Jump to content


Fotografije

Srednji pogon - Pucketanje??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
113 odgovora na ovu temu

#21 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2008 - 07:32 PM

Lepo si skockao bajs, samo odakle ideja Record patrona na 105 pogon :?: Vidim stavio si i nove nable sto suzava pretragu, tako da i dalje sumljam u patronu.


Stavljena je Campagnollo Record patrona ,skoro nova.E sad, nije mi jasno da li je to pucketanje znak
da je u pitanju problem sa patronom ili sa prednjim zupcanicima...
Desi se ponekad da mi preskoci pri jakom potisku


Ono "skoro nova" moze da bude i lepo ociscena i oprana, a presla boga oca :lol:

Sad jel pucka ili preskoci? Stavio si desetofaz sto znaci i novi lanac, ali sajbne su ostale stare. U kakvom su one stanju?
Pogon je stari model pa predpostavljam da je dosta i presao, tako da cim novi lanac dodje na njega vrlo lako moze da preskace, struze, krcka, lepi lanac za sajbne itd.
  • 0

#22 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 20 April 2008 - 07:45 PM

Radi se o sledecem:

Nisam ja stavljao tu patronu nego je stavio lik koji mi je prodao bike.e sad,on mi je rekao da je stavljena potpuno nova patrona ( ja mu verovao na rec ).Sto se tice pogona,znam da je star i da je presao Boga Oca ( vozen je po klubu,a i kod mene je presao oko 4000 hiljada za ovih mesec i po.
Sta ti mislis.Da li je najbolje da uzmem novi pogon ( jel ide kaseta uz njega ) i da samim tim ustedim i lanac ( kad je vec nov ) ili da stavim nove sajbne mada mi se ne svidjaju ove stare kurble.. #-o
Danas sam vozio po nekim usponima.I tada se pojacava bas drasticno pucketanje,par puta mi je i preskocila,nervira me taj zvuk ( znas kako je kad to slusas nekih 5 sati..)...
  • 0
Passo di Gavia

#23 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 April 2008 - 08:00 PM

I kod mene pucketa patrona kad potegnem jace. Traje vec dve godine ali naviknes se vremenom.
  • 0

#24 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 20 April 2008 - 08:13 PM

Ne pucketa valjda svakom patrona ko vozi malo jace ili se varam!!!
  • 0
Passo di Gavia

#25 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 20 April 2008 - 08:21 PM

Ljudi koje to patrone vam pucketaju. Jel je sve pazareno na novo ili na staro. Vidim da u Srbiji ljudi mnogo cesto idu na varijantu da uzmu stari deo koji je ''malo vozen''. Nekad treba se ograditi od tog principa i neke delove za bajk uzeti na novo. To mozda kosta malo vise ali ima garanciju ako pocne da pucketa i lepo ti promene. Vako uzmete stari pogon i u start treba da promenite patrone da ne bi doslo do pucketanja.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#26 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2008 - 08:47 PM

Radi se o sledecem:

Nisam ja stavljao tu patronu nego je stavio lik koji mi je prodao bike.e sad,on mi je rekao da je stavljena potpuno nova patrona ( ja mu verovao na rec ).Sto se tice pogona,znam da je star i da je presao Boga Oca ( vozen je po klubu,a i kod mene je presao oko 4000 hiljada za ovih mesec i po.
Sta ti mislis.Da li je najbolje da uzmem novi pogon ( jel ide kaseta uz njega ) i da samim tim ustedim i lanac ( kad je vec nov ) ili da stavim nove sajbne mada mi se ne svidjaju ove stare kurble.. #-o
Danas sam vozio po nekim usponima.I tada se pojacava bas drasticno pucketanje,par puta mi je i preskocila,nervira me taj zvuk ( znas kako je kad to slusas nekih 5 sati..)...




Delovi vozeni po klubu su uglavnom maksimalo habani, tako od njih treba bezati.
Ipak razmisli o kupovini novog pogona sa sve patronom, NOVO je NOVO!

P.S. Ja sam jos jedan u nizu kome patrona ne samo da krcka (prosla je tu fazu), nego se raspada, a nema da se kupi nova. Cekam da nesto "naleti" :twisted:
  • 0

#27 kobajag1

kobajag1
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 April 2008 - 06:32 PM

i meni je prokrckao hone pogon posle jedno pola godine zlostavljanja :)
luft se javlja u svim mogucim polozajima pedala prakticno se klima patrona gore dole :)
ima li neko mozda na prodaju kljuceve za skidanje hone pogona .zvao sam planet ( imaju samo jedan koji je u servisu :) ) a nisam imao zivaca da zovem carpiolo ali po njihovom cenovniku vidim da imaju samo kljuc za skidanje patrone (http://www.chainreac... ... l/3784.jpg ) dok onaj drugi kljuc za skidanje kurbli (http://www.chainreac... ... l/3785.jpg) nemaju :/
  • 0

#28 kobajag1

kobajag1
  • Members
  • Pip
  • 26 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 April 2008 - 07:39 AM

ipak je capriolo imao jedan kljuc za hollowtech II pogone :)
pogon je skinut,ociscen,podmazan,vracen na mesto i nista se vise ne mrda/krcka,ali naisao sam na drugi problem.Onaj plsacticni sraf sto ide u levu kurblu je napukao i imam manjak distancera na patroni.Da li neko mozda ima visak tih delova(nisam stigao da pitam u teranu :/ )
  • 0

#29 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 09 May 2008 - 07:48 PM

Doslo se malo do para pa sam resio da stavim novi srednji pogon.Izbor je pao na Shimano 105 52x39.E sad,vidim da ima raznih precnika a ja ne znam koje je velicine ovaj moj stari.Mislio sam da uzmem 175 mm,da li bi to odgovoralo( ili nije ni bitno ) ili da prvo premerim,ali gde i kako... #-o
  • 0
Passo di Gavia

#30 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 09 May 2008 - 07:54 PM

U principu 175mm je neka standardna velicina pogona i nemoj da brines o tome, slobodno kupi 105 sa 175mm. E sad ako si vec neki profi vozac i bitna ti je razlika od 5mm duzine proveri sta je za tebe najbolja kombinacija
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#31 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 09 May 2008 - 08:05 PM

Tako cu i da uradim!Hvala!! =D>
  • 0
Passo di Gavia

#32 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 May 2008 - 08:05 PM

viewtopic.php?f=14&t=285
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#33 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 May 2008 - 08:07 PM

A zar nema utisnuto negde na kurbli? Elem, lenjir u ruke pa od centra osovine do centra pedale.
  • 0

#34 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 09 May 2008 - 08:11 PM

Odlican tekst!! Nema sta,sve sam odredio.Odgovara mi 175 mm.Hvala na pomoci,brzi ste,nema sta!!
Sutra Giro...... =D>
  • 0
Passo di Gavia

#35 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 10 May 2008 - 07:49 AM

Jos jedno pitanje!! Pre nego sto porucim pogon,vidim da u ovi za devetofaz dosta jeftiniji od desetofaza.Da li bih mogao da uzmem devetofaz pogon i da ga stavim,imam pozadi Dura Ace desetofaz kasetu i lanac je takodje za desetofaz ili moram OBAVEZNO da stavim desetofaz pogon..
Mislim,da li ce to da radi bez problema ili...
Nije mala razlika u ceni pa bolje proveriti....pozdrav!!! #-o
  • 0
Passo di Gavia

#36 spiralc

spiralc
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 170 posts
  • LocationKnjazevac

Postavljeno 20 May 2008 - 03:51 PM

Ako je stradala campagnolo patrona - nema brige. One su vecne, samo se otvore i zamene lezajevi.
Inace, po mom iskustvu, prvo stradaju pedale pa pucketaju pa tek zatim patrona.
  • 0

#37 Brada

Brada
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 30 May 2008 - 01:02 PM

Zao mi je sto tek sada dajem savet ali mozda nije kasno. Campagnolo record osovina o kojoj je rec je 101mm sirine i kompatibina je samo sa record i chorus kurblama od1995 do 2006. Sve ostale kurble koliko je meni poznato idu na sire osovine 110mm,113mm,...shimano105 sa slike tvog bicikla je za bbun52 110mm. Hocu reci da je to na neki nacin budzeno da bi radilo pa verovatno zato pucka . Desava se da kada kurble nisu dovoljno navucene na osovinu dobiju luft tj sama rupa koja se navlaci na osovinu se izoblici.Problem se manifestuje time sto pri voznji u tezem prenosu posebno van sedista u predelu osovine pucketa i pomalo zacvili.Zatim ako se vozi 10 ofaz pozadi lancanici (zupcanici )na kurblama moraju zbog lanca da budu takodje za 10 ofaz tj tanji (za 8 i 9 su naravno deblji).Savet svima kada kupujete polovno NEkupujte u klubovima osim ako niste sigurni u ono sto gledate(ili pvedite nekog iskusnog, mada niko nemoze na prvi pogled da proceni stanje npr soljica nabli i sr osovine.Kad kupujete ram razmislite da nije mozda polovni KOVJANIC (1300-1400g druga generacija ramova)bolja kupovina od capriola ili nepoznatog kineza od 2kg i vise .Pozdrav svima
  • 0

#38 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2008 - 11:08 AM

Jos jedno pitanjce, jel moguce da pogon krcka ako je pretegnut ili jako zategnut onaj sraf sto spaja kurble i patronu?
  • 0

#39 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2008 - 06:25 PM

Naprotiv, ako krcka treba dotegnuti kurble da krckanje eventualno prestane.
  • 0

#40 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2008 - 08:05 PM

Da skontao sam posto sam probao sa malo slabije zavrnutim srafovima i isto je.
Moracu ipak da kupim novu patronu posto drlja kao nenormalno i vec me je izludelo :twisted:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika