Jump to content


Fotografije

Ogledala i Zvonca šta kupiti

ogledalo zvonce kupovina

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
80 odgovora na ovu temu

#21 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2013 - 03:28 PM

Planiram da kupim ovaj retrovizor da me ne samelje neki 'savestan' vozač tegljača:

Postavljena slika

Je l koristi još neko i kako je zadovoljan?
Neke druge preporuke?



Koristio sam ga i odlidan je :)
  • 0

#22 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 April 2013 - 05:12 PM

Kod mene rogovi nisu klasični okrugli
Postavljena slika
(ne bih da ih menjam) da li u njih može da se učvrsti retrovizor i koji je retrovizor dobar.


Većina retrovizora se montira guranjem u volan. Izvadi se čep i gurne retrovizor. Ako imaš čep i možeš da ga izvadiš onda možeš i da montiraš retrovizor.

Problem kod rogova je korišćenje retrovizora koji stoje iznad visine volana jer su jako blizu rogova pa ih je lako zakačiti rukom i raštelovati.
  • 0

#23 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2013 - 07:41 PM

Većina retrovizora se montira guranjem u volan.


Nekako mi se ne svidja opcija guranja u korman,tj da mi retrovizor štrči sa strane. Rogove ne želim da skidam jer mi prijaju. Probaću da ga uglavim u vrh roga-tu neće smetati a i pogled u retrovizor biće olakšan. Cat-eye mi je ok pa ću pokušati sa njim.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#24 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 April 2013 - 08:26 PM

U tom slučaju imaš model SPY ZEFAL u Planetu OGL-472001, mada i njega ćeš pomerati kada staviš ruku na rog.
Generalno retrovizor i rog ne idu zajedno.
Da sam na tvom mestu ja bih uzeo Cateye 500g CAT-BM-500G-R i montirao ga da stoji ispod volana - obrnuto od redovnog položaja. Time ga udaljavaš od roga i nećeš ga udarati uvlačiš ga u širinu volana tako da ostaje da foruje jako malo. Video sam dosta ljudi koji ga tako koriste i to bi bio moj izbor da onovo stavljam retrovizor na bicikl.
Ja ću ipak probati onaj retrovizor što se kači na kacigu.
  • 0

#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 April 2013 - 09:44 AM

Većina retrovizora se montira guranjem u volan.


Nekako mi se ne svidja opcija guranja u korman,tj da mi retrovizor štrči sa strane. Rogove ne želim da skidam jer mi prijaju. Probaću da ga uglavim u vrh roga-tu neće smetati a i pogled u retrovizor biće olakšan. Cat-eye mi je ok pa ću pokušati sa njim.


Rogovi se uvijaju ka unutra, tako de će retrovizor biti previše blizu sredini. Moći će se u njemu videti ili previše sa strane (ako se namesti da bude bočno), ili ramena vozača. Ja sam imao tih problema kod montiranja na rogove.

Kasnije montiranje na korman, da štrči malo sa strane je bilo bolje. Tih par cm prave veliku razliku.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 April 2013 - 01:04 PM

Aham...pokušaću da izbunarim nešto pa da ga uglavim u vrh roga (tamo gde ide čep) ili ispod kormana uz rog. Ispade ovo komplikovano :roll:
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 April 2013 - 01:44 PM

Aham...pokušaću da izbunarim nešto pa da ga uglavim u vrh roga (tamo gde ide čep) ili ispod kormana uz rog. Ispade ovo komplikovano :roll:


Može ogledalo pored roga.


http://forums.mtbr.c... ... 96723.html
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 04 April 2013 - 01:44 PM

Hvala svima na odgovorima.

valjda treba kontra ogledalo (dsno za levu stranu). Proveri u radnji.

Odličan savet. Tako sam i planirao, da bude na dole okrenut retrovizor. Hvala puno.
  • 0

#29 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 04 April 2013 - 01:59 PM

Aj kad kupiš slikaj da chamade vidi o čemu pričamo.
  • 0

#30 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 04 April 2013 - 07:10 PM

Tek iduće nedelje, kada prijatelj ode u Beograd.
  • 0

#31 budza

budza
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 14 June 2013 - 11:02 PM

@ pavaobg Vidim da si hteo da kupis ono ogledalo sto se montira na kacigu. I jel jesi? Posto se ja razmisljam izmedju onog sto ide na road volane iz planeta (http://planetbike.rs... ... LANE/3776/) i tog sto se kaci na kacigu, ali ne znam da li se u praksi to dobro pokazalo, tj da li se klima od vetra i da li se uopste i vidi nesto s obzirom da se glava cesto pomera pa sa njom i ogledalo? Ako bilo ko ima znacilo bi mi iskustvo...
  • 0

#32 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 29 February 2020 - 06:56 PM


  • 0

#33 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 12:54 AM

Mada se pitam koliko je uopšte funkcionalno imati retrovizor na biciklu. Vidim auto da ide iza mene, obično ide kao da će me pregaziti sve do poslednjih 4-5 metara, tako da mi sigurno neće pomoći da odreagujem ako zaista krene da me gazi. Nema dovoljno vremena. A za skretanje i prestrojavanje se i onako uvek okrećem, za svaki slučaj, jer retrovizori ne pokrivaju sve mrtve uglove i mirniji sam kad se "lično" uverim.

Čemu vama služi retrovizor? Oslanjate li se na njega?

Meni je retrovizor najvažniji dodatak biciklu!

To da vidiš šta ti se dešava iza leđa, u smislu da li pristiže neko vozilo (i koji tip vozila) samo je jedna stvar, ona najočiglednija.

Međutim, meni je retrovizor najkorisniji zbog toga što mi omogućava da izbegavam razne neravnine na putu. Približavaš se nekoj "prepreci" i samo baciš pogled u ogledalce i znaš da li smeš da je zaobiđeš ili ne. Čak se nekad dešava da ide vozilo otpozadi, ali proceniš da je dovoljno daleko i da imaš vremena da zaobiđeš neravninu.

Nekad, kad nema mnogo saobraćaja, voziš po sredini puta, ako je tamo bolji asfalt, nekad pređeš i na levu stranu... I zahvaljujući retrovizoru znaš kada je trenutak kad treba se vratiš desno.
  • 1

#34 RiderBC

RiderBC
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 03:52 AM

Meni je retrovizor najvažniji dodatak biciklu!

To da vidiš šta ti se dešava iza leđa, u smislu da li pristiže neko vozilo (i koji tip vozila) samo je jedna stvar, ona najočiglednija.

Međutim, meni je retrovizor najkorisniji zbog toga što mi omogućava da izbegavam razne neravnine na putu. Približavaš se nekoj "prepreci" i samo baciš pogled u ogledalce i znaš da li smeš da je zaobiđeš ili ne. Čak se nekad dešava da ide vozilo otpozadi, ali proceniš da je dovoljno daleko i da imaš vremena da zaobiđeš neravninu.

Nekad, kad nema mnogo saobraćaja, voziš po sredini puta, ako je tamo bolji asfalt, nekad pređeš i na levu stranu... I zahvaljujući retrovizoru znaš kada je trenutak kad treba se vratiš desno.

Ovaj Mica je specijalac za ogledalca,zvoncice perlice,bakar i torbice tako da njegov savjet treba uvaziti. ;)


  • 0

#35 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 July 2020 - 04:21 AM

Meni je retrovizor najvažniji dodatak biciklu!

To da vidiš šta ti se dešava iza leđa, u smislu da li pristiže neko vozilo (i koji tip vozila) samo je jedna stvar, ona najočiglednija.

Međutim, meni je retrovizor najkorisniji zbog toga što mi omogućava da izbegavam razne neravnine na putu. Približavaš se nekoj "prepreci" i samo baciš pogled u ogledalce i znaš da li smeš da je zaobiđeš ili ne. Čak se nekad dešava da ide vozilo otpozadi, ali proceniš da je dovoljno daleko i da imaš vremena da zaobiđeš neravninu.

Nekad, kad nema mnogo saobraćaja, voziš po sredini puta, ako je tamo bolji asfalt, nekad pređeš i na levu stranu... I zahvaljujući retrovizoru znaš kada je trenutak kad treba se vratiš desno.

 

Ne oslanjam se na retrovizor bez provere okretanjem - tako da mi za izbegavanje rupa ne pomaže u tolikoj meri. Opet se moram okrenuti.

I na bajsu, a i na motoru i u kolima, uvek okrenem glavu da pogledam "svojim očima" pre započinjanja manevra. Za svaki slučaj.

 

Retrovizor mi pomaže ako vozim s kapuljačom - vidim kad je "čisto", pa se (najčešće) samo jednom okrenem da se u to uverim. Sporije je gledanje preko ramena kad nosim kapuljaču, moram se više zakrenuti da bih video iza sebe, nekad i rukom pomeriti malo kapuljaču. Tako da je lakše kad ta provera bude samo jedna, nakon što u retrovizoru vidim da nema nikog. Mimo te situacije mi retrovizor ne znači nešto.

 

Nikad se naglo ne pomeram u levo - tj. i kod rupa na putu se prestrojim polako, dosta ranije.

 

To za sklanjanje sa sredine puta - ima smisla. Ali lično vozim najdesnije koliko je bezbedno, tako da i sa i bez retrovizora ne idem više u desno, nego što već jesam. Tako da meni lično to nije neka pomoć.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#36 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 07:45 AM

Gremline-Kakav si ti to biciklista  (a i vozac napr. automobila) kada ti retrovizor nije bitan prilikom voznje bicikla. To okretanje  za svaki slucaj si u pravu prilikom prikljucivanja u saobracaj,ali postoji niz situacija gde to okretanje moze samo da odvrati paznju vozacu, zato sluzi ogledalo.Ti bas imas bisere,kao napr. da kaciga nije potrebna . 
 
A za zvonce, ni jedan biciklista koji se ozbiljno bavi rekreativnom voznjom koji kaze da nije potrebno ga imati na biciklu,nije bas sam svoj,tu nema price. Mozda ne treba onim manijacima sto zapnu ko ludaci na putu i ne vide nista osim 5m puta ispred sebe i trkaju se sa samim sobom, verovatno dosta njih  koriste i razna stimulativna sredstva  da bi pobedili sami sebe, ali uobicajeno koriscenje bicikla podrazumeva i kretanje po biciklisticko-pesackim stazama izmedju ostalog ,i tu je zvonce neophodno, da ne nabrajam zbog cega.


  • 0

#37 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 08:08 AM

Ja koristim ovo Force mini ogledalo, ali ga stavljam samo na bržim putevima sa više saobraćaja, inače sedi u torbici. Bude korisno, imaš dosta bolji uvid u saobraćaj oko tebe.


  • 0

#38 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 July 2020 - 08:56 AM

Gremline-Kakav si ti to biciklista  (a i vozac napr. automobila) kada ti retrovizor nije bitan prilikom voznje bicikla. To okretanje  za svaki slucaj si u pravu prilikom prikljucivanja u saobracaj,ali postoji niz situacija gde to okretanje moze samo da odvrati paznju vozacu, zato sluzi ogledalo.Ti bas imas bisere,kao napr. da kaciga nije potrebna . 
 
A za zvonce, ni jedan biciklista koji se ozbiljno bavi rekreativnom voznjom koji kaze da nije potrebno ga imati na biciklu,nije bas sam svoj,tu nema price. Mozda ne treba onim manijacima sto zapnu ko ludaci na putu i ne vide nista osim 5m puta ispred sebe i trkaju se sa samim sobom, verovatno dosta njih  koriste i razna stimulativna sredstva  da bi pobedili sami sebe, ali uobicajeno koriscenje bicikla podrazumeva i kretanje po biciklisticko-pesackim stazama izmedju ostalog ,i tu je zvonce neophodno, da ne nabrajam zbog cega.

 

Na vozilima, pored retrovizora, obavezno radim i proveru okretanjem. O tome ne planiram nešto naširoko diskutovati. Decenije iskustva, kako lične, tako i sertifikovanih instrukotra vožnje potvrđuju ovu praksu.

 

Što se bicikla tiče - objasnio sam u prethodnim postovima zbog čega su mi na bajsu retrovizori više smetnja, nego korist.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#39 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 18 July 2020 - 09:21 AM

Bas me zanima sta kazu instruktori kako bi onda trebali ovi sto voze kamion, valjda bi trebala dvojica biti minimum u kabini :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#40 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 18 July 2020 - 10:42 AM

Bas me zanima sta kazu instruktori kako bi onda trebali ovi sto voze kamion, valjda bi trebala dvojica biti minimum u kabini :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

Ne znam za kamion - ali na motoru i u kolima se može desiti da neko bude u mrtvom uglu, čak i ako se dobro podese retrovizori i dobro gleda. Dovoljno je jednom u životu da ti to pomogne.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png






Also tagged with one or more of these keywords: ogledalo, zvonce, kupovina

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika