Jump to content


Fotografije

Srednji pogon - Pucketanje??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
113 odgovora na ovu temu

#101 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2012 - 10:03 AM

Naravno, stegni to do kraja da nema lufta.
  • 0

#102 sashinho_almighty

sashinho_almighty
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts
  • LocationVetroviti Banat

Postavljeno 10 April 2012 - 07:34 PM

Dotegao, probao, nema pucketanja.
  • 0
"Smrt jednog coveka je tragedija, smrt miliona je statistika"

#103 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 25 May 2014 - 04:30 PM

Evo i ja da predstavim moj problem. Koji jos nisam resio. U pitanjuje pogon m590, pedale shimano m505 sram 951 lancem, deore hg 50 kasetom. Pucketanje se javljalo samo ponekad, i mislio sam da je dolazilo iz pedala koje su bilo welgo. Kad sam zamenuo pedale, pucketanje se i dalje javlja. Otisao sam do Ris-a i serviser mi je rekao da je pogon u pitanju. I da ce skinuti i sve lepo podmazati. Ali danas se opet javlja isti zvuk. Pucketanje na usponima kad se malo jace nagazi na pogon. Lanac nije istrosen, ne preskace uopste. Vadio sam sticnu i cistio obujmicu, Lulu, korma. Vise ne znam sta da radim, jako me iritire.
  • 0

#104 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 25 May 2014 - 06:21 PM

...Otisao sam do Ris-a i serviser mi je rekao da je pogon u pitanju. I da ce skinuti i sve lepo podmazati. Ali danas se opet javlja isti zvuk. Pucketanje na usponima kad se malo jace nagazi na pogon... Vise ne znam sta da radim, jako me iritire.

ja bih se vratio do Risa da vidim sta su tacno uradili, da li su skinuli i patron/lezaj ili samo pogon/kuble. Ako su skidali samo pogon a ne i lezaj, moguce da je tu zackoljica. "Outboard" lezaji traze one podloske i struganje čela kucista (naravno, to niko kod nas ne radi) i ako tu postoji malo zazora za vlagu/prasinu, eto epidemija krckanja. Rastavio bih sve do najsitnijeg srafa, dobro namackao mašćom, sklopio i probao kad je suv dan, nikako po kisi.
Pre sedmicu-dve zamenio lagere u BB30 ramu, u petak vec poceli da krckaju posle voznje u "slivu" nekog drumskog potoka. Rastavljeno, sve suvo unutra, nema kapi vode, ali je krcka!?!? Orisano, zamašćeno i prestalo sa krckanjem.
  • 0

#105 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 25 May 2014 - 06:41 PM

Mislim da su skidali i patronu jer se videla mast kad sam preuzeo bajs... Svraticu sutra da pogledam...
  • 0

#106 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 25 May 2014 - 07:10 PM

ovo sto si ti opisao a i drugi, se i meni desava znaci ne uvek ,samo po nekad i to recimo kada zurim negde pa nagazim da sto pre ubrzam...znaci samo kada pritisnem dosta jako na pogon... i to cuje mi se tacno na levoj kurbli kada predje jednu odredjenu tacku a plus imam malo lufta u levoj kurbli pa mozda je to do toga...a to sto imam luft predpostavljam da je patrona u pitanju i da je zrela za menjanje...
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#107 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 25 May 2014 - 07:30 PM

Ne osetim da patrona ima luft... Bar mislim jer kad uhvatim jedan kraj kurble i pokusam da cimam pogon nista ne osetim pod rukom...
  • 0

#108 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 25 May 2014 - 07:54 PM

ovo sto si ti opisao a i drugi, se i meni desava znaci ne uvek ,samo po nekad i to recimo kada zurim negde pa nagazim da sto pre ubrzam...znaci samo kada pritisnem dosta jako na pogon... i to cuje mi se tacno na levoj kurbli kada predje jednu odredjenu tacku a plus imam malo lufta u levoj kurbli pa mozda je to do toga...a to sto imam luft predpostavljam da je patrona u pitanju i da je zrela za menjanje...


Ne osetim da patrona ima luft... Bar mislim jer kad uhvatim jedan kraj kurble i pokusam da cimam pogon nista ne osetim pod rukom...


a da probas da namotas malo PTFE (Teflon) trake na nazubljeni deo vratila, gde nailazi leva kurbla?!?!
Mnogi su na taj nacin resili pucketanje na oktalink pogonima, jer PTFE sprecava prodor vlage i prljavstine u zazore ali je traka toliko tanka i osetljiva da ce je kurbla "skinuti" tamo gde je naleganje kako treba (preklop).
  • 0

#109 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 25 May 2014 - 08:07 PM

Ja nisam siguran da imam luft u kurbli, kod mene je u pitanju bb30 patrona, ako se ne varam...
  • 0

#110 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 26 May 2014 - 08:30 AM

Jedan wild-guess, ali jel si siguran da zvuk uopste potice od pogona? Slican zvuk moze da dodje i iz freewheela, ja imam taj problem i samo se javlja kad naglo potegnem u vecem prenosu. Problem je sto ne mogu da ocenim da li mi tad malko preskoci ili ne, jer i da preskoci veoma je blago i malo da bih osetio, pa obrati paznju na to.
  • 0

#111 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 26 May 2014 - 08:43 AM

U bilo kom stepenu prenosa se cuje, ali uvek samo kad malo jace nagazim na pedalu. Ne mogu nija da ocenim, ali kao da dolazi iz pogona...
  • 0

#112 Psihopata

Psihopata
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 381 posts

Postavljeno 26 May 2014 - 10:38 AM

ovo sto si ti opisao a i drugi, se i meni desava znaci ne uvek ,samo po nekad i to recimo kada zurim negde pa nagazim da sto pre ubrzam...znaci samo kada pritisnem dosta jako na pogon... i to cuje mi se tacno na levoj kurbli kada predje jednu odredjenu tacku a plus imam malo lufta u levoj kurbli pa mozda je to do toga...a to sto imam luft predpostavljam da je patrona u pitanju i da je zrela za menjanje...


Meni se čuo jak prodoran zvuk kad nagazim plus luft u kurbli. Javljalo se otprilike kad je desna kurbla u najvisem polozaju. Patrona mi je na desnoj strani bila oglođana što bi naš narod rekao. Doduše nije bio octalink nego neki jeftini shimano.
  • 0

#113 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 02 September 2014 - 05:49 PM

Da li neko je iz NS-a ima alat za skidanje patrone? Ukoliko bi mogao da pozajmi samo da promenim patronu. Ukoliko ima raspolozeniih ljudi da pomognu 


  • 0

#114 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 02 September 2014 - 05:53 PM

Da li neko iz NS-a ima alat za skidanje patrone? Ukoliko bi hteo da pozajmi na par minuta samo da zamenim patronu. Moze nadoknada uz neko pivce :)

Attached Thumbnails

  • park_bbt9_tool.jpg

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika