Jump to content


Fotografije

Lezaljka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
504 odgovora na ovu temu

#281 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 01 November 2019 - 11:44 PM

Zanimljivo mi je sto bih vecinu ovakvih preticanja koja su njemu preblizu, okarakterisao kao vrlo dobra za nasu saobracajnu kulturu. Ali bukvalno, kad me preticu da mi ostave mozda 20cm, ovo deluje kao bas dosta prostora.

 

Lep sajam. Ne znam sto nema rekumbent sedista za dvotockase koji su kao sedista na triciklu, od rupicastog materijala. Ventisit je najblize tome ali opet je neophodno sediste kao baza. Mozda ima veze sa losijim prenosom snage ako nema tvrdog naslona, ili za krivine kao vid oslonca...


  • 0

#282 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 02 November 2019 - 08:36 AM

Nesto razmisljam, podmazujem lanac na mom bentu,dugacak ,tri lanca sastavljena. Joj boze ,pa moracu tri lanca odjednom da menjam ,ali kada sam malo razmislio ,pa jeste da se menjaju tri lanca prilikom zamene ali na bentu sa zadnjom vucom lanac bi trebao i tri puta duze da traje. Najvise se isteze jelda prilikom naleganja na zubce lancanika ,ali kod dugackog lanca to je tri puta sporije zbog duzine,tako da dugacak lanac ne bi trebalo da bude opterecenje za budzet. Jos buziri stite od prljavstine jer se po mom misljenju lanac najvise prlja tu kod susretanja sa gumom od tocka ,tu najvise nabacuje prasinu,videcemo da li mi je teorija tacna.

 

 

Inace posle 500 predjenih km. moje je misljenje da nikada ne moze da se racuna na neku brzinu ipak je sporiji i od moje gvozdjurije od 30 kg (ali perfektne i ne bi  je dao ni za jednog drumasa ni da me neko tera, proslo je moje vreme adolescentne zaludjenosti brzinom ,a udobnost da ne pominjem) plus otpor prilikom prolaza lanca kroz buzire,minimalan ali ipak otpor,plus savladavanje otpora na  dinami pogotovo sto se to vise oseti na tocku od 20" (manji tocak ,veci otpor), ali sve je to nebitno, nigde na zurimo,jelda?


  • 0

#283 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 November 2019 - 09:30 AM

Za lanac je tacno, neces osetiti razliku sto se trajnosti tice. Trajace proporcionalno duze, ali zupcanici ce se trositi jednako kao i na obicnom bajsu, pa to treba imati u vidu.

 

Od nabavke Cruzbike-a sam bio sprecen da vozim koliko bih voleo ali sam za sada presao isto oko 550-600km. Jedino gde je sporiji je na blagim nizbrdicama gde mi ponestane pogona pa ne mogu da dodam koliko bih dodao na DF bajku. Na uzbrdicama sam vrlo blizu obicnog bajka kad sedim u sedistu. Na ravnom sam brzi. Sve u svemu, slicno, sto mi je bio cilj, kad se uvezbam jos malo, bicu sigurno u proseku za par km/h brzi na istoj dimenziji tocka (26x1.75 na oba). Zapravo mislim da sam sada sporiji samo zato sto nemam dovoljno kondicije jer pre ovoga nisam mogao da vozim redovno, da sam imao, ne verujem da bih bilo gde bio sporiji (ako ne racunam ustajanje iz sedla na uzbrdici, tu je obican bajs definitivno brzi). Nemam dinamu, lanac je standardan, sto je jedan od razloga zasto sam se odlucio za MBB jer su manji gubici u odnosu na vecinu ostalih tipova pogona na rekumbentima, pogotovo uzbrdo.


  • 0

#284 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 November 2019 - 10:15 AM

kako napraviti cruzbike

 

Moze i ovako:klik

 

A moze i ovako

 

 

ucenje ,voziti ga


  • 0

#285 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 04 November 2019 - 02:48 PM

Ovo poslednje bas i nije MBB ali dobro :) Ovo drugo je interesatno, recikliranje delova. Prvo je zvanicni cruzbike conversion kit, njega su prodavali do pre koju godinu, sad izleti po neki polovan, novih vise nema.


  • 0

#286 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 November 2019 - 03:04 PM

Ja i bent ubacio u isti kos,nema veze,razmisljam ako nabavim neki jeftin polovan bajs,da napravim cruiser, CO2 aparat za zavarivanje je prava stvar,ako njega nekada jeftino nabavim, garant pravim cruiser.

 

Ovako bi bila glupa investicija, oko 40000 hiljada plus boca. Morao bih nesto jos da radim da bi mi se isplatila investicija


  • 0

#287 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 04 November 2019 - 03:16 PM

@mirek200   Ma samo stavis veci tocak napred na taj postojeci i resio si sve probleme (link).


  • 0

#288 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 November 2019 - 05:58 PM

Dobro,samo opusteno,shvaticu ovo kao salu.Ja sam potpuno zadovoljan mojim bentom,ladovina klaj,klaj,juce me pretekne neki Pezo,i staje na sred puta,ukljuci sva cetiri migavca,ja pomislih "sta je ovom" kad suvozac mase. Stanem ja sa njegove desne strane van puta,kad ,pocne ona da mi parla engleski,ja njoj "govori srpski da te ceo svet razume" . Tek kada pocne zena da mi prica,jao sto je lep bicikl,vi znate da uzivate u zivotu,jedan nas prijatelj u inostranstvu isto takav vozi,gde ste ga kupili itd. naprica mi zena ,a auto stoji na sred puta,niko se ne buni.Zato kazem ko nije probao da vozi lezeci bicikl ,taj i ne zna sta je uzivancija.


  • 0

#289 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 11 November 2019 - 03:22 AM

(link)


  • 0

#290 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 November 2019 - 05:10 AM

Kada bi se takvo nesto pojavilo na nasim putevima balkanac bi pomislio-sve sam video ali Tako veliku bubu nikad,to je verovatno zbog GMO ,sigurno su nam to amerikanci poslali
  • 0

#291 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 12 November 2019 - 07:15 AM

(link)

 

 

Ima i kod nas   :mrgreen:

 

 

IMG_20190726_092758.jpg  

 

IMG_20190726_092713.jpg

 

IMG_20190726_092720.jpg

 

IMG_20190726_092728.jpg

 

 

Zemljak "iskao" 2000 evara!

Mislio sam da prodaje kombi pa ga pitao da li mora odmah prepis... 


  • 0

#292 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 November 2019 - 08:07 PM

Ima i kod nas   :mrgreen:
 
 
attachicon.gifIMG_20190726_092758.jpg 
 
attachicon.gifIMG_20190726_092713.jpg
 
attachicon.gifIMG_20190726_092720.jpg
 
attachicon.gifIMG_20190726_092728.jpg
 
 
Zemljak "iskao" 2000 evara!
Mislio sam da prodaje kombi pa ga pitao da li mora odmah prepis...



Ako će dati Sprintera za 2 'iljade ja dolazim odmah :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#293 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 01:49 AM


  • 0

#294 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 08:40 PM

Napred ti suspenzija ne treba, pozadi ako mozes da priustis je dobra. Veruj mi sto manje lezis a vise sedis je udobnije ljudsko telo je evolucijom prilagodjeno da dobro podnosi udarce stojeci vertikalno a ne lezeci horizontalno.

 

 

Netacno u portpunosti. Suspenzije nikad dosta na nasim putevima,cak i smanjim pritisak u gumama,jeste da Swalbe maraton plus mogu do 6.5 bara ali ja smanjim na 2-3 bara

 

Sto se tice podnosenja udaraca ,meni je kicma u dobrom stanju, ali ipak  vozeci MTB-ful suspenzija, malo poboljeva. Uvek je bolji polulezeci polozaj kada je los put,i za kicmu  a i za ostale delove tela.

 

Ebi ga malo sam listao stranice da vidim da li neko ima licnog iskustva vozeci lezeci da nesto naucim,ali uglavnom zadnjih pet godina zafrkancija nista pametno.Sory  O:)  ali morao sam da reagujem posto sada imam licnog iskustva, vozeci rekumbent.

 

Ja imam na mojoj Nazcy napred tocak od 20" i neverovatno je kako su Holandjani odlicno uklopili amortizer da amortizuje udarce.Jedino da sam mogao da kupim da napred bude bar 24" tocak,ali ja nisam mogao da biram,ono sto je bilo kod nas ja sam kupio.Bar  mi je odgovarala velicina,i tu sam imao srece.


  • 0

#295 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 09:21 PM

@mirek200  Ovo sto sam napisao a ti citirao odnosi se na lezece bicikle bez amortizera. Znaci skini zadnji amortizer ili ga blokiraj pa lezi i vozi pa mi onda pricaj o iskustvu. Da vidis malo kako je kad ti celo telo odskoci desetak centimetara od sedista pa onda celom kicmom i vratom padnes nazad u sediste.

@himzo  Sta ima novo kod tebe u vezi lezeceg bicikla, jesi li nasao vremena da ga provozas?


  • 0

#296 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 November 2019 - 11:21 PM

Jedino kada bi mi zatrebao prednji amortizer na Q45 jeste kada nalecem na prepreku (namerno), tipa nizak ivicnjak i tome slicno, jer na rekumbentu ne mogu kao na obicnom bajsu da malo dignem prednji tocak. Za ostale situacije, u voznji, za sada nisam osetio da mi je bio potreban, zadnji amortizer su bas odlicno podesili i pegla sve zivo. Jedino sto cu morati preload da mu pojacam, kada natovarim bajk i imam branik, hoce cev sedista da dodje prilicno blizu branika. Prethodni Q modeli su imali amort i napred, ali je geometrija bila malo drugacija.

Mislim da je udobnost najvise uslovljena konkretnom geometrijom rama/uglom sedista, samim tim i velicina tocka utice, posto ne moze svaki ram da primi velike tockove.


  • 0

#297 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 15 November 2019 - 12:45 PM

Ja sam na svakom do sada biciklu namestio amortizere, i prednje i zadnje a posto na trekingu ne mogu zadnji,stavio sam sticnu suntour sa amortizerom.voozio sam desetak hiljada km. treking bez prednjeg amortizera,kada sam ubacio prednji amortizer to je bilo kao nebo i zemlja a hod samo 63mm. Za nase puteve trebaju amortizeri ,zasto da se lazemo.  Pa najskuplji bicikli imaju i prednje amortizere ( ne mislim na one napucane drumase koji i ne mogu da se voze po losim putevima osim ako nisi mazohista, uostalom to su trkacki bicikli napravljeni za brzinu i ravne puteve )  zamisli motocikle bez prednjeg amortizera itd.Automobile . Meni je uslov bio  bas ful suspenziuja,a da moj bent  kada sam kupovao nije imao prednji amortizer,kupio bih ga jer nisam imao izbora a naknadno bi ubacio prednju suspenziju.

 

Dusan011-Ja  imam dosta primera gde bas vertikalno sedenje je uporopastilo ljude,otisla kicma,kuk i to cak u najblizoj familiji,i direktna smrt zbog toga. Daj mi jedan primer kome je otisla kicma ili kuk ljudima koji su vozili lezeci.Mozda oni koji voze lezeci,neke nase rupe na putevima su im odvalile bubrege O:) ali kicmu i kuk sigurno ne.Svi kazu napr. da je prednost obicnog bicikla sto mozes da ustanes da amortizujes udarac,ali koliko puta im se desilo SVIMA da se rupa i ne vidi,odjednom TRAS, pa ode bandas ili popucaju zbice,pa to se desava i u visoko razvijenim zemljama a kod nas je to uvek za ocekivati,pogotovo ako se ne poznaje put i vozi se nocu.

 

Malo sam doradio naslon za glavu da moze da se namesta i po visini i po dubini,kao sto rekoh-udobnost na prvom mestu.

 

SSA56653.JPG


  • 0

#298 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14612 posts

Postavljeno 15 November 2019 - 03:36 PM

@mirek200  Nisi bio na svim casovima pa da ti objasnim o cemu se pisalo. Prepiska je izmedju dule0911(on) i Dusan011(ja) oko kako sam ja shvatio njegovog pitanja da li uzimati recumbent bicikl sa lezecim polozajem tela tj. takmicarski ili uspravnijim polozajem tela tj. sedecim kako ih ja nazivam. Znaci u pitanju su recumbent bicikli ali se vodi polemika oko toga da li uzimati bicikl sa lezecim aerodinamicnim polozajem tela ili udobnijim sedecim polozajem tela.
 
on - "voleo bih da probam jednu ili dve varijante ovoga da znam u kom smeru da idem/gledam sto se tice oblika i pozicije sedenja tj lezanja"
ja - "Trazi nesto oblika Cruz bike T50, Q45 ili sportska varijanta S40. Na nasim putevima nije pozeljan potpuno lezeci polozaj zbog preglednosti i udarnih rupa sto bi trpela kicma ako si u lezecem polozaju. Takodje amortizeri su pozeljni barem zadnji"
on - "Sto se rupa i kicme tice, zvucace sasavo ali mozda mi vise odgovara lezeci, cak i preko rupa"
ja - "Napred ti suspenzija ne treba, pozadi ako mozes da priustis je dobra. Veruj mi sto manje lezis a vise sedis je udobnije ljudsko telo je evolucijom prilagodjeno da dobro podnosi udarce stojeci vertikalno a ne lezeci horizontalno"
 
Ti kupujes lezeci bicikl sa sedecim polozajem tela kakve sam i njemu predlozio zbog udobnosti i sa amotrizerima sto sam takodje njemu predlozio i onda meni drzis lekcije kako nemam pojma. Da si pazljivije citao takodje si u mojoj prepisci sa himzom mogao da procitas ovo "Mali tocak napred je dosta neefikasan kod sportskih lezecih bicikala" tj. ono na sta se ti trenutno zalis u vezi svog recumbenta.
 
A napisao sam ti sedi na obican bicikl bez amortizera pa vozi preko rupa a onda lezi u lezeci bicikl bez amortizera pa poteraj preko istih ti rupa i onda pricaj o tome koji je polozaj udobniji.

  • 0

#299 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 November 2019 - 05:45 AM

 

 
 
A napisao sam ti sedi na obican bicikl bez amortizera pa vozi preko rupa a onda lezi u lezeci bicikl bez amortizera pa poteraj preko istih ti rupa i onda pricaj o tome koji je polozaj udobniji.

 

Na osnovu cega si to zakljucio? Licnog iskustva. Imas takve bajseve pa mozes da uporedis? Ili na osnovu toga sto pretpostavljas da se na obicnom biciklu moze ustati i ublaziti udarac, znaci ovaj razgovor se ne bi ni vodio da mi imamo normalne puteve a ne sizoidne.(I dalje mi nisi odgovorio kome je otisla kicma na bentu,a ja znam starije ljude kojima je otisla kicma ili noge,ili kuk sedeci na traktoru,ili u zapreznim kolima,ili hodajuci kada se rucno oralo a o sedenju za komjuterom i igranje igrica ovih danasnjih klinaca tek ce se pricati (uspravni polozaj kicme koji usput ne odgovora za dve noge jer je suvise opterecena sto je ocigledno greska prirode ali valjda ce se evolucijom to popraviti),a ne kao sada u Dzon Diru sa klimatizacijom.

 

Ja nemam nameru da dokazujem tvoju teoriju i da blokiram amortizere,ko je tvrdi neka dokazuje,ja mogu da kazem samo-obican bicikl-ful suspenzija,bent-ful suspenzija, bent je superioran po raznim pitanjima. Sto ne znaci da nema negativnih strana,ali sve u svemu ,mogu da tvrdim zato sto posedujem i jedan i drugi tip bicikla,sto bi ja sada lagao,a inace volim i jedan i drugi tip bicikla jer sam strastveni rekreativac.

 

Surfujuci po NET-u ljudi tvrde da je i po pitanju brzine bent superioran u brzini, ali da je taj svetski bicikliasticki savez UCI (valjda) zabranio biciklistima koji hoce sa bentovima da se takmice,mislim da je to jedna velika glupost, burazeru dva tocka ,ljudska snaga,pedale pa kome uvojci kome opanci,da vidimo o cemu se to tu radi sta ima veze polozaj tela .Nebitno sta bi bilo,ali bar bi bilo reseno pitanje sa kojim tipom bicikla je covek brzi.

 

Da je tako sada bi ja i ti drugaciji razgovor vodili.


  • 0

#300 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 November 2019 - 11:50 AM

I ja sam nekad živeo u Banatu ali ne živim više..

A trke su uglavnom uz Alpe i Pirineje. Koji je tamo brži?


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika