Jump to content


Fotografije

Srednji pogon - Pucketanje??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
113 odgovora na ovu temu

#1 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 29 February 2008 - 06:24 PM

Pozdrav svima,imate dobrih tekstova nema sta,moze mnogo toga da se sazna,samo tako nastavite...
Zanima me sledece: Vozim drumski bicikl Scott Afd pro sa mesano Shimano Ultegra,105 i Campagnollo opremom.Od skora imam problem sa srednjim pogonom.Naime,tokom voznje pri jacem potisku cuje se neko pucketanje ( srednji pogon je 105 ,52 - 39 ,relativno dosta je prosao ).
Stavljena je Campagnollo Record patrona ,skoro nova.E sad, nije mi jasno da li je to pucketanje znak
da je u pitanju problem sa patronom ili sa prednjim zupcanicima...
Desi se ponekad da mi preskoci pri jakom potisku.

Kako da resim problem ( i u cemu je) ?? Dajte neko racionalno resenje posto trenutno nemam para za novi srednji pogon ( ako je do njega..).

Hvala unapred!!
  • 0
Passo di Gavia

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 February 2008 - 07:19 PM

Ajde da probas bez ulaganja: Skini pogon, proveri i ako je potrebno dotegni sve srafove pogona ( Lancanika ), dalje, skini patronu, OCISTI dobro unutrasnjost rama i same navoje na patroni, tu se skuplja dosta prasine, blata i sl. djubreta koje upravoovo izaziva. Podmazi lepo navoje na patroni i u ramu, vrati sve na svoje mesto, ocisti i pedale, navoje koji idu u kurble...stegni sve lepo - pa probaj ponovo. Naravno, ocisti u recimo uljnom razredjivacu i lanac. Javi rezultat...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 29 February 2008 - 07:23 PM

Ok, hvala za pomoc.Sutra cu probati pa cu napisati sta sam uradio.

Pozdrav!!
  • 0
Passo di Gavia

#4 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 29 February 2008 - 09:23 PM

Ako je patrona skoro zamenjena proveri obavezno da li su zavtnjevi dobro pričvršćeni. Takodje - proveri i onih 5 imbusa na spideru koji drže prednje šajbne za kurblu. I naravno, proveri i pedale. Moje iskustvo je bar do sada bilo da se patrona posle više od 10000km redovno čuje.. tj. da počne da pucketa.. Mada sam ja uvke koristio najjeftinije shimano..
  • 0

#5 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 01 March 2008 - 01:21 PM

Pozdrav, imam problem. Ne mogu da skinem kurble.Sve sam zivo pokusavao... Jel postoji neka fora ili je potreban poseban kljuc.Uspeo sam da bar malo pritegnem lancanike.
Opet se cuje isto pucketanje...
  • 0
Passo di Gavia

#6 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2008 - 01:31 PM

Postoji poseban extraktor - ključ za skidanje pogona - a takođe i spec. šrafovi kurbli koji su napravljeni tako da kada ih odvrćeš - kurble se svlače.

Postavljena slika
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#7 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 01 March 2008 - 02:00 PM

Ok, hvala ti.Znaci preostaje mi samo da je odvezem u servis pa cemo videti sta je u pitanju.

Usput, da ne znas mozda gde bih mogao nabaviti planove za trening za drumski biciklizam.Imao sam neke konsultacije za Bojanom Maricem oko toga,ali je to propalo posto je otiso za Juznu Afriku..
  • 0
Passo di Gavia

#8 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2008 - 02:15 PM

Imam slican problem isto mi pucketa srednji pogon pogotovo kada jace pritisnem na pedale.
E sada pregledao sam pedale i nije do njih, skidao sam batake i koliko vidim i oni su ok.
Jel to onda siguran znak da je patrona, patronu jos nisam vadio posto nemam taj alat?
Inace radi se o XT pogonu hollowtech i patrona BB- ES70 sve sam kupio polovno tako da je vec dosta preslo.
http://xoomgear.com/...et-BB-ES70/656/
Trazio sam da kupim ovu patronu ali ih vise izgleda ne proizvode jel moze onda neka novija i koja, i kako se krecu cene?

Koliko dugo mogu da vozim ovako, a da drzi posto nisam nesto pri parama i jel moze da
se desi da ostetim jos nesto posto onda menjam odmah :mrgreen: ?

PoZz
  • 0

#9 Webber92

Webber92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts
  • LocationZajecar

Postavljeno 20 April 2008 - 02:21 PM

Ista stvar kod mene imam specialized pogon strong arms II. Kad nagazim kao da lomim koske ....... el moze da se resi to nekako ili ?
  • 0
My world is not flat ,there are tousand ways to the botom , every way is a new EXPERIENCE,i choose DOWNHILL , what is you way ?
Postavljena slika
Postavljena slika

#10 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 20 April 2008 - 02:41 PM

Ponovo ista stvar i kod mene.Imao sam taj problem pre oko mesec dana sa pogonom,skinuo sam ga ,ocistio ga i prestao je da pucketa.
Bio sam danas da vozim jednu jaku brdsku etapu ( oko 180 km ),ponovo je poceo da pucketa.Isti zvuk kao kod tebe se cuje pogotovo kad gazim malo jace na brdima.
E sad,ne bi trebalo da je do kasete.Stavio sam novu Campagnolo Record.Ne znam sta moze da bude.
Ko zna neka pomogne ili da li mu nema spasa pa ce trebati novi pogon! Pozdrav!!
  • 0
Passo di Gavia

#11 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2008 - 02:54 PM

Ja sam siguran da nije nista drugo posto mi je ostalo sve novo i redovno odrzavano, a i cuje
se da je zvuk iz pogona tj. tog dela.
  • 0

#12 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 20 April 2008 - 02:57 PM

a poshto je taj alat za skidanje pogona ???
  • 0
...born to ride...

#13 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2008 - 03:08 PM

Ja sam negde bio nasao da je oko 800 din ali niko nije imao na prodaju, mozda je sada
drugacije moram opet da proverim.
  • 0

#14 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 20 April 2008 - 03:22 PM

Pa sta ce ti taj alat.Ako vec dajes za pogon preko 200 eura ne preporucujem da ga montiras ako nemas iskustva.Ipak su ti skupi delovi,ne treba rizikovati.Vozi u servis!
Mislim se,da li mogu da se zamene samo sajbne da ne kupujem ceo pogon ili mora sve.
  • 0
Passo di Gavia

#15 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2008 - 05:50 PM

Isti slučaj i kod mene, mada moja nije još prešla 10000 km. Kad oprangija uplashe se ljudi na ulici :( , ako neko nešto sazna neka javi, ne bih da mi u sred planine rikne pogon.
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#16 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2008 - 05:55 PM

Imam slican problem isto mi pucketa srednji pogon pogotovo kada jace pritisnem na pedale.
E sada pregledao sam pedale i nije do njih, skidao sam batake i koliko vidim i oni su ok.
Jel to onda siguran znak da je patrona, patronu jos nisam vadio posto nemam taj alat?
Inace radi se o XT pogonu hollowtech i patrona BB- ES70 sve sam kupio polovno tako da je vec dosta preslo.
http://xoomgear.com/...et-BB-ES70/656/
Trazio sam da kupim ovu patronu ali ih vise izgleda ne proizvode jel moze onda neka novija i koja, i kako se krecu cene?

Koliko dugo mogu da vozim ovako, a da drzi posto nisam nesto pri parama i jel moze da
se desi da ostetim jos nesto posto onda menjam odmah :mrgreen: ?
PoZz



Svojevremeno sam imao isti problem dok sam vozio istu patronu. Kad jako nagazim pucka, a nema nigde lufta. Kasnije je dobila luft u mrtvom uglu i potom zamenuta. U principu mozes je voziti dok poprilicno ne proklima, ali pre ces poludeti od puckanja, skupiti pare i zamenuti u skorije vreme.

Pogledaj jer ima u Planetu. Cena otprilike 25-40 eura u zavisnosti od modela.

Model koji takodje pase BB-ES30 i BB-ES71.
  • 0

#17 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 20 April 2008 - 06:10 PM

A sta ja da radim kad sam stavio drugu patronu a opet mi pucketa pri jacem gazenju!!
  • 0
Passo di Gavia

#18 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 April 2008 - 06:16 PM

E hvala Hari tako sam i mislio i moja isto nema lufta ali pucka.
Onda videcemo sta ce biti pre da skupim pare ili da poludim od puckanja :mrgreen: .

Pozz

P.S. Cisto informativno sta je mrtav ugao?
  • 0

#19 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 April 2008 - 06:39 PM

A sta ja da radim kad sam stavio drugu patronu a opet mi pucketa pri jacem gazenju!!


Jesi stavio novu ili "kao novu" patronu? Ako je nova patrona onda problem 99% nije u njoj, a ako je polovna ko ce znati u kakvom je stanju.... i sta si montirao.



P.S. Cisto informativno sta je mrtav ugao?


Ups moja greska, ne mrtvom vec napadnom uglu!


To je polozaj u kome imas najjaci stisak na pedalu (kad su kurble paralelne sa zemljom) Uhvati rukom kurblu kod navoja gde se srafi pedala i klimaj unutra napolje (ne u smeru okretanja). Trebalo bi pri jakom klimanju da imas malo lufta.
  • 0

#20 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 20 April 2008 - 06:51 PM

Nova Campagnollo Record je stavljena i opet pucketa.Sta da radim,da li da menjam i sajbne ili...
Stavio sam sliku bika malopre u temi "Sta vozite?",cisto mozes da bacis pogled... Pozdrav!!
  • 0
Passo di Gavia




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika