kg). Ne mislimo da ce nam trebati u pocetku garderoba jer sve je to rekreativna kombinacija, sat dva motanja, a u buducnosti ako se nalozimo kupovacemo neophodno. Nabavio sam za pocetak nosace za kola:), inace bicikle nismo vozili 30 godina:D


  • 0

#8 ivandecofun

ivandecofun
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 13 August 2014 - 08:26 PM

A sta mislite o velicinama, ja 192 (noga 85), zena 172 (noga 80). Po racunaljkama trebaju nam manji, po iskustvu iskusnih veci, ja zato mislim sredinu da uzmem 17 i 21 inc?


  • 0

#9 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 13 August 2014 - 08:52 PM

Ако ти треба за рекреативну вожњу deore чак и нека лошија опрема завршава посао,ја бих ти такође саветовао да погледаш у Каприолу,тренутно је тамо акција старо за ново.Ја имам Лизарда и за то што теби треба може одлично да те служи,плус тренутно је на акцији,можеш да погледаш и неке Полар.А имаћеш и гаранцију.Не мораш писати две поруке за редом у року од неколико минута имаш опцију уреди.


  • 0

#10 ivandecofun

ivandecofun
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts

Postavljeno 13 August 2014 - 09:10 PM

Rado bih kupio domaci proizvod, i sam sam proizvodjac, ali cena/oprema me teraju ka polovnjaku. Kamo lepe srece da mogu da se toliko opustim, povedem zence za Bg, udjem u radnju, probam, izvadim karticu, kupim sta mi se svidja, ko Nemac. Mi hocemo da probamo da budemo rekreativci, mozda nam se ne svidi, sta cu onda sa novim a polovnim biciklom? Bar 30% odma gubim. Stari nemam za zamenu......tako da moram polovnjaka. Slazem se za opremu, moze i Alivio.


  • 0

#11 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 14 August 2014 - 02:12 AM

Pazi ovako. Prvo tebi oprema ne igra neku veliku ulogu. Drugo sto se tice polovnih bicikala vazi ko ne plati na mostu platice na cupriji. Posto si nov u svemu ovome kupi lepo dve normalne nove bicikle i vozi. Ovo,sa polovnim mi ne izgleda da ce po tebe dobro da se zavrsi. Stavi se u poziciju da kupujes polovan auto. Da li bi vodio mehanicara sa sobom ili bi sam kupio na prodavcevu rec da je kao nov. E ovde ti je ista stvar samo se radi o manjim novcanim jedinicama nego auto.
Ovaj capriolo sto vozi clan kasalovic je isti ili u najmanju ruku slican a od nekih i bolji od 80% bicikala na berzi koji su tu negde rang 350e.
  • 0

#12 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 14 August 2014 - 07:46 AM

Idi kod Milivoje i kupi novo, imas dve godine garanciju, a iz mog iskustva i nema sta da se kvari. Planet bike ima i akciju do 1. septembra   - 20%  na 4 kupljene stvari. 

Novo je novo. 


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#13 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 14 August 2014 - 08:15 AM

Rado bih kupio domaci proizvod, i sam sam proizvodjac, ali cena/oprema me teraju ka polovnjaku. Kamo lepe srece da mogu da se toliko opustim, povedem zence za Bg, udjem u radnju, probam, izvadim karticu, kupim sta mi se svidja, ko Nemac. Mi hocemo da probamo da budemo rekreativci, mozda nam se ne svidi, sta cu onda sa novim a polovnim biciklom? Bar 30% odma gubim. Stari nemam za zamenu......tako da moram polovnjaka. Slazem se za opremu, moze i Alivio.

 

Што се тиче рекреативне вожње ако имаш воље,хоћеш онда и можеш,што каже она стара "бој не бије свијетло оружје него срце у јунака".А што се тиче куповине,а шта ако ти се свиди,а половњак случајно откаже што није искључено?Посматрај и са друге стране и стави на једни страну зашто ново,зашто половно.Ја сам недавно имао проблемчић са новим гумама и сервисер ми је о свом трошку заменио обе гуме(гаранција) можеш прочитати у теми у којој сам представио бајс.Е када то тако поставиш где имам сервисера,шта ми је ближе,половњак је мачка у ђаку,онда донеси одлуку.Ево даћу мој пример,недавно сам купио Лизарда и гледао сам свашта,претежно ново и дођем до закључка да ће тај бицикл сасвим задовољавати моје потребе по приступачној цени(попуст и то велики) и одлучим да га купим,плус сервис ми је удаљен двадесетак километара,ако ми нешто затреба,а ево из примера то се и догодило.А што се тиче половњака да одем сто километара да погледам бајс,за који не знам да ли ваље,јер то што пише у огласима,на то се и не може баш ослонити и птитом да дам 300+ евра,тако да је за мене логичан избор био нови Лизард.Ја сам поборник куповине новог бајса из више разлога,неке сам овде и написао.Ниси нам написао колико би ти километара возио/прелазио?И заборавих што се тиче замене старо за ново бицикл не мора да је исправан тако да то верујем да можеш некоме да очистиш подрум или шта већ за два стара бајса или да узмеш на отпаду по цени старог гвожђа.Савет је наш,а све остало је на теби.


  • 0

#14 djuroslav

djuroslav
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts
  • LocationУжице

Postavljeno 14 August 2014 - 08:21 AM

Као што рече Зоран, иди до Миливоје... За те паре можеш да узмеш два солидна бицикла. Ту ти је и гаранција 2 године. Зимус сам узео код њега бициклу и за сада сам презадовољан сарадњом. Смарам га буквално за сваку ситницу  :mrgreen:


  • 0

#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 August 2014 - 08:49 AM

Planiram rekreativno da vozim vikendom sa suprugom, dnevno u setnji sa kerom. Vikendima po Zlatiboru, Tari i okolini, mahom zemljanim putevima, ne neki teski off road, ostatak makadam i asfalt po gradu i blizoj okolini. Sto se tice necega sto sam gledao, to je mahom LX oprema, V-break zadovoljava, lakse bolje, ne neka budzevina, najnormalniji polovni bicikl za rekreativca. Za zenu naravno nesto losije kako bismo stali u budzet (500-600). Opremu cemo pride kupovati, kacige prvo a odmah potom i korpa za kera da ga vozim kad lipse (patuljak snaucer od 8kg). Ne mislimo da ce nam trebati u pocetku garderoba jer sve je to rekreativna kombinacija, sat dva motanja, a u buducnosti ako se nalozimo kupovacemo neophodno. Nabavio sam za pocetak nosace za kola:), inace bicikle nismo vozili 30 godina:D

 

 

Evo:

http://www.2bike.rs/...kl#.U-x3e8WSzwk

 

http://www.2bike.rs/...kl#.U-x3hMWSzwk

 

Da se siti navozate. Ako ti se daje više para, ima i za više para bicikala. Ovi mogu uz svako i niz svako brdo, jednostavni, jeftini, pouzdani. Barem na slikama deluju OK, treba proveriti uživo, naravno, je li ima nekih većih ulaganja.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 14 August 2014 - 10:02 AM

Kao sto sam ti rekao uzmi polovnu znas vec od koga i nemas brige.A pogotovu to sto si rekao da ti se to mozda i ne svidi pa ces i prodati bicikle.

Sa polovnom biciklom ces mozda nesto izgubiti a mozda i ne,a sa novom gubis minimum 30% a veruj i vise.

Novo je novo i to je prava stvar ali ima i nekada boljih opcija...


  • 0

#17 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 14 August 2014 - 10:10 AM

Zemljace pozdrav... I ako se bavim trgovinom i prodajom bajseva, ipak cu se pridruziti kolegama koji te savetuju da uzmes nove bajseve. Ipak si neko ko tek treba da udje u svet bicikli i opreme, i bilo kakva anomalija i sitnica da fali na polovnjaku, tebi ce pretstavljati potencijalno veliki problem. Na novom bajsu sa slabijom opremom ta mogucnost je smanjena na minimum. Tacno je da ces izgubiti na novim bajsevima 30tak posto od cene ako ti se sve ovo ne svidi i resis da ih prodas, ali racunaj i na polovnim ako ti se svidi da ces toliki procenat morati mozda da ulozis, pa se sve to manje vise svodi na isto.

 P.S opasno dobrog psa imas... :smile: Evo i mog ljubimca...

Attached Thumbnails

  • P9230679.JPG

  • 0

#18 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 14 August 2014 - 10:39 AM

Navescu primer za poslednje  3 bicikle sto sam uzeo polovne a kasnije ih prodao,da nisam imao od ulaganja nista osim zemene plocica na jednoj a na drugoj samo zemenu ulja u zadnjoj hidraulici.Vozene su po par meseci i na nijednoj nisam dobio manje novca nego sto sam platio.

Najbitnije od koga kupujes i sta kupujes...


  • -1

#19 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 14 August 2014 - 11:05 AM

Slazem se...ni ja ni na jednoj ne dobijem manje novca nego sto je platim...cak se nesto i zaradi...bude za corbicu...:-)


  • 0

#20 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 14 August 2014 - 11:46 AM

Navescu primer za poslednje  3 bicikle sto sam uzeo polovne a kasnije ih prodao,da nisam imao od ulaganja nista osim zemene plocica na jednoj a na drugoj samo zemenu ulja u zadnjoj hidraulici.Vozene su po par meseci i na nijednoj nisam dobio manje novca nego sto sam platio.
Najbitnije od koga kupujes i sta kupujes...

Naravno uvek ima izuzetaka. Ali tvoja recenica najbitnije je od koga i sta kupujes ovde ne vazi. Covek je nov u svemu ovome. Da li ti mislis da moze pocetnik da prepozna da nesto na nicklu ne stima? Sem da nije u raskantanom stanju do bola. Na kraju krajeva neka kupi sta hice ja sam moje misljenje rekao odavno. To da se poredite sa drugima tipa ja sam dobro prosao i tako dalje nije u redu. Treba se staviti u koZu kupca i razmisljati na taj nacin, a ne sta vi vi uradili koji imate znanje o biciklima.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika