Jump to content


Fotografije

Koju kamp opremu koristite na daljim turama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
352 odgovora na ovu temu

#41 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 17 January 2013 - 02:25 AM

Ne znate vi kako je udobno kad ste umorni, a nemate podlošku nego ispod sebe bacite bisage i sve od odela što imate vi i ostali saputnici, pa nađete dobar položaj, da lepo upadnu ramena i gooza :mrgreen:



+100
Milijardu puta sam spavao na drvenoj klupi u pekari, lepo kao u hajatu :mrgreen:
  • 1
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#42 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2013 - 05:50 PM

Ja se otkinem u gsp autobusu :mrgreen:
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#43 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 January 2013 - 06:22 PM

El dok voziš?
  • 0

#44 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2013 - 11:34 PM

El dok voziš?


:mrgreen: ma jok...
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#45 Maratonec

Maratonec
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 02 April 2013 - 03:38 PM

Zašto ne montiraš prtljažnik . Pa sa ovoliko opreme se gubi i volja za bicikliranje. Ja imam šator za dve osobe- mene i bicikel- najlaganiji , plinsko kuhalo sa dve šerpe , vreću za spavanje tanku, onu za inad 16°C . Mislim , da je bez veze nosati kuhalo i šerpe , jer je danas hrana tolko jeftina , da možeš dva dana izdržati i na brzoj prehrani. Ajde kad se ide duže ,al ti za kuhanje treba voda i za pranje posuđa , pa ti zato treba kamp, koji košta više od dobre klope u kisoku il gostioni.
  • 0

#46 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2013 - 03:06 PM

Mislim , da je bez veze nosati kuhalo i šerpe , jer je danas hrana tolko jeftina , da možeš dva dana izdržati i na brzoj prehrani.


Gotova jela http://www.swisslion... ... tova-jela/ su zakon. U malu limenu posudu (prazna konzerva od nareska) ubaci se parčence vate natopljene u alkohol,zapali se i za 2-3 min zagreje se limenka sa jelom i večera je zagrejana. Nema potrebe za šerpama,loncima :mrgreen: i plinskim rešoima.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#47 McNulty

McNulty
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 17 April 2013 - 09:30 PM

Pozdrav svima.

Posto sam od ove godine odlucio da se pridruzim drugarima na visednevnim turama "po sumama i gorama" (nase zemlje ponosne by Rambo A. :D ,3-4 nocenja max.) a blizi se prvi maj, red je da nabavim kamp opremu, a s obzirom da sam iz unutrasnjosti moracu da je kupim na nevidjeno. Dakle uzdam se u preporuku prodavca preko telefona, i vase iskustvo iz prve ruke koje ce verujem da bude presudno u konacnoj odluci.

Prodavac iz Gore je svoje rekao, sad ste vi na redu :), njegova preporuka je "Ferrino MTB" sator", "Ferrino Lightec 900" vreca i "Ferrino Superlite 2.5 cm" samonaduvavajuca podloga.
Sto se tice satora i vrece tu me je lako "ubedio" (mada sam i pre toga imao neku ideju sta bih hteo posto sam procitao vecinu tema o kamp opremi za bicikliste na ovom i slicnim forumima) jedina dilema kod mene je sto se tice podloge da nije malo ovih 2.5cm (dimenzije spakovane podloge su po meni odlicne 14x26)?

Interesuje me sta mislite o ovoj kombinaciji i da li imate neki bolji predlog za slicnu cenu (oko 200e)?

linkovi:
Sator: http://www.trekkinn....no-mtb-2/7151/p
Vreca: http://www.gora-i.co...emart&Itemid=86
Podloga: http://www.gora-i.co...emart&Itemid=86
  • 0

#48 Rade_NS

Rade_NS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 April 2013 - 05:54 PM

Ides da kampujes, ne da spavas u krevetu... Podloga je cisto da te odvoji od zemlje. :)
Gledas sta ti zauzima najmanje prostora i sto je najlakse, da ti ne bude veci problem nositi nego spavati. :)
  • 0
Vidimo se kad se vidimo, cujemo se kad se cujemo...

#49 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 22 April 2013 - 03:56 PM

I ja sam batalio dusek na naduvavanje, nosimo te obicne sundjere sa folijom koje odrade posao :)

Prvi maj je blizu pa sam sredio svoju kamp opremu, tako da sad sve sta ide na bicikl su : bisage, odeca, pribor za jelo i kuvanje (vojni kamp komplet), dva resoa (alkoholne peci), dva bidona sa vodom, sator, sundjeri za spavanje, vreca, tablet (za muziku) i par sitnica. Znaci sve u svemu smanjio sam opremu na minimum i bisage su mi zapravo poluprazne, tako da taman ima mesta i za hranu i pice.

Svojih 6 slobodnih dana u maju cu provesti negde u "Gornjem Podunavlju" sa devojkom :)
  • 0

#50 Flying_man

Flying_man
  • Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Postavljeno 23 April 2013 - 09:27 PM

Ako imate satorsko krilo, kupite neki tanji konopac koji moze da prodje kroz alke na satorskom krilu. Preklopite satorsko krilo na pola i prosnirajte konopcem kroz alke, zategnite krilo da ne bude naborano i na krajnjim alkama vezite da se ne bi skupljalo krilo. Naravno konopac neka bude dovoljno dugacak da moze da se veze izmedju dva drveta i eto prirucne lezaljke. Mozete naci dve raklje i postaviti na obe strane da malo "rastegnete" satorsko krilo da vas previse ne steze. Ja sam pre nekoliko dana ovako bez raslji odspavao 1-2 i bilo je bas udobno.
Nesto ovako:
Postavljena slika
  • 0

#51 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 April 2013 - 08:24 AM

Na buvljacima mogu se naći izdržljivi tannki konopci (prečnik 5 mm je 20 din/metar). Onaj od npr. 7-8mm biće dovoljan da drži odraslu osobu-cena mu je oko 30-ak din/metar.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#52 bataya

bataya
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 24 April 2013 - 09:27 AM

Parakord je jos bolji od klasicnog konopca. Tanji, laksi, jaci, a ima prihvatljivu cenu.
  • 0

#53 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 24 April 2013 - 12:22 PM

Do pre godinu i nesto sam radio u prodavnici nauticke opreme, tamo su imali kanape koji bi bili idealni za to :)

Mada i ležaljka je dosta jeftina, a zauzima malo prostora, tako da ni to nije loša solucija. Ja sam imao jednu, ali par puta je ostala na kisi pa se raspala.
  • 0

#54 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 02:14 PM

Ove godine sam proveo oko dve nedelje u prirodi i sastavio sam svoju "savršenu kamp opremu" :) 
U tom kompletu se nalazi: Šator "Dennis" jednoslojni, vreća za spavanje "Dennis", vojni pribor za kuvanje, dva rešoa na alkohol, prostirka za plažu, cerada, Led Cree lampa i Xiaomi 5200mAh eksterni punjač koji koristim i za osvetljenje

kampoprema.png
Evo ilustracije na brzinu urađena u Gimpu 

Oprema je poprilično lagana, veći deo (šator, prostirku, vreću i ceradu) nosim na paktregeru ili zakačenu na volan, tako da ostatak zauzima veoma malo mesta u bisagama. Sa opremom za kuvanje sam prezadovoljan i bez problema mogu da pripremim jelo ili podgrejem neko od gotovih jela, mada često usput kupim pljeskavicu ili nešto u pekari. Prostirka za plažu i nije baš najugodnija za spavanje, ali radi posao, jeftin jednoslojni šator je sasvim dovoljan za kamp preko leta i slabu kišu, ali svakako uvek nosim i ceradu sa sobom :)

Kakva su iskustva ostalih? Šta nosite na duža putovanja?


  • 0

#55 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 03:10 PM

Lampe za glavu su korisnije, slobodne su obe ruke. "Obicne" prostirke (ne ta za plazu mada slicno izgledaju) koje se stavljaju ispod vrece za spavanje sluze da uspore prodor vlage i hladnoce u vrecu i da sprece klizanje posto su vrece uglavnom od "klizavog najlona". Ljudi misle da obicne prostirke sluze da se na njima udobnije spava a u stvari to je poslednje na sta su mislili kad su ih pravili. Za udobno spavanje na zemlji sluze prostirke na naduvavanje.


  • 0

#56 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 03:20 PM

Војна врећа за спавање је обложена церадом,тако да спречава влагу,а постоји и војни подметач за врећу који је такође обложен церадом не пропушта влагу,а и удобније је спавање на врећи.
  • 0

#57 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 08:43 PM

Posle dugog puta se ne bunim na čemu spavam, ali sledeće godine ću morati isprobati običnu prostirku :)

Kupio sam JiLong Relax naduvavajući dušek, ali jednostavno je preglomazan za bicikl. Dugo sam "merkao" samonaduvavajuće dušeke, ali sam odustao zbog loših ocena, komentara i nemogućnosti krpljenja. Baterijsku (punjač i usb svetlo) ubacim u prednji džep vojne košulje (koju uvek nosim zbog komaraca) tako da su mi ruke slobodne, a ne moram vukljati rezervne baterije jer sa Xiaomi punjačem od 5200mAh to USB svetlo radi danima, a imam dva punjača  :)


  • 0

#58 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 09:00 PM

Stavis lampu za glavu na glavu pa krpis samonaduvavajuci dusek nocu sa obe ruke. Samonaduvavajuca i da se probusi mozes i dalje da je koristis kao obicnu podlogu, jedino sto su vraski skupe. Imas i one visekomorne, pa ako se neka i probusi nije strasno, nisi na putovanju oko sveta.


  • 0

#59 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 December 2014 - 09:29 PM

Sve sa slike je OK, osim.. one prostirke. Ja za spavanje koristim dušek za plažu.. mala težina, brzo se naduva, a kad se izduva zauzima vrlo malo mesta. Cena i više nego mizerna, ok200-300 din.

 

dzp.jpg

 


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#60 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 15 December 2014 - 09:51 PM

Dusek za plazu, kad je toplo moze kad je zima nikako. Sto se tice ovih duseka ili prostirki na naduvavanje (ne govorim o samonaduvavajucim podlogama) nekima smeta odskakivanje i ljuljuskanje na vazduhu dok spavaju.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika