Jump to content


Fotografije

Lezaljka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
504 odgovora na ovu temu

#221 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 13 October 2018 - 10:46 PM


  • 0

#222 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 27 October 2018 - 01:36 AM


  • 0

#223 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 30 October 2018 - 12:38 AM


  • 0

#224 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 09 March 2019 - 03:18 AM


  • 0

#225 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 06 May 2019 - 11:34 PM


  • 0

#226 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 26 May 2019 - 01:49 AM


  • 0

#227 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 09 June 2019 - 03:05 AM


  • 0

#228 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 13 July 2019 - 12:03 AM


  • 0

#229 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 August 2019 - 11:27 PM

Jel ima neko predlog/preporuku gde kod nas ili u okruzenju da se proba tacnije iznajmi rekumbent sa 2 ili 3 tocka, u ovakvom lezecem ili polu-lezecem polozaju? Cena iznajmljivanja nije toliko bitna, kao ni dal je na 100 ili 500km od Beograda, sve dok mogu za jedan vikend da odem i provozam se par sati.

Preleteh celu temu, moracu jos da citam po netu u narednim danima, voleo bih da probam jednu ili dve varijante ovoga da znam u kom smeru da idem/gledam sto se tice oblika i pozicije sedenja tj lezanja. Mnogo mi je para da kupujem nesto napamet ako mi ne odgovara jer znam da cu ga tesko prodati. Za pravljenje, prosto, nemam vremena, niti volje, iskreno. Pride kad bih pravio to bi bilo neprestano razmisljanje sta je bolje, dal sam trebao kratko ili dugo medjuosovinsko, visu ili nizu poziciju sedenja, itd. Planiram da kontaktiram Igora (Ralic) koji znam da prodaje ramove i opremu, ali napisite ako imate jos neki predlog, voljan sam da probam na vise strana ako treba. Za sada su mi 2 tocka favorit zbog slicne sirine kao obican bajk.

Voleo bih da probam pre nego sto se odlucim za kupovinu, jer mozda i odustanem ako mi ni takva pozicija ne odgovara za iole duze (1h+) voznje.


  • 0

#230 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 23 August 2019 - 12:12 AM

Trazi nesto oblika Cruz bike T50, Q45 ili sportska varijanta S40. Na nasim putevima nije pozeljan potpuno lezeci polozaj zbog preglednosti i udarnih rupa sto bi trpela kicma ako si u lezecem polozaju. Takodje amortizeri su pozeljni barem zadnji. Mozes ovakav da probas (link). Cruz bike prodaje i samo ramove.


  • 1

#231 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 August 2019 - 12:23 PM

Hvala puno za preporuku! T50 je jos i pristupacan, zanimljivo sto manje vise sve od pogona i tockova moze da se reciklira sa standardnog bajsa (cak i lanac je standardne duzine koliko vidim). Pogon na prednji tocak predpostavljam da je losiji van asfalta? Sto i nije preveliko ogranicenje, jer ce ipak 90% voznje biti asfalt.

Nazca vidim da je generalno popularna, nalazio sam je u nekim starim review-ima da je preporucuju: http://mccraw.co.uk/...a-fuego-review/

Nazca Fuego i Cruzbike Q45 imaju interesantan nacin montaze bisaga u sredini, sto mi se svidja. Stoje nisko i samim tim bar taj deo ne utice toliko na balans kao klasicna pozicija bisaga. Ova Nazca sto si mi ti linkovao predpostavljam da mi je mala (visok sam 190cm), da nisam pod upalom svratio bih sutra do prodavca da ga provozam posto svejedno drugim poslom idem u NS, steta.

 

Sto se preglednosti tice - apsolutno se slazem. Pogotovo za okretanje nazad, skroz lezeci polozaj je nezgodan. Sto se rupa i kicme tice, zvucace sasavo ali mozda mi vise odgovara lezeci, cak i preko rupa. Glavna motivacija/potreba na prelazak na ovaj tip bicikla (ili tricikla) jeste sto imam problem sa lumbalnim i slabinskim delom kicme (smorio sam vec sa ovim, znam). Samim tim uspravniji polozaj utice na sabijanje prsljenova sto mi nikako ne odgovara na standardnom biciklu, kao i povijena pozicija na napred. Na rekumbentu je zbog polu-lezeceg polozaja taj pritisak svakako manji, plus je celo telo izduzenije pa nema toliko povijanja. Bas zbog toga bih voleo da probam par modela da vidim kako mi odgovaraju.

 

Amortizer verujem da jeste pozeljan, samo nisam pametan na koji nacin da bude implementiran jer vidim da ima razlicitih, pa cak i sa prednjom suspenzijom sto nisam siguran da mi je potrebno? Ne bih voleo da ceo bicikl bude pretezak, do 17-18kg bih preziveo, toliko mi trenutno ima mtb. S druge strane ovo ce biti vozeno gotovo iskljucivo na asfaltu, pa mi jake komponente nisu toliko presudne, mtb cu svakako zadrzati za off-road voznje. Samim tim i tezina moze biti manja - ali ovo nije preduslov, ako ce oba amortizera znacajno poboljsati udobnost za povredu koju imam. Moguce npr da bi mi odgovaralo nesto i uspravnijeg polozaja sa vecim tockovima (koji bi trebalo da su udobniji od manjih), tj da mi nije potrebna suspenzija. Opet, moguce da bi mi vise odgovarao manji tocak sa suspenzijom. Igranka bez prestanka :)

 

Steta sto je ova Spezialradmesse SPEZI tek u aprilu, otisao bih tamo da pogledam lepo razlicite modele i odlucim sta mi odgovara :)


  • 0

#232 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 23 August 2019 - 12:32 PM

Napred ti suspenzija ne treba, pozadi ako mozes da priustis je dobra. Veruj mi sto manje lezis a vise sedis je udobnije ljudsko telo je evolucijom prilagodjeno da dobro podnosi udarce stojeci vertikalno a ne lezeci horizontalno.

 


  • 1

#233 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 23 August 2019 - 06:29 PM

Azub Max

Cruz bike Q45

Nazca Gaucho/Pioneer

 

Za sada sto sam gledao ovi mi deluju interesantno/adekvatno za ono sto hocu, iako za Q45 kazu da je knap za moje dimenzije, tj ne preporucuju za vozace vislje od 190cm (knap sam na granici), i tezine preko 90kg (to trenutno prelazim za par kilograma, ali moze da se spusti najamanje na 87-88kg sto sam do sada video :) Moracu da ih kontaktiram za detalje tj zasto to preporucuju. Takodje moram malo vise da se informisem oko njihovog pogona, gledao sam neke klipove i pri malim brzinama se vozacu bas krive noge tj kolena zajedno sa volanom, ne znam koliko je to udobno/prakticno na duge staze u odnosu na modele gde je pogon fiksan.

Generalno modeli sa istom velicinom tocka mi deluju interesantnije, ne znam zasto mi ovi sa disproporcionalnim tockovima ne deluju kako treba - mislim da ce svakako sa malim tockom biti manje udobni, plus prakticnije za odrzavanje kada su tockovi isti. Sa druge strane, sigurno su okretniji.

 

Tricikl mi deluje presiroko za svakodnevnu BG guzvu (koristio bih ga za posao jer imam 15km u smeru, ispostavilo se mnogo za moja ledja i mtb), plus mi gubi draz tj deluje prelako u odnosu na bicikl. Za duze ture je sigurno najudobnija varijanta. Moze biti neprakticniji za transport posto ne moze na standardni nosac za bajs, dok ovi sa dva tocka uglavnom mogu.

 

Da li imate preporuku gde traziti polovne primerke, pored naravno cikloberze? Ebay.de sam probao za par modela ali mucak, izgleda da ljudi ovo jednom kad kupe - ne prodaju, ili trazim na pogresnim mestima :)

 

@Dusan011

Za udarce si u pravu. Zivim u strahu od sabijanja kicme pa stalno samo u tom smeru razmisljam, ali da, verovatno je bolje posto su ovi bajsevi generalno udobniji prilicno. Cak sam citao za slucajeve gde su ljudima pomagali sa povredama slicnim mojom, ali to uzimam sa rezervom jer nijedna povreda kicme nije ista.


  • 0

#234 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 24 August 2019 - 10:19 AM

https://www.ebay-kle...e/s-liegerad/k0

https://www.marktplaats.nl/q/ligfiets/

 

Meni se sviđaju najviše low-raceri. Ovaj merkam odavno:

img0.png

i pokušavam da ga naručim, ali prodavac nije baš zainteresovan da ga proda.


  • 0
Pozdrav

#235 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 24 August 2019 - 12:40 PM

@himzo   Ja bih ti ipak predlozio hi-racer konkretno Cruzbike Vendeta V20. Razlozi su sledeci, lakse je krenuti i zaustaviti se sa hi-racerom jer je noga kojom se oslanjas u uobicajenoj visini na koju si navikao kod normalnog bicikla. Bicikl sa pogonom na prednji tocak mora imati jak trougao pogon-pogonjeni tocak-volan kod toga sto ti se svidja to je jadno reseno. Takodje biraj bicikl sa uobicajenim sirokim volanom kao kod drumasa lakse se odrzava volan u pravcu kod snaznih potisaka nogom, lakse se krece i staje. Mali tocak napred je dosta neefikasan kod sportskih lezecih bicikala. Znam da hi-racer ne izgleda atraktivno ali veruj mi bolje je resenje pogotovo Vendeta V20, jak trougao, veliki tockovi, lako kretanje i stajanje, dobra preglednost zbog visine.

 

@dule0911   Pogon na prednji tocak je dovoljno efikasan da postavi UMCA rekord(link), pobedi drumase(link), a i deca mogu da ga voze(link) tako da ne treba da imas dileme oko toga. Inace svaki pocetak je tezak ali je lakse kada si na pravoj visini(link) zamisli koliko bi puta ovde morao rukama da se oslanjas o tlo.


  • 0

#236 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 24 August 2019 - 01:19 PM

@dule0911   Imas u Sloveniji Nazca Gaucho za probnu voznju i jos nekih modela (link) mada ti i dalje preporucujem uspravnije sedenje kao u automobilu ako zelis udobnu voznju. A ta probna voznja bi mozda potrajala u zavisnosti koliko brzo mozes da naucis da vozis lezeci bicikl, ne bi bilo samo dodjes sednes i vozis, nego sednes-krenes-padas-stanes krenes-padas-stanes krenes-malo-vozis-padas-stanes...


  • 0

#237 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 24 August 2019 - 01:33 PM


  • 0

#238 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 24 August 2019 - 01:42 PM

@Dusan011

U pitanju je poklon i još neka priča iza svega, tako da je ili taj ili nijedan. 


  • 0
Pozdrav

#239 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 August 2019 - 02:03 PM

@himzo
Odlicno, hvala za linkove, pogledacu! Zaboravih da ebay de ima male oglase :)

@Dusan011
Ne sumnjam u efikasnost takvog pogona, sigurno je najefikasniji. Nisam cak ni mislio na spretnost upravljanja, navikao bih se. Mislio sam na samo krivljenje kolena pod pritiskom, npr uzbrdica i krivina - ne bi bila prava noga. Mozda je dobro da noga bude malo slobodnija, mozda je lose - ne znam, kazem jedino to mi deluje kao "mana". Sad dal je samo u mojoj glavi ili stvarno moze biti problem - istrazicu, imaju forum, mozda ljudi imaju neki komentar za to.

Poslao sam i njima i azubu mail, kakva je mogucnost da se bajsevi probaju. Za cruzbike i informaciju o tome gde to moze, takodje sam trazio i odprilike cenu sa isporukom u evropu i gde bi najblize moglo da se dostavi pa da vidim koja mi je najbolja opcija. Posto bi da porucim direktno u Srbiju bilo odprilike 50% na cenu bajka kad se saberu svi troskovi, spedicija tj usluga npr dhla za uvoz, carina, pdv...

Velomotion ne pravi ramove sa suspenzijom niti imaju model za probu/rentu za nekoga mojih gabarita (190cm/95kg), cisto informativno ako nekoga zanima da zna.


Edit:
Pogledacu za Nazcu. Za probnu voznju bih odvojio ceo dan, ili ceo vikend, bez nekog forsiranja. Nije mi neki problem da to ukombinujem sa nekim mini odmorom, tako sam nesto planirao. Opet, ako bas nista ne uspem, kupicu napamet, jbg. Btw hvala ti!
  • 0

#240 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 24 August 2019 - 11:17 PM


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika