Jump to content


Fotografije
- - - - -

koje sad gume da kupim


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
172 odgovora na ovu temu

#101 milosbp

milosbp
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 05:31 AM

Tako nesto i kontam. Mada madjari su "veci" bajkeri od nas, kontam da bih mozda tamo mogao uzeti nesto da valja, a dovoljno je blizu :)

 

Uzeo sam Rapid Rob 26" za jedno biciklo i gume su ok. Nista nije ispucalo. Jedina mana sto sam ih lako probusio na staklo, iako su deklarisane da imaju zastitu :D

 

CST mi je nekako plastican.

 

Kenda jeftiniji segment moze da prodje, a one skupe Kende i Rubene od par hiljada su verovatno "stare" kao i sve ostale.


  • 0

#102 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2017 - 06:02 AM

CST su za nijansu manje lepljve od Kende, ali nisu baš plastične. Za te novce nema boljih.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#103 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 08:13 AM

  Ja sam u Madjarskoj kupio defektne Swalbe Lugano, tako da ne mo ra da znaci da ces uy MAdjarskoj bolje proci, nisam hteo ni da ih vozim, prilikom sledece posete sam vratio krive gume.


  • 0

#104 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3360 posts

Postavljeno 14 June 2017 - 09:03 AM

Ја узимам гуме које код нас стижу са половним бицикловима и имам одлична искуства. Свеједно да ли су у питању швалбе или континентал


  • 4

#105 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 June 2017 - 06:00 AM

Ја узимам гуме које код нас стижу са половним бицикловима и имам одлична искуства. Свеједно да ли су у питању швалбе или континентал


Amin!
Ali slabo ljudi slušaju takve savete...
  • 0

#106 milosbp

milosbp
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 07:15 AM

Gde da uzimamo polovne gume? I kako da znam da dolaze od preko iz Nemacke, a da nisu polovne nase ...

Price su jedno, oglasi drugo ...


  • 0

#107 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 07:24 AM

Amin!
Ali slabo ljudi slušaju takve savete...

 

Nisam baš siguran da je polovna guma uvek dobar izbor. Guma, kada je van magacina, izložena suncu i ostalim prirodnim elementima, počinje ubrzano da "stari". To se ogleda u dve stvari:

 

 - Zidovi vremenom počnu da bivaju porozni, ispucaju, što omogućava vodi da dopre do platnene opne koja drži gumu na okupu i ona počinje da truli, pucajući posle nekog vremena.

 

- Sam materijal gume postaje sve manje "lepljiv", a sve "plastičniji", tj. guma lošije prijanja.

 

Sa polovnom gumom se nikad ne zna koliko je stajala. Potrošenost se može oceniti "odokativno", ali ovo drugo ne može.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#108 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 June 2017 - 07:42 AM

Evo treći par koji kupujem... Kupovao i za 26 i za 29 i evo sada za 27.5. Uvek najviša klasa, svake sam vozio tubeless i što je najbolje sve su plaćene za par koliko u prodavnici košta jedna. Planiram da nastavim tako a ostali kako hoće ;)
  • 3

#109 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 07:46 AM

Evo treći par koji kupujem... Kupovao i za 26 i za 29 i evo sada za 27.5. Uvek najviša klasa, svake sam vozio tubeless i što je najbolje sve su plaćene za par koliko u prodavnici košta jedna. Planiram da nastavim tako a ostali kako hoće ;)

 

Naravno, svako bira sebi i za sebe - samo treba znati prednosti i rizike/mane, pa odlučiti.

 

Ja sam imao odlična iskustva sa rasprodajama iz Nemačke - da kupim nove u pola cene na rasprodaji. Skuplje, kvalitetnije gume na rasprodaji se ne raspadnu i ne ispucaju kao ovde kada se kupe nove po redovnoj ceni.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#110 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 June 2017 - 07:52 AM

Jasna stvar ali ja iz inostranstva nemam kako da kupim a ako idem na online varijantu platiću ih u najmanju ruku isto kao da kupim ovde tako da mi je kupovina "polovnih" ponovo znatno povoljniji izbor. Treba vremena, sreće i malo znanja da se naleti na pravu stvar ali vredi.
  • 1

#111 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 15 June 2017 - 07:55 AM

Jasna stvar ali ja iz inostranstva nemam kako da kupim a ako idem na online varijantu platiću ih u najmanju ruku isto kao da kupim ovde tako da mi je kupovina "polovnih" ponovo znatno povoljniji izbor. Treba vremena, sreće i malo znanja da se naleti na pravu stvar ali vredi.

 

Zavisi od vrste gume. Tanke drumaške za asfalt malo teže. Za MTB - široke, kramponima prave grip (van asfalta, na asfaltu sve klizaju svakako) - tu je manje kritična starost i stanje, samo da nisu ispucale i da imaju šaru.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#112 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 June 2017 - 08:07 AM

E pa u drumaške se ne razumem, izvinjavamo se na pometnji :)
  • 0

#113 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 08:14 AM

UZeo sam pre neki dana Contitnetal Race Attack gumu za 3 evra, cena nove je 40ak evra, ali to naleti jednom u godinu dana, ne moze covek da se oslanja na taj izvor....

Inace guma je san snova....


  • 0

#114 p3dJ4

p3dJ4
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 07:16 PM

Evo da pitam ovde zanima me koliko su ove gume potrosene,jos koliko bi mogle da se voze?



IMG_20170615_185512.jpg


IMG_20170615_185528.jpg


  • 0

#115 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 15 June 2017 - 10:11 PM



Nisam baš siguran da je polovna guma uvek dobar izbor. Guma, kada je van magacina, izložena suncu i ostalim prirodnim elementima, počinje ubrzano da "stari". To se ogleda u dve stvari:

- Zidovi vremenom počnu da bivaju porozni, ispucaju, što omogućava vodi da dopre do platnene opne koja drži gumu na okupu i ona počinje da truli, pucajući posle nekog vremena.

- Sam materijal gume postaje sve manje "lepljiv", a sve "plastičniji", tj. guma lošije prijanja.

Sa polovnom gumom se nikad ne zna koliko je stajala. Potrošenost se može oceniti "odokativno", ali ovo drugo ne može.


Skoro sve ovo što si napisao može da važi i za novu gumu...
Imam kendu iz 2002. God na starom bajsu... Eto...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#116 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 June 2017 - 04:56 AM

Skoro sve ovo što si napisao može da važi i za novu gumu...
Imam kendu iz 2002. God na starom bajsu... Eto...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

Nova guma ne stari ni blizu kao guma koja se koristi - kao što sam napisao, izložena suncu.

 

Vozio sam i ja 10-15 godina stare gume, ali daleko od toga da su bile dobre. Pogotovo na mokrom asfaltu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#117 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 16 June 2017 - 07:10 AM

Evo da pitam ovde zanima me koliko su ove gume potrosene,jos koliko bi mogle da se voze?



IMG_20170615_185512.jpg


IMG_20170615_185528.jpg

 

Ово су Рубена ако се не варам?По шари могу још доста,а што се тиче испуцалости то је тешко рећи.


  • 1

#118 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 16 June 2017 - 02:24 PM

Ova guma može da se raspadne za godinu dana a može možda i još pet sezona da se vozi... Mačka u džaku :) ako je voziš samo po lokalu, ja je ne bih menjao...


Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 1

#119 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 16 June 2017 - 02:37 PM

Ova guma može da se raspadne za godinu dana a može možda i još pet sezona da se vozi... Mačka u džaku :) ako je voziš samo po lokalu, ja je ne bih menjao...


Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

Voda je dosta štetna kad guma ispuca. Pogotovo zimi, kad sole puteve, ali i obična, slatka voda. Prodire kroz pukotine do platna, koje ubrzano truli i onda pukne.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#120 p3dJ4

p3dJ4
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 16 June 2017 - 05:40 PM

Jeste rubena je guma tacnije RUBENA - 54-559 V75 SCYLA SPORT 26x2.10 white line , tockovi su KRIPTON X - JB-A112-8A, 31.8, 7 deg., 90 1-1/8, black
pa me sad zanima da li bi mogao da stavim neku uzu gumu bez krampona tipa 26x1.5 ili 26x1.75  da se brzije korlja sto bi se reklo :D  Ne vozim offroad , samo asfalt ali taj asfalt je dosta los u mom kraju :D  naravno vozim i duze ture..a da i da li bi morao da menjam i unustrasnje gume ili samo spoljasnje? hvala unapred


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika