Jump to content


Fotografije

Koju kamp opremu koristite na daljim turama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
352 odgovora na ovu temu

#61 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 09:54 PM

Ume da bude i to problem sa dušecima.

Ja sam probao onaj Intex i sve je ok dok si budan i leškariš, ali kad zaspiš često sam se budio zbog tog ljuljuškanja.


  • 0

#62 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 December 2014 - 10:28 PM

Ja nisam probao ali sam prilično siguran da bih pre izabrao ljuljuškanje na vazduhu nego okretanje cele noći na tvrdoj podlozi :). Na leđima ne mogu, "ne umem" da spavam nikako i ne mogu da zaspim. Navikao sam potrbuške da spavam a to na zemlji ne ide, čak i sa više slojeva podloge, nakošenom travom ispod... osećam se ko da mi je parkirano neko vozilo na grudima... Na boku/ramenu mogu u krevetu ali u šatoru opet nikako.

 

Ubacih se inače da pitam, pošto se već aktivirala tema i diskusija...

Šta mislite o ovom dušeku, da li vredi to išta ili je bačen novac? Jel možda probao neko? Nije me briga koliko treba da se pumpa, samo mi je bitna udobnost.

http://jysk.rs/basta...ur-s76xd191xv22

 

http://jysk.rs/basta...og-75-50x220-oa

Vreća mi deluje makar ok, dovoljno topla za veći deo sezone.


  • 0

#63 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 05:35 AM

Takav sam I ja dušek uzeo, misleći da je kvalitetniji od ovih za plažu.

Iz meni nepoznatog razloga je počeo da pušta, a nisam ga nešto vukao i postavljao ko zna gde.

Možda je slučajnost, a možda i nije toliko kvalitetan koliko izgleda.


  • 0

#64 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 December 2014 - 06:11 AM

Ima planinarskih podloški - tanje su i budu nekako tvrđe kad se naduvaju. Meni je to OK. Ti dušeci su mi smrt za leđa. Mada drugar spava samo na njima kad kampujemo. Tako da - individualno. Izolacija je svakako dobra. Kineski jeftini rade posao OK, uglavnom.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#65 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 08:20 AM

 

http://jysk.rs/basta...og-75-50x220-oa

Vreća mi deluje makar ok, dovoljno topla za veći deo sezone.

 

Ја бих ти препоручио да погледаш војне вреће,могу се на ћи за мање пара него ова са слике,може чак да се налети и на врећу Немачке војске које је наводно атестирана на -20.


  • 0

#66 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 10:00 AM

Dobre su ove naše vojne vreće koje se na netu mogu pazariti za desetak evra. Problem je, makar meni, što su preterano kabaste i masivne, tako da zauzimaju prilično mesta na prtljažniku. Mogu se komotno koristiti i na nižim tempreturama, ali za zimu i zimske varijante nisam siguran. Možda uz adekvatnu planinarsku podlošku i aktivan veš.

Za ture lično koristim vreću marke Loap (i šator je iste marke), mislim da je reč o Česima, i mogu da kažem da sam prilično zadovoljan. Lagana je, kompaktna, ide sa kompresionom vrećom i zauzima minimalan prostor u bisagama/na prtljažniku. Pazario sam u Gori i to za nekih tridesetak evra.

Što se tiče podloške, koristim, kao i većina, najjeftiniju varijantu, što će reći Kineze, ali za sledeću sezonu planiram da nabavim neku ozbiljniju, samonaduvajuću. Planiram da nabavim i onu viseću mrežu za ležanje, pa kad se nađem u nekoj šumi, lepo je zategnem između dva drveta i milina. Recimo nešto nalik ovome:http://galit.rs/sr/i...i/kategorija/17. Naravno, to pod uslovom da bude love.


  • 0

#67 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 10:06 AM

Постији и подметач за нашу војну врећу,може се наћи за упола цене вреће.


  • 0

#68 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 11:02 AM

Ja imam pored neke no name vreće I jednu vojnu I vojni podmetač.

Vojnih podmetača ima tanji I deblji. Ja imam deblji I u varijanti sa biciklom to beš I ne ide.

Tanja verzija vojnog podmetača je već prihvatljiva.


  • 0

#69 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 12:04 PM

Moje iskustvo u vezi vojne opreme je da je pouzdana i izdrzljiva, ali koliko god sam pokusavao da opravdam misao "aaaa to mora da je dobro to koristi vojska" nisam uspeo. Niti je oprema laka, niti topla ako je i topla onda se oznojis jer ne propusta vlagu napolje, niti udobna. Tako da ako nesto trazim da je lagano, udobno i toplo sto cu nositi na biciklu uvek gledam po prodavnicama planinarske opreme. Opremu od koje ce mi zavisiti zivot uvek gledam da kupim sto kvalitetniju (skuplju) koliko mi novcanik dozvoli a kad se ide biciklom na putovanja tesko da se nosi nesto sto ti ne treba pa je uglavnom sva oprema skupa.


  • 0

#70 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 December 2014 - 12:25 PM

Slažem se. Oprema koju naša vojska koristi je uglavnom lošijeg kvaliteta. Sa izuzetkom samih pušaka, možda. Planinarska oprema se meni pokazala puno boljom. Vojska služi da se uzmu pare. Trebalo bi da ima dobru opremu, u nekoj teoriji, ali u praksi je to topovsko meso i udobnost (a i očuvanje zdravlja na neki duži rok) nije uopšte previše bitan faktor. Tako bar ja shvatam. 

 

Bila je kod Jata u BG neka radnja s planinarskom opremom - sasvim OK odnos cena kvalitet. Ne sećam se kako se zove, nisam siguran ni radi li još.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#71 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 16 December 2014 - 12:27 PM

U vojnoj vreci za spavanje sam proveo veci deo vojnog roka, spavanje u njoj je ok u hladnijem periodu tek ako se skroz uvuces u nju u vezes gornji deo pa se zagrejes na sopstveni dah, usput receno to je jedna jako zagusljiva prica. Opet ako spavas obucen, mozes se probuditi oznojan kao da je neko polio kofu vode po tebi. Pored toga teska je za nositi, posebno ako nosis i podmetac koji bi trebao da glumi hidro-termicku. Ako ti se desi da je teren neravan probudices se sa bolovima u ledjima, ako spavas na otvorenom upice svu mogucu vlagu iz vazduha.
Opreme za kampovanje ima da se kupi od X do XYZ novca. Kada bih kupovao vrecu za spavanje gledao bih par stvari, da je vodonepropusna i takodje da materijal ima mogucnost "disanja", da je topla i lagana, da nije previse siroka i ne bih bio stedljiv po tom pitanju jer to cuva zdravlje. Koliko sam upoznat aktivni ves radi na principu odvodjenja vlage i zadrzavanja telesne temperature, pa ako se to desi u vreci ciji materijal nema mogucnost razmene vazduh/vlaga moze biti prilicno mokra noc. Naravno moje misljenje ne znaci da sam u pravu.
  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#72 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 04:32 PM

Ta radnja kod JAT-a više ne radi,a zvala se Alp outdoor ili tome slično. Ne radi više ni radnja u Savskoj(Deveta strana sveta), a ove što rade (Gora, Iglu Sport i Zeleno drvo) su po pravilu tanke sa opremom na stanju, a pokraj toga, papreno su skupi. Ima u Intersportu McKinley outdoor oprema,solidnog kvaliteta,isto tako i solidnih cena. Naša višedecenijska tranzicija, koja sve više nalikuje nekakvom Badwater ultramaratonu, ubila je većinu legalnih outdoor radnji, a zajedno sa njima i svaku volju kod entuzijasta i ljubitelja prirode, u koje se, na žalost, i sam ubrajam.

Verovatno ima i drugih radnji u Beogradu za koje ne znam, ali ove tri - četiri pomenute su one u koje prosečan rekreativac najčešće navraća. Moje iskustvo je da sam sve što sam pazario u tim radnjama odličnog kvaliteta i trajalo je ili traje baš dugo. Šator koji sam kupio je prilično otporan na kišu i nijednom nije propustio vodu, za razliku od kineza u kojima sam se više nego jednom probudio do pola u blatu i mulju. Vreća je kao što je opisah odlična za te novce, a verovatno ću je testirati na nekom kampovanju tokom ove, nazovi zime.

Naravno, na netu postoje i razni šaneri koji za male pare nude brand name kopije, tipa nortface vreće, šatore, polare, jakne... Ima i onih šanera koji te iste stvari nude i po većim cenama, pa ko se upeca. Moje mišljenje je da kod kupovine izvesnih stvari ne treba praviti kalkulacije, već kupovati proverene stvari u proverenim radnjama. Možda grešim, ali sam na svojoj koži iskusio kako je to kada izda "oprema" kupljena na pijaci ili kod kineza. Što sam stariji to se više vodim devizom da ukoliko nemam para za kvalitetan komad odeće/obuće/opreme, neću ni ići na kampovanje, vožnju, planinarenje, jer sam se samom sebi smučio sa raznim krpačenjima i improvizacijama.


  • 0

#73 vivicav

vivicav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 567 posts
  • LocationПанчево

Postavljeno 16 December 2014 - 05:01 PM

Могу да дам +1 за Интерспорт. Све што сам куповао од њихових робних марки (Nakamura, Etirel, Energetics...) је више него добро за цену која се плати. Посебно што стално имају акције и најчешће се артикли плате 20-30% од редовне цене...
  • 0

#74 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 16 December 2014 - 05:13 PM

McKinley je odlicna oprema. Imam nekoliko njihovih dukseva za treking, kad njih obucem zimi dovoljna je jakna preko da bude solidno toplo. Svojevremeno sam citao po stranim forumima pohvale za njihovu obucu, tako da verujem da im je i ostala oprema odlicna. 


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#75 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 December 2014 - 05:13 PM

Roba u Intersportu vredi kad se uzme u pola cene. Često imaju tih raznih rasprodaja. 3 stvari po cene dve, ili 20 do 50% popusta. Platiti punu cenu za robu koju nude mi deluje kao previše para za muziku koja se dobija.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#76 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 05:41 PM

Mckinley opremu nisam koristio, ali sam družeći se sa planinarima čuo različita mišljenja. Neki tvrde da je odlična drugi da je loša. E sad, u tom svetu, kao i u svetu biciklista, ima hm različitih karaktera. Pa tako, kao što ima (ne)zanemarljiv broj biciklista koji drže da ako ne voziš minimum xt opremu, zapravo ti i ne poseduješ bicikl, tako i kod planinara i ljubitelja prirode ima onih koji ako nemaš nortface ili mamut komad nečega, predstavljaš neku vrstu škarta. O tome koliko je to pres...., izlišno je i govoriti.


  • 0

#77 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 06:18 PM

Kupih skoro Mckinley windstopre jaknu. Za sada sam prezadovoljan.

Bila na nekom sniženju kao malo rajsfešlus zapinje. Toliko minimalno da je zanemarljivo, al eto oni skinuše cenu pa umesto 5000 bila 3000

i Ranac za 2800 što je sasvim prihvatljiva cena.
Medjutim neke cene nisu baš jeftine, pa svakako treba čekati neko sniženje.


  • 0

#78 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 December 2014 - 09:43 PM

Intersport je povremeno solidno pristojan sa cenama. Iglu šport.. kod njih otpadaju uši.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#79 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 10:19 PM

I ja sam u Intersport-u nakupovao 99% opreme koju imam. Suština je da oni jedan proizvod snize tri puta u toku godine. Prvi put je preskup pa ga prvim sniženjem dovedu na neku normalnu cenu. Drugim sniženjem je to već popust koji je skroz ok za iskoristiti a treće bude ono što se vrlo brzo razgrabi tipa 50% ili tri za dva.
  • 1

~be here now~


#80 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 16 December 2014 - 11:00 PM

Upravo tako.

Ja kada sam gledao rančeve, to su bile neke sulude cene.

Sad kad sam skoro otišao, bilo je to sasvim prihvatljivo. Biće da sam naleteo na tu treću rasporadaju.


  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika