Jump to content


Fotografije
- - - - -

koje sad gume da kupim


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
172 odgovora na ovu temu

#1 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 August 2012 - 06:09 PM

Pre neki dan sam kupio bajk,mtbajk.Pre toga sam godinama vozio trekere.Medjutim kada sam se pre neko vece vozio pancevackim mostom,inace cesto tuda vozim,zamalo nisam izginuo na onom delu gde se sidje sa mosta iz pravca krnjace i gde nema trotoara.Pozeleo sam tada da predjem na mtb u stvari tada sam ga prizvao jer mi je odmah sutradan ispala povoljna ponuda.
Seo sam na moj novi bajs.Cvrstina rama,stabilnost u krivinama,upravljivost,menjaci i narocito kocnice ostavili su me bez daha.
Medjutim ima stvari sa kojima nisam zadovoljan.Udobnost u voznji na pravcu,tezina sa kojem se okrecu debele 2,2 brdske gume i njihova buka me izludjuju.
Molim za savet iskusnije.Koje gume da kupim,dvoumim se izmedju 1,5 slikova ili da uzmem neki semi slik.Sa bajsom necu u brdo vec da mu nakacim korpu i nogicu i da picim ulicama,stazama,kaldrmama...
  • 0
saleobradinovic

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 28 August 2012 - 06:21 PM

http://shop.jankovic...35/shopbrowse/1
  • 0

#3 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 28 August 2012 - 07:19 PM

cst city traveler 26 puta1.6 kostaju oko 1300 kinti par...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#4 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 August 2012 - 11:17 PM

+1 za CST, imam ih i zadovoljan sam.
Meni su se posle 2 godine i 4k km malo iskrivile (nista strasno) ali za te pare su odlicne.
  • 0

#5 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2012 - 06:45 AM

Fala na savetima.Takav tip gume sam i mislio da kupim.Mislio sam samo da ne budem smesan na montu bez krampona.Koji ce model biti odlucice kinta,razmislicu.Svakako bi vise voleo svalbe ili neke kontinental koje sam video u planetbajku.
  • 0
saleobradinovic

#6 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 29 August 2012 - 11:59 AM

Onda uzmi Kojak, tu nema greske. Da li ces izgledati smesno bez krampona na mtb? Nekima da, nekima ne
  • 0

#7 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 29 August 2012 - 05:36 PM

moj predlog bi bio švabe marathon plus 1,75
  • 0

profilepic.gif


#8 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 29 August 2012 - 07:36 PM

moj predlog bi bio švabe marathon plus 1,75



Ako moze da se otvori toliko onda je to najbolji izbor, premda su gume jako teske ako to nekome smeta.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#9 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 29 August 2012 - 07:48 PM

mislim da je OP kada je napisao:

tezina sa kojem se okrecu debele 2,2 brdske gume i njihova buka me izludjuju.

mislio na težinu okretanja guma a ne na njihovu težinu par se, s obzirom da te gume koje ima sigurno imaju poveće krampone čim prave buku nije ni čudno što se teško vrte.
Uglavnom, tačno je da su malo teže ali kad pređe sa 2,2 + kramponi na 1,75 + skoro slik ne da neće osećati njihovu težinu nego će naprotiv imati osećaj da su mnogo lagane i da se lako vrte :mrgreen:
tačno je i da su "malko" skuplje, zato ja čekam neki dobar dil/akciju na crc-u ili barem onih 12 sati besplatne isporuke i do nas pa da ih uzmem :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#10 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2012 - 08:45 PM

Uf,slazem se da su gume odlicne ali ne verujem da cu moci da ih priustim.Ove kojak su odlicne ali nisu dobre za kisu koja me cesto iznenadi na vikend voznjama.Takodje nisu dobre ni za prasinu.
Za oko mi je zapala svalbe road cruiser,nije skupa a deluje ok.E sad ne znam da nije malo debela1.75.Na trekerima sam vozio dimenziju 32-622,ranije miselin,a zadnje tri godine neke kenda kvest,mislim da se tako zovu i one su bile pouzdane i nikada se nisu busile ali su se znatno teze kotrljale od miselina.Odoh daleko u razmisljanju :D ,mislim da se necu zajebati sa svalbe road cruiser gumama,nikada nisam vozio svalbe.
  • 0
saleobradinovic

#11 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 29 August 2012 - 09:04 PM

I ja bi rekao da kruzerke nisu loše, u globalu gledaš da nađeš takvu šaru kao što imaju maratonke, znači sredina kao ćelava sa većim površinama i ponekim kanalićem za bolji grip i odvođenje vode i da taj deo ne bude preširok a odma sa strane da ima malo izraženije šare čak krampone (ali ne neke ogromne naravno) za što bolje držanje u krivinama.
Mislim da 1,75 neće biti preširoko, s druge strane ta guma verovatno postoji i kao 1,5 (maratonke postoje) ali moraš prvo pogledati da li će tvoje felne moći da je prime, da ne bude preuska 1,5!!!
  • 0

profilepic.gif


#12 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 August 2012 - 09:53 PM

odlicni saveti,hvala hvala. poteracu bajs do prodavnice za koju se odlucim pa cemo videti na licu mesta.
sve mi je za sada cudno dok se priviknem na manji bicikl sa manjim tockovima. vec je danas bila udobnija voznja nego prethodnih dana.trekera sam recimo terao po stazi za bicikle na srednjem lancaniku napred a nazad na trecem ili kad hocu malo brze nazad na drugom dok na montu u tim brzinama otskacem iz sedista pa se vozikam napred na srednjem a nazad na najmanjem,o stazi za bajs govorim.ali kako je stabilan :D ,kako je dobar,definitivno sam presao na mtb...
  • 0
saleobradinovic

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 August 2012 - 11:04 PM

Bolje dve cst nego jeddna shwalbe,A neces osetiti razliku.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 August 2012 - 04:21 AM

Bolje dve cst nego jeddna shwalbe,A neces osetiti razliku.



+1 Al vole ljudi firmirano...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#15 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2012 - 08:11 AM

Ma nije bas tako.Napisao sam da sam posllednje tri godine vozio kenda kvest koje su niskobudzetne gume.Napisao sam i da sam pre toga vozio miselin i u cemu je razlika izmedju tih guma.
  • 0
saleobradinovic

#16 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 August 2012 - 09:23 AM

Ma nije bas tako.Napisao sam da sam posllednje tri godine vozio kenda kvest koje su niskobudzetne gume.Napisao sam i da sam pre toga vozio miselin i u cemu je razlika izmedju tih guma.



Razlika je u tome da su cst od tvrdjeg materijala sto znaci da ce duze trajati.Kvalitetnije gume su od mekse mesavine i mnogo bolje drze za podlogu ali im je vek kraci i to znatno...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#17 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 30 August 2012 - 12:04 PM

Razumljivo mi je da ce gledati da ustedi neko koga biciklizam ne zanima puno, ko se par puta nedeljno provoza do prodavnice ili neko ko je bas kratak sa finansijama. Mi smo ovde valjda ipak zaljubljenici, prelazimo desetine kilometara, menjamo delove i ako realno zadovljavaju nase potrebe, znaci ne stedimo na nasoj ljubavi.

@lesa i Road Cruiser izgleda ok, ali gresis za Kojak da su nestabilne po kisi i prasini, zapravo su nestabilne po blatu i rastresitom terenu gde ce klizati levo desno, jer nemaju krampone sa strane, a to isto vazi i za Road Cruiser
  • 0

#18 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 August 2012 - 07:49 PM

E pa drugari,hvala svima koji su ucestvovali u ovoj diskusiji.Obzirom na sve okolnosti a koje se na kraju svode na najbolji odnos cene i kvaliteta sa jedne strane i mojih potreba i mogucnosti sa druge,odlucio sam da kupim schvalbe road cruiser 26x1.75 . Kad ih kupim,namontiram i isprobam,napisacu svoje utiske.Jos jednom hvala svima.
  • 0
saleobradinovic

#19 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 September 2012 - 12:34 PM

Stigle gume.Jutros.Malo pre sam ih namontirao i provozao.Prvi utisci su odlicni.Idu,bas fino.Malo su deblje nego sto sam ocekivao ali mozda je i bolje zbog brdskog rama i viljuske.Nekako bas dobro stoje.Uzeo sam ih pouzecem od Jankovica.Cena kompleta,spoljne,unutrasnje i trake za bandase je 3220dinara.Prezadovoljan sam,aj zdravo odoh da se vozim.
  • 0
saleobradinovic

#20 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 07 September 2012 - 10:52 PM

Jel bi mogao ovde da okačiš par slika guma kad ih montiraš na bajs?
  • 0

profilepic.gif





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika