Jump to content


Fotografije

Novi Veb-Sajt - 2BIKE.rs


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
109 odgovora na ovu temu

#61 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 05 June 2014 - 08:59 AM

@zare: tako sam prvobitno napravio pa je bilo nekih problema u radu, te je za sada moralo ovako


  • 0

#62 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 09:18 AM

Ma sada kada sve radi normalnom brzinom ta sitna podesavanja i nisu problem. Sve ostalo u hodu kada se stigne ;)


  • 0
.

#63 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 10:50 AM

kako stare oglase, one u kategoriji sa cikloberze

da prebacim u aktuelnu, ispravnu kategoriju

ili moram da unosim novi oglas?

 

kao brisem neaktuelne oglase?


  • 0

#64 tomtrag

tomtrag
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 263 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 10:56 AM

"Ne aktuelni" oglasi se brisu nakon isticanja od 25 dana, ili mozete i ranije, ali se i to naplacuje


  • 0

#65 fahrrad

fahrrad
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2014 - 12:37 PM

kako stare oglase, one u kategoriji sa cikloberze

da prebacim u aktuelnu, ispravnu kategoriju

ili moram da unosim novi oglas?

 

kao brisem neaktuelne oglase?

 

Idi u "Moji oglasi" , izaberi oglas klikom na sliku (kao izmena oglasa) , klik na "izmeni kategoriju" , izaberi od ponuđenih kategorija (kao kad prvi put postavljaš oglas) , popuni sve opcije (veličina, vrsta materijala,..) i idi na "Sačuvaj oglas"  i oglas postaje vidljiv u novim kategorijama... ostaje isti datum isteka oglasa.... nakon što ti se u opcijama pored oglasa pojavi "obnovi oglas" možeš ga obnoviti jednim klikom, kao nekada na CB...


  • 0

#66 fahrrad

fahrrad
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 June 2014 - 12:39 PM

Ja sam tako "prepravio" sve svoje oglase i postali su vidljivi u novim rubrikama, bez obzira što su postavljeni na "staroj" Cikloberzi...
  • 0

#67 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 June 2014 - 07:39 PM

Da pohvalim olakšano postavljanje slika u oglasima - samo prevučeš file u oglas n2:thumbsup .

Takođe mi se sviđa što slike ne moraju da se smanjuju kao što je bilo na staroj cikloberzi, već mogu da se postavljaju u punoj rezoluciji.


  • 0

#68 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 10:27 PM

"Ne aktuelni" oglasi se brisu nakon isticanja od 25 dana, ili mozete i ranije, ali se i to naplacuje

meni treba objasnjenje kako da ih obrisem a ne sta se desava sa njima.

 

Moji "ne-aktuelni", odnosno oglasi koji su istekli, tj oni koji su stariji od 25 dana su i dalje medju mojim oglasima i mogu da ih obnovim ali ne znam kako da ih obrisem, ne vidim nikakvo dugmence, pa, ako bi bio toliko ljubazan, pliz :)


  • 0

#69 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 05 June 2014 - 10:41 PM

bo mat*r, ne mogu da se snađem šta je gde n2:Dizzy

ajde neka mi neko samo javi da li sam dobio možda onu kacigu što je bila na naslovnoj na starom sajtu :D


  • 0

profilepic.gif


#70 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 10:53 PM

Idi u "Moji oglasi" , izaberi oglas klikom na sliku (kao izmena oglasa) , klik na "izmeni kategoriju" , izaberi od ponuđenih kategorija (kao kad prvi put postavljaš oglas) , popuni sve opcije (veličina, vrsta materijala,..) i idi na "Sačuvaj oglas"  i oglas postaje vidljiv u novim kategorijama... ostaje isti datum isteka oglasa.... nakon što ti se u opcijama pored oglasa pojavi "obnovi oglas" možeš ga obnoviti jednim klikom, kao nekada na CB...

ne vidim opciju "sacuvaj oglas" samo "izmeni", i kad to kliknem onda mi javi da je doslo do greske

i tako vec 5 purta za poslednjih 10 minuta

zvezbeze!


  • 0

#71 Trajkociklista

Trajkociklista
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 480 posts
  • LocationDom mi je tamo gde mi je bi/tricikl :D

Postavljeno 06 June 2014 - 12:57 AM

Au... (a propos komentara ;) )

 

Ja bih, za promenu, pohvalio.

Ne znam sta ste zapeli vecina vas, meni je pregledno i logicno.

Servis je o svetlosnu godinu unapredjen i sto se tice dizajna, i sto se tice prakticnosti.

Posebno raduje veci broj kategorija, jer je broj oglasa u nekima bio prilicno velik,

pa treba tri dana buljenja u ekran da se nadje ono sta nam treba.

Dakle plus i za kupce, i za prodavce.

Jedino na sta bi tu trebalo obratiti paznju i povesti racuna, su debili koji oglase stavljaju u pogresne kategorije, ili u vise njih,

a da tim kategorijama ne pripada predmet. Popizdim kad pregledavam "delovi specijalka" pa medju njima 632 oglasa delova za mtb.

Ili oni sto su bicikle koji ocigledno imaju svoju kategoriju, trpali u "ostale"

Dakle potreban je full time administrator sto se toga tice. Ili bar opcija da sami korisnici mogu prijaviti krsenje pravila

pa da administrator kad se prihvati posla zna sta ima da se proveri, i po potrebi sankcionise.

 

 

Ono sto mi se ne svidja, a vec su ljudi pominjali: broj predmeta prikazanih na stranici. Jednako popizdim kad otvorim PlanetBike stranicu i iskoci default za 5 prikaza po stranici, a predmeta u kategoriji 632, a prvih pet su recimo podloske za M5 sraf poklopca lule kormana :D a ja hteo da vidim kakvih jeftinih lula imaju u ponudi.
Pa onda idi klikni da prikaze sto komada, pa se onda brzo skroluje do zeljene pozicije u nizu.
I sve bi to bilo ok da kolacice koriste kako bi sledeci put postavke svakog posetioca bile zapamcene,

a ne svaki put jovo nanovo da podesavam i tri puta otvaram jednu te istu stranicu samo da bi prikazao vise i u sortiranju koje izaberem.

E isti problem i ovde. 16 ? 32 ? i trenutno nekih 300 stranica :D Sta ce tek biti kada svi prebace oglase u nove kategorije,lelee..
Dajte vise predmeta po stranici, i obavezno da stranica pamti koliko prikaza po stranici izaberemo.

 

Druga stvar: isto pominjano ranije - opcija "glavna slika". Ne znam da li za glavnu postavlja prvu koja se aplouduje,

ali kod ovih "starih" oglasa neke od fotki koje su glavne svakako i sigurno nisam tada izabrao kao prve za upload,

jer je tako radilo onda, te je prva uvek birana ona koja treba da predstavi predmet u listi.

 

Takodje mi se ne svidja to sto se ne dozvoljavaju linkovi koju vode van 2bike.

Nije svaki link reklama ili sta ti ja znam, nego moze biti i tipa "za vise fotki u originalnoj rezoluciji klikni ovde"
Moze biti link ka dodatnim i detaljnim informacijama i specifikaciji predmeta, koji zbog formata oglasa ne moze jednako kvalitetno biti u njemu prezentovan, dakle radi informisanosti kupca pre svega,

a ne magla da se prodaje jer u oglasu tri i po reci napisano.

 

 

Besplatne i platne opcije.. jedan post je vec lepo komentrisao: sram ga bilo djubre jedno kapitalisticko ! :D ;) ;)

Licno bih uveo jos jednu stavku: maksimalan broj besplatnih oglasa po korisniku. Preko toga da se placa za postavljanje.

I ne govorim tu o 2, 5, 10 oglasa, nego 20, 50, 100. U zadnje vreme prava je najezda likova koji su uleteli u biznis sa velikom lovom (pri tome nista o biciklima ne znaju) u zahvaljujuci CB(pardon, 2bike :P) prave ogroman biznis,

a troskova nula.
A sto su nabili cene ko da je roba legalna, a ne kradena, pardon - uvezena se kaze, to je vec posebna prica...
Doduse sad ce mozda koristiti opciju za automatsko obnavljanje oglasa, da ne cekaju po 5 minuta za svaki od njih.
Mislim cisto da kad vec drzava nema pordsku na mala i srednja preduzetja, da 2bike bude bolji od njih i pomogne malima, a naplati velikima.

 

 

Pozdrav :)


  • 0

#72 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 06 June 2014 - 06:31 AM

Odakle sada slideshow u slikama na oglasima?


  • 0
.

#73 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 07 June 2014 - 01:54 PM

Prilikom pregleda oglasa prikazuje se gomila oglasa sa oznakom prodato, e sad, da li je moguće napraviti opciju-filter gde bi se prikazivali samo aktuelni oglasi, tj. samo oglasi za stvari koje nisu prodate?

To bi olakšalo pregled oglasa, a i ova oznaka ,,prodato'' je dosta bleda na sivoj podlozi, pa se lako zanemari, crvena slova bi bila dosta vidljivija.

 

Još sam primetio da prilikom pregleda po proizvođaču delova uz ime proizvođača stoji broj 0, a trebalo bi, predpostavljam da stoji broj oglasa koji se odnose na tog proizvođača, ništa problematično, jedino spominjem kao nešto što trenutno ne radi, a možda nije primećeno od strane admina....


  • 0

#74 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2014 - 07:16 PM

Ne znam da li je ovo neka greška ili "funkcionalnost" :) ali meni ne odgovara:

Naime, ne mogu da skrolujem stranice foruma tastaturom sa strelicama gore dole što koristim na svim sajtovima i forumima. A ovde mi treperi i šeta kursor kao da editujem txt fajl :)


  • 0

#75 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 07 June 2014 - 07:39 PM

Kod mene to radi. Mada ja to nikada ne koristim :)


  • 0
.

#76 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2014 - 10:38 PM

Kako radi?! Misliš kad držiš na dole, eventualno jednom i krene na dole? :) (kad kursor stigne do dna...)

Treba da se ponaša tako da kad pipnem strelicu na tastaturi da se odmah i pomeri za malčice


  • 0

#77 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 08 June 2014 - 06:25 AM

Kod mene radi baš tako kako si opisao...


  • 0
JoJ

#78 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 08 June 2014 - 07:16 AM

Bas tako. 

Verovatno je kod tebe do nekog neslaganja Chroma, Firefoxa ili sta vec koristis sa sajtom. Updejtuj na poslednju verziju pa probaj. 


  • 0
.

#79 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 08 June 2014 - 09:44 AM

Kod mene radi. FF, win.


  • 0

#80 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 08 June 2014 - 11:20 AM

Zar nije bilo obavezno u oglasima upisati mesto prodavca?


  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika