Jump to content


Fotografije

Ogledala i Zvonca šta kupiti

ogledalo zvonce kupovina

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
80 odgovora na ovu temu

#1 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 21 April 2012 - 06:29 AM

Kupio sam novi bajs, jedna od stvari koju nisam prebacio sa starog kog sam udao je ogledalo. Vozim po gradu i navikao sam da ga koristim, jednostavno ne mogu bez njega. Na starom bajsu sam imao CATEYE OGLEDALO 300 G
cat-bm-300g.jpg
odlično ogledalo staklo mu je sverno tako da ima dobro vidno polje. Na tržištu postoji noname koje slično izgleda ali sa ravnim staklom koje je neupotrebljivo.

U dilemi sam šta uzeti, da li neko ima iskustva oko ovoga
OGLEDALO ZEFAL CYCLOP
25275.jpg

OGLEDALO DOOBACK LEVO ZEFAL
25277.jpg

mada mislim da je ovo ubedljivo najbolje rešenje :D
01-digital-bicycle-mirro.jpg


  • 0

#2 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 465 posts
  • LocationUb

Postavljeno 21 April 2012 - 10:32 AM

Razmišljao sam da postavim sličnu temu ali si me preduhritio.
Ogledalo je najružnija stvar koja se stavlja na bicikl ali je korisna.
Ja sam posle dugo,dugo godina skoro kupio jedno(i to baš 300 G) i treba da ga ovih dana namontiram.
Treba da kupim još jedno(za drugi bicikl) pa će i meni odgovori u ovoj temi biti od pomoći.
  • 0

#3 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 21 April 2012 - 12:29 PM

CATEYE OGLEDALO 300 G je dobar proizvod, ja sam ga na starom bajku okrnuo na dole, tako da manje strči. Pazi samo da ne pretegneš šaf jer će ti lako pući onaj ekcentar koji se gurne u cev volana, što se meni desilo. Problem sam rešio sa najobičnijim tiplom koji se stavlja u zid kada kačite nešto, ustvari dva tipla, tipl u tipl, pa u volan :D
  • 0

#4 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 24 April 2012 - 05:58 PM

Ja koristim ovo iz Planeta:

Šifra artikla: CAT-BM-500G-R
Naziv artikla: OGLEDALO 500 G-R
J. mere: kom
Pakovanje: 1
MP cena: 758,00

Postavljena slika
okrenuto je dole zbog rogova, dobro sluzi ...
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#5 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 24 April 2012 - 07:17 PM

Kupio ono okruglo, jeftino oko 500 i nešto dinara, koristio sam ga i na prošlom bajku, ok za te pare. Krenem ja da ga montiram na novom Polarovom Avalanche kad ono n2:mysmilie704 ima veći prečnik od prečnika cevi. Jbt mislio sam da su te mere u okviru nekog standarda n2:rules
:?
  • 0

#6 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 28 April 2012 - 02:07 PM

OGLEDALO ZEFAL CYCLOP
Postavljena slika

Vratio sam okruglo ogledalo i doplatio za ovo. Jeste skupo ali zato lepo radi posao a i izgleda lepo na bajsu.
:D
  • 0

#7 scenao

scenao
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 28 April 2012 - 03:51 PM

MAjstor gde ima da se kupi (ZEFAL)?
  • 0

#8 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 28 April 2012 - 06:39 PM

http://www.planetbike.rs/
  • 0

#9 scenao

scenao
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 28 April 2012 - 09:20 PM

Hvala,
  • 0

#10 slobad

slobad
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 01 May 2012 - 06:47 PM

Juce sam kupio ZEFAL CYCLOP.Danas ga probao.Ogledalo je fenomenalno.
  • 0

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8882 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 May 2012 - 05:22 AM

Kupio ono okruglo, jeftino oko 500 i nešto dinara, koristio sam ga i na prošlom bajku, ok za te pare. Krenem ja da ga montiram na novom Polarovom Avalanche kad ono n2:mysmilie704 ima veći prečnik od prečnika cevi. Jbt mislio sam da su te mere u okviru nekog standarda n2:rules
:?


Jesu, ali spoljne. Unutrašnje nisu. Rešenje je da za 200 dindži kupiš običan korman, gvozdeni i teraj. :)

Mada se pitam koliko je uopšte funkcionalno imati retrovizor na biciklu. Vidim auto da ide iza mene, obično ide kao da će me pregaziti sve do poslednjih 4-5 metara, tako da mi sigurno neće pomoći da odreagujem ako zaista krene da me gazi. Nema dovoljno vremena. A za skretanje i prestrojavanje se i onako uvek okrećem, za svaki slučaj, jer retrovizori ne pokrivaju sve mrtve uglove i mirniji sam kad se "lično" uverim.

Čemu vama služi retrovizor? Oslanjate li se na njega?
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 yaki

yaki
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Postavljeno 13 May 2012 - 06:12 AM

Kada voziš po stazi na Adi tad ti sigurno ne treba ogledalo, ali u saobraćaju meni je neophodno. Korisno je da vidiš da ti se približava vozilo od pozadi. Skoncentrisan si i spreman za prolazak vozila pored tebe. Pomeriš se malo u stranu, obratiš više pažnju na ivičnjake i šahtove, jednostavno, drugačije razmišljaš. Isto tako nema potrebe da se stalno osvrćeš i okrećeš glavu da vidiš da li ti se približava šleper ili zglobni autobus koji će te saterati uz visoki ivičnjak dok se približavaš otvorenom slivniku kome su cigani odneli poklopac. Ja vozim samo grad ali izbegavam saobraćaj što više mogu, znači putanja kroz sporedne ulice i trotoare dok ne dođem do staze.
Možda je to stvar navike ali meni je ogledalo neophodno, pri tom mislim na kvalitetno sverno ogledalo a ne ono ravno što se kupuje kod kineza i nije ni za q.
:)
  • 1

#13 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 13 May 2012 - 07:22 AM

Čemu vama služi retrovizor?


Koristim ga na biciklu na koje je montirano (nazad) sedište za dete. Koristan je kada treba skrenuti, pogotovo levo. Isto tako, pomaže mi da vidim kako ćerka sedi u sedištu (da li se nakrivila, da li je ispružila ruku,...).

Kupio ono okruglo, jeftino oko 500 i nešto dinara, koristio sam ga i na prošlom bajku, ok za te pare. Krenem ja da ga montiram na novom Polarovom Avalanche kad ono n2:mysmilie704 ima veći prečnik od prečnika cevi.


Isti problem (Mistralov korman) sa tim ogledalom (CATEYE 300 G). Rešio sam ga tako što sam isturpijao zupce na plastičnoj matici u koju se uvrće šraf i uz malo povuci-potegni ubacio ga u korman. Zanimljivo je da je na "uzorku" od četiri kormana u dva lako bio montiran...
  • 0
--

#14 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 11 January 2013 - 04:44 PM


OGLEDALO ZEFAL CYCLOP
Postavljena slika

Vratio sam okruglo ogledalo i doplatio za ovo. Jeste skupo ali zato lepo radi posao a i izgleda lepo na bajsu. :D

Imao sam ovo Zefal i ogledalo je odlično ali mu je mana što suviše foruje iz gabarita, a naročito što je prva tačka dodira sa zemljom u slučaju pada.
Meni je pao bicikl pravo na ogledalo i pukla je plastika nosača. Morao sam da ga bacim.

Moj sledeći izbor je ovo

Šifra artikla: CAT-BM-500G-R

Postavljena slika
okrenuto je dole zbog rogova, dobro sluzi ...


  • 0

#15 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 12 January 2013 - 05:10 PM

moj izbor bi bio ovo... rogovi sa ogledalom.... :D

Postavljena slika
  • 0

MCWkdP0.gif


#16 MadScientist

MadScientist
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 405 posts

Postavljeno 12 January 2013 - 07:40 PM

Nekako mi je sitno to ogledalo. I ja sam neko vreme razmisljao da narucim VuBar ogledalo, ali sam odustao zbog dimenzija i ako je ideja o ogledalu koje se moze uvuci u volan zaista ekstra.

Postavljena slika

Postavljena slika Postavljena slika
  • 0

#17 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 12 January 2013 - 09:25 PM

Dobra fora 8) .
  • 0
Pozdrav

#18 4chan

4chan
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 03 April 2013 - 02:35 PM

Planiram da kupim ovaj retrovizor da me ne samelje neki 'savestan' vozač tegljača:

Postavljena slika

Je l koristi još neko i kako je zadovoljan?
Neke druge preporuke?
  • 0

#19 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 03 April 2013 - 02:41 PM

Kupi slobodno. Samo razmisli da li želiš da ih držiš u standardnom položaju ili na dole. U drugom slučaju, koji bih ja izabrao, ti valjda treba kontra ogledalo (dsno za levu stranu). Proveri u radnji.
  • 0

#20 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 April 2013 - 03:18 PM

Kod mene rogovi nisu klasični okrugli
Postavljena slika
(ne bih da ih menjam) da li u njih može da se učvrsti retrovizor i koji je retrovizor dobar.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353





Also tagged with one or more of these keywords: ogledalo, zvonce, kupovina

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika