Jump to content


Fotografije

Strucni savet:)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
104 odgovora na ovu temu

#1 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 16 November 2011 - 11:28 PM

Pozdrav dobri ljudi;)ja sam nov na forumu...inace o bicikliznu ne znam bas puno jer me nesto nije ni zanimalo ni privlacilo..sportom se inace bavim niz godina i uglavnom sam fokusiran na bodybilding i powerlifting mada se prvim vise bavim ali dobro ovo nije tema o tome:).Naime sta me zanima...hteo bih da uzmem neki bicikl naravno polovan koji bi mi koristio jer planiram da se malo aktiviram u voznji po bregu kao kardio umesto trcanja...inace zivim u Vrscu i imamo bas lepe planine za voznju i treniranje po cistom vazduhu.Visok sam 198cm i imam nesto preko 100kg oko 105...sad mene konkretno zanima velicina rama,koji bicikl da odaberem za moje potrebe koje nisu profesionalne nego cisto rekreativne i u sklopu treninga,zelim da mi biciklo izdrzi i moju konstituciju i tezinu po voznji na offroad stazama,da se nesto ne slomi itd...ujedno da nije nesto preterano skupo jer napominjem da mi nije sad u glavi neko takmicenje sa drugima ko ce voziti skuplji bicikl...hocu dobar pouzdan bicikl koji se nece slomiti za mesec dana voznje(necu se manijaciti sa njim :))na sta da obratim paznju,koji ram,kocnice,menjace...ako moze neki kratak savet jer bi mi bio od pomoci svaka rec koji cujem od ljudi koji znaju vise od mene....hvala unapred:)
  • 0

#2 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 12:02 AM

Pre svega pozdrav,
ono što je najbitnije a što nisi naveo je sa kolikim budžetom raspolažeš jer za nekoga 1,000eura nije ništa dok za drugoga je i 100eura previše. Surovo ali istinito...

Veličina rama koja je tebi potrebna je od 21 inča do 22 inča u zavisnosti od geomertrije rama, tj. od 53cm pa naviše.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#3 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 12:18 AM

da tacno..pa recimo da sam spreman da izdvojim oko 250 evra za neki solidan polovni bicikl...sve preko toga mislim da necu da kazem bacanje para jer nije bacanje para ako se kupuje neki kvalitet ali je bitna namena i vreme provedeno na biciklu jer planiram max 2x nedeljno da vozim dok ostalim danima trenige radim u teretani iskljucivo :)
  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 03:37 AM

Mislim da ces samo baciti pare...
1. Biciklizam te ne zanima ili privlaci.
-posto se bavis sportom znas da bez muke nema uspeha, a ako te nesto ne zanima... to ces osetiti kad sednes sa 100 kila na sediste koje uvek manje-vise zulja.
2. Nameravas da vozis offroad za kardio vezbe.
-offroad voznja je kao kad trcis malo uz stepenice pa malo niz stepenice, malo sprint malo brzi hod, ako tako vezbas dok trcis onda u redu, ako ne...
3. Ogroman si covek i treniras ozbiljno drugi sport.
-tezina i visina lose uticu na offroad voznju, ne verujem da ces za te pare naci bicikl koji ce izdrzati tvoju tezinu u offroad voznji, i na offroad voznji je veca mogucnost povrede nego na trcanju.

Probaj da iznajmis ili pozajmis neki bicikl pa izvezi jedan offroad krug, tako ces znati da li je bicikl pravi izbor za kardio vezbe.
  • 0

#5 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 November 2011 - 08:02 AM

Zdravo i odbro došao,

...Visok sam 198cm i imam nesto preko 100kg oko 105...sad mene konkretno zanima velicina rama,koji bicikl da odaberem za moje potrebe koje nisu profesionalne nego cisto rekreativne i u sklopu treninga,zelim da mi biciklo izdrzi i moju konstituciju i tezinu po voznji na offroad stazama,da se nesto ne slomi itd...ujedno da nije nesto preterano skupo...


Ovo ti dođe kao kad kažeš "hoću dobar računar da tera najnovije igrice u max rezoluciji ali da ne bude skup" to jednostavno nejde jedno s drugim, tako i tovja visina + kilaža nejde sa budžetom od 250€. Jeftino je s jedne strane skale a kvalitetno s druge, jbg takav je život (nas bajkera) :mrgreen:
Nego, s obzirom na visinu tebi bi i ram od 21" bio mali a ja nikad nisam ni video na berzi veći ram od toga tako da pronalaženje većeg rama može da potraje...

P.S. sad se setih druge analogije: to ti je isto kao sa suplementima, ako hoćeš kvalitetno i u količinama koje će da traju duže onda to izađe skupo, a ako hoćeš jeftino... pa trajače te kratko a o ukusu i "uradio me" efektu n2:5532 da ne pričamo :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#6 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 08:14 AM

Ljudi,pa nema covek dve tone,vec oko 100kg.I koliko je objasnio,bajs mu treba za lagani off-road,a ne za DH/FR.
Za 250e,moze da nadje sasvim pristojan bajs,koji moze bez problema da tera.
Na primer http://www.cikloberz...ow.php?id=53731 ilihttp://www.kupujempr...lter_id=5771723
  • 0

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 November 2011 - 09:27 AM

Pozdrav dobri ljudi;)ja sam nov na forumu...inace o bicikliznu ne znam bas puno jer me nesto nije ni zanimalo ni privlacilo..sportom se inace bavim niz godina i uglavnom sam fokusiran na bodybilding i powerlifting mada se prvim vise bavim ali dobro ovo nije tema o tome:).Naime sta me zanima...hteo bih da uzmem neki bicikl naravno polovan koji bi mi koristio jer planiram da se malo aktiviram u voznji po bregu kao kardio umesto trcanja...inace zivim u Vrscu i imamo bas lepe planine za voznju i treniranje po cistom vazduhu.Visok sam 198cm i imam nesto preko 100kg oko 105...sad mene konkretno zanima velicina rama,koji bicikl da odaberem za moje potrebe koje nisu profesionalne nego cisto rekreativne i u sklopu treninga,zelim da mi biciklo izdrzi i moju konstituciju i tezinu po voznji na offroad stazama,da se nesto ne slomi itd...ujedno da nije nesto preterano skupo jer napominjem da mi nije sad u glavi neko takmicenje sa drugima ko ce voziti skuplji bicikl...hocu dobar pouzdan bicikl koji se nece slomiti za mesec dana voznje(necu se manijaciti sa njim :))na sta da obratim paznju,koji ram,kocnice,menjace...ako moze neki kratak savet jer bi mi bio od pomoci svaka rec koji cujem od ljudi koji znaju vise od mene....hvala unapred:)


Dobrodošao.

Samo da spomenem da bi za kardio bilo dobro ipak da ubaciš barem jednom nedeljno baš trčanje, možda čak i plivanje. Bajs je super, ali trčanje je trčanje - ništa bez muke. :)

Što se veličina rama tiče, evo kalkulatora:

http://www.ebicycles...ols/frame-sizer

Za tebe bi trebao ram oko 21".

Većina mountain bajkova je nesalomiva i neće biti problem izdržljivost. Samo gledaj da na mestima gde je varena jedna šipka za drgu nema rupica, da je taj var onako, ravnomeran, lep. Ovo je najvažnjiji deo bicikla, ostalo se sve da lako zameniti ako je slabo - loše, ali cimanje je menjati ram pa sve prepakivati. Vidi dobro koja veličina rama ti pasuje. Na onom sajtu će ti dati neki raspon. Ako hoćeš veću udobnost za duže vožnje, možda vredi čak uzeti i broj veći ram (barem meni ovo prija kod planinskih).

Menjači gledaj da su barem kvalitet Shimano Acera (ilo bolji Alivio, Deore, ali to košta više).
Kočnice: V-brake. Vidi da lepo koče i da nemaju lufta u zglobu. Dobre pakne su oko 500 dinara par i to će te zaustaviti ako ne voziš po blatu i kiši.

Gledaj da točkovi budu od aluminijuma, sa onim debelim zidovima. Gledaj da bude po 32 ili više žbica po točku, pošto nisi lagan i vozićeš po džombama. :)

Ima još dosta stvari koje treba znati pogledati kada se kupuje polovan bicikl. Pregledaj forum za savete pri kupovini polovnih biciklova. Za budžet od 250 evra bi trebalo da se može uzeti solidan polovan planinski bicikl. Samo strpljivo i pametno biraj.

Da ne zaboravim: nemoj bacati pare na diskove i amortizere i ciklo-kompjutere i čuda. To je lepo ako ima, ali nemoj da te to prelama u odlučivanju. Samo da je bicikl u što boljem stanju, da su dobri menjači, ram, da nema lufta u ležajevima, da su točkovi centrirani i felne dobre.


... re=related
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 10:30 AM

Mislim da ces samo baciti pare...
1. Biciklizam te ne zanima ili privlaci.
-posto se bavis sportom znas da bez muke nema uspeha, a ako te nesto ne zanima... to ces osetiti kad sednes sa 100 kila na sediste koje uvek manje-vise zulja.
2. Nameravas da vozis offroad za kardio vezbe.
-offroad voznja je kao kad trcis malo uz stepenice pa malo niz stepenice, malo sprint malo brzi hod, ako tako vezbas dok trcis onda u redu, ako ne...
3. Ogroman si covek i treniras ozbiljno drugi sport.
-tezina i visina lose uticu na offroad voznju, ne verujem da ces za te pare naci bicikl koji ce izdrzati tvoju tezinu u offroad voznji, i na offroad voznji je veca mogucnost povrede nego na trcanju.

Probaj da iznajmis ili pozajmis neki bicikl pa izvezi jedan offroad krug, tako ces znati da li je bicikl pravi izbor za kardio vezbe.

1. Kako ga ne zanima?? Čovek želi da vozi bicikl 2x nedeljno! Neki ovde takozvani "pasionirani" vozači voze manje od toga,provereno.
2. Svaki vid vožnje je kardio trening... sa manjim ili većim efektom, svakako ne može da škodi.
3. :shock: ?? Po tebi da bi vozio offroad moraš imati najviše 170cm i 50kg? Ne bih se složio...

...tako i tovja visina + kilaža nejde sa budžetom od 250€. Jeftino je s jedne strane skale a kvalitetno s druge...


250e nije dovoljno za solidan rekreativan bicikl??
I ovde ne mogu da se složim, mislim da za te pare može da se kupi sasvim solidan(čak i dobar) bajk za rekreativnu vožnju pa makar čovek imao i 100kila,što budi rečeno i nije tako preterano "strašno" kao što opisujete. Možda se troše malo više šajbne pogona,lanac i kaseta ali ne na tako drastičnom nivou. Njegov eventualni problem može da bude veličina rama s`obzirom da se na berzi prodaju uglavnom biciklovi oko 20" što je neki prosek visine u ovoj državi a i šire.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 November 2011 - 10:53 AM

Ma za 250 eura ima ekstra bajseva za tih 2 x nedeljno.Jedino je velicina rama oskudna.Ali bas ako ne moze da nadje ceo bajs upakovan moze da proda ram i kupi posebno odgovarajuci.Recimo ovo je odvos cena i kvalitet vrh http://www.cikloberz...ow.php?id=54194 ali mu je mali ram.Strpljivo,i naletece nesto.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2011 - 11:02 AM

Eh, onaj Cube Analog sa Ciklonauta mu je bio super, ali nema veze, naleteće opet nešto.
Momak, ima za te pare stvarno ok bajs da se uzme. Ti na takmičenje nećeš, a nisi slon koji će skakati po bajsu pa da ga polomiš kao što neki sugerišu. A i sumnjam da su bajsevi od 20, 21" projektovani isključivo za vozače od 75 kila :roll:
Češljaj često oglase i javi se na forum kad ti nešto baš zapadne za oko.
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#11 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 November 2011 - 11:08 AM

E bas tako,sta mislis na sta bi licio covek od 2M sa 70 kg. #-o
  • 0
puno znoja,malo krvi

#12 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 11:14 AM

Eh, onaj Cube Analog sa Ciklonauta mu je bio super, ali nema veze, naleteće opet nešto.


Ehhh... :cry:
Svi smo zakasnili za tog Cube-a! :D
Živo me interesuje da li će se uskoro pojaviti na berzi samo u nešto rasturenijem izdanju, s`obzirom da je na sebi imao mnogo skuplje opreme nego što ga je prodavac cenio.

BTW nisam siguran za veličinu tog bicikla jer Cube Analog se pravi samo kao:14,16,18,20 i 22 inča tako da nema 21" kao što je prodavac naveo. I još jedna stvar, Cube pravi uglavnom ramove sa geometrijom RFR(ready for race) koja ima nešto kraći top tube i veličina koja bi eventualno odgovarala warlord-u je 22" a i taj bi morao prvo da proba.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#13 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2011 - 12:44 PM

Živo me interesuje da li će se uskoro pojaviti na berzi samo u nešto rasturenijem izdanju, s`obzirom da je na sebi imao mnogo skuplje opreme nego što ga je prodavac cenio.

Sumnjam da ce to vidno i lako prepoznatljivo biti.Prosto ne verujem da je sadasnjem vlasniku stalo do prozivke&zafrkancije :)
  • 0
Postavljena slika

#14 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 12:52 PM


Živo me interesuje da li će se uskoro pojaviti na berzi samo u nešto rasturenijem izdanju, s`obzirom da je na sebi imao mnogo skuplje opreme nego što ga je prodavac cenio.

Sumnjam da ce to vidno i lako prepoznatljivo biti.Prosto ne verujem da je sadasnjem vlasniku stalo do prozivke&zafrkancije :)


Nije to prozivka, ja mu sigurno ne zameram, jer da se i sam bavim tim poslom i ja bih taj bicikl prodao iz delova i sigurno zaradio makar 100-nak evrića više. Ne vidim u tome ništa loše, pa nije preprodaja krivično delo ukoliko se trguje legalnim stvarima. Kupi jeftino - prodaj skupo to i jeste smisao trgovine.

warlord sorry za offtopic... n:sign0007
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#15 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2011 - 12:56 PM

Ni ja, ali ce se 150% naci neko kome ce smetati preprodaja i to vise nego razvijanje biznisa tamo gde to jos uvek zvanicno nije predvidjeno.
  • 0
Postavljena slika

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 November 2011 - 01:28 PM

Further offtopic will be deleted 8)
  • 0

#17 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 04:08 PM

Ovde je najbolje da se javi neko slicne visine i tezine ko vozi offroad. Ipak ja ostajem pri svom stavu, pametna sova je rekla svoje, haug!
  • 0

#18 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 04:21 PM

Molimo moderatore da sluzbena obavestenja pisu na srpskom jeziku, ili makar staroslovenskom.
  • 0

#19 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 04:48 PM

Molimo moderatore da sluzbena obavestenja pisu na srpskom jeziku, ili makar staroslovenskom.


baš sam hteo da mu kažem: "Che cosa stai parlando? Non capisco la lingua inglese!" :mrgreen:
...ali sam se zabrinuo da ne budem ukoren s`obzirom da je počela da radi mod-inkvizicija! :D
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#20 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 17 November 2011 - 06:09 PM

Hvala na savetima svima da krenem nekim redom da odgovorim svima:)
dusan011@ pa nisam neki fanatik oko toga to sam hteo da napise ali bih vozio rekreativno u sklopu treninga kao dobar kardio itd...vozio sam vec 2-3 puta letos sa drugarima koji su "u treningu" oko 60km brdske voznje sa mojim starim bajkom nekom alpinom sa gvozdenim ramomi mogu da kazem da nisam nesto zaostajao za prvi put...sto se tice snage ne sekirajte se tu..ima je onako ;)

sirijus9@hvala na dobrodoslici...mislim da je budzet od 250 ok za nabavku nekog prosecnog bajka koji bi sluzio onako...nije neka velika suma ali otom potom za moje potrebe mislim da nema potrebe za davanjem vishe novca jer mi nije primarni sport vise kao razonoda i mozda poneka luda voznja ...znas o cemu pricam :D

sveta344@hvala za linkove gledam ih vec :)

falloutboy@ hvala za trud oko saveta,bas sam to hteo da pitam sta pogledati na bajku oko varenja kakav ram kocnice itd...hvala na odgovoru:)

jellnica@ video sam taj cube na prodaju a posto meni to Cube ne znaci nista u tom trenutku samo sam prelistao jer ja sam cuo za KTM,scott,HT...nisam bio informisan na vreme ali verujem da ce uleteti nesto..ne zurim se imam vremena ionako ce zima ali svejedno ako naleti uzimam koliko sutra :)

sve u svemu hvala na odvojenom vremenu u nameri da mi pomognete,nadam se da ce da uspem u toj nameri da odaberem solidan bicikl a sve ostalo otom potom,i nadam se ok druzenju na forumu posto me malo ovo sad zanima pa cu postavljati razna pitanja tako da nema smejanja :)))
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika