Jump to content


Fotografije
- - - - -

koje sad gume da kupim


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
172 odgovora na ovu temu

#21 mikist

mikist
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 11 September 2012 - 06:44 PM

Jel neko probao furious fred?
  • 0

#22 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 September 2012 - 07:31 PM

Jel bi mogao ovde da okačiš par slika guma kad ih montiraš na bajs?

ni sam ne znam zbog cega sam fotkao gumu kad sam je namontirao ali fotkao sam je i ipak nije bilo uzalud. jos jednom da dodam odusevljen sam gumama,kao sto im i ime kaze road cruiser. odlicno idu,mekane su i udobne. inace prvi put vozim schwalbe gume. sledeci put kupujem maraton +,necu da zalim pare.

Attached Thumbnails

  • IMG_8295.jpg

  • 0
saleobradinovic

#23 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 November 2012 - 11:00 PM

Dva meseca je proslo kako su gume na bajsu.I dalje sam zadovoljan ali cu sledeci put sigurno kupiti kvalitetniju gumu sa ozbiljnijom sarom.
Oko kupovine guma su mi dosta pomogla misljenja ljudi koji su ucestvovali u ovom postu.Da ne bi otvarao novi post pitanje cu postaviti ovde i nadam se da ce neko imati odgovor.Na polovnom mtb koji sam kupio,sa kojim sam se odusevio i zauvek napustio trekere koje sam vozio deceniju,je vila marzocci mx pro lo 100mm.
Video sam da postoje postovi vezani za odrzavanje viljuske ali nikako ne mogu da nadjem konkretno sta me zanima.Kako se pumpa vazdusna viljuska,koliki treba da bude pritisak u njoj,da li joj se menja ili dosipa ulje i koje,da li neko ima posten servis za preporuku?
  • 0
saleobradinovic

#24 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 23 November 2012 - 11:57 PM

Možda ovo nešto pomogne: PDF 1 i PDF 2
Vazduh pumpaš pumpom za amorte, koliko, to zavisi od tvoje težine i temperature i uslova vožnje, trebalo bi da na vili ima referentna tabela, ulje, mislim da piše koje ide u drugom pdf fajlu, generalno kod svake viljuške se menja ulje prilikom servisiranja kao i oringovi isl a ne dosipa se ako ne curi a ako curi znači da nešto nije kako treba...
Možda i ovaj video pomogne malo:
[youtube_embed5][/youtube_embed5]

poz
  • 0

profilepic.gif


#25 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 23 November 2012 - 11:59 PM

Kako se pumpa vazdusna viljuska,koliki treba da bude pritisak u njoj...

Ako imaš do 70kg pumpa se do 1bar(14,5 PSI), 70kg-90kg između 1-2bara(15.5-29 PSI), 90kg-110 kg između 2-3 bara(29-43.5 PSI)

...da li joj se menja ili dosipa ulje i koje

levi štap se podmazuje sa mašću, u desni ide 125ml ulja za amorte SAE 7,5W.

...da li neko ima posten servis za preporuku?

Iskustva sa servisima se često svedu na individualni nivo tako da ne želim da preporučujem. :)
Možda ipak neko od kolega bude bolje volje... :mrgreen:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#26 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2012 - 06:58 PM

Da,naduvao sam je i sad je kao zmaj.Ne pusta ulje a ja nevozim po dzombama pa se nadam da ce sluziti posteno.Sve ostalo je na bajsu doterano,dotegnuto i podmazano.Hvala jos jednom svima na savetima.
  • 0
saleobradinovic

#27 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2013 - 07:26 PM

Danas mi se nakon predjenih nekoliko stotina kolometara probusila guma schwalbe road cruiser.
Staklo koje je probilo gumu je bilo jedan komadic srce ne veci od 3mm.
Guma je inace super za voznju ali mi nije jasno da je probio tako mali komadic stakla.
Moguce je da je bio nezgodan ugao?
  • 0
saleobradinovic

#28 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 April 2013 - 03:34 PM

Ne vezano za ovo,posto vidim da su ljudi u prehodim postovima pricali svoja iskustva sa gumama da kazem da sam prezadovoljan sa kendom kwest

Posted Image

Nije mnogo skupa,laka je i meni je trajala oko 4 godine ali voznje po svim vremenskim uslovima pa cak i snegu. Pre nje sam imao neke kranponke i odusevio sam se kako bicikla lakse ide sa kendom,od tada sam tu gumu kupujem. Sa cst spoljasnjim gumama imam lose iskustvo,unutrasnje su ok.
  • 0
Posted Image

#29 chegi

chegi
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 21 April 2013 - 04:51 PM

Ne vezano za ovo,posto vidim da su ljudi u prehodim postovima pricali svoja iskustva sa gumama da kazem da sam prezadovoljan sa kendom kwest

Posted Image

Nije mnogo skupa,laka je i meni je trajala oko 4 godine ali voznje po svim vremenskim uslovima pa cak i snegu. Pre nje sam imao neke kranponke i odusevio sam se kako bicikla lakse ide sa kendom,od tada sam tu gumu kupujem. Sa cst spoljasnjim gumama imam lose iskustvo,unutrasnje su ok.


Moram da se ne slozim. Vozio sam ove gume protekle dve godine i jedva su izdrzale 10000 km (od toga jedva 1000km offroad, ostalo je beton i asfalt). Doduse, kod mog prijatelja izdrzavaju 15000-ti kilometar, ali on vozi samo asfalt. Dakle, Kendu preporucujem samo za ljude koji ne prelaze vise od 10000 km godisnje, inace vam se moze desiti da ne potraju celu sezonu.








PS
Ovo gore je zezanje, ali moja kenda na zadnjem tocku je zaista izdrzala 10000km (od toga je 10% bio cist offroad) a da se nije ni jednom pocepala. Kenda na prednjem tocku se jos drzi, a moj drugar zaista jos uvek vozi ove kende posle bar 15000 predjenih km, sa jednim gumi defektom za sve ove godine. Dakle, ogroman plus od mene za ove gume.
  • 0

#30 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 May 2013 - 08:59 AM

Ja sam kenda kwest gume vozio nekoliko sezona i u smislu izdrzljivosti su se pokazale kao odlicne.Nisam imao ni jedan defekt.Medjutim ta guma je neuporedivo sporija i tvrdja od schwalbe road cruisera koje sada vozim i koje takodje nisu skupe.Ali schwalbe guma se takodje neuporedivo brze trosi.
  • 0
saleobradinovic

#31 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 01 May 2013 - 09:47 PM

E pa drugari,hvala svima koji su ucestvovali u ovoj diskusiji.Obzirom na sve okolnosti a koje se na kraju svode na najbolji odnos cene i kvaliteta sa jedne strane i mojih potreba i mogucnosti sa druge,odlucio sam da kupim schvalbe road cruiser 26x1.75 . Kad ih kupim,namontiram i isprobam,napisacu svoje utiske.Jos jednom hvala svima.


I ja sam zainteresovan da predjem sa ovih "kramponki" na nesto kao ti. Jer jeste da vozim mtb ali non stop drumom. Gde si ih tacno narucio i koja cena ? Ako moze direktan link
Hvala !
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#32 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 01 May 2013 - 10:01 PM

Zaboravih i ovo da pitam.... Posto su moje unutrasnje gume 26x1.95-2.15. A ako uzmem npr spoljasnju 26x1.75 je li to znaci da nih morao i drugu unutrasnu koja odgovara ovoj sirini spoljne 1.75 ?
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#33 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2013 - 06:13 AM

http://www.google.rs... ... 1128,d.d2k

Evo linka,porucis telefonom,i oni ti posalju brzom postom o njihovom trosku ukuliko je narudzbina preko 2000din.
Ja sam uzeo i unutrasnje jer su stvarno odlicne i kad ih naduvas miran si dugo-dugo,i trake za felne da to sve lepo legne,i sad sam miran.Inace guma je sad na popustu tako da sve ovo zajedno za oba tocka kosta manje od triipo soma.Ako ti je to mnogo i hoces da sacuvas stare unutrasnje,onda kupi samo spoljasnje+trake za felne da bi presao iznos od 2000din tako da teret postarine padne na njih a tebe trake izadju za DZ.

Mislim da ces moci te stare unutrasnje da naguras u 1.75 bez problema.
  • 0
saleobradinovic

#34 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 02 May 2013 - 08:53 AM

Mogu te gume u 1.75. U 1.6 isto mogu, ali je malo zeznuto posle tokom montiranja, mož' lako da ih probušiš ako su ti žice na gumama dosta jake, pa moraš da zapneš da bi samu gumu montirao na obruč.
  • 0
Posted Image

#35 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 02 May 2013 - 10:05 AM

Mogu te gume u 1.75. U 1.6 isto mogu, ali je malo zeznuto posle tokom montiranja, mož' lako da ih probušiš ako su ti žice na gumama dosta jake, pa moraš da zapneš da bi samu gumu montirao na obruč.


Znaci ako mi unutrasnja ide od 1.9 do 2.1 da spoljasnju ne kupujem sirine ispod 1.75 ?
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#36 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 May 2013 - 11:01 AM

Prilagodi unutrašnju gumu spoljašnjoj, a ne obrnuto. Unutrašnje gume su mnogo jeftinije i mnogo manje utiču na kvalitet vožnje.
  • 0

#37 Chili7

Chili7
  • Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • LocationUzice/ Novi Sad Srbija

Postavljeno 02 May 2013 - 11:19 AM

Vazi ako uopste budem i menjao spoljasnje jer zbog +2 km/h u proseku mi se ne daje 3500 din i vise
  • 0

"Mnogi postignu ono sto su zeleli ali izgube sebe".
 


#38 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 May 2013 - 11:20 AM

Unutrašnje gume su mnogo jeftinije i mnogo manje utiču na kvalitet vožnje.


samo kad probušiš spoljačnju možeš i dalje da voziš a kad probušiš unutražnju možeš samo da kvalitetno pešačiš, toliko o uticaju na kvalitet vožnje...
Uglavnom, i ja sam hteo da preporučim zamenu unutrašnjih guma.
  • 0

profilepic.gif


#39 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 02 May 2013 - 11:49 AM

Unutrašnje gume su mnogo jeftinije i mnogo manje utiču na kvalitet vožnje.


samo kad probušiš spoljačnju možeš i dalje da voziš a kad probušiš unutražnju možeš samo da kvalitetno pešačiš, toliko o uticaju na kvalitet vožnje...

Kakve to ima veze? Svaka unutrasnja se busi veoma lako, a spoljasnje imaju razne zastite

edit: ako pricamo o kvalitetima unutrasnje: tezina (relevantna iskljucivo takmicarima), nivo ispustanja vazduha tokom vremena i eventualno sastav materijala, tj. mogucnost krpljenja. Zato rekoh da se svaka busi lako kad strani predmet vec prodje kroz spoljasnju, pa ne utice na "kvalitet" voznje
  • 0

#40 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 May 2013 - 12:02 PM

Ajde kad ste vec raspleli po unutrasnjim...

Imam 26x1.4 spoljnje i unutrasnje, da li mogu nositi kao rezervnu unutrasnju ona koja je bila u 26x2.1?

Moze li da posluzi ili ne moze u opste da se namontira (jbga nisam se setio da probam)?

I opet da napomenem, to mi treba kao rezerva a ne guma koju cu da vozim.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika