Jump to content


Fotografije

Novi Veb-Sajt - 2BIKE.rs


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
109 odgovora na ovu temu

#21 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 June 2014 - 05:07 PM

Kada se forum otvori treba kao sto je to kod vecine novih foruma ubaciti listu zadnjih 10-20 postova a ne nekoliko zadnjih novih tema (to po meni nema neke svrhe). To je ono sto mi u startu smeta a bilo je u staroj varijanti, makar na naslovnoj strani sajta. 

 

Link za forum bih stavio na vrh u crnu "traku" a ne da se juri po padajucem meniju, isto bi moglo da vazi i za oglase. Ipak su forum i oglasi bili sustina starog sajta. 

 

Sve mi deluje dosta haoticno, mozda je i stvar navike, da deluje modernije, deluje ali se meni vise svidjao stari sajt. Ukusi su razliciti :).

 

Imao bih verovatno jos nesto ali dok se otvori strana zaboravim i sta sam krenuo da gledam  n2:smiley-think005


  • 1
.

#22 mijat96

mijat96
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 251 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 June 2014 - 06:36 PM

Velika prednost cikloberze bila je sto sam mogao lako i brzo da pregledam oglase i forum sa telefona, sada je to mnogo losije uradjeno i mnogo teze se snalazim i mnogo je sve sporije. Prednost ovog novog sajta je lepsi izgled, ali ni cikloberza nije bila losa, po mom ukusu je bila odlicna i nema joj zamene.
  • 1

#23 carobnica

carobnica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts

Postavljeno 02 June 2014 - 07:15 PM

Dzabe si krecio.


  • 1

#24 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2014 - 08:14 PM

Mogu da hejtujem do sutra ujutru.
I ovo nije onaj slučaj gde će ljudi malo da kukaju pa da se priviknu. Ok, neki će da se priviknu, a neki će lagano i da odu.

Srž foruma su ljudi ("ekipa", "druženje") i praktična oglasna tabla.

Ovi fensi minusevi i plusevi i nova farba malo znače, a mogu dosta da odmognu.

I čemu ime na engleskom? Da se ne ide na proboj na strana tržišta van Balkana?


  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#25 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2014 - 10:07 PM

Comment munze jezikom -> "Znaci strasno". n2:hahaha

 

Zapravo bolje da nista nije dirano nego sto je ovaj krs napravljen :)


  • 0
Postavljena slika

#26 tibor971

tibor971
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 02 June 2014 - 10:36 PM

Ako sam ja dobro shvatio Cikloberza je bio sajt, što mu ime kaže, zamišljen pre svega za kupovinu i prodaju bicikala i opreme. I to je manje-više dobro funkcionisalo - berza je bila srce sajta, a sve ostalo je bilo ok, ali kao prateći sadržaj.

 

Sad smo dobili još jedan sajt o biciklizmu - malo (bajate) vesti, malo (mnogo) banera i reklama, malo ovo, malo ono, a sama berza je u trećem planu. Oglasi sada liče na limundo/kupindo i to je dodatni minus. Brzina sajta - pre cu se popeti na Zoncolan (šteta, gotov Giro!) nego što 2bike otvori novu stranicu. Takođe, za mobilne i tablete novi sajt je baš bzvz. Previše je belog na sajtu, otpadoše oči.

 

Mogao bih još da mračim, ali nije red. U svakom slučaju - probaću još malo, da vidim kako će ovo da ide, ali za sada, po mom mišljenju, ne obećava.

Nemam običaj a ni vremena za komentare ali u svemu se slažem sa ovim postom. Ceo bajk sam sklopio iz delova kupljenih na cikloberzi. Svaki dan u pauzi skoknem do oglasa da vidim šta se nudi. Vikend sam preskočio zbog poslova i onda sam se danas NEPRIJATNO IZNENADIO! Zatekao sam neko šareno, komercijalno čudo koje se otvara 100 godina. Mali oglasi sa hiljadu nepotrebnih kategorija i podkategorija a ponuda skoro ništa. Veza ka starim oglasima gde su sve dosadašnje kategorije pomešane. Šta li je falilo starom imenu i koncepciji? Nadam se da će mnogobrojne zamerke i sugestije iz prethodnih postova biti uvažene pa će ovaj sajt biti ponovo upotrebljiv.


  • 1

#27 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 02 June 2014 - 11:32 PM

Ne znam ko te je nagovorio na ovo i sta bi mogli biti planovi i razlozi za ovakav poslovni potez,

ali ovako drastican koncepcijski zaokret ne ukazujue ni na sta dobro, a nista dobro ni ne nudi,

ili je mozda meni nesto promice (?)

 

n:grandpa

 

Da ne ulazim u strategiju i taktiku, mada ih, bez uvrede, ne vidim ni u tragovima, reci su samo,

i to bez trunke defetizma - katastrofa.

Sakato i komplikovano, nepregledno i neprimereno, a pre svega - nezavrseno i nedomisljeno.

 

Kod mene se ucitava ok, bez nekog znacajnog stucanja, ali to je tehnicki problem i tamo gde se javlja, to se da resiti.

Ali organizacija prostora, izbor i komponovanje linkova, izbor boja, sveukupna atmosfera i logika sajta

nikako ne deluje kao korak napred, naprotiv.

 

Izvinjavam se ako sam previse brutalan, ali branicu se cinjenicom da sam bar iskren.

Jasno mi je da su ulozeni ogroman rad i mnogo volje, ali, nazalost, cini mi se bez prave ideje i sistema,

kao i bez konsultacija sa korisnicima i njihovim potrebama i vidjenjima.

 

I, da, kao sto naslov ove teme i ukazuje, ovo je nov sajt.

 

Cikloberza RIP n:smil42d2


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#28 nikolasrbija

nikolasrbija
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 03 June 2014 - 12:39 AM

Novo,moderno,treba vremena da se navikne na sve. Bez obzira,na prvu loptu,cikloberza je nezamenjiva.


  • 0

#29 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 June 2014 - 01:20 AM

Ubi me ova belina, zaslepljuje totalno, ako može, promenite tu pozadinu, mnogo umara oči....


  • 0

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 June 2014 - 02:26 AM

Što se beline tiče, nevezano samo za cikloberzu, pardon 2bike :), ko već ne koristi trebao bi da proba aplikaciju f.lux.

Meni su tft monitori noću bez toga neupotrebljivi kolko god smanjivao brightness nije to to.

"Software to make your life better" i stvarno je tako.

https://justgetflux.com/


  • 0

#31 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 02:35 AM

Ql je, dok se malo dotera, bice super.


  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#32 spider

spider
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 06:24 AM

Vizuelno mozda jeste 'lepši', ali je:

  • manje pregledan
  • komplikovan
  • spor do zla boga (sad u 8 ujutru još i nekako, ali sinoć u 8 svaka strana po par minuta, i malo malo pa 502 gad gateway by nginx :) )

Sve u svemu, nadam se da se ekipa neće razbežati kojekuda, mada srećom, nema mnogo alternativa.

 

Google je nekada davno pobedio yahoo i altavistu tako sto je bio čist, prost, brz. Mislite o tome.


  • 0

#33 vege

vege
  • Members
  • PipPipPip
  • 70 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 07:31 AM

Lepo izgleda, nema šta. Verujem da će se i tehnički problemi srediti pa će raditi brže. Što se foruma tiče bilo bi ok odraditi par tema (i staru temu) i svi će biti zadovoljni. Mislim da je najteže prilagođavanje oglasima, ali mi se sviđa što će biti dosta više filtera za pretragu koliko sam ukapirao. 

 

Srećno!

 


  • 1

#34 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 08:44 AM

ajde kad svi nesto kukaju i zameraju evo aj cu da im kontriram  i nek dobijem 10 minusa al nema veze :D Meni se licno svidja novi izgeld foruma...znaci dizajn sve je lepo uradjeno i izgleda skroz moderno, moram reci da mi je prosli sajt CB bio dosta gadan i da je igledao kao d je pravljen pre 15god sto mozda i jeste....sto se tice ove bele boje meni uopste ne smeta ne znam zasto vama, dosta sam odaljen od ekrana i ne bole me uopste oce mada sam mozda i naviako jer su svugde skoro bele pozadine na ostalim nekim forumima yt fb i to...Mozda malo ovaj redosled boja da promenis da ne bude ova oker vec recmo ona neka plava sa CB ili nesto drugo mada ni to nije toliko strasno...jedina zamerka moja a sto su i drugi reki je da na traku stavis da moze odma direkt da se ode na Forum  i Male olgase a ne da ih vijamo po padajucem meniju, mozda si moagoa da stavis umesto druzenja forum pa kada kliknes na forum izbaci i ostale padajuce elemente last minut voznje i ostalo....Zatim naziv, 2bike je skroz ok ne vidim zamerku CB je bilo lepo i mozda je trebao da ostane CB jer ipak je to postalko malte ne kao brend, e sada sto je neko spomenuo da se prosiri mozda na neki malo veci prostor recimo makar malo po balakanu sto da ne ja sam za sto nas je vise to je bolje po meni....Ne vidim niakkav problem sto je naziv na engleskom kao sto neki vec govore al ajd mozda je mogao  da bude recimo cbike ili cbbike ili nesto sa cb da se zna da je to nekada bila cb, mada ce i za mene a i za ostale verovatno ovo uvek biti cikloberza :D E sad ono sto su najvise ishejtovali su oglasi...Tu mogu da se unaprede par funkcija sto sam vidjao na drugim sajtovima...Recimo da se stavi tip biranja kako ce ti oglasi igledati, da li ce da budu ovako kao kockice ili list kao na staroj cikloberzi i takodje mislim da treba da se poveca broj oglasa po stranici...E sad nesto sto mi se na staroj CB nije svidjalo tacnije sam mrzeo je ovaj napredni pretrazivac mislim da je bio shit i da sto ima vise tih manjih grupa da je bolje ( lupam pa nek ima i grupa samo za nable ili sam oza prednje menjace pa sta meni je to skroz ok) znaci treba dodati vise podgrupa a broj grupa ostaviti isti .... Samtram da bi se time pobolo pretrazivanje i to mnogo.....I na kraju BRZINA uzasno je spor i mislim da bi to trebal oda se resi i razcisti sto je pre moguce i da se popravi ovo 502 Bad Gateway uzasno nerivra....posle polako moze sve po redu jedino ovu brzinu ucitavanja sto pre namestiti lepo :D Sve u svemu ja sam za novi sajt i svidja mi se, samo napred ! :D
EDIT: e da i da se obavezno namesti kada kliknes u ogalsima na sliku da se uveca da moze da se lista a ne da mora da se izlazi svaki put pa da klikens na drugu sliku pa opet na nju da bi je uvelicao :D !


  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#35 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 03 June 2014 - 09:38 AM

Jedno pitanje.

Sada kada hocu da obnovim oglas jel moram da placam? Jer mi zahteva neke novcice...

Ili moram da ponovo kacim oglas da bih ga obnovio?


  • 0

ಠ_ಠ


#36 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 09:52 AM

Progres, dobrodošao si da mu se pridružiš. Ili ne.

 

Sajt je aktivan samo jedan dan, i iza njega je koliko znamo samo jedan čovek. Mogao je i da ga ugasi na mesec pa da ga štanca, ovako radi makar kako tako. Sigurno će se vremenom ispolirati detalji i prihvatiti neke sugestije. Za koju nedelju ćete i zaboraviti na staru CB kao na stari Win, Mozillu, Gmail, ženu... :). Ako neko napušta sajt zbog izgleda, putuj igumane... Uzgred, nekoliko lepih postova od članova koji se prvi put oglašavaju :roll: .

 

E sad, mojih par zamerki :):

- Animirani gif avatar ne radi (osim kada se uđe u profil) :)

- Spisak pročitanih najnovijih tema da se ne briše

- Slike u poruci iz galerije nisu prikazane


  • 0
Pozdrav

#37 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 June 2014 - 10:08 AM

6wGFCcG.png

I još jednom... Brzina je takođe vrlo upitna. Jeste li i hosting promenili ili samo domen?


  • 0

--


#38 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 03 June 2014 - 01:05 PM

Mislim da nije ni jedno ni drugo, vec platforma, koja ima dosta primesa (potrebnih ili nepotrebnih, to je drugo pitanje), da ne kazem bloatware-a.

Juce nisam mogao da editujem post ali sad bih se nadovezao.
Ipak nije problem u razlikovanju procitanih od neprocitanih postova, problem je sto se odjednom pojavilo mnogo neprocitanih postova, u temama koje su stare i po par godina. Ne znam gde je nastao problem, da li u migraciji podataka ili ova implementacija foruma drugacije interpretira zapise iz baze. Ne moras odmah da sredjujes jer kapiram da ima sad bitnijih stavki, ali kad budes stigao, jer sad ispada da mi je maltene pola foruma neprocitano :)

Sto se funkcionalnosti tice, moram da se slozim sa par kolega iznad i uputim kritiku sto se navigacije tice, trenutno je malo hekticno.


  • 0

#39 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 02:48 PM

I ne znam cemu sluze ove "ocene" zelene i crvene za svaki post posebno??? To ce samo da unese razdor i netrepeljivost medju ljudima, ko je kome dao a ko nije plus ili minus. Isto g.... kao na fejsu. Ja tebi ti meni. 


  • 2
.

#40 predragns

predragns
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 03 June 2014 - 04:12 PM

citiracu samog sebe, tj pejstovacu komentar koji sam stavio na vest da je sajt zamenjen... sto se tice minusa, mogu ziveti i sa njih 1000.

 

prethodni komentari su divan prikaz srpske sklonosti ka promenama i unapredjivanju. simpaticno je sto se nije javio niko kome se promena svidja, nego samo kuka i motika.

promena je korak u pravom smeru, sajt je dizajnerski potpuno ok odradjen (ovo kazem kao neko sa velikim iskustvom iz web dizajna i neko ko vise godina zivi od web dizajna), svetlosnim godina unapredjen u odnosu na prethodnu verziju.

sajt je porastao i organizovan je tako da moze dodatno da se prosiruje u buducnosti sto ce nam svima doneti pogodnosti.

jedina stvar koja me buni je sto je promenjen domen na kojem sajt zivi ali verujem da je to uradjeno zato sto vlasnik zali da sajt bude vise od berze i zeli da sajt raste i u drugim pravcima?

najsmesnije od svega mi je sto se ljudi tolko zale sto ce NAPREDNE opcije oglasavanja da se naplacuju, covek je rekao lepo NAPREDNE, sto znaci da cete oglas moci i dalje da postavite free. sram da bude vlasnika sajta koji hoce i da zaradi neki dinar, eventualno i da mu ovo postane full time posao i koji ko zna koliko sati nedeljno potrosi da bi vi mogli da prodajete svoje stvari i zaradjujete pare... SRAM DA GA BUDE!

joj srbi i bogu ste teski, sto ono neko rece...

bravo za vlasnika, samo pici i ja sam zadovoljan :)


  • 3




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika