Jump to content


Fotografije

Koju kamp opremu koristite na daljim turama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
352 odgovora na ovu temu

#21 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 January 2013 - 01:19 AM

Jel ima tih duseka kod kineza ili? Meni bi bas tako neki veliki trebao, do pre par meseci sam mislio da mi nece biti potreban i uzeo sam vojnicku podlogu od onog specijalnog sundjera, ali nazalost trebace mi nesto udobnije pa makar zauzimalo i cele bisage, sta da radim.

Inace sam se u zadnje vreme opremio sa dosta kamp opreme. Pored podloge tu je vreca, sator - za bajs mozda prevelik, ali boze moj prezivecu. 2 stolice sklopive, par posuda, pribor za jelo metalni - nije mali, ali ne volim plasticni pribor a ovaj je tako napravljen da je sklopiv i super za usput. Jos gomilu drugih stvarcica, vise se ni ne secam.
Ostalo mi je jos par sitnica da kupim. Neki dobar loncic za kuvanje hrane - ove posude sto sam uzeo iako aluminijumske i lagane, nemaju rucku pa nisu pogodne za kuvanje.
Dalje, neki ok reso za kuvanje. Da je relativno jeftin, malih dimenzija i da su rezervne boce za plin lako dostupne, da nisu neke specificne. Gledao sam na dx.com ali nisam pametan sta valja (tj da li nesto odande valja). Za prvu pomoc cu pokusati od neke limenke da napravim nesto, ali bih ipak uzeo neku stabilniju varijantu.
Ako neko ima konkretne preporuke za obe stavke, neka ih iznese :)

Da pitam ako ima iskusnijih kampera. Kad sam uzimao sator nisam imao 2 blage sta treba da gledam, a od izbora koji sam imao ovaj mi se ucinio najboljim pa sam ga i uzeo. Nisam gledao koliko slojeva ima - sad vidim da je i to bitno. Jedino sto sam gledao su dimenzije i ta neka oznaka za kisu, predpostavljam koliko kise moze da trpi po metru kvadratnom. Bio je neki sator koji je imao 2000mm ali je bio prevelik za moje potrebe (za 4 osobe), jel ok i 1500mm?
Uostalom evo slike, pri dnu je i specifikacija.
Postavljena slika
  • 0

#22 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 11 January 2013 - 02:06 PM

Jel ima tih duseka kod kineza ili?

Pa kod ovih nasih ih nisam video, ali moguce da neki "bolje opremljeni" imaju u ponudi.

Ostalo mi je jos par sitnica da kupim. Neki dobar loncic za kuvanje hrane - ove posude sto sam uzeo iako aluminijumske i lagane, nemaju rucku pa nisu pogodne za kuvanje.

A sta mislis o vojnom kompletu? Kupio sam novi komplet za 350rsd na buvljaku u Somboru (ne koriscen) odlicno dodje jer ima malu serpicu sa ruckom, bocu za vodu, dve male plasticne posude, noz, viljuska, kasika, sve u maloj torbici :D Malih je dimenzija, ali taman za skuvati rucak.
Postavljena slika

Po meni je sasvim dobar sator, ni ovaj moj nije nista bolji. Mada uvek uz njega nosim i satorsko krilo jer jaci pljusak ne moze izdrzati. Kod slabije kise je bitno samo da ne diras sator i ostaces suv. Ovaj moj sator sam platio samo 700rsd i to pre nekih 6 godina i odlican mi je zbog toga sto kad se spakuje taman odgovara da se postavi na ram bicikla (prvi post). Slika sa motorijade iz Debeljace i koncert Tarje Turunen :D

Postavljena slika
  • 0

#23 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 January 2013 - 07:56 PM

Pored podloge tu je vreca, sator - za bajs mozda prevelik, ali boze moj prezivecu. 2 stolice sklopive, par posuda, pribor za jelo metalni - nije mali, ali ne volim plasticni pribor a ovaj je tako napravljen da je sklopiv i super za usput. Jos gomilu drugih stvarcica, vise se ni ne secam.
Ostalo mi je jos par sitnica da kupim. Neki dobar loncic za kuvanje hrane - ove posude sto sam uzeo iako aluminijumske i lagane, nemaju rucku pa nisu pogodne za kuvanje.
Dalje, neki ok reso za kuvanje. Da je relativno jeftin, malih dimenzija i da su rezervne boce za plin lako dostupne, da nisu neke specificne.



Dule011: kako misliš sve ovo da staviš na bajs? Možda bi bilo opravdano ako bi išao na put od 2 meseca ali za turu (na primer) od 10-ak dana možda će ti predstavljati samo suvišan teret (da ne pominjem koliko posudje iako je lagano može biti kabasto). Još na to dodaj šator,dušek na naduvavanje,pumpu i ponešto od garderobe i eto stvari za solidan prtljažnik u automobilu.
Naravno,nikako ne treba zaboraviti vreću za spavanje jer noć posebno u planinskoj regiji i usred leta može biti neprijatno hladna.
Povećana težina na pak tregeru itekako se poznaje te treba biti racionalan kad je u pitanju izbor: šta poneti na bajsu.

Što se tiče podloge za spavanje-ja sam koristio dušek za plažu...vrlo brzo se naduva ustima a kad se izduva zauzima vrlo malo mesta (gotovo da može stati u džep) i težak je svega oko 200-300 grama.
Inače,ko želi luksuzno da spava u šatoru imaće veliki problem kad bude trebao da sve to natovari na bajs.
Ja sam letos proveo 8 dana samo sa kašikom,viljuškom i nožem + šator,vreća za spavanje i podloga što se pribora tiče. Jedino sam mogao poneti malo alkohola,vate i limenku radi zagrevanja eventualno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 January 2013 - 08:49 PM

Dušek za plažu deluje udobno, ali je, meni bar, kabast i nepraktičan - kad to čudo popuni šator, gde sa ostalim stvarima? :) (ja trpam sve u šator, ne želim da privlačim mrave, medvede i jutarnju rosu).

Podloška je sasvim zadovoljavajuća (ako ti ne odgovara ležaj, nisi dovoljno umoran :mrgreen:) i mnogo je važnije da se to na čemu ležiš stavi na što ravnije i što ravnomernije tlo, da te ne tripuje celu noć da padaš, da ne kliziš i da ti ne buši rebra. Ako je mekoća ležaja ključna, radije bih uzeo dve prostirke za plažu (od debele pene) - jesu kabaste, ali su vrlo lagane, mogu da pokisnu i mogu da se okače bilo gde, tako da nije problem gde s njima. Mogu da posluže kao instant stolica ili ležaj, za kratak odmor ili ručak, i mogu da se probuše a da nastave da rade bez vidnog pada performansi :P

Svakako treba povesti računa o količini stvari koje idu U bisage, pogotovo ako se ide na neko vozanje po pustarama, gde dan-dva-tri neće biti prodavnica, pa valja tegliti hranu. Kad se preko toga ubaci i koji par rezervne garderobe, eto razloga da tegliš što manje dodatne opreme. Ako ništa, bar ćeš imati upravljiviji bajk i manje šanse da razvališ zadnji točak od preopterećenja.

Što se tiče šatora, tjah, jednoslojni kondenzuje samo tako ako je jaka vlaga, ali je lakši od dvoslojnog. Što se mene tiče, za ovu godinu nabavljam još veću pvc foliju u poljoapoteci (sad imam samo za pod šator), tako da ću moći da "umotam" šator u nju - garantovano ne propušta kišu.
  • 0

#25 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 January 2013 - 09:53 PM

@chamade
Ma nisam ni mislio da sve teglim kad idem bajsem, nabavljao sam to jer sam imao priliku, a ako zatreba i auto ce posluziti za svrhe kampovanja :)
Pogotovo ako idem sam na ture od nekoliko dana, onda svakako gledam da svedem prtljag na minimum. Kad idem u paru sa nekim, koristimo isti sator, tako da moze on/ona deo kamp-opreme da ponese na svom paktregeru jer ja teglim sator od 2.7kg :)

@mixitron
Generalno se slazem da je podloska dovoljna, spavao sam ja i bez nje u satoru koji je bio kao sauna na suncu i 40C - ali je upravo kako si rekao, ako si dovoljno umoran, sve je udobno :) Medjutim sad mi podloska ne odgovara zbog zdravstvenih problema.
  • 0

#26 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2013 - 05:56 PM

Što se tiče dušeka Postavljena slika
vrlo lagan,lako se naduva i izduva-dovoljno udobno i solidno rešenje za kampovanje ili podloga od pene Postavljena slika pa ko šta voli.

Dule,baš kao što si napisao-ako ideš u društvu onda jedan nosi šator a drugi vreće-deljenje tereta je jako praktična stvar. Šator ti je solidno težak ali sa druge strane daje komfor. Moj je 210*210*(visina)130 cm , težina oko 1,9kg. Jednoslojni-taj nedostatak završava cerada ili folija kao što je napisao i Mixitron (dvoslojni je skoro duplo teži i 3-4 puta skuplji) tako da i jednoslojni završava posao.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#27 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 15 January 2013 - 07:14 PM

Ja sam moj uzeo bukvalno za dzabe (poklon), tako da ne smem previse da se bunim za tezinu.. A koliko sam video po ceni po kojoj se nekad prodavao, trebalo bi da bude kvalitetan. E sad dal je dvoslojni ne znam, sa slike gore bih rekao da jeste jer ovaj narandzasti prekrivac ide preko ovog zutog.

Za dusek si realno u pravu, isti sam koristio par puta kad sam kampovao na exitu i posluzio je dobro, cak mislim da imam neki negde po kuci.
  • 0

#28 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2013 - 07:15 PM

Aj napišite za tu foliju, gde to ima, kolko košta koja veličina treba... I kako štitite šator time, koliko je praktično/brzo za montažu?
Imam onaj najjeftiniji običan šator koji ne može da izdrži ništa više od slabe kišice pa bih se obezbedio za slučaj da iznenadi jača kiša. Mada uvek bih pri planiranju proverio prognozu ali...
  • 0

#29 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 January 2013 - 08:00 PM

Ma brate uđeš u poljoprivrednu ili zidarsku apoteku i ka'š dajte mi PVC foliju (ili ceradu, kako je ko zove već). Ista je kao najlonski džak, samo nije džak nego je folija :) Odabereš dimenzije (mislim da su standardne širine 3 i 5 metara, ti kažeš koliko dužno da otfikari) i to ti je to. Jedna takva folija za pod šator je uvek dobra ideja (da vi'š samo koliko vlage izbija iz zemlje, i to sve pravo u kosti + štiti šator od strnjike) a ako uzmeš king sajz foliju možeš i da prebaciš preko celog šatora i eto ti drugi sloj :)

Loše strane:

- nije lagana kad je velika, biće tu 2-3 kile
- nije baš ni džabe (ali trajaće duže od tebe otprilike...).

Dobre strane:

- dvoslojni šator tegliš uvek a veliku foliju samo kad očekuješ loše vreme; (manju - samo za pod šator - nosiš uvek).
- osetno jeftinija od dobrog šatora
- ne propušta ništa sitnije od desetke (mislim na sačmu :mrgreen: ).

To bi trebalo da izgleda kao @

"a" je šator, rep je folija.
Postaviš ispod šatora, prebacuješ sa zadnje strane šatora a slobodan kraj ostaviš sa strane šatora na koju ulaziš. Kako će to tačno da izgleda najviše zavisi od oblika šatora.


Evo kako to izgleda s pvc folijom taman za pod šator (fotka s Komova, galerija coming up soon...):

Kad sam pazario ovu foliju, bio sam mlad i neiskusan, bolje je uzeti još širu, pa da onda ispred šatora bude mali suv i nebodljikav "trem" za obuvanje i izuvanje, doručkovanje, tralala...

Ako je toplo vreme (i imaš dobru vreću), onda se ni ne zaj* s šatorom, raširiš foliju, preko nje podlošku, na nju vreću i ćao...

Attached Thumbnails

  • podloska.jpg

  • 0

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2013 - 08:21 PM

Zafaljujem na detaljnosti. Proveriću negde to uživo pa ću da vidim šta mi je činiti. Mislio sam da nije baš toliko kabasto i teško, možda bi mi više odgovarao neki tanji najlon koji se kompaktnije smota.
Pošto mi i treba za toplo i suvo vreme, znači idealni uslovi i to možda svega par puta za leto odem negde, s minimalnim prtljagom. Vreću ni nemam a i svakako meni je bolje šator bez vreće nego obrnuto, ipak štiti od rose, kišice, insekata... možeš uneti svašta unutra, presvlačiti se :)...
Šator je klasičnog oblika onaj trouglasti "na dve vode" pa je dovoljan jedan pravougaonik najlona ili te cerade samo da prebacim preko i fiksiram. Ipak treba za svaki slučaj, višednevne prognoze nisu baš pouzdane.
  • 0

#31 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 January 2013 - 09:40 PM

Vreću ni nemam a i svakako meni je bolje šator bez vreće nego obrnuto,


Veruj mi,nije dobro bez vreće. Ja sam bio letos na Zlatarskom jezeru,preko noći nekih 10-ak C i sa vrećom bilo je ok. Bez nje verujem da bih spakovao stvari,seo na bajs i nastavio put usred noći.

Što se tiče folije ja sam koristo ovo Postavljena slika
imaš u radnjama gde se prodaju boje i lakovi,uradi sam...itd-cena oko 300 dindži.
Ako ništa ne pada postaviš je ispod šatora i imaš mesto ispred ulaza na kom možeš da sedneš a ujedno čuva šator odozdo. Ako navali kiša prebaciš preko,vežeš kanapom od šatora kroz alke na ceradi i nema šanse da prodre kiša unutra.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#32 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 January 2013 - 09:48 PM

nije baš toliko kabasto i teško, možda bi mi više odgovarao neki tanji najlon koji se kompaktnije smota.


Tanji ako nađeš nije loše, a kabasto nije; umota se to i ispresavija sasvim fino (bagaž za 2 dana po Komovima: komora, vreća, podloška, presvlaka za lepo vreme i smak sveta + rezerva u bisagama, šator i folija napolju):

Attached Thumbnails

  • napakovan.jpg

  • 0

#33 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 January 2013 - 03:06 AM

E ovo mi se sviđa što je Chamade postavio jer ima rupe i alke. Samo ako mi bude odgovarala veličina da prekrije šator onda je to to, ništa bolje mi ne treba.
Za vreću ću lako, ako zatreba kupi se neka letnja i gotovo, mada do sad mi nije trebala. Veći problem je podloga, to je uvek kompromis koja god kombinacija uvek ima da se vugli a opet se ne naspavam nikako, ništa bez kreveta.
A vi što spavate samo na tim podloškama svaka vam čast, ja još nakosim trave ispod i opet mi nije dovoljno :mrgreen:
  • 0

#34 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 January 2013 - 08:44 AM

Slušaj, niko nije rek'o da je to udobno :mrgreen:
Naspavaš se kad se vratiš...
  • 0

#35 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 16 January 2013 - 03:38 PM

Što se tiče dušeka Postavljena slika
vrlo lagan,lako se naduva i izduva-dovoljno udobno i solidno rešenje za kampovanje[/url]

Koristio sam isti dosta dugo, ali mi ga je pas rastrgao :mrgreen: Dobro se pokazao, a cak nas je i dvoje jednom prilokom spavalo na jednom tom duseku.

Probao sam jednom odremati na toj podlosci, ali isto mi je kao i bez nje :D Pre dve godine smo imali srece pa nije bilo komaraca, tako da sam te godine koristio obicnu lezaljku. Ne zauzima previse, a opet ne trebas vukljati i sator sa sobom.

Postavljena slika

Jedini problem sa istom je sto sam je dva puta ostavio na kisi i bukvalno se raspala. Tako da je moj savet ne kupujte one jeftinije modele.
  • 0

#36 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 16 January 2013 - 04:14 PM

Te lezaljke bi trebalo da imaju i kod nas sa mrezom protiv komaraca, ja imam bas takvu (sa mrezom). Kad si 100% siguran da ce noc biti topla i da nema kise, to je stvarno najbolja varijanta jer je smesno koliko malo mesta zauzima i koliko je lagana (moja nema ovo drveno sa strana, vec neki drugaciji sistem nisam je jos probao).
  • 0

#37 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 16 January 2013 - 05:29 PM

Te lezaljke bi trebalo da imaju i kod nas sa mrezom protiv komaraca, ja imam bas takvu (sa mrezom). Kad si 100% siguran da ce noc biti topla i da nema kise, to je stvarno najbolja varijanta jer je smesno koliko malo mesta zauzima i koliko je lagana (moja nema ovo drveno sa strana, vec neki drugaciji sistem nisam je jos probao).

Ako ima kise opet dignes neku nadstresnicu kao Ber Grils i resis problem :mrgreen: Vidis ta lezaljka bi mogla da posluzi dobra ideja
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#38 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 January 2013 - 05:37 PM

AKO ima drveća...
  • 0

#39 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 January 2013 - 06:06 PM

E ovo mi se sviđa što je Chamade postavio jer ima rupe i alke. Samo ako mi bude odgovarala veličina da prekrije šator onda je to to, ništa bolje mi ne treba.A vi što spavate samo na tim podloškama svaka vam čast, ja još nakosim trave ispod i opet mi nije dovoljno :mrgreen:


Ne mora da prekrije ceo šator-dovoljno je da natkrije veći deo. A ima i veća...mada je i teža i glomaznija. A što se tiče spavanja-kao što Mix napisa...naspavaš se po povratku ili ako je tura malo duža povremeno nadješ neki smeštaj (motel,kamp...itd)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#40 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 January 2013 - 09:52 PM

Ne znate vi kako je udobno kad ste umorni, a nemate podlošku nego ispod sebe bacite bisage i sve od odela što imate vi i ostali saputnici, pa nađete dobar položaj, da lepo upadnu ramena i gooza :mrgreen:
  • 1
Today is always here.
Tomorrow, never.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika