Jump to content


Fotografije

Strucni savet:)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
104 odgovora na ovu temu

#41 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 10:41 PM

Baci neku kvalitetnu sliku, cisto da vidimo jel se isplati da se cimas.
  • 0

#42 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 24 November 2011 - 10:56 PM

na zalos sad sam gledao oglase ,prodavac ju je skinuo sa neta...inace je narandzasto siv....i pishe Ultre motion
  • 0

#43 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 08:18 PM

pozzz ljudovi evo da vam predstavim moj bajk danas sam ga kupio:)

Posted Image

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#44 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 08:21 PM

Posted Image

Uploaded with ImageShack.us


Posted Image

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#45 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 08:23 PM

Posted Image

Uploaded with ImageShack.us


Posted Image

Uploaded with ImageShack.us


Posted Image

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#46 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 08:29 PM

sad koliko ja znam a nemam pojma nista menjaci su shimano deore xt ,bandasi su isto pise deore na njima i toliko od mene :) inace bajk je 53cm i bas mi je taman,samo da ga malo obrisem od prasine i to je to..gume su prednja Rubena a zadnja Hutchinson-buldog i nacrtan dzukac:))prednja vila je sr suntour xcp75...e sad jbm ga sta je sta.... dobio sam uz njega malu pumpu za gume:) i digitalni brzinomer...i torbicu nazad :)...inace kostao me je 160 evra
  • 0

#47 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 09:12 PM

Lepo si prosao. Sad samo da zajases i udri. n:anim_32
  • 0

#48 gruja73

gruja73
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 10:04 PM

Red je i da ja zakacim moj, cisto za utehu :)
Da se vidi sta sam pazario

Posted Image
  • 0

#49 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 25 November 2011 - 11:34 PM

Čestitam! n:anim_32
I nek te posluži mnogo godina i mnogoo kilometara!
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#50 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 12:07 AM

hvala hvala :) jedva cekam da se provozam malo ali prvo moram da ga ocistim od prasine,jer je bivsem izgleda stajao nepomican,da vidim da li treba da se podmaze nesto itd..sad samo da kupim biciklisticke da ne hodam kao da su me jurila 2 crnca i to je to :)
  • 0

#51 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 12:31 AM

...da ne hodam kao da su me jurila 2 crnca i to je to :)

Ne..ne..ne bi hodao kao da su te jurili već bi hodao kao da su te sustigli! :mrgreen:
Šalu na-stranu...bitnije od briskanja je svakako dobar servis kod nekog "servisera", ukoliko je bajk dugo stojao trebalo bi da se sve isproverava,podmaže...dotegne..itd.
Što se tiče vožnje u ovom periodu(temp. ispod 0) posavetovo bi te da se dobro opremiš, u suprotnom možda se iznenadiš kakve su sve povrede-istegnuća moguća usled vožnje bajka na niskim temperaturama bez adekvatne odeće-opreme.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#52 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 12:22 PM

hahahah na to sam i mislio,ma jedino malo da otopli,nisam ti ja za zimsku voznju,ja sam bajs kupio da se vozikam i jurim po planini tako da mi ovo ne predstavlja neki uzitak da umirem na - 20 :) oteracu ga u servis da se to sredi i sad primecujem da na zadnjoj gumi se nalazi grugaciji ventil,nije onaj klasican za bajkove,motore i kola...nego neki spicasti...tako da cu i unutrasnju gumu da promenim :)
  • 0

#53 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 01:47 PM

sad primecujem da na zadnjoj gumi se nalazi grugaciji ventil,nije onaj klasican za bajkove,motore i kola...nego neki spicasti...tako da cu i unutrasnju gumu da promenim :)

Mislim da je u pitanju PRESTA ili FRANCUSKI ventil, evo i kako izgleda presta(francuski) i schrader(auto):
Posted Image
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#54 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 04:33 PM

jeste to je taj levo ventil...promenicu ga uzecu drugu unutrasnju i resen problem :)
  • 0

#55 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 04:38 PM

Nemoj da menjas gume,samo uzmi jedan adapter i nek uvek stoji na jednom ventilu.A ako bas hoces da menjas gume onda proveri kolika je rupa na felni za ventil.Jer ako je samo za taj tanki onda ces morati zbog sirih ventila da razbusujes felnu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#56 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 26 November 2011 - 04:45 PM

sad sam gledao..felna je ok taj mali ventil ima lufta u toj rupi u felni i drma se levo desno...znaci da rupa nije ni predvidjenja za njega ...a na kakav adapter mislis? i to postoji...hehehe...sta sve necu nauciti ovde:) btw upravo sam zavrsio detalno ciscenje bajsa koje sam startovao u 9 ujutro i cistio ga mikron po mikron da ne ostane zrno prasine,sve sam obrisao i izcackao zupcanike ama bas sve sve ,jako sam lud i hocu da bude ultra pedantno odradjeno :)...sad sija 3x bolje nego kad sam ga kupio..:)))
  • 0

#57 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 November 2011 - 04:47 PM

odes u neku bici radnju i trazis adapter za presta ventil .On se navija na taj.Odvrnes kuglici na presti,zavijes adapter naduvas auto pumpom,skines adapter i zavrnas onu kuglicu na presti i to je to.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#58 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 30 November 2011 - 12:34 AM

Promenio sam unutrasnju..prvo sam kupio adapter pa sam onda pokusao da napumpam tako i desilo se skroz suprotno..izduvala se guma,da mi se to desilo u prirodi ostavio bi bajs negde u planini :),tako da sam zamenio novu unutrasnju ,kupio jos osvetljenje i zvonce za njega(zakon nalaze) i danas sa grujom ovim od gore u postu sa viperom krenuo u probnu voznju...ciklali smo nekih sat i po smrzo sam se,bajs ide jako lepo,menjaci nisu nesto precizni potrebno je servisiranje i stelovanje,koci ko lud i sve u svemu jako mi se svidja sem glupog sica gde mi je otpala bulja..ali promenicu ga stavicu neki sa vise silikon gela i uzecu biciklisticke sa onim uloskom i bice sve kako valja...e da jos da kazem da sam ga vozio 52km/h i nameravam da ga gurnem na 60km/h sledeci put ali sam totalno Neaerodinamican sa sve trenerkom i jaknom :)))...sve u svemu evo da podelim sa vama utiske iz danasnje voznje sa novim bajkom..jedva cekam lepse vreme i drugu voznju a da ne pricam da jedva cekam leto i planinarenje bajkom po stezicama itd :)))
  • 0

#59 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 November 2011 - 06:01 AM

jako mi se svidja sem glupog sica gde mi je otpala bulja..ali promenicu ga stavicu neki sa vise silikon gela i uzecu biciklisticke sa onim uloskom i bice sve kako valja...


Daj sicu malo vremena. Treba da se navikneš. Tvrdi sic ume biti udobniji od (pre)mekanog posle dužeg vremena. Ako ni posle dvadesetak vožnji ne budeš mogao da smisliš sic, onda ga menjaj.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#60 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2011 - 08:03 PM

odes u neku bici radnju i trazis adapter za presta ventil



Tako sam i ja stavio presta ventil a nisam video da je rupa za auto ventil. Kad sam naduvao na nekih 4 bara guma je ššššššššššššššššššššššššššš...ispustila odjednom. Pukla kod ventila. Sad sam stavio schvalbe unutrašnju i na kutiji je naznačeno da presta ventil ne bi trebao da se montira na felnu za auto ventil jer je razlika 2 mm-dovoljno da pukne kod ventila.
*presta vent-rupa 6 mm
*auto ventil -rupa 8mm
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika