Jump to content


Fotografije

Busenje spoljnih guma na drumašu

gume bušenje guma drum spoljna guma unutrasnja guma krpljenje guma roadbike drumaš

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#21 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 05 February 2015 - 02:37 PM

Не, не мислим на спољну гуму,већ на гуму која иде преко нипли у точку,унутар точка,овако изгледа http://www.totalbike...g?itok=N6WTrAot.


  • 0

#22 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 05 February 2015 - 02:42 PM

Ok,znam na sta mislis,pa nisam to provjeravao,vidjecu kasnije sta je sa te gume


  • 0

#23 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 05 February 2015 - 02:43 PM

Њу провери у каквом је стању,биће да је то.Та гума није скупа имаш да је узмеш у Каприолу.


  • 0

#24 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 05 February 2015 - 02:44 PM

Imas li zastitnu traku na felni?

Ako nemas, a nemas mogucnost da nabavis uzmi izolir traku (elektricarsku) pa obmotaj oko felne 2-3 puta. Mozes i staru unutrasnju da iseces pa da stavis...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#25 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2015 - 03:30 PM

Krep traka je isto dobra u par slojeva, ne isteže se. Samo ne uspevam da nađem usku od 15 mm (a znam da postoji...) pa mora da se seče uzduž.


  • 0

#26 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 05 February 2015 - 06:28 PM

Da ova ispupcenja su definitivno od rupa gde idu niple...ali to je prilicno normalno i ne bi trebalo tu da ti se busi guma.


  • 0

#27 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 05 February 2015 - 10:29 PM

Tacno se probusila guma,na jednom od ovih ispupcenja,i to veca rupa...Ima na nekih 10-15 mjesta ta ispupcenja.Vidio mi je jedan drug tu unutrasnju gumu sto se probusila,kaze cudno mu je sto je toliko unutrasnja guma bijela,prasnjava,isto kao da je bila u nekom krecu.Jos mi je rekao da trebam kupiti plasticnu ili izolir-elektricarsku traku,jer ne valja ona od gume,nesto je govorio,da ta zastitna traka ne moze da  izdrzi pritisak od 8 bara...Ne znam poentu toga,al uglavnom je rekao da ne valjda,jer ne moze da drzi 8 bara.E jos sad sam se sjetio,opao je bio pritisak na negdje oko 5-6 bara,al bio je sve ok.Kada sam otisao da napumpam na kompresor na 8 bara,nije moglo,6 ili 6-5 bara i nece vise,jednostavno nece vise.I tako sam ispustio vazduh iz gume 3-4 puta i ponovo pumpao al opet nece vise od 6,5 bara.Jednom sam ispustio vazduh skroz,znaci da nikako nije ostalo vazduha u gumi.Uzeo kompresor,kad kompresor poludio ili guma,odmah za jednu sekundu pritisak 8 bara i hoce dalje da  ide n2:Heristical  Naravno cim je doslo do 8 bara,prestao sam pumpati.Da nije ovo pumpanje sta zeznulo gumu?Ne razumijem,samo kad skroz ispraznim gumu,samo tada ide pritisak preko 7 bara


  • 0

#28 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 06 February 2015 - 09:47 AM

То са траком реши,да ли само трака или да ставиш и заштитну гуму и траку.Имаш и ону памучну траку,није лоша.А то што је као прашињава не треба да те брине.
  • 0

#29 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 February 2015 - 10:07 AM

Veća je rupa zato što se verovatno izbušila na žicu koja štrči iz niple (a i to ne bi trebalo tako nego da bude u ravni). A na ostalim mestima se prepoznaju ispupčenja jer je bila duže vreme tu previše istegljena i ko zna da li je još negde načeta i samo čeka trenutak da pusti.

 

Da skratim, pošto su te zaštitne trake a i unutrašnje gume jeftine moj ti je savet kupi novu zaštitnu traku, stavi novu unutrašnju gumu i napumpaj onoliko koliko piše na spoljnoj gumi. Ili možeš umesto zaštitne krep traku, onu molersku.


  • 0

#30 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 February 2015 - 10:33 AM

Gumena traka za felnu 28 je oko 100 dinara u Capriolu. Ima i ona traka što je jača od izolirke, kao pamuk neki da je, samolepljiva. Nije ona duct tape, nego nešto između. To je isto dobro za felnu, mada bolje namenski. Može i stara unutrašnja. Izolirka je dosta tanka. Drugaru koji ima dosta kila, a vozio je gume od 25 mm su se stalno bušile dok su bile obmotane izolrkom. Kad smo stavili tu najjeftiniju gumenu iz Capriola, nikakvih više problema.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#31 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 February 2015 - 10:44 AM

Gumena traka za felnu 28 je oko 100 dinara u Capriolu. Ima i ona traka što je jača od izolirke, kao pamuk neki da je, samolepljiva. Nije ona duct tape, nego nešto između. To je isto dobro za felnu, mada bolje namenski. Može i stara unutrašnja. Izolirka je dosta tanka. Drugaru koji ima dosta kila, a vozio je gume od 25 mm su se stalno bušile dok su bile obmotane izolrkom. Kad smo stavili tu najjeftiniju gumenu iz Capriola, nikakvih više problema.

I to je elektricarska traka, neko je zove keper traka, neko tekstilna... Usput budi receno odlicna je stvar...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#32 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 06 February 2015 - 11:05 AM

Проверено најбоља ствар је електричарски платнени изолир (текстилни). На слици први слева је исто платнени изолир али тај, чупави, није добар за ову намену јер је еластичан, истеже се. Следећи је ПВЦ изолир. Такође је еластичан, није добро решење. Када купујете набавите овакав као трећи са лева, текстилни који је густо ткан и врло чврсте структуре, минимално се истеже. Користим га јако дуго и ни најмањи проблем нисам имао.

20150206_120743~01~01.jpg
  • 2

#33 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 February 2015 - 11:09 AM

Na slici, prvi sa leve strane je najbolji i neprevazidjen... pored strujaske namene prilicno je univerzalan, ne topi se na suncu, jedina mana mu je stu pokupi svu prasinu iz vazduha :) ali to se da resiti vlaznom krpom. Skida se prilicno lako i bez tragova

 

Na onom polaru sto ga kupih nesretno prosle godine kao gradski bicikl sam oblepio volan sa njom

POLAR-MATRIX-KOMPLETNO-NOVA-OPREMA 1.jpg


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#34 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 06 February 2015 - 11:20 AM

Traka je mnogo teška, bolje ovako nešto :D:

http://veloplug.com/


  • 0
Pozdrav

#35 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 February 2015 - 11:31 AM

Traka je mnogo teška, bolje ovako nešto :D:

http://veloplug.com/

Ako krenemo tako onda da krenemo da pumpamo gume azotom ipak je za nijansu laksi od vazduha :D


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#36 ramo92

ramo92
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 06 February 2015 - 11:37 AM

Evo slike od stare one gumene trake iz Capriola.Usla ja guma u one niple od felne.A ovo nek mi neko razjasni,jedan kolega biciklista,rece mi sinoc da ove obicne gumene trake drze do 7 bara pritisak,da zato ne valjaju gumene trake iz Capriola,ako ces ih koristiti na drumasu.Sad ne razumijem,sta drze 7 bara?Sta bude ako napumpas preko 7 bara?Bude ovo sto se meni desilo,zastitna traka upadne u one niple od felne?

Attached Thumbnails

  • 2015-02-06 11.16.39.jpg
  • 2015-02-06 11.16.59.jpg
  • 2015-02-06 11.18.04.jpg
  • 2015-02-06 11.19.56.jpg

  • 0

#37 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 06 February 2015 - 11:42 AM

Onda stavi PVC traku 

http://planetbike.rs...ge i žice/7561/


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#38 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 06 February 2015 - 12:22 PM

Evo slike od stare one gumene trake iz Capriola.Usla ja guma u one niple od felne.A ovo nek mi neko razjasni,jedan kolega biciklista,rece mi sinoc da ove obicne gumene trake drze do 7 bara pritisak,da zato ne valjaju gumene trake iz Capriola,ako ces ih koristiti na drumasu.Sad ne razumijem,sta drze 7 bara?Sta bude ako napumpas preko 7 bara?Bude ovo sto se meni desilo,zastitna traka upadne u one niple od felne?

 

Сада и сам видиш одакле оне рупице на гуми.


  • 0

#39 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 06 February 2015 - 12:23 PM

Проверено најбоља ствар је електричарски платнени изолир (текстилни). На слици први слева је исто платнени изолир али тај, чупави, није добар за ову намену јер је еластичан, истеже се. Следећи је ПВЦ изолир. Такође је еластичан, није добро решење. Када купујете набавите овакав као трећи са лева, текстилни који је густо ткан и врло чврсте структуре, минимално се истеже. Користим га јако дуго и ни најмањи проблем нисам имао.

attachicon.gif20150206_120743.jpgattachicon.gif20150206_120743~01~01.jpg

 

Та трака је супер користио сам је неколико пута.


  • 0

#40 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 February 2015 - 12:29 PM

Проверено најбоља ствар је електричарски платнени изолир (текстилни). На слици први слева је исто платнени изолир али тај, чупави, није добар за ову намену јер је еластичан, истеже се. Следећи је ПВЦ изолир. Такође је еластичан, није добро решење. Када купујете набавите овакав као трећи са лева, текстилни који је густо ткан и врло чврсте структуре, минимално се истеже. Користим га јако дуго и ни најмањи проблем нисам имао.

attachicon.gif20150206_120743.jpgattachicon.gif20150206_120743~01~01.jpg

Upravo tako. Koristim isti - iste marke čak. Dobar.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png






Also tagged with one or more of these keywords: gume, bušenje guma, drum, spoljna guma, unutrasnja guma, krpljenje guma, roadbike, drumaš

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika