Jump to content


Fotografije

Strucni savet:)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
104 odgovora na ovu temu

#81 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 03 June 2012 - 05:34 PM

http://www.cikloberza.com/show.php?id=63751

mtb se pravi uglavnom do 22", kažem uglavnom zato što ja nisam video veće od 22" ali to ne znači da se i ne prave ako ja nisam video. 29er-i se prave 23".


konacno neki pravi odgovor ...znaci nema leka 22 je najveci...ja sam to pitao jer sam video polar avalanch kao sto je rekao Yaki u svom postu xxl i on je cini mi se 57cm i taj bi mi cucnuo jako ali polarrrrr...a ima jos nesto cini mi se da avalanch ne podrzava v-breake tako da ne mogu da prepakujem ktm ...onaj sto sam gledao avalanch ima disk mehanicki a meni se bas ne gine na bajsu jer ga vozim jako jako brzo do 70km na sat a imam 100 i kusur kg i treba me zaustaviti..moj v-breake radi extra posao

razmisljao sam i o varijanti da kupim 22 inca pa da uzmem vecu lulu u duzini bi dobio oko 7-8cm visina 2cm ram i jos malo sticna i to je mozda ok..jbg nisam pametan sta da uradim
  • 0

#82 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 June 2012 - 08:25 PM

Moj ram od 19 incha je duzi od nekih od 22.Tako da nemoj da se vatas za tu visinu u nego juri dugacak ram,a to moze biti i od 20 incha.Tebi treba ram makar 61cm duzine.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#83 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 June 2012 - 09:42 PM

sta ima da si skeptican,sva je to isto.Skupi ramovi su kvalitetniji ali to nema veze sa imenom.Taj ktm sto imas je je po kvalitetu mozda i losiji ali ima ime.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#84 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 03 June 2012 - 10:03 PM

kako isto...mislis da se svi ramovi sklapaju u istoj fabrici...ja sam cuo da KTM ima jedini svoju fabriku bas za bajsove dok ostali velika vecina porucuje sa strane gde je jeftinija r snaga..tako sam cuo...a sto ovde svi toliko volite polar bajseve jer sam ja nesto pogresno informisan ili mi se cini...meni se svidjaju oblici ramova ali kazem da cim cujem da je sklapano kod nas muka mi je
  • 0

#85 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 June 2012 - 10:21 PM

Ktm i nije bas neko ime trenutno u svetu biciklizma.Inace na drugovom ramu je pisalo made in taiwan.Toliko od toga da sami prave ramove :D Sve firme imaju niske klase i visoke klase ramva.A sta fali polaru,mislis da se lome ili tako nesto.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#86 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 03 June 2012 - 10:25 PM

...a sto ovde svi toliko volite polar bajseve jer sam ja nesto pogresno informisan ili mi se cini...meni se svidjaju oblici ramova ali kazem da cim cujem da je sklapano kod nas muka mi je


Pogrešno si informisan, odnosno deluje da uopšte nisi informisan. Bez ljutnje... :)
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#87 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 03 June 2012 - 10:34 PM

Ktm i nije bas neko ime trenutno u svetu biciklizma.Inace na drugovom ramu je pisalo made in taiwan.Toliko od toga da sami prave ramove :D Sve firme imaju niske klase i visoke klase ramva.A sta fali polaru,mislis da se lome ili tako nesto.


pa da tako sam cuo...losi varovi itd...mada kazem jako mi se svidja oblik avalancha

iskreno ja sam cuo za 2-3 marke i kupio bajk tek u zadnje vreme malo citam itd ...iskreno nesto ni ne pratim tu tematiku samo cutim i vozim..nisam od onih sto sede pored kompa i diskutuju a voze po 5 km godisnje oko kuce :D a sve znaju..meni stvarno treba jak ram..bez zezanja tezak sam dosta visok i imam jako zeznute staze za voznju ..ne smem dozvoliti sebi da se zeznem nesto da se ne daj boze iskrivi ili popusti ..eto zato tolliko davim oko ramova itd
  • 0

#88 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 June 2012 - 10:45 PM

Nisam cuo DA JE NEKOM PUKAO RAM NA VARU ALI SAM VIDEO DOSTA BRENDIRANIH RAMOVA KOJI SU ULUBLJENI JER SU IM CEVI ISTANJENE ZARAD SMANJENJA TEZINE.POLAROVI RAMOVI SU HIDROFORMED I SVE VAROVE NA NJIMA RADE ROBOTI,kao i na svakoj konfekciji.A ti sto se vare rucno su papreno skupi.Dobar ram kosta preko kao ceo ktm bajs.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#89 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 03 June 2012 - 10:53 PM

ja samo cujem price...ali evo drugar sa foruma odavde voza i ima 100 i kusur kg i bas ga trpi vozi vipera...drugi mi kaze da porucim iz fabrike ram mirage pro xxl...ali dosta njih kaze bezi ne upustaj se u pricu...pa reko da vidim ovde misljenja...ali su mene prevshodno zanimali ramovi koji su max velicine ali nista sem avalacha polara xxl nisam video i tog mirage xxl
  • 0

#90 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 08:20 PM

Vorda svaka cast sto se jos uvek trudis (mada ne znam zasto)



a sto ..sta se trudi to sto daje savete!!! sta je tu lose...sta treba da cuti ali ja ne trazim od nikog da pise ali ovo je forum i sluzi za pronalazenje misljenja od onih koji razumeju materiju...eto ja ne razumem pa pitam..koga zanima nesto u vezi bodybildinga eto izaci cu u sustret i objasniti koliko znam isto vazi i za pitanja u vezi ishrane i suplementacije
  • 0

#91 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 08:33 PM

da ...ja sam pitao za neku drugu marku a svi se uvatili za polara ko pijan za plot...ne mogu da verujem da je polar najaca marka ramova na svetu...u krajnjem slucaju mogu da ofarbam ram :) meni samo treba ogroman ram bajka a izgleda da polar to ima samo xxl
  • 0

#92 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 June 2012 - 08:57 PM

sad recimo ja hocu da kupim ploce od 10 kg za tegove,da li da kupim skuplje zato sto imaju ime ili je nebitno zato sto je 10 kg i jedno i drugo.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#93 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 09:08 PM

savet je ne kupuj ploce jer je kucno treniranje sranje ...prvo da bi ozbiljnije trenirao potreban ti je spoter a u kucnoj varijanti ga nemas...tegove mozes i sam da lijes ali je uvek bolja varijanta kada su bazdareni od renomiranih firmi ...doduse tegovi su vecna stvar jer se ne habaju zato kada se uzmu tegovi tipa ivanko ili eleiko veci su a moze i technogym ..to su isto vrhunski
  • 0

#94 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 June 2012 - 09:11 PM

savet je ne kupuj ploce jer je kucno treniranje sranje ...prvo da bi ozbiljnije trenirao potreban ti je spoter a u kucnoj varijanti ga nemas...tegove mozes i sam da lijes ali je uvek bolja varijanta kada su bazdareni od renomiranih firmi ...doduse tegovi su vecna stvar jer se ne habaju zato kada se uzmu tegovi tipa ivanko ili eleiko veci su a moze i technogym ..to su isto vrhunski

Ma Meme uopste ne zanima bildovanje nego samo pitam.Dali bi ti kupio skuplje ili jeftinije a isto izgledaju i nema razlike u kvalitetu.Pricam o plocama ne o sipkama.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#95 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 09:12 PM

i ja pricam o plocama :) ako su istog kvaliteta naravno da bih uzeo jeftinije..samo ako poredis scott i polar ne bih rekao da su istog kvaliteta..ili mozda jesu?
  • 0

#96 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 June 2012 - 09:21 PM

i ja pricam o plocama :) ako su istog kvaliteta naravno da bih uzeo jeftinije..samo ako poredis scott i polar ne bih rekao da su istog kvaliteta..ili mozda jesu?

Pa bas ti o tome i pricamo.Scott ima krs ramove i vrhunske ramove.Cisto sumnjam da bi ti iskesirao vrhunski ram.U rangu polara imas i scotta po kvalitetu ali skupljeg zbog imena.Mislis da scott pakuje xtr i aceru na isti kvalitet rama,onda se grdno varas.CAK STA VISE POLAR VIPER SL kosta oko 18000 din a po performansama i izradi je u klasi scott rama od 400 eura.Pa sad ti razmisli.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#97 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 09:26 PM

i ja pricam o plocama :) ako su istog kvaliteta naravno da bih uzeo jeftinije..samo ako poredis scott i polar ne bih rekao da su istog kvaliteta..ili mozda jesu?

Pa bas ti o tome i pricamo.Scott ima krs ramove i vrhunske ramove.Cisto sumnjam da bi ti iskesirao vrhunski ram.U rangu polara imas i scotta po kvalitetu ali skupljeg zbog imena.Mislis da scott pakuje xtr i aceru na isti kvalitet rama,onda se grdno varas.CAK STA VISE POLAR VIPER SL kosta oko 18000 din a po performansama i izradi je u klasi scott rama od 400 eura.Pa sad ti razmisli.


e to nisam znao:// hm...sta misis o mirage pro ramu xxl ili avalache ramu xxl to su jedini 57cm koje sam nasao svi su 55cm ili 22 inca
  • 0

#98 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 10:06 PM

Nije potrebno da ulaziš u konflikte, samo poslušaj što ti većina kolega sa daleko više iskustva i od tebe i od onih "stručnjaka" koji su te loše savetovali govori. Evo jedne možda bolje komparacije: to ti je kao da si prvi put ušao u teretanu i bez obzira što ti sve iskusnije koleze bilderi govore da ne radiš pravilno vežbu a opet ti tvrdoglavo teraš dalje jer te je tako savetovao tamo neki drugar Mile koji ima deset treninga u životu! Dakle ne glavom kroz zid, otvori vrata pa prođi!
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#99 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 10:11 PM

Nije potrebno da ulaziš u konflikte, samo poslušaj što ti većina kolega sa daleko više iskustva i od tebe i od onih "stručnjaka" koji su te loše savetovali govori. Evo jedne možda bolje komparacije: to ti je kao da si prvi put ušao u teretanu i bez obzira što ti sve iskusnije koleze bilderi govore da ne radiš pravilno vežbu a opet ti tvrdoglavo teraš dalje jer te je tako savetovao tamo neki drugar Mile koji ima deset treninga u životu! Dakle ne glavom kroz zid, otvori vrata pa prođi!


hvala na savetima :) eto mozda bas tebe da pitam da li ram polara avalancha ima opciju za vbrake
  • 0

#100 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 10:15 PM

Stari je imao a za ovaj novi nisam siguran ali mislim da nema. Tako da je varijanta Mirage verovatno i jedina, a to što ćeš poskidati nalepnice i dalje ne menja suštinu a to je da voziš POLAR RAM! :wink:
Idi do neke prodavnice gde imaju neki u veličini XL pa probaj da li ti odgovara ta veličina tako ćeš pouzdano znati da li je prava stvar XL ili XXL.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika