Jump to content


Fotografije

Lezaljka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
504 odgovora na ovu temu

#241 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 31 August 2019 - 11:34 PM

Porucih malopre nov Cruzbike Q45.

 

Test voznja pre kupovine bi mi produzila sve barem mesec dana ako ne i vise, a hocu jos da se vozim ove godine. Vagao, razmisljao, imam osecaj da sam pola interneta procitao na ovu temu u zadnje 2 nedelje. Nakon kontaktiranja svih proizvodjaca koji su me zanimali, cruzbike su imali ubedljivo najbolju podrsku. Apsolutno sve sto me zanimalo su odgovorili do detalja, a verujte mi smarao sam prilicno, kilometarski mailovi. Cak su mi i za shipping izasli u susret posto je po podrazumevanoj tarifi FedEx cepnuo neku nenormalnu cifru shippinga za dodatnu opremu, posto sam i nju porucio uz bajs (specificne stvari vezane za oblik rama, paktreger, donji nosac za bisage...). Azub sa druge strane, nisu odgovorili ni na jedan mail, iako su mi bili prvi izbor inicijalno, tako da su mi "dobrom" poslovnoscu samo pomogli da ih preskocim.

 

Ovakav koncept bajka/pogona ima prednosti i mane u odnosu na "klasican" rekumbent gde je pogon na zadnjem tocku, ali su prednosti u mojoj glavi prevagnule. Cena mi nije bila primarni faktor, ali izmedju ostalog i to je prednost - malo su jeftiniji nego slicni modeli (sa suspenzijom). Moram da im pohvalim zajednicu tj forum, nisu kao nijedan "fabricki" forum, bas pozitivno, pregrst korisnih informacija i ideja. Vec razmisljam o prepravci sedista sa nekim Thor, ali ajd prvo da probam fabricko :) Takodje sto sam na njihovom forumu saznao, Q45 podrzava i 700c tockove (naravno i 27.5), sto je odlicno za neku buducnost ako zelim da se ubrzam. Kad stigne, javljam utiske. Iako znam da ce konkretno za cruzbike prvih par dana biti uglavnom losi utisci dok ne naucim da ga vozim, al dobro, sta je tu je, bicu uporan :)

 

Ukoliko se ispostavi da mi odgovara, bajs planiram da koristim za voznje po asfaltu i za cesci odlazak na posao, tako da ce mi prva nabavka biti neka lagana torba u koju mogu da ga spakujem i unesem u lift/kancelariju. Posto zvanicno biciklu ne smem da unosim da im ne bi prljao "fensi" belu zgradu (blatnjave cipele ne prljaju uopste, samo tockovi od bajsa...). Kad kazem nabavka, verovatno ce se svesti na izbor adekvatnog materijala i odlazak do snajderke da mi sasije sta hocu, gotovo sumnjam da ima.

Mtb cu zadrzati za teren, iako i q45 planiram da probam na utabanom tlu, da vidim kako se ponasa.

 

@Dusan011

Umalo da zaboravim, jos jednom hvala na preporuci za cruzbike, na kraju sam to izabrao.


  • 0

#242 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 01 September 2019 - 03:56 PM

Sto kaze narod u zdravlju da te sluzi. Nije valjda da rade i subotom. Mozda bi mogao njihove odgovore na tvoja pitanja da kopiras ovde ako sadrze neke korisne informacije za buduce vozace.


  • 0

#243 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 September 2019 - 08:18 PM

Hvala!
Odgovaraju i subotom, da, cak i danas.
U sustini nije bilo preterano mnogo tehnickih pitanja, vise za postarinu i probnu voznju. Svakako kad stignem napisacu, ovih dana sam nesto u guzvi, ako ne - kad stigne bajs svakako :)
  • 0

#244 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 12 September 2019 - 01:26 PM

U zdravlju da ga voziš :).

 

Meni konačno stigao RaptoBike, za sada je još u fazi podešavanja:

img0.jpg


  • 2
Pozdrav

#245 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 12 September 2019 - 02:13 PM

Hvala :) trenutno je na carini, juce stigao u BG...

Odlicno izgleda RaptoBike, svidja mi se boja! Bas je lowracer varijanta, jel sediste fabricko? To mislim da ce mi biti jedna od prvih modifikacija na q45 zbog znojenja i velicine, ali naravno prvo cu probati. Ima Ventisit navlaka za fabricko, ili u nekom trenutku da se zameni sa Thor sedistem iz Poljske uz ventisit naravno, deluje slicnog oblika kao tvoje. Za Thor me smara jer moram da modifikujem nosace, ali svi ga hvale, pogotovo jer ga ima u vise velicina.
To je 20-26 kombinacija tockova? Uzimao si samo ram ili komplet pa sklapas? Kad se naviknem malo na q45 voleo bih da probam i ovako nesto nisko, da se organizujemo za neku voznju i razmenu iskustava kasnije :)
  • 0

#246 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 12 September 2019 - 08:51 PM

Hvala :). Planirao sam da uzmem samo ram (što uključuje sve osim točkova i mehanike), ali onda ko zna kada bih ga sklopio. Ovako imam sve za početak, pa posle mogu da ga upgradeujem. Točkovi su 20/26.

 

Ne verujem da RaptoBike pravi i sedište, čini mi se da je od OceanCycle, a po dimenzijama je sličan kao Thor Seat Easy. Ista Ventisit navlaka im odgovara.

 

Nadam se da ću ga sklopiti u sledećih nedelju-dve. Ako zalutaš sa svojim Q45 u okolini Minhena, javi se :).


  • 0
Pozdrav

#247 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 September 2019 - 07:39 AM

Nisam mislio da oni prave sediste, nego sam hteo da kazem standardna je oprema. Super izgleda, hvala za info.

Meni bi vise odgovaralo da sam uzeo samo frameset, ali nije bilo u opticaju za ovaj model, samo za osnovni T50. Svakako je bolje kad sve uzmes odjednom jer znas da ce da radi, pa posle menjas ono sto ti ne odgovara. Koliko vidim, cena mu nije strasna za komplet.

Jel si uzeo sa prednjim menjacem ili bez? Vidim da je prednji zupcanik ogroman u varijanti bez menjaca, cak i za 20 tocak. Nije za brdo, ali kapiram da na ravnom leti :) Ne uspevam sad preko moba da vidim koliki je u standardnoj opremi ali vidim u delovima da imaju u ponudi i 70t. Na q45, 38-11 je najveci prenos koji imam (26 tocak), na nizbrdicama ce sigurno zafaliti, ali videcu jos u praksi kako ce to izgledati.
  • 0

#248 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 13 September 2019 - 10:58 AM

Bez prednjeg menjača je, planiram samo da ga vozim na ravnom. 60t sam otprilike uzeo za početak, a imaju i 80t opciju :).

 

Sa 38-11 prenosom i 26 inča točkom treba kadenca preko 100 rpm za brzine preko 40 km/h koliko vidim. Meni bi to bio problem, ali za laganu vožnju po gradu verovatno će da ti odgovara. 


  • 0
Pozdrav

#249 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 September 2019 - 03:00 PM

Čestitam obojici, javljajte utiske i šaljite fotke

Fotka da dočara kako izgleda monstrum od 60 zuba
https://www.instagra...id=m1mgaastdu9n

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#250 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 13 September 2019 - 03:07 PM

Vozim dosta i van grada ali do sad mi nije bio ni u najboljoj kondiciji prosek preko 27-28km/h i to na kracim ravnijim sekcijama, mtb 26 i max prenos 42-11. Ne ocekujem da cu sa ovim biti toliko brzi da mi na ravnom zafali pogona, samo na nizbrdici.
Ram ima nosac za prednji menjac pa ukoliko bude potrebe zamenicu pogon na neki sa dve sajbne, samo da nadjem odgovarajuci odnos. Ne bih tri jer sa 11-42 kasetom nisam siguran da ima poente.

@ione
Hvala :)
  • 0

#251 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 05 October 2019 - 10:53 AM

Sklopljen konačno, za sada u žurbi sa pedalama iz supermarketa :).

Još samo da se vreme prolepša.

img01.JPG

 

 


  • 1
Pozdrav

#252 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 05 October 2019 - 01:51 PM

@himzo   Koliko moze volan da se zakrene, da li se pri tome utice na uvrtanje lanca?


  • 0

#253 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 05 October 2019 - 04:57 PM

Na levo otprilike ko i moj drumaš, na desno malo manje, jer guma počne da češe lanac. Mada, može da se prednji točkić distancira od rama. Uvrće se lanac, posle određenog ugla ne može da se pedala jer spada lanac sa pulija. 

 

Definitivno nije dovoljno manevrabilan (?) za grad, ali znao sam to. Čak i da jeste, ne bih se usudio da vozim nešto ovako nisko pored automobila.


  • 0
Pozdrav

#254 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 05 October 2019 - 06:30 PM

Hteo si reci okretan verovatno :)

Jos jednom da ponovim da je boja odlicna, bas lepo izgleda. Javi utiske u voznji kakav je. Koja je neka minimalna brzina sa tim prednjim zupcanikom? Ovo je dve standardne duzine lanca? Svakako bolje od zadnjeg pogona sto se toga tice, tamo je uglavnom 4.

Nikako da uslikam moj kako treba, nadam se da cu sutra naci vremena i da napisem utiske iz voznje.
  • 0

#255 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 05 October 2019 - 07:25 PM

Hteo je himzo da kaze da je podvozan ali mu je mali ајншлаг.


  • 1

#256 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 06 October 2019 - 08:07 AM

Da da, podvozan :).

 

@dule0911

 

Ne znam za minimalnu brzinu, možda par km/h. Kaseta je 11-32. Lanac sada ima 194 linkova, skoro dve standardne dužine.


  • 0
Pozdrav

#257 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 12 October 2019 - 10:43 PM


  • 0

#258 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 20 October 2019 - 12:31 PM

Definitivno nije dovoljno manevrabilan (?) za grad, ali znao sam to. Čak i da jeste, ne bih se usudio da vozim nešto ovako nisko pored automobila.

Da,a van grada kao nema automobila,zamisli vozis van grada a kada prodje kamion pored tebe a ti ni do polovine tocka,ko da je prosla planina pored tebe O:) 
 
Cinjenica je da je rekumbent bicikl definitivno za ubijanje kilometraze,ja sam i ovako ubijao kilometre,ali na rekumbentu je to veeeoma lakse. Tek sada vidim kakav sam bio mazohista, dobro nisam vozio drumasa,ali cinjenica je da ipak treba imati u sebi mazohizma voziti  tu gde ja vozim redovno,a verujem da ni  na ostalim regionalnim putevima Srbije nije mnogo bolje.

 

Kod mene je napred 20"  tocak ,pozadi 26", cuo sam kako ljudi govore kako se sa rekumbentom postizu vece brzine, kod mene to nije slucaj,mozda kada se nabije kondicija posto ovakav nacin pedaliranja opterecuje dodatno jos neke misice nogu,ali ono- 20km/h moze opusteno da se vozi, ali dugo dugo ,bez tegoba na guzici,kada kazem dugo mislim na sve preko 3h .Sada tvrdim da ne postoji sediste na svetu za obican bicikl koje moze da anulira trenje o butine i  sve neprijatnosti,jer imam kao najbolja koja mogu da se kupe kao napr. SQ lab i Sele Rojal Sciencia i opet problemi.

 

 

Inace stabilnost nemoze nikada da se postigne kao na obicnom biciklu.

 

Sta mi se jos svidja na mom rekumbentu. Ima 3 brzine u zadnjoj nabli plus 8 preko kasete. Tako da nikada nemoze da se ukrsti lanac kao na klasicnom pogonu 3x8. Znaci ima 24 brzine koje mogu sve da se koriste bez straha za lanac.I sada zamislite moze da se covek zeza krene sa prvom i salta sve do 24-tvrte brzine.

 

Za mene je ful suspenzija uslov za svaki bicikl, a i za rekumbent je bio primarni uslov kada sam  ga kupovao,mnogo je brate dzombi na nasim putevima,mozda to ispocetka coveku ne smeta ali vremenom pocinju bubrezi da se bune O:)

 

Prvo sto sam uradio to je da sam kupio pecaljku odsekao 1m vrha i stavio pozadi i na vrh zavezao neke fluoroescentne trake,bas zbog toga sto je nizak da sam bolje uocljiv,sto je sigurno,sigurno.Neka leprsa.

 

Sto se tice voznje bez ruku,sta ja znam,mozda moze i bez zuba O:)  ali ja to necu pokusavati.

 

 

Sa rekumbentom se i bolje sagledava okolina  nije pogled ogranicen na  asfalt ispred nego  nekako coveku je siri pogled.


  • 0

#259 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 October 2019 - 02:12 PM

Ovo za pogled si totalno u pravu! Vozim i gledam sve u krug, milina. Doduse ja sam i na obicnom bajsu uvek sedeo uspravnije, ali ipak kad prevlada umor, ili na uzbrdici, samo gledam u prednji tocak.

Mislim da nam obojici fali kondicije. Kod mene nije samo u nogama problem vec i dupetu/ramenima, totalno nove grupe misica se aktiviraju.
  • 0

#260 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 October 2019 - 05:34 PM

Ja bih jako rado imao rekumbent u ergeli i vozio ga na ravnim i dugačkim vožnjama, tj i hoću sigurno jednog dana, kada budem imao gde da držim više bicikala. Sledeći na redu je karbonski drumaš uz zadržavanje sadašnjeg alu za everyday vozikanje po gradu. Onda bi na red mogao da dođe rekumbent.

Ti si Dule verovatno u zadnje vreme puno čitao o svemu, mene interesuje što brži i što lakši to su mi dva najveća prioriteta. Pogon mi je svejedno dal je napred nazad, kakav je za brda, prtljag (verujem da svaki može da ponese bar nešto malo stvari).

 

Mene dve stvari interesuju:

-Da li highraceri sa 700c točkovima mogu da pariraju lowracerima po brzini?

-U slučaju lowracera da li po pitanju brzine imaju prednost oni sa 700c zadnjim točkom u odnosu na 26" zadnji točak?

Znači highracer sa 700c drumskim točkovima vs lowracer sa zadnjim 700c drumskim točkom, ima li bitne razlike u brzini ili je ona mala?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika