Jump to content


Fotografije

Novi Veb-Sajt - 2BIKE.rs


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
109 odgovora na ovu temu

#41 predragns

predragns
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 04:16 PM

sajt jeste malo sporiji ali polako, tek je postavljen, verujem da ce u par dana covek to da sredi, to mu je profesija i sve ce biti kul, cisto sumljam da ce neko prestati da koristi ovaj sajt zbog ove promene, kolko zbog toga sto promena nije strasno tolko i zbog toga sto jednostavno nema drugu opciju. drugi sajtovi su tolko oskudni i amaterski da su jednostavno uzasni.

 

mislim da 2bike.rs moze postati ozbiljan biciklisticki portal posle ovih promena i da ga ceka lepa buducnost, tj ja je zelim momku koji stoji iza sajta.


  • 0

#42 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 04:34 PM

Forum je proradio kako treba sto se tice brzine, sajt se jos nesto premislja ;).

 

Ne kazem ja da je promene losa, sajt stvarno izgleda neuporedivo modernije, mozda privlacnije mladjoj populaciji ali kada se nesto ne menja dugo godina i kada uvek znas gde se sta nalazi pa odjednom nemas pojma gde je sta a uz to i nece da radi kako treba nije ni cudo sto su svi razocarani. 

Trebace malo vremena ali cemo se navici, ni prvi ni poslednji put da neki sajt/forum drasticno menja izgled. 

 

Vidim da mnogi oglasi nisu u kategorijama gde ne treba da budu. Pretpostavljam da stari nisu detaljno razvrstavani a da ce novi morati da idu tamo gde im je mesto. Bice posla za moderatore...

 

Nego, gde u podesavanjim da nadjem opciju prikaza vremena bez onog AM/PM? Nisam nasao, ne znam ni da li moze da se menja. 


  • 1
.

#43 predragns

predragns
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 05:52 PM

Forum je proradio kako treba sto se tice brzine, sajt se jos nesto premislja ;).

 

Ne kazem ja da je promene losa, sajt stvarno izgleda neuporedivo modernije, mozda privlacnije mladjoj populaciji ali kada se nesto ne menja dugo godina i kada uvek znas gde se sta nalazi pa odjednom nemas pojma gde je sta a uz to i nece da radi kako treba nije ni cudo sto su svi razocarani. 

Trebace malo vremena ali cemo se navici, ni prvi ni poslednji put da neki sajt/forum drasticno menja izgled. 

 

Vidim da mnogi oglasi nisu u kategorijama gde ne treba da budu. Pretpostavljam da stari nisu detaljno razvrstavani a da ce novi morati da idu tamo gde im je mesto. Bice posla za moderatore...

 

Nego, gde u podesavanjim da nadjem opciju prikaza vremena bez onog AM/PM? Nisam nasao, ne znam ni da li moze da se menja. 

 

Sve se slazem sa vama, cudno je i malo nelagodno kada ti nesto promene na sta si se navikao, procice to ljude. Meni je najvise zasmetalo sto je 90% ljudi pocelo da pise lose komentare kao da je smak sveta, a znam kako to moze da deluje na coveka koji stoji iza svega. Nadam se da ce uspeti iz hrpi negative koja je napisana na forumima i na postu da izvuce koju su to konkretni predlozi koje dobija kao feedback i koji su realni i moguci i da ce uspeti da izignorise komentare i savete kao sto su "vrati cikloberzu", "potpuno unistenje", "ubistvo", "izdaja"... :D


  • 1

#44 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 07:19 PM

Nije tacno, ljudi su postavljali lepe predloge. Ja sam odmah stavio primedbu za boju pozadine foruma, mnogi su se slozili, zatim da se vrati listanje oglasa kao sto je bilo na c berzi. I to je sasvim dovoljno. 

Dakle, neka Ciklo to uradi i to je to. jer sve je to zbog korisnika, a ne da sajt bude lep.


  • 0

#45 predragns

predragns
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 07:28 PM

@bockokg druze ti nisi predlagao nego si zahtevao, velika je razlika.


  • 0

#46 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 08:28 PM

Bravo Ciklo, jako lepo odrađeno!!!!

Nove stvari zahtevaju privikavanje i popravke, a to će s vremenom doći...

Posebno bih istakao i pohvalio novinu "Deklaracija" osobe ili firme koja postavlja oglas.

Taj detalj unosi notu ozbiljnosti i poverljivosti.

Samo napred maestro ;-)


  • 1
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#47 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 08:33 PM

@predragns Ako je sve tako divno i bajno,zašto se ljudima ne sviđa?Nemoj samo da generalizuješ,tipa Srbi ovo,Srbi ono...Znam da će nakon nekog vremena sve leći na svoje,i da će se ljudi privići,ali nemaš pravo da im govoriš kako oni ustvari ne znaju šta je dobro i napredno.Lično,pošto sajtu pristupam uglavnom preko tableta,nisam oduševljen promenama,forum i berza su nekako skrajnuti u drugi plan,ali sa druge strane,šta ja znam,ja sam samo Srbin:-)
  • 2

#48 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 June 2014 - 11:43 PM

Pozdrav svima. Nemam snage sada da čitam sve poruke. Samo bih se zahvalio ljudima koji su slali pozitivne komentare u znak podrške i koji su razumeli situaciju, a za ljude koji nemaju trunke razumevanja, koji hejtuju, koji sve ovo shvataju kao bogom dato ne želim ništa da pišem, shvatiće, ali niste pomogli, nimalo.

 

Ogroman je napor i trud uložen da se modernizuje sajt, prebace sve funkcionalnosti sa starog sajta, neke i da se nadograde, te da se napravi platforma koja će lako da se širi po potrebi. 7 meseci se kucalo u tastaturu sa preko 350.000 otucanih linija koda. Znam, sigurno nije još sve na svom mestu, ali radiće se na tome.

 

Kao što se moglo videti prvi dan je odmah došlo do velikog problema. Nisam stigao ni da pošajem mejlove svima i upoznam ih sa novim opcijama. Odziv stranica je bio katastrofalan. Radilo se na tome bukvalno danonoćno (nije mi dobro, vaga kaže -2kg). Ne znam, situacija je sada nešto bolja, videćemo još, nadam se da će se rešiti inače ne znam šta će biti.

 

Pročitah negde da se oglasi naplaćuju, što nije istina. Oglasi su besplatni kao i na starom sajtu, moguće ih je besplatno produžiti na dva dana pre isteka a kome trebaju plaćene opcije može da ih koristi, ali ne mora. Naravno zbog zakona, sa kojim sam zbog oglasa zamalo imao mnogo problema, novina je da svi koji postavljaju oglase moraju ostaviti lične podatke, kao i da pravno lice mora da stoji iza sajta.

 

Takođe verujem da većina ljudi ne shvata koliko košta sajt ovog tipa svaki mesec, verujte mi nekome bi to bila dobra plata. Cikloberza je postavljena pre 10 godina i dok su neki vozili bicikl, drugi se zezali ja sam radio, plaćao troškove i bavio se sajtom (moderatorim hvala beskrajno), zašto? pa valjda iz ljubavi prema ovom sportu i jer sam mislio da bi gašenje sajta bio veiki gubitak za celu biciklističku zajednicu u Srbiji. Mnogo korisnih informacija smo razmenili na forumu, mnogo ljudi se upoznalo što preko foruma što preko last minute servisa i postali su dobri prijatelji, pa vesti, tekstovi, mali oglasi, itd itd.

 

Tako da jedino što tražim je malo razumevanja.

 

Idem da odmorim a sve kritike ću naravno saslušati i pokušati da unapredim funkcionalnosti gde je to moguće.  A nadam se da se vidimo i na drumovima u skorije vreme.


  • 3

#49 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 04 June 2014 - 12:00 AM

Ciklo, pa nisi shvatio kritike. Kritike su dobrodošle i iste su uvek pozitivne ma ko kako mislio. Niko nije rekao da trud nisi uložio, ne, a i da je bilo nekoh komentara, kao što je i bilo, tipa "džaba si krečio" bude toga na prvu loptu, ali opet svi žele da iznesu svoje mišljenje i to je prava stvar. Da vidimo na čemu smo!

 

Samo sredi boju foruma, ako možeš vrati onu staru boju foruma jer ne "bode" oči kao ova bela, i ako možeš kod cikloberze da prebaciš da se listaju oglasi kao ranije po vertikali, i da sličice budu iste one veličine kako bi verovatno mogla da postoji opcija da se u jednoj učitanoj strani vidi onoliki veliki broj oglasa kao na nekadasnjoj cberzi. 

Isto da postoji opcija delovi/specijalka delovi, a ne da sve ide u jedan koš!

Prosto morao si znati da te osnovne stvari, koje su da kažem postulat, nisi trebao da diraš, odnosno, trebao si ih u startu odmah postaviti onakve kave su i bile. Da jesi, kritike bi mnogo bile povoljnije.

 

Ostalo radi kako želiš i znaš, i sam znaš da nas najviše interesuje berza i forum.

 

Ostalo oko sajta je sasvim OK, odnosno odlično je, samo da se poradi na toj brzini .


  • 1

#50 predragns

predragns
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 04 June 2014 - 05:57 AM

@predragns Ako je sve tako divno i bajno,zašto se ljudima ne sviđa?Nemoj samo da generalizuješ,tipa Srbi ovo,Srbi ono...Znam da će nakon nekog vremena sve leći na svoje,i da će se ljudi privići,ali nemaš pravo da im govoriš kako oni ustvari ne znaju šta je dobro i napredno.Lično,pošto sajtu pristupam uglavnom preko tableta,nisam oduševljen promenama,forum i berza su nekako skrajnuti u drugi plan,ali sa druge strane,šta ja znam,ja sam samo Srbin:-)

ne svidja se grupi ljudi, imamo 15-20 losih komentara a verujem da to nije vecina ljudi najposecenijeg sajta za biciklizam u srbiji? mislim tako vi kazete. fora je sto je ljudima ovde mnogo lakse da ukazuju na sranje stvari, tj za ono sto oni smatraju da je sranje nego na ono sto je dobro. takav smo narod, napacen valjda, sta ja znam... i ja sam samo srbin :)

kritika mora biti konstruktivna da bi imala smisla. 90% komentara je na principu "noga u stomak". ljudi koji ostave takav komentar verovatno nisu nikada napravili nista i stavili drugima na raspolaganje, ili to ili su jednostavno dosli da se nasale a svojom salom vise odmazu nego sto bilo koga zabavljaju.

sto se tice boja foruma, mislim da je to mini fix i da ce to ciklo resiti vrlo brzo, moze cak da stavi i opciono da se biraju teme pa opet ko kako voli ali kada ti se stranice ucitavaju po 20 sec ne razmisljas da li je forum bele ili svetlo plave boje.

bice ovo sve super a onda cu vam reci moje omiljeno "jesam vam lepo rekao!" :)
  • -2

#51 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 June 2014 - 06:22 AM

Lako tudjim k..... gloginje mlatiti... (mislim da nije Njegoseva)

 

Interesantno kako ljudima koji nemaju bas nekog kontakta sa izradom / razvojem / odrzavanjem web sajtova sve izgleda jednostavno, ono - kliknes neko dugmence, chekiras neki boxic, onda na Save i to je to - sve se sredi  n:fighting0027  Ako Ciklo (vise-manje) sam radi na ovome, bice jako dobro ako sajt bude u upotrebnom stanju za par nedelja - mesec dana  =D>

 

Dobro je da se izaslo iz praistorijskog izgleda (i osecaja) Cikloberze i preslo na moderniji izgled i CMS. Jos uvek je pomalo konfuzno i dezorganizovano ali bice bolje. Za pocetak, ne treba se previse rasplinjavati.

 

U ovoj fazi, jedina bitnija zamerka mi je sto je link za forum zatrpan u navigaciji. Dve najbitnije sekcije starog sajta (a mislim da ce biti i novog) su bile berza i forum - jedno bez drugog bi mnogo slabije funkcionisalo i sajt bi se kudikamo sporije razvijao. Znaci link u glavni bar.

 

Oglasi su mnogo pregledniji, za svaku pohvalu je uvodjenje podkategorija / proizvodjaca... od starih oglasa sam dobijao ospice. Mozda u grupnom listingu ubaciti i prikaz / ispis stanja delova. Ako zeli da naplacuje oglasavanje - i trebalo bi. Gubi svoje vreme i novac oko sajta, dok drugi od njegove muke guraju solidne pare u dzepove. Sad, pitanje je da li ce ove promene stvarno dovesti i do stvarnog sredjivanja stanja u oglasima - da ne nalazimo kojekakve gluposti razbacane na sve strane, pogotovo tamo gde ne pripadaju itd...

 

Svako ko bi mnogo da palamudi, za pocetak, ne mora odmah da se baci svim svojim resursima na savladavanje osnova web dizajna, programiranja i koje cega jos, nego da svaki mesec uplati npr Crvenom Krstu po jedno 30-40-50 eura, tek onako, da bi se bolje osecao k'o covek i k'o komunista  O:)


  • 1

#52 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 04 June 2014 - 08:13 AM

Zasto kada podesim pregled 32 oglasa po strani, nakon izlaska i ponovog ulaska u oglase vraca na 16 po strani?

 

Brzina se znatno popravila. I sajt radi odlicno ;)


  • 0
.

#53 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 04 June 2014 - 09:01 AM

Svoje kritike sam ostavio iskljucivo iz dobre namere (kao sto si Ciklo i sam rekao, da javljamo probleme u radu :) ), nisam nijednom imao nameru da pljujem. U istom sam poslu i veoma dobro znam koliko treba volje i truda za ovako nesto, pogotovo ako ga radis sam. Navike se tesko menjaju, ali to ne znaci da ne treba da ima promena, tako da te podrzavam.

Vise sam pisao sta primetim da bi moglo srediti/unaprediti, ne mora to sad i odmah, nego eto, da stoji zabelezeno, pa kad dodje na red doslo je :)

 

Brzina je sad normalna :)

 

edit:

Firefox 29.0, ubuntu 12.04lts

Bar za smajlije se ne otvori uvek kompletno (tj ne vidi ceo) u quick reply, tako da se ne vide ni smajliji ni navigacija (navigacija za same smajlije). Ne mogu da nadjem tacan use-case kada se desava, sporadicno je tj nema pravila.


  • 0

#54 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 June 2014 - 09:28 AM

ne svidja se grupi ljudi, imamo 15-20 losih komentara a verujem da to nije vecina ljudi najposecenijeg sajta za biciklizam u srbiji?

 

15-20 ljudi znači mnogo ako je to onih 15-20 ljudi koji su stvorili zajednicu zbog koje je CB jedinstvena u regionu :P

 

Forum oko koga je CB izrasla je bačen u stoti plan, nema ga nigde osim u nekoliko skrivenih linkova na prvoj strani a udarno mesto zauzimaju vesti koje zanimaju koliko ljudi sa najposećenijeg sajta za biciklizam? - i koje pročitaš jednom ako ih i čitaš... Neki novajlija koji danas prvi put otvori sajt će da zaključi da je ovo sajt za ljude koji se najstrašnije lože na trke. Jeste, gore je (pretrpana) traka sa svim i svačim ali ono što prvo udari u oči bojom i veličinom je VEST IZ TRKE! REZULTATI! TAKMIČENJA! AKTUELNO! (aha, ima i oglasa?)

Onda zaskroluješ dole... gomila bajatih vesti sa opcijom da vidiš još bajatije vesti... aha, najzad last minute, galerija (opet neki paljenici na trke)... još malo oglasa, trening log... nekoliko korisnih tekstova (iz iskustva znam koliko će sporo ovde da se dodaju nove stvari), onda linkovi za sve delove foruma.

 

Šta čovek koji prvi put dolazi na sajt, bez ikakvih predrasuda, predubeđenja, navika, nostalgije zaključi na osnovu ovakve početne strane?

 

Meni se sviđa "prošireni" last minute, fina je ideja. Forum sam otvorio evo sad i vidim da je dozlaboga nepregledan al' je zato nepregledno ošarenjen. Na druga mesta nisam ni zavirivao jer me mnogo manje interesuju.

 

Ciklo je ovde bog i batina i može i da ugasi sajt ovo popodne i to nam je, akamoli da reši da novi sajt izgleda ovako ili onako. Al je moglo da bude bar nekih konsultacija, ako ništa, ono rad ispitivanja javnog mnjenja - i ranije smo uspevali da ispilimo dobre ideje.

 

 

A stari Gmail nismo zaboravili, nego je besplatan i svi kontakti su nam tamo, pa bi migracija previše bolela.


  • 0

#55 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 June 2014 - 10:16 AM

Proćiću još kroz sve poruke, nisam čitao. Već ostavih odgovor u vezi foruma na drugoj strani. Radi se o licenciranom Invision Power Boardu. Skin sam prilagodio koliko mi je vreme dozvoljavalo, čisto da se koliko toliko uklopi u ceo sajt. Takođe preveden je samo jedan mali deo, ceo prevod ima par hiljada stavki. Sajt je od prvobitnih planova kasnio neka 3 meseca, tako da se žurba može pretpostaviti, jer finansija ne da nije bilo nego je jedan veliki minus. Doterujemo polako stvari u red. Postaviću tapatalk u toku dana, za mobilne forumaše.


  • 0

#56 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 June 2014 - 11:50 AM

Bogami forum znatno brze radi....Sto se preglednosti foruma tice cik sad da neko da kaze novajlijama sto nisi trazio po forumu....Pa i ja ne mogu da se snadjem....
Btw kako da skacem sa strane na stranu na jednoj temi???
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#57 Magus

Magus
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 04 June 2014 - 12:09 PM

Mislim da je Mixitron sve rekao, delimo isto misljenje.


  • 0

#58 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 04 June 2014 - 01:06 PM

@brko
Imas paginaciju na vrhu i dnu, iznad quick reply boxa i gore ispod naslova teme.

 

edit:

Kada se radi pretraga, i selektuje Jagodina, izbacuje rezultate za Kragujevac.


  • 0

#59 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 June 2014 - 05:40 PM

Bilo kako bilo ovo je i dalje krs koji je od neceg sto ne bi bilo blam staviti u produkciju svetlosnu godinu daleko. Inace ako je i dalje one developer show onda se mora skinuti kapa ~1600 linija koda na dan su prepruka za samo jedno mesto

 

Vuckov superweb team 4x55KGms.jpg

 

 


  • -2
Postavljena slika

#60 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 05 June 2014 - 06:44 AM

Ne bi bilo lose u oglasima da kada klikom na sliku otvoris veliku sliku, mozes dalje da listas sve slike iz oglasa u maksimalnoj velicini. Sada moras da zatvoris veliku sliku, kliknes na neku drugu pa onda opet na nju u vecem prozoru da bi se prikazala u maksimalnoj velicini. 


  • 1
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika