Jump to content


Fotografije
- - - - -

koje sad gume da kupim


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
172 odgovora na ovu temu

#81 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 August 2013 - 05:03 AM

Kako su ti se pokazale sto se trosenja tice?


Jedna je otišla posle 500 km - mesec dana. Zamenjena pod garancijom. Od onda traju dve godine, bez većih tragova habanja. Prelazim 200 do 500 km mesečno tim biciklom, kako kad.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#82 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2013 - 08:35 PM

ja kapriram da su te maratonke namenjene za putovanje biciklom,a da da im nije namena za rekreativnu voznju.
  • 0
saleobradinovic

#83 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 August 2013 - 07:04 AM

ja kapriram da su te maratonke namenjene za putovanje biciklom,a da da im nije namena za rekreativnu voznju.


Da, bune se kada ih vozim za rekreativnu vožnju. Cvile. :)


Teške su i malo tvrđe od guma sa manjim nivoom zaštite. Ako ti ne smeta da češće krpiš gumu, onda je bolje uzeti neke lakše, mekše, jeftinije.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#84 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 August 2013 - 10:13 PM

Meni se krpljenje (naprasno) smucilo, zato i hocu nesto sa boljom zastitom.
S druge strane, trenutno vozim CST i ne bih da idem na tvrdju gumu, e sad ne znam jel su te Marathon tvrde ili ne. Citajuci u Schwalbe katalogu karakteristike, ove bi trebalo da imaju jos tvrdji sloj od Marathon, uz istu zastitu, manju cenu, veci otpor kotrljanja tj manju brzinu i manju trajnost: http://shop.jankovic... ... etails/547
Vodeci se time, zakljucujem da su marathon malo mekse tj udobnije od njih, a trenutno se lomim izmedju te dve gume i da li se isplati razlika od 1400din (za 2) u odnosu na Marathon: http://shop.jankovic... ... 2012/537/1
  • 0

#85 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 14 August 2013 - 11:00 PM

Uzmi te http://shop.jankovic... ... 2012/537/1 ja vozim gume sa endurance smesom ali "samo" kevlar traka kao zastita, niti se buse niti se trose, nema potrebe da placas vise to se isplati samo kad putujes po bespucu oko sveta bogu iza ledja pa ti skoro zivot zavisi od ispravnosti bicikla.
  • 0

#86 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 17 August 2013 - 12:13 AM

Uzete Marathon: http://shop.jankovic... ... 2012/537/1
Moram ovom prilikom da pohvalim Jankovic-Comp na brzini, narucio sam gume juce u 15h stigle danas pre 13h, nikad mi nesto nije tako brzo stiglo sto sam narucio preko neta. Pritom gume ispravne, nisu bile ubijene u transportu iako ih nisu bas lepo zapakovali. Bolje su zapakovali unutrasnje od spoljasnjih, iako unutrasnje imaju svoje pakovanje #-o
Vozio sam veceras samo malo, prvi utisak u odnosu na stare CST jeste da lakse odrzavam brzinu i da su mnogo upravljivije, drze u krivinama bar duplo bolje. Na istom pritisku su udobnije, a kada ih napumpam na 4.8 onda su neudobnije nego CST koje sam pumpao na 4.0 (ali su unutrasnje bile CST i dosta brzo gubile pritisak pa sam ih realno svo vreme vozio na ~3). Probao sam ih prvih par km i na 3.8 i cini mi se da su skroz ok, videcu kako ce mi odgovarati na 4.8 sto se udobnosti tice, ako budu pretvrde vracam na 3.8.
Hvala svima na savetima :)
  • 0

#87 Brankezan

Brankezan
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 26 August 2013 - 05:28 PM

Imam pitanje vezano za velicinu gume. Dakle , sada imam na trekkingu 32-622 rubena spoljne , a posto su vec starije trebalo bi ih zameniti , pa sad gledam neke Schwable koji su mi najprikladnije. Pitanje glasi da li na istu felnu na koju staje 32 moze i 37 , posto sam nasao neke koje su najprikladnije mojoj tezini posto imam 110 kg, a one su nosivnosti koliko pise do 100kg , ali su 37ce. I naravno ako ima neka preporuka koje unutrasnje gume da kupim :) ...
  • 0

#88 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 26 August 2013 - 05:44 PM

Ta specifikacija kolika je nosivost gume je za jednu gumu, dve gume a na biciklu ih ima makar dve nose 200kg, znaci ako ste samo ti i bicikl bez 50kg prtljaga mozes bilo koju Schwalbe da uzmes. Na te felne mozes i 37 da stavis, ipak moras da pazis da su ram i viljuska dovoljno siroki za 37.
  • 0

#89 Brankezan

Brankezan
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 26 August 2013 - 05:51 PM

Hvala na odgovoru :) ... Totalni sam amater , pa uopste nisam razmisljao u tom pravcu da se to odnosi na nosivost samo jedne gume... U tom slucaju onda nema potrebe da eksperimentisem , nego da umzmem obe 32 , one odgovaraju sigurno :)
  • 0

#90 Djole_Tadic

Djole_Tadic
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 07:03 PM

koje gume je najbolje da uzmem za drumasa x23 iz crne gore sam a inace tamo nijesu neki putevi cuo sam da su continental dosta dobre????? :?:
  • 0

#91 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 September 2013 - 08:32 PM

ajmo ljudi ima li neko preporuku za crnogorca,neko ko se razume u drumase.
  • 0
saleobradinovic

#92 lesa

lesa
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 September 2013 - 08:35 PM

ja kapriram da su te maratonke namenjene za putovanje biciklom,a da da im nije namena za rekreativnu voznju.


Da, bune se kada ih vozim za rekreativnu vožnju. Cvile. :)


Teške su i malo tvrđe od guma sa manjim nivoom zaštite. Ako ti ne smeta da češće krpiš gumu, onda je bolje uzeti neke lakše, mekše, jeftinije.


ma ne sumnjam da su dobre i da imaju svoju svrhu ali za tu lovu bih kupio nesto atraktivnije od te dve bakandze od po kilo svaka :-)
  • 0
saleobradinovic

#93 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 07 February 2017 - 06:57 PM

Malo da  osvezim temu :)

Vozim hibrid ili treking nisam siguran, Genesis Kentucky je u pitanju, na ramu pise da ima cyclo-cross geometriju. Vozim uglavnom rekreativno po asfaltu. Tocak mi je 700c ili 28", za sirinu ne mogu trenutno da se setim.

Nasao sam na chain reaction Schwalbe jako povoljne, 

 

http://www.chainreac...d/rp-prod143800

 

Da li su za rekreativnu voznju po vasem iskustvu i misljenju.

Hvala unapred i pozdrav


  • 0

#94 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14633 posts

Postavljeno 07 February 2017 - 07:54 PM

Nije to sara za asfalt a ima guma i u Srbiji, u Probike-u ili kod Jankovica

 

(link)

(link )


  • 0

#95 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 07 February 2017 - 09:25 PM

Баш су пре неки дан на фејсбук страници Пробајка окачили да су им стигле Schwalbe унутрашње и спољне гуме,тако да потражи тамо,таман неке свеже да узмеш.


  • 0

#96 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 February 2017 - 04:45 AM

Баш су пре неки дан на фејсбук страници Пробајка окачили да су им стигле Schwalbe унутрашње и спољне гуме,тако да потражи тамо,таман неке свеже да узмеш.

 

Schwalbe u Srbiji ne moraju biti sveže ako su tek stigle u radnju. Niti dobre i ispravne. Na žalost.


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#97 milosbp

milosbp
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 13 June 2017 - 06:54 PM

Da, kupio sam dva para, jedne 26, druge 28 i evo posle dva meseca po bokovima su sve ispucale. Ne znam da li da reklamiram.

Nisu ni bile nesto preterano skupe oko 1200 komad.

 

Nase veleprodaje ocigledno ciste strane lagere od skarta :)

Ne znam sta drugo da mislim. Nema sanse da kod nas stoje toliko dugo gume, mozda neki bas skupi modeli.


  • 0

#98 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 June 2017 - 07:07 PM

Da, kupio sam dva para, jedne 26, druge 28 i evo posle dva meseca po bokovima su sve ispucale. Ne znam da li da reklamiram.

Nisu ni bile nesto preterano skupe oko 1200 komad.

 

Nase veleprodaje ocigledno ciste strane lagere od skarta :)

Ne znam sta drugo da mislim. Nema sanse da kod nas stoje toliko dugo gume, mozda neki bas skupi modeli.

 

Koliko znam, svi nabavljaju preko jednog uvoznika.

Veoma ljubazni i korektni u komunikaciji. Zamene bez pitanja ispucale gume na reklamaciji, ne plaćaš troškove poštarine, ništa. Samo skineš gume, reklamiraš i dobiješ nove... montiraš... onda one obično isto ispucaju posle par meseci, pa ponoviš igranku... Dok ti ne dosadi/istekne garancija.

 

Ja sam pisao švabama na engleskom i švapskom o tome, slao slike, račune... Ima već nekoliko godina. Nisu nikad odgovorili, a ne vidim da se stanje promenilo. Malo smo tržište. Skuplje gume, bilo kog proizvođača, kod nas godinama stoje u radnjama. Mislim da je promet i zarada zanemarljivo mala da bi bilo kome bilo u interesu da se bori za naše tržište. Samo najjeftinija roba ima koliki-toliki promet.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#99 milosbp

milosbp
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 05:02 AM

Nisam pametan gde kupovati onda gume.

Da li je neko uzimao u Madjarskoj, da li je tamo ista bolja situacija?


  • 0

#100 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 05:14 AM

Nisam pametan gde kupovati onda gume.

Da li je neko uzimao u Madjarskoj, da li je tamo ista bolja situacija?

 

Ako hoćeš višu klasu guma, mislim da je Nemačka "sigurica".

Za neke jeftinije, kod nas kupiš CST, ili Kendu i uglavnom budu OK spram plaćene cene.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika