Jump to content


Fotografije
- - - - -

koje sad gume da kupim


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
172 odgovora na ovu temu

#41 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 02 May 2013 - 12:05 PM

Ajde kad ste vec raspleli po unutrasnjim...

Imam 26x1.4 spoljnje i unutrasnje, da li mogu nositi kao rezervnu unutrasnju ona koja je bila u 26x2.1?

Moze li da posluzi ili ne moze u opste da se namontira (jbga nisam se setio da probam)?

I opet da napomenem, to mi treba kao rezerva a ne guma koju cu da vozim.

Sta pise na njoj, koji je minumum? Npr. Schwalbe 13 je za 1.5-2.5 inca. Pa i rezervnu ces nekad voziti :D
  • 0

#42 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 May 2013 - 12:06 PM

Ne bi rekao da baš nikako ne može da posluži ali mislim da je za svakodnevnu upotrebu ipak velika razlika, može se desiti da kad je naduvaš ona ipak ostane zgužvana negde unutra tj. da se ne raširi lepo zbog manjka prostora pa da se probuši usled trenja!!!
Mada, ja nisam neki strušnjak za gume tako da možda i grešim :)
  • 0

profilepic.gif


#43 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 May 2013 - 12:17 PM

Sta pise na njoj, koji je minumum? Npr. Schwalbe 13 je za 1.5-2.5 inca. Pa i rezervnu ces nekad voziti :D

Pa ja se nekako nadam da necu :mrgreen:
Ovo mi treba da mogu za nedaj boze da se dokotrljam.

Inace skinuo sam sa shwalbe smart sam 26x2.1 i unutrasnje su sa njih ali koliko vidim na unutrasnjim pise samo 26" i nema druge dimenzije.

Neka logika mi govori da ne bi smelo biti problema ako se ne pretera sa duvanjem jer su obe 26" samo sto je ova sira...
U ostalom rucnom pumpom i ne mogu da nabijem neki veci pritisak?

Jos kad bih video da je neko to isprobao?
  • 0

#44 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 02 May 2013 - 12:33 PM

Napisah ja gore. :)

Zavisi koliko je rastegljiva ta guma. Imaš ti onih koje pasuju od 1.5 do 2.3, a imaš one koje pasuju od 1.9 do 2.1 (manje je rastegljiva).

Ja sam ovu drugu stavio na prednju i zadnju 1.6 CST i za sad problema nije bilo (nekih 3 meseca). 1.4 bi bio baš overkill (u žargonu), jer sam i ove šire unutrašnje jedva namontirao.
  • 0
Posted Image

#45 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 May 2013 - 12:53 PM

Ja sam ovu drugu stavio na prednju i zadnju 1.6 CST i za sad problema nije bilo (nekih 3 meseca). 1.4 bi bio baš overkill (u žargonu), jer sam i ove šire unutrašnje jedva namontirao.

hm...ja imam bas 1.4...ako sam dobro razumeo ti cenis da nema sanse da to moze da se namontira?

Nije problem kupicu novu, ali imam 3 ove.
  • 0

#46 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2013 - 01:04 PM

Pa pre nego što kupiš druge zar nije lakše da probaš :)
za ova dva sata si već mogao namenjati 20 guma :)
  • 0

#47 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 May 2013 - 01:22 PM

Pa pre nego što kupiš druge zar nije lakše da probaš :)
za ova dva sata si već mogao namenjati 20 guma :)

Pa lakse je pitati ovde nego skidati i montirati gume :mrgreen:
  • 0

#48 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2013 - 01:50 PM

Ma naravno, nego te vrednosti ne znače puno pa je teško reći na pamet, bez probe ništa. Ni kod spoljnih guma proizvođači nisu skroz dosledni a kod unutrašnjih pogotovo variraju razlike u specifikaciji i realnom opsegu. Pogotovo kod tih graničnih vrednosti, gornjih ili donjih ništa bez probe konkretne gume u praksi. I ja sam se petljao sa više takvih kombinacija, naguravanje mnogo šire unutrašnje nego što bi trebalo :)
  • 0

#49 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2013 - 06:33 PM

Vazi ako uopste budem i menjao spoljasnje jer zbog +2 km/h u proseku mi se ne daje 3500 din i vise

Ne mora da bude 3500din.,ako neces da plati kvalitet mozes sa nekom cst varijantom da prodjes skoro 3x jeftinije.Nekada davno sam vozio CST traveler i tu gumu ne treba porediti sa schwalbe,jednostavno je to druga kategorija.

postoji i varijanta sa kenda kwest gumama za koje znam da ne mogu da se porede sa schwalbe,jer sam i njih vozio,i to je guma koja mi je jako draga ali je sporija od schwalbe.
  • 0
saleobradinovic

#50 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 02 May 2013 - 06:38 PM

pa videcu nesto. Ako dodjem do nekog novca mozda i prelomim pa kupm neke druge gume, ali cu bar gledati da zadrzim unutrasnje (onda mi i rezervna odgovara)
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#51 mikist

mikist
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 04 May 2013 - 12:28 AM

Probao sam u poslednjih par nedelja nekoliko kombinacija guma za MTB. Sve su 26" i u opsegu 1.9-2.5. Schwalbe Rocket Ron 2.1, Nobby Nic Tub, Racing Ralph tub, Fast Fred 2.35, Furious Fred 2.25, Fat Albert 2.25, Fat Albert 2.4, Muddy Mary mislim da su bile 2.35, Conti X king 2.2, Specialzed S works Captain 2.0, Specialzed S works Purgatory 2.2, Maxxis Minion DHF Super Tacky/Maxxis Minion DHR Maxx Grip ... nisam neki profesionalac pa da ne detaljisem ali razlika je ogromna Fast F, a posebno Furious F se kotrljaju kao lude i pricno su tihe, dok je muddy mary i maxxis pravi smor za pedaliranje. Sa druge strane grip svojstva su neuporediva, sve je ovo i logicno i ocekivano ali nisam ni pomisljao da su u realnosti ove razlike toliko izrazene...
Ah inace potpuno nove Fat Albert 2.25 su posle svega 60-80 km gradske voznje imale primetne znake trosenja na zadnjoj gumi :shock:
Nisam mogao ni predpostaviti da guma moze biti toliko "mekana", dok su Specialzed S works Purgatory 2.2 su dobile posle ne previse voznje pukotinu na sidewall-u.
  • 0

#52 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2013 - 09:44 AM

Juce sam se sa ortakom vozao od BG-a do Devojackog Bunara i nazad,oko 120km. On je stavio na tockove continental spotr contact. Ljudi ja ne mogu da vam opisem kako to ide,vozao sam malo njegov bajk. Pri tom ja imam schwalbe road cruiser,dakle ni ja nemam krampone. To jednostavno nije bila fer voznja.
  • 0
saleobradinovic

#53 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 05 May 2013 - 10:00 AM

U kojoj mu je dimenziji taj continental?
  • 0

#54 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2013 - 07:33 PM

Gume su u dimenziji 28-559,dosta su tanke ali dobro stoje na njegovom bajku. Evo jedne slike na kojoj moze da se vidi kako to otprilike izgleda.

Attached Thumbnails

  • IMG_7576.jpg

  • 0
saleobradinovic

#55 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 07:39 PM

Na Focusu imam Conti sport contact 700x32 i stvarno sam zadovoljan. Na asfaltu su odlične, a ne bune se ni po tucaniku ili mulju (uz maksimalnu opreznost i sporost, naravno)
  • 0

#56 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 May 2013 - 07:48 PM

Jedina mana im je sto su skupe ali sve ima svoju cenu,ako ne znas sta valja pitaj koliko kosta...ma da nije to neka kinta,ko voli da vrti moze sebi da priusti gumu kakva mu odgovara.
  • 0
saleobradinovic

#57 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 05 May 2013 - 08:12 PM

Ja sam ih kupio zimus i bile su jedine slik koje sam uspeo da nađem u Beogradu u željenoj dimenziji.
  • 0

#58 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 08 May 2013 - 06:17 PM

Ima li razlike u tezini montiranja zicanih i savitljivih guma? Vidim da se kod Jankovica pojavila zicana NN performance za 2000 dinara
  • 0

#59 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 24 June 2013 - 12:13 AM

Stala nešto priča o gumama!

Da pokrenem :P
prvo pitanje: hoće li biti nekih problema ako na alexrims zx24 (559x19) stavim gume koje su 26 x 1,75? u smislu da nije felna predviđena za širu gumu?

Uglavnom, šta mislite o:
Schwalbe 47-559 Silento kao imaju KevlarGuard, sad dal je to bolje od Puncture Protection koju imaju Road Cruiser i da li se isplati razlika u ceni u odnosu na Road Cruiser, pitanje je...
Naravno, najradije bi uzeo Marathon Plus ali im je cena previsoka, 7.600 din za dve gume i to bez unutrašnjih stvarno ne mogu da dam...
Takođe tu je i City Plus Puncture Guard po ceni od 1.260 din (nije na akciji) ima interesantnu šaru, podaci nedostaju za nju ali mislim da je u suštini isto što i Road Cruiser!
Ne znam kako bi se ponašala Hurricane guma, sa stanovišta bušenja i lakoće kotrljanja, ona je 1.500 din ali 26 x 2.00!!!
Hebote što su one maratonke tako skupe, ili da kupim jednu sad a drugu sledeće sezone :mrgreen:
jel bi bilo glupo (o)staviti napred Smart Sam a nazad Marathon + #-o :oops:
  • 0

profilepic.gif


#60 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 24 June 2013 - 01:18 AM

Ne bi bilo glupo, al moguće da bi bio miran i nekoliko godina sa maratonkama.
  • 0
Hibridni drumaš




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika